Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 318

Thread: Liga 1 2015/2016

  1. #106
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nimeni la meci
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  2. #107
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    m-as fi bagat, dar nu mai sunt la scoala ca sa intru cu prima suta, gratis...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Interesanta, dar si riscanta, ideea lui Rednic de a incepe cu doi atacanti, Gnohere si Essombe, cat timp nu avem rezerve pt ei, si cel putin Gnohere nu e pregatit sa joace 90 minute.

  4. #109
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    A fost o greseala, clar.
    Multe greseli individuale, multa nervozitate, multe pase gresite. Cu alte cuvinte nu le-a iesit nimic.

    Dinamo - CFR Cluj 0-2


    3 eliminati: Feussi, Filip, Matei. Va fi greu la Botosani.

  5. #110
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu avem ce sa comentam, au fost mai buni ca noi si cred ca tot ei castigau daca nu erau eliminarile. Mergem inainte, are cine sa intre la Botosani

  6. #111
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Da, nu avem ce sa comentam, decat mure lui radu petrescu!

  7. #112
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A facut si mai rele acest Petrescu, daca e sa-mi amintesc doar un 2-2 la Ploiesti, cu doua penalty-uri neacordate pt noi ( si cu Elton ratand cu poarta goala, in ultimul minut). Aseara a fost doar smecher, noi am completat cu prostia de rigoare. Omul a ciupit, dar ce-a fost mai greu au facut trompetele din teren. Nu comentez arbitraj cand ratez de 3 ori singur cu portarul, ba la una dintre faze imi potrivesc si mingea cu mana. Deci, am fost lamentabili, dar echipa oricum e peste ce conditii ofera magnatul neacoita. Putem pierde oriunde, putem bate la fel. Nicio pierdere pt meciul cu Botosani, nu vreau sa aud cantecul asta de priveghi.

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1

    Etapa 11: Botosani - Dinamo

    FC Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Fai, A. Marc (cpt), Mevlja, Ghomsi - I. Șerban, Anton - Gavrilă, Palic, D. Rotariu - Essombe.
    Rezerve: I. Popescu - Corbu, Puljic, Nedelcearu, P. Petre, Tîrcoveanu, Moldoveanu.
    Sursa: fcdinamo.ro

    Asa cum considerat etapa trecuta ca Rednic a riscat, cand i-a titularizat pe Essombe si Gnohere, asa consider acum ca a gresit cand l-a ales pe Serban la mijloc in detrimentul lui Tircoveanu.
    De asemenea, sper ca Rednic sa il dea afara cat mai repede de pe teren pe Rotariu.
    Last edited by Leo; 20th September 2015 at 23:43.

  9. #114
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Tircoveanu nu face fata un meci intreg. Probabil va intra dupa pauza.

  10. #115
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    In cazul asta il foloseai pe Vojnovic, nu pe Serban.
    Apropo, ****-** ****** **-***, dorin rotariu!

  11. #116
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Vojnovic sa stea pe tusa sa reflecteze un pic la gafele din meciul cu ardelenii.

  12. #117
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Incep sa regret pe zi ce trece ca nu l-a luat Porumbacul pe Rotariu la Vaslui. Cum dracu il mai vede cineva fotbalist pe asta? La fel si in cazul lui Gavrila. Inadmisbil cum a ratat la 1-1, 90% din poarta era libera si el trage fix in portar si si-a folosit si piciorul de baza.

  13. #118
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Multumim, Mircea Rednic, pentru degringolada din teren!

    Robert Moldoveanu, Dorin Rotariu, si Ionut Serban merita nota ZERO pentru prestatia de astazi. Tot zero e si numarul centrarilor reusite de Fai. Pentru prostia facuta in minutul 81, cand a preferat sa dribleze la marginea careului, in loc sa-si lase un coleg singur cu portarul, Patrick Petre ar trebui trimis pe termen nelimitat la echipa secunda sau lasat sa vina pe jos de la Botosani.

  14. #119
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Botosani - Dinamo 1-1

    Dinamo: Cerniauskas - Fai, A. Marc, Mevlja, Ghomsi - I. Serban (52 Moldoveanu), Anton - Gavrila (68 P. Petre), Palic, D. Rotariu - Essombe (46 Puljic).

    A marcat Essombe in minutul 45.

    1-1 scor final. Nu am luptat suficient pt a castiga acest meci. In prima repriza nu am jucat nimic si am avut o bara si un gol marcat. In repriza secunda am jucat ceva mai bine, am avut mai multe ocazii, dar nu am marcat... e drept ca nici nu am primit gol.

  15. 21st September 2015, 00:14

  16. #120
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Voi nu va uitati cum arata Petre? Parca e o gasca cu curu` jos, balabanindu-se pe picere cand alearga dupa graunte, iar despre minte ce sa mai vorbim, doar e urmasul pescarului cu cablul electric. Care pescar nici macar pe pescarii din natisnufelag n-a fost in stare sa-i elimine. Dar asta e proiectul magnatului, bazat pe promovarea de pizdet tanar, 15-16 ani, care se reflecta si in fotbal

    Deci, va rog eu domnu` Renic, asa cum au spus si colegii mei, renuntati la basinile astea ambulante, altfel o sa sfarsiti foarte prost. Nu am vazut meciul, dar am citit cateva comentarii si deja mi s-a urcat sangele la cap Cum, ba, sa ai in mana slugile alea si sa nu le rupi gaoaza? Cretinii dreacu`!

    Meciul de cupa ligii devine unul pe viata si pe moarte

  17. #121
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    cred ca argentinianul astora de la botosani si-a trait momentul de glorie cu dinamo .unde mai gaseste un fundas atat de slab ca fai ,pe care sa-l puna in tzur din glezna ?
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  18. #122
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hamsie ala cum a jucat?

  19. #123
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    cred ca e mai bun ca feussi.
    da' asta nu-i greu ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  20. #124
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    minunat, un nou egal, al saselea in deplasare! un draw mediocru intre doua echipe mediocre, dupa un joc la fel de mediocru, cu jucatori mediocri. daca nici pe botosani nu bati, atunci pe cine?

    serban a fost iertat de covaci de doua rosii in doua meciuri. este de-a dreptul imbecil. cat naiba il mai tine rednic in echipa?
    patrick are la fitze de vedeta cate driblinguri ratate, adica un maldar. daca a dat golul egalizator cu echipa rejelui acum crede ca e fotbalist. ei bine, nu e!!! nu ofera nimic echipei, nimic in atac, nu vine in aparare si la cum arata nici nu poate. la revedere, echipa a doua scrie pe el.
    moldoveanu e atat de pierdut in teren, de parca e vreun naufragiat pe ditai insula. nu poate face fata unor fundasi cat de cat mai acatarii. inca e necopt pentru un fotbal de oameni mari (nu am zis fotbalisti, ca nu-s). nu are forta lui marius niculae la aceeasi varsta. efectiv nu a putut sa se apropie de mingie in minutele in care a fost pe teren. poate la anul...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  21. #125
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Etapa 12
    Chiajna - Dinamo


    Dinamo: Cerniauskas - Fai, A. Marc, Mevlja, S. Filip - P. Anton, Van Haaren - D. Rotariu, Vojnovic (cpt), Palic - Gnohere.
    Rezerve: I. Popescu - Puljic, Ghomsi, Feussi, Nedelcearu, Gavrila, Tircoveanu.

  22. #126
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo conduce cu 2-0 la pauza, goluri inscrise de Rotariu si Gnohere. Fabulos golul bizonului. O repriza buna facuta de dinamovisti, destul de siguri pe ei, multe ocazii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •