Results 1 to 15 of 15

Thread: Supercupa Spaniei: FC Barcelona - Atletic Bilbao

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1

    Supercupa Spaniei: FC Barcelona - Atletic Bilbao

    In tur Bilbao a castigat cu 4-0
    Acum se joaca returul la Barcelona.

    Remontada?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    1-0
    Slabe sanse ca Barca sa revina
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    barca in 2009 au facut 6/6, in 2011 5/6 si acum in 2015 vor face la fel 5/6

    not bad

    btw...felicitari bilbao.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Imagine rara cu jucatorii Bareclona tristi
    Bascii au batut catalanii ... spaniolii se uita la televizor
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    neimportant, sa inceapa campionatul!

    felicitari celor de la Bilbao, au profitat de erorile Barcei, ale lui Luis Enrique in primul rand.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    E grele fara Neymar.
    Suarez a fost penibil, mai ales in tur.
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Imagine rara cu jucatorii Bareclona tristi
    Bascii au batut catalanii ... spaniolii se uita la televizor
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Felicitari Bilbao, dar aseara a fost furt pe fata. M-am saturat de arbitrii din Spania. Nu dau vina pe Lucho prea mult ca a odihnit in tur, 3 meciuri in 6 zile e o mizerie, mai ales ca sunt jucatori care se antreneaza de 2 saptamani. Pai la Bilbao aia au avut toata vara. Au lipsit si Alba & Ney. Sa inceapa campionatul

    Suárez e fucking genius, e incredibil cum gandeste jocul.

  8. #8
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E grele fara Neymar.
    Suarez a fost penibil, mai ales in tur.

    =)))))))) zici tu multe tampenii, dar si cand bagi cate o gluma de asta. =))))

  9. #9
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Cand Barcelona castiga, Messi(a) e genial. Cand pierde, arbitrii e de vina, e furt pe fata

    CLASIC!

    de asta detest Barcelona in varianta actuala, Messi(anica)

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    =)))))))) zici tu multe tampenii, dar si cand bagi cate o gluma de asta. =))))
    Ce, vrei sa spui ca a fost mai penal in retur? Ca n-am vazut decat secvente dar am auzit de la comentatori ca iar a ratat singur cu portaru!
    In tur avea un jucator liber langa careul mic, fara nici un fel de adversar la 10m langa el s-o bage-n poarta, trebuia doar sa primeasca mingea si el a dat centrarea cu picior de lemn in out de poarta, la o faza a dat pe langa minge, la alta a cazut in cap, prastie totala a fost, meciu ala l-am vazut cap coada! VARZA! Iar dupa cate goluri a dat alaltaieri bag deseama si eu ca si comentatorii aia c-a fost la fel de genial!

    Suarez ca Suarez, cand vine Neymar si-l invata fotbal parca de ciuda joaca si el bine, insa Rafinha ala e o gluma totala!
    In toate amicalele si-n primele oficiale mai mare parasuta de fotbalist n-am vazut la Barcelona de multa vreme, ala a dat vreodata o pasa la intalnire pe culoar care sa si ajunga bine la destinatie in viata lui oare!?
    Nu zic ca nu e tehnic dar e crispat rau, daca-l pui sa-ti joace atunci cand te arde la buza, o comiti rau de tot ca antrenor.
    Imi aminteste de Sanogogomanul nostru de la Arsenal ce-a plecat imprumut, doar ca are viteza si tehnica mai buna. Pasa =ZERA!
    La ce calitati are si mai ales ce deficiente, daca-l desparti de banda iti bati joc de echipa, coordonator sa fie si ai ucis Barcelona!
    Last edited by Johnny D; 19th August 2015 at 11:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sun, Messi a jucat bine, dar cand n-ai cu cine... Las' ca revine Neymar!
    Pedro ce l-a mai ajutat, chiar i-a dat parca o pasa f buna, acolo a ratat o ocazie ce nu trebuia ratata in tur, ocazie mare de tot de 1-1.
    Iniesta parca doar la pauza a intrat si cam tarziu, nici nu prea e in forma, parca de la sezon la sezon scade putin cate putin.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Hahaha asta chiar nu are treaba cu fotbalul. Si sun ala ca de obicei intelege altceva.

  13. #13
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sun, Messi a jucat bine, dar cand n-ai cu cine... Las' ca revine Neymar!
    Pedro ce l-a mai ajutat, chiar i-a dat parca o pasa f buna, acolo a ratat o ocazie ce nu trebuia ratata in tur, ocazie mare de tot de 1
    Iniesta parca doar la pauza a intrat si cam tarziu, nici nu prea e in forma, parca de la sezon la sezon scade putin cate putin.
    ai repetat in postarea asta, gluma de ieri. poate te prinzi de data asta la ce ma refeream. ca ai scris un post de 100 de randuri, ca sa imi raspunzi, desi, eu vorbeam de altceva.

  14. 19th August 2015, 18:47

  15. #14
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Felicitari Bilbao, dar aseara a fost furt pe fata. M-am saturat de arbitrii din Spania.
    Quote Originally Posted by sun
    Cand Barcelona castiga[..]. Cand pierde, arbitrii e de vina, e furt pe fata
    Quote Originally Posted by Xaviesta
    Si sun ca de obicei intelege altceva.

    scuze, nu m-am prins ca erai sarcastic. Pareai infocat

  16. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    ai repetat in postarea asta, gluma de ieri. poate te prinzi de data asta la ce ma refeream. ca ai scris un post de 100 de randuri, ca sa imi raspunzi, desi, eu vorbeam de altceva.
    Daca nu ma-nsel, i-am raspus nu Sun acolo, era si numele lui trecut!

    Apropo de Sun, tare se bucura cand si-o mai fura Barca urat si acu a avut 2 motive de bucurie pe debutul asta de sezon!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •