Page 13 of 120 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 253 to 273 of 2513

Thread: Noua procedura pe Administrativ legata de reclamatii threaduri/mesaje/moderatori

  1. #253
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    vestea despre desfraul basist facut pe sectiunea politica a forumului se dusese in toata lumea virtuala.
    Da, sunt sigur ca cei 15 oameni care scriu pe Politica sunt vedete. Si nu toate articolele inregimentate politic din presa care au sute de comentarii pro sau anti toti. Hai sa fim seriori.

  2. #254
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    @Leul: vezi ce a scris Alex mai sus: http://onlinesport.ro/forum/showpost...&postcount=251

    Toata lumea are probele si trebuie cumva rezolvate, gasita o cale de mijloc. Dar calea de mijloc din partea unora nu poate fi gasita daca intra pe forum doar la scandal, fara sa doreasca macar putin bine.

    Cert e ca si din partea unor membri, dar si din partea unor moderatori, lucrurile trebuie imbunatatite. Iar eu voi ajuta moderatorii sa o faca, precum si pe membri. Daca nu se va vrea, asta e alta discutie, eu imi doresc sa se vrea pentru ca sunt cuvinte pe forum care nu au ce cauta si e mare rusine, iar lucrurile nu pot continua asa.

  3. #255
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    @Leul: vezi ce a scris Alex mai sus: http://onlinesport.ro/forum/showpost...&postcount=251
    mai mult ca sigur o sa spuna ca a fost atacat si provocat. bine, el si daca ii dai "buna ziua" o ia ca pe o provocare pentru ca nu e invatat cu asa ceva

    interesant ar fi altceva. ca tot se simte vanat cu arcul precul leul Cecil, sa spuna de cate ori l-am sanctionat. ca asta ar fi scopul provocarii, nu?

  4. #256
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    @Leul: vezi ce a scris Alex mai sus: http://onlinesport.ro/forum/showpost...&postcount=251

    .
    Vadimeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Pai exact asta e problema majora a forumului !!!!!!!!!!!!!!!


    Cine PLM e Alex , membru din 2006 si cu 22 de postari?????????????????


    Deci a disparut mihaidascalescu si apare alex? Asta nu se poate fara autorizartia ta !!!!


    Vadime, cu ce te are la mana Irina?

  5. #257
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Vadimeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Pai exact asta e problema majora a forumului !!!!!!!!!!!!!!!


    Cine PLM e Alex , membru din 2006 si cu 22 de postari?????????????????


    Deci a disparut mihaidascalescu si apare alex? Asta nu se poate fara autorizartia ta !!!!


    Vadime, cu ce te are la mana Irina?


    jur ca stiam ca asta urmeaza

  6. #258
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Timache, o dai si tu in paranoia? Te credeam om mai serios.

  7. #259
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    @Leul: Am vorbit cu Hingherul, sper sa observi o schimbare in bine.
    Da, da ... se poate remarca usor, se vede cu ochiul liber de pe Saturn, Europa si Io.

    Sa te lamuresc si cu injuratura aia (cea cu recentul RP). Imi pare bine ca nu a fost stearsa, sa stea acolo, la locul ei ... si sa se vada ce si cum. De fapt, eu nu sunt de acord cu stergerea/editarea posturilor.
    Este o reactie nervoasa, clar. Dar nu o regret. Mai mult, persoana care ma enerveaza* acolo (si nu e prima data, insa m-am abtinut pana acum in ceea ce o priveste) este ... Leodacin, pe care o consider mai rea decat hingherul.
    De fapt, hingherul nici nu ma enerveaza, nici nu ma distreaza, e prea bicisnic pentru mine. Nu am pretentii de la el, deci ...
    Insa Leodacin este mai rea decat el, in primul rand pentru ca e foarte subiectiva, dincolo de alte ''calitati''; chiar ma intreb ce criterii stau la baza desemnarii unui individ ca moderator, ma gandesc ca ar trebui sa posede un minim IQ si o minima cultura (generala), in primul rand ...
    Am dat exemple cu Leodacin (sunt sigur ca ai citit), mai pot da. De fapt, threadul pe care am injurat e foarte relevant : hingherul tau poceste username, jigneste, provoaca, imi aduce neamurile in discutie, insa Leodacin gaseste de cuviinta sa ma atentioneze pe mine ...

    (*)Am primit si sanctiuni aiurea de la ea (aiurea in contextul discutiilor de atunci, sau raportat la gradientul acestora), am exemple concrete. Insa m-am abtinut de fiecare data, nu am comentat nimic ... am zis ca e doar o ****re , cine stie ce probleme are, poate i s-a ars (iar) mancarea si crede ca din cauza mea ...

  8. #260
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    e evident ca ai fost provocat si te-ai aparat si tu cum ai putut, Cecil

    nu ti-e rusine ma sa pomenesti de pociri tocmai tu??? daca as sta sa le caut pe toate mi-ar lua o zi si o noapte si doua pagini de forum sa le pun pe toate!

  9. #261
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    @Leul: vezi ce a scris Alex mai sus: http://onlinesport.ro/forum/showpost...&postcount=251
    Te rog sa iei aminte de un lucru important:

    http://onlinesport.ro/forum/showthre...38#post4190138

    Aceste injuraturi au avut loc pe o sectiune moderata de Hingherul care a decis sa-l ierte pe Leul Oltean.
    Daca Hingherul il vana pe Leu, asa cum sustine cel din urma, nu ar fi irosit nici o sansa de a-l sanctiona.

    Asta ca sa vezi cine are caracter si cine nu are.

    Prea multi se dau virgine si nevinovate pe forum, dar injura ca la usa cortului.

  10. #262
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Te rog sa iei aminte de un lucru important:

    http://onlinesport.ro/forum/showthre...38#post4190138

    Aceste injuraturi au avut loc pe o sectiune moderata de Hingherul care a decis sa-l ierte pe Leul Oltean.
    Daca Hingherul il vana pe Leu, asa cum sustine cel din urma, nu ar fi irosit nici o sansa de al sanctiona.

    Asta ca sa vezi cine are caracter si cine nu are.

    Prea multi se dau virgine si nevinovate pe forum, dar injura ca la usa cortului.
    ce activa esti pisi.

  11. #263
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Cine PLM e Alex , membru din 2006 si cu 22 de postari?????????????????
    bau

  12. #264
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Vadime, renunt la solicitarea mea. Daca asta e politica OFICIALA a OLS, poti sa ti-o bagi in cur.


    Stiam ca e asa, dar am crezut ca din cauza caniculei vrei sa faci o schimbare.


  13. #265
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Te rog sa iei aminte de un lucru important:

    http://onlinesport.ro/forum/showthre...38#post4190138

    Aceste injuraturi au avut loc pe o sectiune moderata de Hingherul care a decis sa-l ierte pe Leul Oltean.
    Daca Hingherul il vana pe Leu, asa cum sustine cel din urma, nu ar fi irosit nici o sansa de al sanctiona.

    Asta ca sa vezi cine are caracter si cine nu are.

    Prea multi se dau virgine si nevinovate pe forum, dar injura ca la usa cortului.
    merci de aprecieri, Alex. nu e vorba ca l-am iertat ci doar ca nu dau sanctiuni cand sunt in conflict deschis cu cineva acolo unde moderez. si asta tocmai ca sa nu fiu acuzat ca sunt subiectiv. de aia nici nu inteleg exact care e problema contestatarilor cu mine. nu ii afecteaza cu absolut nimic faptul ca eu sunt moderator. poate doar ca am numele scris mai frumos decat al lor si sunt gelosi

  14. #266
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    @Leul: vezi ce a scris Alex mai sus: http://onlinesport.ro/forum/showpost...&postcount=251
    Alex 1986 ...
    Nu ai idee cine este ? Nu cumva ar trebui sa fie la ''aer conditionat'', intr-o incinta zidita sub cota zero (pentru inca 8 zile macar) ?

    Da, stiu ca am injurat. Nu am facut un secret din asta, nici nu am fost de acord cu stergerea posturilor respective (delaparis iti poate confirma). De fecare data, aceeasi poveste : eram jignit, moderatorul in cauza era online (si de fiecare data era unul dintre cei doi de pe Intern) si fie nu intervenea, fie il incuraja pe respectivul sa continue cu jignirile ... situatie in care eu am ales sa imi fac singur dreptate. Nu mai spun ca in destule situatii ala care ma jignea (sau pocea, provoca) era ... moderatorul insusi.
    Neavand vreo putere sau parghie (am spus, le-ai dat la acesti manelisti niste puteri ... ca sunt intangibili, inamovibili, imuni) mi-am facut ''dreptate'' asa.

  15. #267
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Da, da ... se poate remarca usor, se vede cu ochiul liber de pe Saturn, Europa si Io.

    Sa te lamuresc si cu injuratura aia (cea cu recentul RP). Imi pare bine ca nu a fost stearsa, sa stea acolo, la locul ei ... si sa se vada ce si cum. De fapt, eu nu sunt de acord cu stergerea/editarea posturilor.
    Este o reactie nervoasa, clar. Dar nu o regret. Mai mult, persoana care ma enerveaza* acolo (si nu e prima data, insa m-am abtinut pana acum in ceea ce o priveste) este ... Leodacin, pe care o consider mai rea decat hingherul.
    De fapt, hingherul nici nu ma enerveaza, nici nu ma distreaza, e prea bicisnic pentru mine. Nu am pretentii de la el, deci ...
    Insa Leodacin este mai rea decat el, in primul rand pentru ca e foarte subiectiva, dincolo de alte ''calitati''; chiar ma intreb ce criterii stau la baza desemnarii unui individ ca moderator, ma gandesc ca ar trebui sa posede un minim IQ si o minima cultura (generala), in primul rand ...
    Am dat exemple cu Leodacin (sunt sigur ca ai citit), mai pot da. De fapt, threadul pe care am injurat e foarte relevant : hingherul tau poceste username, jigneste, provoaca, imi aduce neamurile in discutie, insa Leodacin gaseste de cuviinta sa ma atentioneze pe mine ...

    (*)Am primit si sanctiuni aiurea de la ea (aiurea in contextul discutiilor de atunci, sau raportat la gradientul acestora), am exemple concrete. Insa m-am abtinut de fiecare data, nu am comentat nimic ... am zis ca e doar o ****re , cine stie ce probleme are, poate i s-a ars (iar) mancarea si crede ca din cauza mea ...
    Ok, daca recunosti ca ai si tu o parte din vina, nu doar altii, e ceva. Aia zic, hai sa vedem cum se poate rezolva.

    Asa cum scrie mai sus si Alex, acest baiat bine informat, rezulta ca Hingherul nu te-a vanat cu sanctiuni.

  16. #268
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Vadime, renunt la solicitarea mea. Daca asta e politica OFICIALA a OLS, poti sa ti-o bagi in cur.


    Stiam ca e asa, dar am crezut ca din cauza caniculei vrei sa faci o schimbare.

    Cred ca e mai bine asa. Vezi prea multe lucruri invizibile omului de rand.

  17. #269
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    granita la Orsova!

  18. #270
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    @Timache: Nu stiu, habar nu am, ma gandesc ca ai avut unele dispute si conversatii. Am cerut parerile lui Miril si Delaparis pe tema, daca ei cred ca e oportun bine, daca nu nu se va face propunerea.
    pai Miril e precen declarat al lui timache si parizianu e dual.

    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Timache, o dai si tu in paranoia? Te credeam om mai serios.
    raspunsul la intrebare l-ai aflat singur.

    Hingherul e un tip OK n-am vazut sa injure niciodata.
    Pe cand timache...

  19. #271
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Oricum nu mai e cazul, s-a cerut singur afara. Ma asteptam sa faca asa. Pentru ca a mai facut o data asa, de aia.

  20. #272
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Vadime, renunt la solicitarea mea. Daca asta e politica OFICIALA a OLS, poti sa ti-o bagi in cur.
    Calmeaza-te, man. Tu chiar iti faceai iluzii ca se doreste vreo schimbare adevarata ? In bine, vreau sa zic.
    S-a gasit un nou mobil de a se face traffic, probabil saptamana viitoare va aparea un altul.
    Nu e clar ce se intampla ? eu critic activitatea moderatorului X ... si drept (contra)argument, Vadim imi arata ... ce am zis/facut eu, in nu stiu care context.
    Ca si cum, la tribunal, dupa ce acuzatului i se citeste rechizitoriul, acesta, incercand sa se dezvinovateasca, ii zice procurorului : '' ... dar si tu ai luat spaga de la Vasile, in speta ...''

  21. #273
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ba da` nimic nu va iese azi....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •