Page 29 of 33 FirstFirst ... 192728293031 ... LastLast
Results 589 to 609 of 686

Thread: Noul Stadion Ion Oblemenco

  1. #589

  2. #590
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Mai mizerie decedata, in primul rand scoate mana din buzunarul lui taica-tu, sau, cine stie, poate ca nu te mai pasioneaza acest sport avand in vedere ca iei bani de la buget. Doi ma mana, iti trebuie ani lumina sa ajungi la nivelul lui Toshiro din orice punct de vedere doresti - condei, cultura generala, cultura fotbalistica. Trei la mana, cand acuzi pe cineva trebuie sa aduci si dovezi. Formularea 'despre care se pare ca a omorat oameni la revolutie' nu arata altceva decat ca mai repede tu esti o mizerie se.curista. Numai aia folosesc astfel de expresii.
    Lol, ce foc a luat Fossil, sunati la 112, va rog!

    Sa ma ridic la nivel lui Toshioro, spui? Sfinte Sisoe, dar chiar nu e cazul sa-mi doresc sa ma ,,ridic'' la nivelul unei baragladine monomane cu sinapsele tot mai arse de ranchiuna. Te asigur ca sunt multe domenii unde eu ma simt ca acasa, iar idolul tau se.curist nu poate trece nici macar de genunchiul broastei. Dar degeaba iti explic, tu esti un individ bolnav care nu e in stare sa recunoasca decat calitatile celor cu care imparte aceleasi afinitati microbistice.
    In ceea ce priveste cultura fotbalistica, intr-adevar, imi este superior, dar asta nici nu e foarte greu, pe mine nu ma intereseaza decar tangential acest fenomen minor care este fotbalul. Imi pare foarte judicioasa afirmatia lui Borges cum ca fotbalul este popullar pentru ca prostia e popullara!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #591

  4. #592
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Cati asistati social si oameni amarati apar in video-ul ala...
    Multa lume bolnava. Un spital era o investite cu adevarat utila. Dar deh, olteanu' pana nu e si fudul...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #593
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    daniele,pune mana pe carte.s-a dat in folosinta cel mai mare spital municipal de dupa 90 din tara. la craiova
    si se face inca unul judetean...
    ai si tu dreptate.multi ciudati ieri la stadion...

    pana acum banii de la dezvoltare s-au dus pe autostrazi -care nu s-au facut si in ardeal si bucuresti.
    cum ajung si in oltenia sar deontologii pwuulli...

  6. #594
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Cine pwla mea e Daniel???
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #595
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1

    Ce fete de taranoi!!!!! Astia au ramas ancorati in timp. Dupa 27 de ani, tot aer si atmosfera de rogojinari au astia care-si tin procu-n lant.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #596
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0


    asa este .nicio diferenta fata de cei care po.puleaza arena nationala si acolo este tarani.numai ca fecesebistii au mutre de tarani drogati.

  9. #597
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Lol, ce foc a luat Fossil, sunati la 112, va rog!

    Sa ma ridic la nivel lui Toshioro, spui? Sfinte Sisoe, dar chiar nu e cazul sa-mi doresc sa ma ,,ridic'' la nivelul unei baragladine monomane cu sinapsele tot mai arse de ranchiuna. Te asigur ca sunt multe domenii unde eu ma simt ca acasa, iar idolul tau se.curist nu poate trece nici macar de genunchiul broastei. Dar degeaba iti explic, tu esti un individ bolnav care nu e in stare sa recunoasca decat calitatile celor cu care imparte aceleasi afinitati microbistice.
    In ceea ce priveste cultura fotbalistica, intr-adevar, imi este superior, dar asta nici nu e foarte greu, pe mine nu ma intereseaza decar tangential acest fenomen minor care este fotbalul. Imi pare foarte judicioasa afirmatia lui Borges cum ca fotbalul este popullar pentru ca prostia e popullara!
    Aberezi ca de obicei, neargumentand insa de ce-l faci secu pe Toshiro. Cat priveste interesul tau fata de fotbal ... este ca struguri-s acrii? Pana mai deunazi combateai la greu, dupa deces, e adevarat, mai putin. Erai disperat sa combati atunci cand prima echipa comunista, decedata rapid, era luata in tarbaca de 'dusmani', fie ei stelisti, spurkati sau rogojinari. Acest forum, dar nu numai, sta marturie. Trebuie data doar o simpla cautare.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #598
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Aberezi ca de obicei, neargumentand insa de ce-l faci secu pe Toshiro. Cat priveste interesul tau fata de fotbal ... este ca struguri-s acrii? Pana mai deunazi combateai la greu, dupa deces, e adevarat, mai putin. Erai disperat sa combati atunci cand prima echipa comunista, decedata rapid, era luata in tarbaca de 'dusmani', fie ei stelisti, spurkati sau rogojinari. Acest forum, dar nu numai, sta marturie. Trebuie data doar o simpla cautare.
    Fossil, stii bine ca Rassie a adus teza asta in discutie si ca avea si niste argumente. Nu mai exista sportfm, din pacate a fost desfiintat, asa ca nu mai gasesc argumentele lui.
    Dimpotriva, acest forum sta marturie ca am dreptate, mai bine de jumatate dintre postarile mele fiind glose pe marginea altui subiect decat fotbalul.
    Si doua chestiuni tehnice:
    - strugurii sunt acri, nu acrii!
    - fie stelisti, spurkati- e pleonasm.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #599
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,072
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Golurile s-au vazut bine
    Slavia, echipa la 14 puncte in spatele lui Plzen, a umilit CSU.
    Au luat gol de la Sepsi,Concordia Chiajna etc nu este ceva deoebit.

    Nu ma asteptam la o transmisie asa de neprofesionista a TVR.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #600
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Fossil, stii bine ca Rassie a adus teza asta in discutie si ca avea si niste argumente. Nu mai exista sportfm, din pacate a fost desfiintat, asa ca nu mai gasesc argumentele lui.
    Dimpotriva, acest forum sta marturie ca am dreptate, mai bine de jumatate dintre postarile mele fiind glose pe marginea altui subiect decat fotbalul.
    Si doua chestiuni tehnice:
    - strugurii sunt acri, nu acrii!
    - fie stelisti, spurkati- e pleonasm.

    Eu nu-mi aduc aminte ca raposatul Rassie sa fi spus/sugerat asa ceva. Stiu doar ca el nu era in masura s-o faca. Din cate stiu, si stiu bine, el locuia gard in gard cu dinamo, pe Floreasca, vis-a-vis de de fostul restaurant Dealul Mare. Pai pe acolo doar 'baietii' aveau acces la casa. Iar aici nu ma refer la el, ci la taica-su, fost diplomat. Asa ca n-as prea crede ca s-a exprimat asa cum sugerezi tu.
    Da, in ultima vreme, ultimii ani, ai dreptate, mai mult de jumatate dintre postarile tale n-au legatura cu fotbalul. Totusi, cand era rapidul in floare si credeai ca echipa ta era alba ca spuma marii ... stii tu bine ...
    Gresesti grav: dinamovisti spurcati e pleonasm. De-aia am spus doar spurkati, pt. ca stie o tara-ntreaga ca fosta echipa a securitatii comuniste era apelata asa de intreaga suflare microbistica de la noi.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #601
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Dragi prieteni, va rugam sa cantati la alta masa.

    Avem lucrurie serioase de discutat, de ex: CS U Craiova a vândut nu mai puțin de 8.000 de abonamente pentru noua arenă!

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...bului-16816264
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  14. #602
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ha, ha, ha!!!! Stai bland ca in maxim 1 an se plictisesc si cei 8.000 de fraieri. Le mai da Steluta de cateva va ori nana si gata.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #603
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    era acum cateva saptamani o stire despre o baba din Teleorman care avea o pensie mizera si care a donat cateva zeci de mii de lei pentru catedrala neamului prost. in aceeasi categorie intra si "abonatii" astia.
    bani facuti pe carca naivilor...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #604
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ha, ha, ha!!!! Stai bland ca in maxim 1 an se plictisesc si cei 8.000 de fraieri. Le mai da Steluta de cateva va ori nana si gata.
    Nu se plictisesc. Merg ca la teatru, la fel ca voi cand ati luat loc pe National Arena lui Oprescu. Va uitati la cupola ca la Capela Sixtina.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  17. #605
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    bani facuti pe carca naivilor...
    400.000 euro pentru jumatate de sezon... nu e chiar atat de mult.
    Grosul vine de la primarie, asa ca nu-i problema
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  18. #606
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    23632434_1594456327267285_5735309519802675239_o.jpg


    asa arata noul ion oblemenco.plin cu 30 000 de suporteri.

  19. #607
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    23 000, bre. Avea dreptate raportul jandarmeriei. Daca dai zoom, vezi niste petice de scaune albastre goale.

    Este absolut penibil daca este adevarat, dar se pare ca au mintit si in privinta abonamentelor. Cica ar fi in jur de 1000 vandute, nu 8000

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/foto...ia-525656.html
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #608
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0

    ce mai arunca fecesebistul asta ...fecesebisme.

    tocmai ca stadionul are 31 000 de locuri fara vreo cateva zeci,am spus 30 000.s-au vandut doar 21 000 de bilete,restul abonamente si invitatii.
    se vede clar din poza ca stadionul a fost plin.doar la 1-a au mai fost cateva sute de locuri libere,probabili taranii pesedisti din judet invitati la meci nu au avut cu ce sa vina!

    scuteste-ma cu copy paste de la un ziar,gsp,care nu are acreditare pe stadionul ion oblemenco.si la conferintele de presa.doar ura si invidia debiteaza din ei.ca si din tine de altfel.
    pentru noi fituica lui ioanitoaia si tolontan NU EXISTA!

    noi asteptam o medie de vreo 15 000 de suporteri la meciurile obisnuite din campionat.pentru inceput.

  21. #609
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    23380248_1530533780359946_4019828718577364668_n.jpg23473030_1387203848043652_5581860699801349168_n.jpg


    cum se vede stadionul a fost plin la inaugurare.

    gesepismele si fecesebismele doar aruncate la cosul de gunoi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •