View Poll Results: Radoi antrenorul Stelei

Voters
3. You may not vote on this poll
  • DA, merita aceasta sansa

    0 0%
  • NU, ii lipseste experienta

    3 100.00%
Results 1 to 12 of 12

Thread: Radoi, antrenor la Steaua !

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Arrow Radoi, antrenor la Steaua !

    Ciobanul a anuntat noul antrenor al Stelei dupa plecarea lui Galca . Considerati ca este cea mai buna solutie, va aduce suporterii in tribune si liniste in vestiar ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius Lacatus View Post
    E o decizie bună. Rădoi reprezintă enorm pentru echipă, prin tot ce a făcut pentru Steaua, atitudinea pe care o avea în teren. E unul dintre cei care au făcut ceva pentru acest club.

    Merită și el această șansă de a antrena Steaua, cum am meritat mai mulți foști jucători. Să vină și rîndul lui. Nu pot decît să-i spun multă baftă și să aibă rezultate cît mai bune. Ar putea fi un factor determinant și în relația cu galeria
    Marius spune ca a venit timpul, eu consider ca-i prematur .

    Prieteni stelisti, daca doriti sa comentati .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Cati bani dai, atata face.
    beleafer

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Relatia cu finul din start exclude valiza cu bani . Sa zicem doar omenie, sau prietenul la nevoie se cunoaste .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Pai si eu ce zic? Dai bani ZERO, obtii performata ZERO
    beleafer

  6. #6
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Nu. Să își păstreze demnitatea.
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  7. 28th May 2015, 23:38

  8. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Mirel Radoi a plecat de la Steaua .



    Declaratia acestuia la finalul meciului cu Astra, pierdut cu 0-1 .
    Am luat hotărarea de a nu mai continua. Îmi asum tot ce s-a întâmplat. Rezultatele m-au făcut să iau această decizie și am rugămintea ca staff-ul să rămână lângă echipă, pentru a nu crea o atmosferă și mai grea. Este un timp foarte scurt până la ultimul meci. Indiferent ce se întâmpla în această seară, decizia era luată. Suntem în obiectiv, cu câteva plombe vom reuși ce ne-am propus. Dacă nu se mai crede în ideile mele, prefer să mor pe mâna mea. Sper ca începând de miercuri, echipa să aibe altă atitudine. Sper ca acești antrenori mari, care tot apar la televizor, să poată vin să salveze Steaua. Când au fost chemați, au cerut 25.000! Nu am nimerit într-un moment prost, știam că vor fi și astfel de momente. Pur și simplu e vina și trebuie să fiu eu primul care pleacă. Nu este niciun conflict între mine și patron
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #8
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    corect. nu a avut rezultate radoi...

    aproape a fost eliminat de trencin...apoi 2 eliminari penibile la scor cu partizan si rosnborg, si in campionat e mai aproape de play-out decat de play-off...plus umilinta cu dinamo dupa atatia ani si dubla infrangere cu astra..
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    giGi beCali la sport.ro
    Eu zic că nu ratăm play-off-ul pentru că au mâncat ăia bătaie, ASA, CFR si Craiova. Dacă băteau aveam probleme. Avem meciuri cu ei acum. E mai greu dacă luăm bătaie, se poate intâmpla orice. Eu trebuie să iau măsurile necesare. Trebuie să iau niste măsuri de precautie, în caz că se întampla asa ceva să vină Boroi, Tolpan si cu Jan Pavel. Să strângă banii, măcar 600.000 pentru prima lună. Eu nu mai dau nimic. Nu le las cadou echipa cu Chipciu, Stanciu, Varela, toti aia 6-7 jucatori. Îi iau si mă duc în altă parte. Poate mă duc la Nasu
    Rădoi ramâne cât vrea el si cum vrea el. I-am zis sa ia licenta, facem echipa puternică si il facem mare antrenor. A început sa râdă. El vrea să joace 4-3-3, dar pentru asta ai nevoie de jucători.

    mortii si cristosii ******* de cretin, anul trecut ai sters pe jos cu Galca, antrenorul cu cel mai mic salariu din liga .
    anul asta l-ai uns pe Mirel, gratis sau ceva parai adusi la club .
    cum poti spune ca nu ai bani fututi mortii ******* de zdreanta ordinara .


    edit.
    ai mai reusit ciobane sa faci mare un tigan gaozar cu putza mica si un stramb care nu stia cum sa scoate camasa in fata maimutelor pana la meciul cu Steaua.
    sa-mi bag **** in tot neamul tau de albanezi cufuriti .
    Last edited by Dario; 30th November 2015 at 19:12.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #10
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Suparat ha?

  12. #11
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Nu atat de suparat pe maidanezi, tigani, unguri si alte taratoare, cat pe albanezul infect . Cum face, cum drege cretinul ca scoate din anonimat tot felul de spurcati pe care ne pisam la orice ora din zi si din noapte .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #12
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Titi Dumitriu View Post
    Mirel Rădoi nu a vrut să mai continue. Nimeni nu l-a dat afară, nimeni nu i-a pus în cârcă nimic din punct de vedere fotbalistic. El ne-a rugat să rămânem. El nu e în afara clubului, a rămas pe aceeași funcție. Eu sunt antrenor principal în acte, să ne fie clar. Staff-ul cu care a venit Rădoi e condus de Dică, el își asumă tot ceea ce înseamnă ultimele 5 jocuri din campionat. Normal că sunt și eu implicat, dar responsabilitatea totală e a lui Dică si celorlalti doi colaboratori, Pruna si Popa. Eu sunt omul care în momentul în care se apelează la mine - cu orice, cu un sfat - răspund

    Dica este noul antrenor al Stelei, va fi fi responsabil de rezultatele echipei pana la sfarsitul turului .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •