Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 318

Thread: Liga 1 2015/2016

  1. #22
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    meci slab, dar as remarca si faptul ca pentru Dinamo de azi a fost un meci greu, contra echipei vice-campioane si recenta detinatoare a Supercupei. Suna pompos toate titlurile astea, dar sa recunoastem ca sunt ceva mai buni decat altii. Si o echipa destul de legata, iarasi comparativ cu altii.

    la capitolul castiguri as trece:
    1. egalul obtinut in deplasare si contra unei echipe bune, asta intr-o prima etapa ce a avut numai egaluri (n.b. mai e un meci azi, ar fi misto sa se incheie si asta egal, nu cred ca s-a mai intamplat vreodata asta)
    2. apararea si mie mi se pare cea mai buna de amar de vreme incoace. Avem portar foarte bun, centralii sunt tari pe picioare si par sa se completeze bine, lateralii nu s-au miscat rau3. orice ati spune Rednic e antrenor si asta se vede chiar dupa meciul asta incalcit. A asezat binisor echipa ca sa-i blocheze pe adversarii mai periculosi, nu a ratat schimbarile, echipa a jucat conectata la meci pana la final, am avut perioada de dominare teritoriala (scurta e drept) ceea ce nu prea s-a intamplat in mandatul Stoican 2.


    La mijloc si in fatza avem problemele vechi. Rockerul ala de a venit pare solid dar nu debordeaza de imaginatie. Singurul care mi se pare bun e Gavrila. Nu a rupt gura targului dar le stie cu mingea si pare ca gandeste jocul in comparatie cu mai celebrii sai colegi evanghelistii Lazar si Matei (pacat ca pe Lazar nu-l cheama Luca sa fie exact de-acolo. Dar oricum se potriveste .

    Alexe e o cauza pierduta pentru fotbal, rareori vezi un om mai lipsit de dorinta de a face ceva decat el. Cred ca e un pic retardat in sensul medical al cuvantului, ca altfel nu-mi explic de ce un jucator cu reale calitati fizice si cu ceva abilitati tehnice nu e in stare sa se impuna la o echipa destul de amarata dintr-un campionat slab.

    In fine, eu cred ca Dinamo va creste in joc, incet-incet.

    Si cred ca 'marile vedete' ale echipei se vor auto-exclude prin joc slab si vor dispare din lot cel tarziu vara viitoare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #23
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    In fine, eu cred ca Dinamo va creste in joc, incet-incet.
    Am incredere in aceste reviewrimente, se pare ca au existat oameni care au suportat pana la final si pot trage o concluzie pertinenta. Am schimbat postul prin minutul 55, dupa ce nu mai aveam pe cine sa injur
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #24
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    si azi ma astept la o plictiseala suprema cu sorineii lui sorinacio...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ne-am dorit mai mult victoria. Propun sa incepem discutiile de aici
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #26
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 2
    Dinamo - CS U Craiova 1-0



    Dinamo: Cerniauskas - Feussi, A. Marc, Mevlja, S. Filip (53 Fai Collins) - Nedelcearu, Van Haaren (46 V. Lazar) - Gavrila (76 Himcinschi), Vojnovic (cpt), C. Matei - D. Rotariu.

    A marcat Rotariu.

    Cartonase galbene: Feussi (70), A. Marc (75), Lazar (90+4)


    O victorie chinuita, cu un gol venit in minutul 86. Avem nevoie de atacanti urgent. Despre constructie si posesie alta data.

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Partea plina a paharului: Avem 180 de minute fara gol primit, cuplul de fundasi pare sudat, comparativ cu sezonul trecut am luat un punct in deplasarea de la Targu Mures (sez. trecut am venit cu 0 puncte de acolo) si am luate toate punctele cu CSU Craiova acasa (sez. trecut am luat doar un punct).

    Partea goala a paharului: Ne chinuim la constructie, avem nevoie de atacanti, ne cream putine sanse de a marca.

    Teoretic avem sanse la play-off, dar trebuie sa si castigam prin meciuri convingatoare. Nu zic ca astfel de victorii ca in seara asta nu sunt bune, dar ca sa ne atingem primul obiectiv trebuie mai mult. Decizia cu Vojnovic capitan imi pare una buna.

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Avem nevoie de atacanti, dar si de calitate la mijloc. Matei, Lazar si Gavrila sunt fragili si inconstanti. Si cand te gandesti ca Dinu Vama nu l-a vrut pe Hamroun pentru ca suntem acoperiti acolo... Rednic a anuntat ca vine un atacant francez de 29 ani, gata sa fie titular. Ramane sa speram ca va ajunge cat mai repede, pentru a putea intra cu Viitorul.

    Meciul de aseara a fost slab, nu ma asteptam sa castiam. De la mijloc in sus suntem foarte firavi. Marc, Vojnovic si Cerniauskas au fost printre cei mai buni aseara. La polul opus s-au aflat Feussi, Lazar, Gavrila si Matei. Si Rotariu a fost slab, dar l-a salvat golul. E clar ca nu avem rezerve, dar conducatorii nostri se incapataneaza sa nu arate asta.

    De remarcat cum ne sicaneaza mereu acest istvan kovacs.

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu cred ca Dinu nu l-a vrut pe Hamroun, ca nu e Ion Moldovan, care l-a refuzat pe Chipciu, cum ca am avea inca 10 ca asta la Dinamo 2

    Si nu stiu cat ne-a sicanat Kovacs vineri seara, dar am vazut vreo 3 faulturi de cartonas pt noi, la care a inchis ochii. Penalty nu cred ca a fost, nu trebuie insistat in maniera infecta a spurcatilor ghencisti, care trimit toate hoiturile sa guite pe tv, ori de cate ori e vreo faza dubioasa. Trebuia sa fie mai decis Nedelcearu, era mingea lui.

    Poate nimereste si Rednic o data echipa aia, in mm, ca nu am reusit sa-mi dau seama ce jucam si pe ce posturi.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Ideea e ca Dinu Vama ar trebui sa fie cam primul care sa fie constient de fragilitatea lotului, nu sa ne sfideze cu declaratii de genul celei cu Hamroun, cat timp baiatul asta a aratat in 60 minute mult mai multe decat au aratat Lazar, Matei si Gavrila, impreuna in acest inceput de sezon.

    Ce echipa sa nimereasca Rednic, ca asta e lotul... Foarte SUBTIRE. Nu are rezerve, intra cam aceiasi jucatori. Eu i-as reprosa ca nu i-a sfatuit sa traga mai mult la poarta, cat timp am jucat fara atacant.

  10. #31
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    incepe sa-mi placa dinamo lui rednic
    suntem dominati categoric ,da' facem puncte ...
    sunt de acord cu capitanu ,istvan a facut si partide mult mai rele...la faza cu nedelcearu ar fi fost pacat sa se dea penalty sa inceapa iar lorlivii sa zbiere despre arbitrii cumparati,securitate si omuleti verzi ...
    despre ai nostri : degeaba aducem varfuri daca n-are cine sa le joace ...singurul jucator pe care l-am vazut sa dea o pasa filtranta cu exteriorul a fost vojnovic.matei e baiat bun ,dar a invatat fotbalul la academia stelei si asta se vede din privirea inteligenta pe care si-o concentreaza asupra gazonului atunci cand dribleaza... gaselnita lui rednic cu nedelcearu la mijloc imi pare putin pretentioasa dar oricum,baiatul n-are cum sa fie mai slab decat ca fundas central...
    himcinschi asta are un fizic foarte bun ,pare sa aiba si viteza ,sa fiu in locul lui rednic l-as pastra la echipa.
    rotariu trebuie trecut la un program intensiv de muschi ,este bataios dar n-are sanse in dueluri unu la unu ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #32
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post

    De remarcat cum ne sicaneaza mereu acest istvan kovacs.
    in general ne-a cam rupt, dar de data asta l-a iertat pe nedelcearu de 2 galbene mai mult decat evidente.

    despre meci, nu e cazul sa ma entuziasmez. am exersat din nou jocul defensiv pana la plictiseala, intrucat, cel putin in prima repriza, ai nostri pur si simplu nu au stiut sa atace. foarte slabi gavrila si matei, iar vojnovic nu se regaseste in spatele varfului de circumstanta roti. care roti se zbate mult, are tehnica si dorinta, dar nema putirinta fizica.
    cu apararea nu stam chiar rau. marc, melvlja, steliano si dupa pauza fai, s-au achitat bine de sarcini, iar cerniauskas este cel mai mare castig in actuala stagiune.
    in repriza secunda parca ne-am miscat ceva mai bine, cu vojnovici si nedelcearu in fata apararii. si matei a crescut in joc dupa pauza. deocamdata ricki nu ma convinge absolut deloc. nici feussi nu a fost in apele lui.
    una peste alta, imi pare bine ca i-am fript pe olteni...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  12. #33
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    cum spuneam si pe thread-ul dedicat ,ar cam fi cazul sa i-o tragem regelui sulii.am impresia ca ,datorita blaturilor facute pentru a salva aceasta echipa urata ,viitorul este una dintre putinele echipe impotriva careia avem palmares negativ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  13. #34
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    sa vedem, se joaca acasa, la ovidiu, atmosfera e incendiara acolo...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  14. #35
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 3
    Viitorul - Dinamo 1-1



    Dinamo: Cerniauskas - Feussi, A. Marc, Mevlja, Fai (63 Gnohere) - Nedelcearu, I. Serban (46 V. Lazar) - Gavrila (71 P. Petre), C. Matei, S. Filip - Vojnovic (cpt).

    A marcat Patrick Petre.

    Cartonase galbene: Vojnovic (38).

    Se vede o imbunatarire in joc, dar inca nu jucam ce trebuie. Faza golului a fost superba. Patrick a finalizat cu mare finete. Pacat ca asemenea faze sunt putine. Ne trebuie neaparat un atacant de clasa.

  15. #36
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    tot nu prea stim sa atacam. SA VINA NAIBII ATACANTII AIA!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  16. #37
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Pacat de ratarea lui Petrica din minutul 90, ii bagam astfel mortul in casa regelui si il auzeam o saptamana cum a fost persecutat el de arbitru a intrat atacantul pe final si a reusit sa castige cateva dueluri, deci daca n-o sa vina altul pana pe 8 august trebuie tinut asta la regim ca avem treaba atunci

  17. #38
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    In orice caz sunt multe cauze pt jocul actual al echipei, dar nici sa joci de la 18.30 nu este in regula. Ar trebui sa se joace pe racoare, de asta avem stadioane cu nocturna. Meciurile sa fie inregistrate si distribuite mai tarziu in noapte pt cei care vor sa le vada.

  18. #39
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Prea multe conditii pun acesti fotbalisti de *****. Prea multe discutii in jurul impresarilor, contractelor, iar cand vine vorba de fotbal, o dam in fashion tv si alte *****uri. Nu e cald deloc, sa joace in mm fotbal! Sunt platiti sa joace, sa nu le fie cald. Ah, nu vor aici, sa se duca in mortii lor in Norvegia si Islanda, ca acolo nu e cald. Dar acolo e frig, nu e bine nici asa. De fapt, cu acesti fotbalisti si antrenori de *****, nu e bine niciodata, nu le poti satisface toate pretentiile in veci. Nu dau doi bani pe *****ii astia, pt ca nu au facut NIMIC ca sa dau doi bani pe ei Moare unul pe teren *de cald, sa nu se inteleaga..., aduc altul bun de afara. Si cu asta basta!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #40
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    corect spus.
    fotbalistii de la noi s-au invatat prost si vin cu pretentii inainte sa demonstreze ca merita mai mult.
    fac unul doua meciuri mai rasarite, presa de doi lei care habar nu are de fotbal ii ridica in slavi si imediat si-o iau in cap.
    zici ca suntem in tarile arabe, toti care dau o pasa buna devin diamante, giuvaeruri, briliante si alte chestii stralucitoare.
    asta in timp ce ei sunt vai mama lor dpdv sportiv, niste manelisti ai fenomenului.

    In orice domeniu de activitate lucrezi peste programul normat ca sa-ti faci un nume solid in domeniu si astfel sa ai baza unei cresteri de venit mai tarziu si un drum bun in cariera. Nimeni nu se pravale pe tine cu bogatii nemasurate de la inceput.
    Astia joaca tzaca-paca dar pretentiile sunt cat casa. Vezi Lazar sau Matei.

    Jucatorii de genul asta nu vor mai progresa veci, sunt cu defecte iremediabile de mentalitate, ceri dauna totala pe ei, nu se mai pot recupera.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Un nou meci slab. E deja clar ca o putem tine asa tot campionatul, tot nu vor veni intariri, nu se va schimba nimic. Am avut doar doua (!) faze clare de gol, ambele finalizate de Patrick. De remarcat ca au aparut si primele stangacii ale lui Mevlja.

  21. #42
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cum necum. mai prost, mai putin prost, trebuie sa castigam toate meciurile de acasa si sa aducem cat mai multe puncte din deplasare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •