Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 318

Thread: Liga 1 2015/2016

  1. #64
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Filip era mijlocas cand a venit la Dinamo.
    chiar daca era foarte tanar si pirpiriu tin minte ca a jucat bine ori de cate ori a fost introdus pe finaluri de meci.
    Parca marele Stoican l-a retras fundas lateral, pozitie unde Filip joaca prost si se va rata daca mai continua.

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Era mijlocas, dar de banda. Acum el joaca la centrul terenului.

  3. #66
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    filip a fost adus la dinamo ca mijlocas ofensiv de banda .tin minte ca in primele meciuri de pregatire l-am remarcat si aveam mari asteptari din partea lui.din pacate ,antrenori de duzina precum stoican sau teja l-au tot fortat ca fundas stanga ,asta pentru ca conducerea lui dinamo se incapatana sa nu aduca un fotbalist pe acest post.steliano juca din ce in ce mai prost pe acest post si incepuse sa devina unul dintre "favoritii "tribunelor .un exemplu tipic de jucator care putea fi terminat de niste antrenori stupizi.noroc ca vrednic care l-a repus pe postul sau ...si in ceea ce-l priveste pe fai ,rednic are dreptate ,profilul sau nu este de fundas ,in schimb e ok pentru o extrema ,are viteza si centreaza bine...daca i-ar iesi lui vrednic transferul fundasului aluia congolez din belgia (mulemo parca ),cred ca jocul echipei ar creste mult....
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  4. #67
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    asta e inca o dovada ca Rednic are stofa de antrenor, cu toate hibele lui cunoscute.
    stie sa-si aseze echipa, ii cam ies schimbarile, si spre deosebire de altii pagubosi el pare si un tip norocos. .
    e cu totul altceva decat Stoican sau Teja, care orice vor face nu vor putea sa avanseze prea mult in meserie.
    Imi place si ca-si critica public jucatorii, asta e un mod sa-i scoata din letargie si sa-i monteze pe multi indolenti si amortiti.

    cred ca si delegarea taietorului de lemne drept capitan a fost o mutare gandita si foarte buna.
    in felul asta a spart gashca de vestiar, l-a motivat pe croat de la inceput si a reusit sa concentreze echipa la fotbal si nu la actiuni sindicale.
    Fara discutie, Filip este un jucator recuperat de catre Rednic prin repozitionarea lui acolo unde ii este locul. Ma enerva nespus Filip ca findas lateral, acum joaca foarte bine.
    Un alt castig este eliminarea lui Nedelcearu din centrul apararii. Cuplul Marc-Mevlja este foarte bun, nu am avut de ani de zile o asemenea aparare, iar cel de-al doilea mi se pare mai bine integrat in echipa decat Bunoza. Nedelcearu sa mai creasca, poate ca va fi inchizator bun, poate va creste in valoare ca fundas central, dar acum era clar ca nu merge.
    Singura problema acum este atacul, paradoxal dupa o perioada lunga in care la Dinamo era inflatie de atacanti. Poate ca era bine sa-l mai tina pe Bilinski, dar pe de alta parte ii inteleg dorinta de a avea din nou un atacant masiv de careu completat de mijlocasi de banda rapizi care sa varieze mijloacele de gol si sa creasca forta ofensiva. Deocamdata Gnohere mi se pare un rateu, dar sa mai vedem ce va fi in continuare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Digi scrie chiar azi ca Dinamo e aproape sa-l aduca pe Mulemo. Sa vedem, mai e pana se concretizeaza.

  6. #69
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 7
    CSMS Iasi - Dinamo



    In seara asta, ora 21.00. Aliosa Vojnovic este accidentat.

  7. #70
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Echipa de start: Cerniauskas - Feussi, A. Marc, Mevlja, Fai - I. Serban, St. Filip - Gavrila, C. Matei, D. Rotariu - Gnohere.

  8. #71
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dupa pauza, Rednic da peste cap tot sistemul: Cerniauskas - Fai, A. Marc, Mevlja, Filip - I. Serban, Matei - Gavrila, D. Rotariu, Lazar - Gnohere.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Ramane cum am stabilit, un egal e un rezultat foarte bun. Sigur, ideal ar fi sa castigam, dar trebuie sa fiu realist.
    Gnohere e slab, trebuia macar sa incadreze lovitura aia de cap din 5-6m.

  10. #73
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nedelcearu trebuia sa fie titular, dar a avut febra si a fost tinut pe tusa.

  11. #74
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Am avut noroc in seara asta. Jocul scartaie in continuare. Nu putem sta doar intr-un jucator. Dupa mutarea lui Filip ca fundas, nu am mai contat deloc in atac. Serban, Rotariu, Lazar si Eddy bizonul maini moarte.
    In plus Fai are oferte pt transfer. De venit nu vine nimic.
    Dupa 7 etape suntem neinvinsi si avem cea mai buna aparare. Cu bune si cu rele mergem mai departe.

  12. #75
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    un joc mizerabil! e bun un punct, dar cu jocul asta nu prindem play off-ul. trebuie sa mai si atacam, sa tinem de minge, sa pasam si noi, nu numai sa ne aparam la infinit. jucam cam 20 de minute pe meci, apoi potopul la poarta noastra...
    de vreo 4 etape dinamo incepe meciul (si il si termina) in 10 oameni: gnohere sta pur si simplu de pomana in teren, nu are tehnica, nici forta, nici detenta, ca de alergat si de pus presiune pa apararea adversarilor nici atat. nu pricep incapatanarea lui rednic cu acest grasut. ar fi trebuit sa nu mai astepte neaparat o alta ciudatenie de import si sa acorde putin credit lui hamcinschi si moldoveanu. cu siguranta nu pot fi mai jos decat gnohere.
    si colac peste pupaza, dupa ce ca feussi nu place bancii tehnice din varii motive, cica ar fi oferte pentru fai, singurul fundas lateral al nostru, si pe stanga si de dreapta. iar daca pretul e convenabil, dinamo se poate desparti de el. ca sa facem ce? inventam fundasi laterali din mijlocasi centrali?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Sa-l asteptam pe Essombe, am impresia ca de la meciul viitor poate evolua, din punct de vedere legal. Problema e ca nu prea e pregatit nici el. Mai rau ca Gnohere nu cred ca poate juca si chiar avem nevoie ca de aer de un atacant decent.

    Mi-a placut Tircoveanu aseara, a intrat cu tupeu. Si la meciul cu Voluntari a intrat la fel. Consider ca a aratat mai multe decat au aratat impreuna Starokin, Haaren si Serban si ca ar trebui sa fie prima solutie acolo, dupa Vojnovic, Filip si Nedelcearu. De asemenea, cred ca ar trebui sa renuntam cat mai repede la Starokin si Haaren, cat inca mai e timp sa aducem un alt mijlocas central. In ceea ce priveste pe bulgar, oare Rednic a luat in calcul sa-l foloseasca si pe postul de fundas stanga, adica postul lui de baza?!?

  14. #77
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    din pacate ,se vede cu ochiul liber ca intre rednic ,vama si negoita exista frictiuni puternice in ceea ce priveste jucatorii.fiecare vrea sa-si impuna proprii jucatori.nu prea inteleg ,feussi era cel mai bun fundas stanga si acum e cel mai indisciplinat tactic .van haren si starokin au fost adusi doar ca sa-si iac comisionul impresara cap de mop, himcinschi lustruieste banca desi mai slab ca harlem globe trotters n-are cum sa fie ,fai e pe picior de plecare ...eu nu zic ca mulemo ala propus de rednic n-o fi bun ,dar parca prea mult circ face strambu ca sa-si aduca jucatorii...si macar de-ar fi astia jucatori de valoare...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  15. #78
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    despre himcinschi putem vorbi la trecut: a fost imprumutat la dunarea calarasi, nereusind sa-l convinga pe rednic, dupa numai 14 minute de joc. asa ca nu mai putem spune ca nu poate fi mai slab decat grasul din atacul nostru, pentru ca nu mai e la noi...
    in schimb, gnohere joaca titular de 4 meciuri, aratand aproape nimic.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  16. #79
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Godinac joaca titular doar pt a slabi, altfel nu prea poti sa faci performanta cand esti cu diureticul la cur si mingea la picior. Sa ne amintim de Doroftei, nu? Echipa e intr-un ascendent bulanos cum doar magul stoican a mai avut, in primul mandat. Rednic pune presiune, intr-un fel e bine.

    Vreau cupa ligii, vreau si trebuie sa invingem lihnitul din tg jiu!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #80
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 8
    Dinamo - Petrolul


    In seara asta, ora 21.00.
    La Dinamo va lipsi Andrei Marc, suspendat. La Petrolul in continuare lipseste Moussa, accidentat.



    "Am fost, sunt si voi fi dinamovist, dar acum vin in "Stefan cel Mare" doar cu gandul de a castiga pentru actuala mea echipa", a spus, astazi, Tibor Selymes, antrenorul Petrolului.

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Echipa, potrivit contului oficial de facebook al lui Dinamo:

    FC Dinamo București: Cerniauskas – Fai Collins, Nedelcearu, Mevlja, S. Filip – Vojnovic (cpt), Tîrcoveanu – Gavrilă, D. Rotariu, C. Matei – Essombe.
    Rezerve: I. Popescu – M. Popescu, P. Petre, Palic, I. Șerban, Feussi, Gnohere.
    Antrenor: Mircea Rednic
    Eu l-as fi jucat pe Filip tot la mijloc, nu are rost sa schimbi ceva ce merge bine. Pe de alta parte, ma bucur ca Tircoveanu e titular, merita dupa ultimele doua meciuri.

  19. #82
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Scor final 2-0. Au inscris Essombe Marcelino si Gnohere.
    Prima repriza foarte buna cu Vojnovic si Tircoveanu stapani pe mijlocul terenului. Mevlja foarte sigur pe el. Cei doi fundasi laterali si-au facut treaba.
    Cum necum Rednic a pus la punct apararea si asta-i lucru mare.

  20. #83
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A pus la punct bulanul, capitol la care am scartait puternic in al 2-lea mandat stoicanesc. E ceva si asta daca la noi nu vrea sa intre cotofana, iar in partea ailanta toate devierile si suturile obosite conteaza direct pe tabela

    Comentariul asta era valabil pana la prima repriza cu Petrolul, dar se aplica celei de-a doua
    Last edited by Capitanu.Burcea; 24th August 2015 at 15:13.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #84
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 9
    Pandurii - Dinamo 2-2 (0-1)


    Dinamo: Cerniauskas - Fai, A. Marc, Mevlja, S. Filip - Nedelcearu (25 Feussi), Vojnovic - D. Rotariu, Palic (73 Gavrila), C. Matei - Essombe (62 Gnohere).

    Au marcat: Marcel Essombe (35), Harlem Gnohere (90+4).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •