View Poll Results: Este oportun ca Johnny D s aplece de la moderare?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Da, pleaca.

    1 10.00%
  • Nu, ramane.

    9 90.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 49

Thread: Johnny D

  1. #22
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Man, ai fost in concediu, pune-te la punct cu noile reglementari Vadim vrea asa:

    "In cazul in care vreun membru de pe Forum are de reclamat o problema despre un moderator, thread sau posst din Forum se va deschide un thread separat care sa contina punctual plangerea si un link spre mesajul sau thread-ul respectiv."

    Pricepi de ce am deschis thread?

    Pentru ca asa a decis Vadim sa fie procedura. Altfel, poate dadeam un amarat de RP. chestia cu socsul de la moderare am pus-o din burta, ca asa era eu suparat pe moment.

    Ma bucur ca dlp a raspuns prompt explicand ca Johnny a actionat gresit, nu mai am ce sa comentez despre postingul ala in particular.
    Sunt la curent cu tot ce4 se discuta pe RA si Administrativ . Vadim este si nu este, azi si maine si iar o pauza de un an .
    Forumul suntem noi bre, sa nu uiti asta .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Astept explicatii. Sau poate e mai bine ca Johnny D sa ia o pauza de la moderare.
    Nu ai simtul umorului, eu ti-am luat apararea acolo!
    Te-au atacat aia ca handicapatii si tu sarac de tine esti si topit de canicula, fix acu si-au gasit malacii sa dea in Tzurtzurelu meu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Eu nu cred ca a plecat vreodata din casa daramite din ORASUL Zalau. Traieste viata doar din (si prin) experientele celor ce au scris carti sau scenarii de film.
    Asta doar arata ca ar trebui sa-mi fie mila de tine, lumea cartilor, filmelor si anime-urilor e de mii de ori mai vasta decat toate continentele cu toate orasele si peisajele lor la un loc! N-ai iesit deloc din obscur, din banal, esti un sarac ce priveste spre cer din diferite locuri crezand c-ai strabatut lumea cand lumea se afla in gandurile si sperantele oamenilor nu in obiectele din jurul lor care mai mult sau mai putin sunt aceleasi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1


    Deci Novac,
    Cand provoci data viitoare sa te gandesti de trei ori cu sigle si culori ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Tu crezi ca el pune la suflet ce i-am zis?
    Pt din astia experienta de-a urmari pietrele in apa si pasarile ce zboara prin paduri sunt trairi intense, cartile ce stimuleaza imaginatia si alte indeletniciri virtuale/imaginare sunt pt oameni plicticosi! Ma-ntreb daca el o fi crezand ca forumul asta e real, exista de drept si de fapt in ceva oras ce trebuie vizitat ca Disneyland, Onlinesportoland!

    Eu nu cred c-a provocat, eu cred ca atata poate el... fizicalitatea ii e si mama si tata, de aia mi-e mila, sincer, fara sa fiu persiflator.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Johnny a postat regulamentar? Raspunsul e NU.Sa plece Johnny de la moderare pt ce a postat acolo? Raspunsul e NU.

    Data viitoare e indicat sa fie mai prudent cu "glumitele" de genul asta care au facut mult rau in ultimul timp forumului.

    Vezi ca "tarusul" tau incepe sa atace la persoana si asta nu-i conform cu regulamentului forumului. user ori moderator (cu restrictiile de rigoare) ... sa aleaga.

    Problema a fost gresit ridicata de Ice pentru ca nu scoaterea de la moderare trebuia ceruta pentru mizeriile postate frecvent (Ghetush, Unghierul, PerTrolul si alte asemenea, amuzante in opinia lui ) ci penalizarea/BANNAREA. Vad ca la RP-ul cu pociri nu ai reactie dar in schimb ai timp sa te dai stamba pe aici cu amenintari puerile.

    ps. anime
    Last edited by Novac; 16th August 2015 at 07:54.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Eu nu te-am amenintat, ti-am spus o opinie sincera!
    Din casa in ziua de azi daca esti o persoana cu ardere la degete, poti trai experiente mai intense, voluminoase si complexe decat ca si cum te-ai plimba pe asfaltul absolut similar al diferitelor culturi pe care oricum nu le intelegi fara ajutor. Degeaba te plimbi prin lume daca nu esti instare sa faci o diferenta pe unde treci, imaginile se propaga pe retina fix la fel daca le iei din monitor prin reflexii ale pixelilor sau din reflexii solare ale suprafetelor, tot asa se vad. Singura diferenta e ca te expui fizic unor factori si pierzi timpul si banii cu logistica. Daca tu vezi acest amanunt pe care ti l-am dat mura-n gura acum ca vad ca nu poti sa-l detasezi din subtext, asteapta-te sa primesti multe amenintari de la mine!

    Cat despre Ice, Ghetus e un alint, daca nu-i place, n-o sa-l mai folosesc dar trebuia sa-mi zica.
    Eu n-am nimic impotriva alinturilor, alinturile nu sunt pociri de nume in opinia mea, chiar daca Delaparis sau altii nu sunt de acord si o sa le folosesc pana cand cineva imi zice explicit ca nu-i place sa fie alintat! In cazul de fata se pare ca e evident!

    Pocirile de echipa imi par simpatice, eu nu le consider jigniri, desi sunt de acord ca sunt sanctionabile.
    Am fost si sanctionat pe tema asta mai demult, dar am observat ca si sanctiunile astea sunt selective.
    De ce unii au voie sa zica FC Olguta iar eu n-am voie sa zic FC Per Trolul? Sau Olguta e sanctionabila si ea, chiar daca e simpatica iar Per Trolul nu e simpatic si de aia e sanctionabil? Pai mie sincer modul in care i se adreseaza multi Leului, "ariciul" sau alte denumiri poate si mai urate mi se par mult mai grave ca si pocirile de echipa, si multi moderatori fac abuz de ele, nimic intamplandu-se. O sa ma opresc din pociri de echipe cand o sa vad ca ceilalti se opresc in a poci numele userilor cu precadere a Leului care mi se par mult mai grave.
    "Ariciul" e alint ca si "Ghetzush"? Nu prea cred.

    When in Rome...

    Mie vreo 4 sau 5 useri dintre care si Eddy, Eko ca si 2 exemple de moderatori mi-au zis "Ion" cu mai mult de o ocazie care nu e folosit sub forma de alint ci de "taranul", in momentul cand vor fi ei sanctionati pentru pocire de nume, eu o sa fiu primul care sa-mi cer sanctiunea fie ca e vorba de o pocire sau de un alint seminevinovat!

    Numa bine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pai si cum te cheama pana la urma, Ion sau Ionel?

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Johnny D sau John.... acept Ionel in caz de persiflare, dar eu nu te dau in judecata nimanui nici daca-mi zici Ion sau taran asa mai subtil!
    Insa ma gadila la amigdale astia care cred ca ei pot sa ma dea-n judecata cand astfel de comportamente sunt problematice doar cand le practic eu, cand ei le practica nu e nici o problema.
    E drept ca astia de au proteste impotriva mea nu practica asa ceva, atunci sa nu practice nimeni, e o lege pt toti sau nu?

    PS: Eddy, Eko, Unghierul, etc.... fixed.

    Deci ne facem noi liga noastra a pocitaniilor si pe cei sensibili ii lasam deoparte?
    Sa zica astia care au hipersensibilitate la din astea, altfel trebuie sa ne oprim cu totii din genu asta de activitati.
    Oricum n-o sa rezist sa-l iau la misto pe Delaparis, ce nick e ala... nici macar nu e nume, e locatie, cum dracu poti s-o iei personal!?!
    Last edited by Johnny D; 17th August 2015 at 13:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Giovani merge?

  11. #32
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    acept Ionel in caz de persiflare, dar eu nu te dau in judecata nimanui nici daca-mi zici Ion sau taran asa mai subtil!
    Daca Ion = taran, atunci Ionel = taranus?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Cam asa ceva, dar macar e alint, nu suna de parca tocmai a tras cineva apa dupa tine...

    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Giovani merge?
    Prea mafiot! Eu l-as executa pe ala in public pt "prestanta" aia din studioul bietului Manolo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    don giovanny...e bine ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Eu nu ma supar nici cum, tot ai mei sunteti toti!



    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mie vreo 4 sau 5 useri dintre care si Eddy, Eko ca si 2 exemple de moderatori mi-au zis "Ion" cu mai mult de o ocazie care nu e folosit sub forma de alint ci de "taranul", in momentul cand vor fi ei sanctionati pentru pocire de nume, eu o sa fiu primul care sa-mi cer sanctiunea fie ca e vorba de o pocire sau de un alint seminevinovat!
    Cat despre Johnny, Ion e un alint, daca nu-i place, n-o sa-l mai folosesc dar trebuia sa-mi zica.
    Eu n-am nimic impotriva alinturilor, alinturile nu sunt pociri de nume in opinia mea, chiar daca Delaparis sau altii nu sunt de acord si o sa le folosesc pana cand cineva imi zice explicit ca nu-i place sa fie alintat!

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Absolut corect! Ma bucur ca cineva intelege!
    Cu un singur amendament, Ion nu e alint, si pretentia ta de-a crede ca poti fenta pe cineva in a-l face sa creada ca tu-l foloseai drept alint, fara sa stie nimeni cum exact l-ai folosit asa cum stiu eu, e o jignire mare la adresa intelectului acelei persoane!
    Termenul ce se presupune a fi alintul trebuie sa fie diminutiv in primul rand ca sa fie credibil.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Fii mai relaxat, Ioane
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  18. #39
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Ion e un alint, eu asa il vad.

  19. #40
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    categoric, Ion e alint, Ioane

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Ionica .

    pare mult mai mishto, ce zici ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #42
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Daca Ion = taran, atunci Ionel = taranus?
    Țăruș

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •