Page 4 of 120 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2513

Thread: Noua procedura pe Administrativ legata de reclamatii threaduri/mesaje/moderatori

  1. #64
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ess View Post

    bine paul, am notat!
    ...deci daca dispare vadim, dispare ols-ul. acum imi dau seama ca am nevoie de mitigation plan (scuze pt romengleza mea, dar vreau sa par mai cult decat sunt): are cineva nr lui tudose? ca vorba aia...
    Nu cred ca ai inteles. Am sa repet : daca dispare Vadim disparem toti. Inclusiv tu si cu romengleza si mitigation plan cu tot!

    Ai inteles?

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Legat de userul mihai dascalescu sau cum il cheama, am ajuns la un laptop, dar am si primit un mesaj privat care m-a pus pe ganduri si am decis sa nu dezvalui public pentru nimeni provenienta IP-urilor. Nu este corect, fiecare are dreptul sa dezvaluie cat vrea despre el, sa faca ce vrea in viata privata si sa zica ce vrea despre el pe forum, atata timp cat respecta regulamentul. Daca dezvalui pentru unul va trebui sa dezvalui pentru toti si nu vreau sa fac asta. Nu vad vital si nici benefic sa spun eu daca X sau Y posteaza din Londra sau din Bucuresti sau de stiu eu unde. E treaba fiecaruia, privata, si asa trebuie sa ramana.

    Situatia e diferita in aria moderatorilor, acolo unde se poate spune una sau alta in cadru privat, atunci cand sunt suspiciuni de clone.
    Stai linistit Vadime, te inteleg. Puteam sa jur ca vei fi contactat pe subiectul deschis de mine. Acum ai realizat si tu ca nu esti un cetatean liber, ca te supui cerintelor securitatii. Puteai sa spui orice, eu cunosc adevarul , stiu ca userul mihaidascalescu nu are nicio treaba cu Londra. Si stiu asta nu pentru ca as avea legaturi cu acea zona obscura ci pentru ca eu sunt un baiat destept. Asta e si motivul pentru care ma irita tipul acesta de user, nu accept sa fiu luat de prost.Atat.

    PS : eu nu ma tem de SECURITATE. Din decembrie '89 nu ma mai tem de ei. Ce sa-mi faca? Sa ma distruga? Sa ma ucida? Asa ,si?
    Last edited by tim; 31st July 2015 at 17:28.

  3. #66
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Si mie mi se pare ciudat contactul pe tema acestui user. Insa pe de alta parte ti-ar conveni sa ma intrebe cineva despte tine ceva si eu sa ofer chetii confidentiale? Nu cred, chiar daca tu poti spune ca da. Sau despre Lordliv, care si el ma critica. Am aparat mereu "privacy-ul" pentru ca asa mi se pare corect. Da-mi un motiv pentru are ar trebui sa il sparg si sa iti ofer tie date confidentiale doar ca sa iti satisfaci o curiozitate personala. Crezi ca daca ai cere pe mail celor de la Facebook date despre un user, ti le-ar da? E aceeasi chestie.

    Pune-te nitel in panfotii mei, in "palaria" mea, asa cum facea si Walt Disney cand lua unele decizii. Ce ai face?

    Daca tu esti baiat destept, ceea ce nu ma indoiesc, si mirosi ceva, foarte bine, actioneaza ca atare si bazeaza-te pe asta.

    Mai era cineva de aici care se plangea ca in urna disputelor politice daca am inteles bine unii au vrut sa afle despre el cine e. Era corect sa dau eu asemenea date sub un pretext sau altul? In mod cert, nu. De aceea, nu o sa fac asta niciodata, chiar daca as vrea sau as putea, sau chiar daca as fi sigur ca nu ar face nici o diferenta. Pentru ca nu ai cum sa sti cum poate face.

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu trebuie sa dai NIMANUI date despre useri de aici, asa e corect!

    Eu nu discutam despre un user. mihaidascalescu nu e un user !!!!! Marker nu era un user!!!!! J Bond nu era un user !!!! Vadime , tocmai spuneam ca nu sunt naiv. mihaidascalescu a aparut in noiembrie 2014 cu un cont creat in 2006 si cu 8 postari generale pana atunci. Imi dai voie sa nu pun botul la asemenea prosteala?







    Irina ti-a trimis PM-ul ala?

  5. #68
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Dar ce erau toti de mai sus, daca nu useri. Ce diferenta face ca avea contul creat in 2006 si a scris in 2014 sau ca isi facea cont in 2014 si scria in 2014?

    Legat de PM, daca tu imi trimiteai era corect sa zic ca mi-ai trimis? A trimis cineva PM, ramane confidential, pentru ca de aia se numeste PM.

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    OK, o lasam asa. Sa stii ca au fost momente in care am regretat ca te-am refuzat atunci ca moderator. Macar asa puteam sa faca ceva fata de un "organ" care ne provoaca si ne jigneste pe toti pe aici.

    Case close ,cum ar zice romglezul.

  7. #70
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Si mie mi se pare ciudat contactul pe tema acestui user. Insa pe de alta parte ti-ar conveni sa ma intrebe cineva despte tine ceva si eu sa ofer chetii confidentiale? Nu cred, chiar daca tu poti spune ca da. Sau despre Lordliv, care si el ma critica.

    Mai era cineva de aici care se plangea ca in urna disputelor politice daca am inteles bine unii au vrut sa afle despre el cine e. Era corect sa dau eu asemenea date sub un pretext sau altul? In mod cert, nu..
    nu trebuie sa dai tu datele.in cazul meu s-au servit singuri.e-mailurile sunt dovada.
    a cere sa dai afara niste moderatori care iti fac moderarea de ras, pe ols,inseamna ca te critic?
    moderatori care in gluma sau in serios declara ca obiectivul lor este "sa-si bata joc de lordliv sau de olteni" sau sa trimita fel si fel de amenintari de prost gust prin alte mijloace?!

    culmea este ca eu sau tim sau altul, reactionand la propaganda unor astfel de "useri" gen dascalescu suntem sanctionati de unul ca marius.un discipol demn de yoyoo care proceda la fel pe vremea lui marker sau bond.

    aici este problema.
    nu-ti convine atitudinea noastra,scoate-ne de pe forum.asta incearca marius si gasca lui.
    este forumul tau!
    dar nu ne luati de prosti.

  8. #71
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu s-a servit nimeni ti-am mai zis. Doar eu acces la ele si nu le dau.

    Am inteles ca ai avea acelasi cont si pe alte forumuri.

    Personal nu am nimic sa reprosez atitudinii voastre, cel putin de cand ma uit sa fie totul in regula nu am nimic de comentat.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    O mica completare Vadime: cu sau fara voia ta sa stii ca ai dat toate datele despre toti userii OLS !! Cand? Atunci cand ti s-a luat toata baza de date!

    Tu crezi ca a fost intamplator?

  10. #73
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce face baietii? reclamatii?

  11. #74
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Nu s-a servit nimeni ti-am mai zis. Doar eu acces la ele si nu le dau.

    Am inteles ca ai avea acelasi cont si pe alte forumuri.

    Personal nu am nimic sa reprosez atitudinii voastre, cel putin de cand ma uit sa fie totul in regula nu am nimic de comentat.
    sry.
    ai inteles gresit.
    contul nu a fost decat pe ols.cu adresa de mail aferenta.nefolosita in alte scopuri.

    sry,
    nu am spus ca le-ai dat tu.datele.
    asa este tim.stii mai multe!

  12. #75
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    O mica completare Vadime: cu sau fara voia ta sa stii ca ai dat toate datele despre toti userii OLS !! Cand? Atunci cand ti s-a luat toata baza de date!

    Tu crezi ca a fost intamplator?
    Habar nu am daca a fost sau nu intamplator. Avand in vedere ca nu am putut controla, nu pot sti, treaba lor sa se spele cu ea pe cap.

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    ce face baietii? reclamatii?
    Da , ii reclam pe pitziponcii aia care merg in iunie la Mamaia.


    Ce , s-a dat alarma de aparusi?

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Habar nu am daca a fost sau nu intamplator. Avand in vedere ca nu am putut controla, nu pot sti, treaba lor sa se spele cu ea pe cap.
    Si atunci cu drepturile omului cum ramane? Macar au avut un mandat pe siguranta nationala, asa de prosteala? De ce toata lumea renunta atat de usor la drepturile fundamentale ale cetateanului?

  15. #78
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Da , ii reclam pe pitziponcii aia care merg in iunie la Mamaia.


    Ce , s-a dat alarma de aparusi?
    reactie la un cuvant-stimul.

  16. #79
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    mi-a dat Marius un bip fara sms-ul explicativ si am intrat sa vad unde arde
    daca nu va potoliti cu astea chem si restul gastii si jar mancati!

  17. #80
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Si atunci cu drepturile omului cum ramane? Macar au avut un mandat pe siguranta nationala, asa de prosteala? De ce toata lumea renunta atat de usor la drepturile fundamentale ale cetateanului?
    mictioneaza securitatea basista si acum johanista pe "drepturile omului".

  18. #81
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Da , ii reclam pe pitziponcii aia care merg in iunie la Mamaia.


    Ce , s-a dat alarma de aparusi?
    ti-am mai explicat ca la noi nu e ca la civili. pleci in concediu cand se poate. si nici atunci nu e sigur ca pleci. oricand poate suna vreo alarma ceva

  19. #82
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Si atunci cu drepturile omului cum ramane? Macar au avut un mandat pe siguranta nationala, asa de prosteala? De ce toata lumea renunta atat de usor la drepturile fundamentale ale cetateanului?
    Nu stiu ce au avut sau ce nu au avut pentru ca nu impotriva mea sau a acestui site a avut loc actiune. Cred ca eu si alte siteuri am fost la momentul si locul nepotrivit. Daca aveam un backup in alta parte, local, in afara celor care se faceau acolo nu ma durea capul.

    Dar orice e posibil, cine stie? E posibil sa fi tintit mai multi iepuri deodata. NU am vreo dovada, pentru ca daca as avea mi-as apara drepturile. Asa nu am ce sa apar, ei au dat si inapoi copiile, ce puteam face era as le cer despagubiri, insa ei erau aparati din punct de vedere legal.

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    ti-am mai explicat ca la noi nu e ca la civili. pleci in concediu cand se poate. si nici atunci nu e sigur ca pleci. oricand poate suna vreo alarma ceva
    Aha , un fel de " BD la munte si la mare " . Nu-mi spune, tu esti Capsuna?

  21. #84
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    daca era si ariciul de comitet pe el il faceam cainele Costel

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •