Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 253

Thread: Copa America 2015

  1. #22
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Am urmarit eu pana prin minutul 70. Ecuador a jucat foarte bine. Bravo i-a salvat in nenumarate randuri pe chilieni. In mod normal din grupa asta vor merge amandoua in sferturi.

  2. #23
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0

  3. #24
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Ce rupe Sanchez.

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Urmeaza Mexic - Bolivia si Uruguay - Jamaica

    Primul meci a fost Chile - Equator 2-0
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cavani & co mai bine ar fuma ceva cu jamaicanii decat sa joace fotbal

  6. #27
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Organizatorii nu mai gaseau o echipa sa iasa la numar si i-au chemat pe saracii astia. O sa fi fun meciul. La Jamaica probabil o sa vedem niste sprinturi fantastice, ca doar la asta sunt nr. 1.

  7. #28
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Pana acum se prezinta surprinzator de bine.De cate ori trag cu ochiul pe stream tot ei sunt in atac .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  8. #29
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Iti dai seama ca i-au adus pe post de distribuitori neoficiali de iarba Altfel, de ce?

  9. #30
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Aiurea atmosfera...Zici ca joaca Steaua.

  10. #31
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Shiet...Pana acum doar la Chile - Ecuador a fost atmosfera misto.In rest zici ca-s meciuri amicale.Naspa...

  11. #32
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cum sa-i pui mingea lui Aguero asa?

  12. #33
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Pai se joaca in Chile. E normal sa fie atmosfera misto la meciurile lor.

  13. #34
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Proasta rau Argentina...

  14. #35
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Dupa prima parte parea ca doar diferenta de scor mai intra in discutie.Am urmarit meciul pe TVP Argentina,Mascherano s-a rugat de coechipieri la pauza sa fie atenti,sa nu-i lase sa intre in meci...Un singur lucru bun a scos Argentina din meciul asta,ca a fost primul meci si au timp sa corecteze.
    Chile nu are 'matador',atacant de careu,e o versiune de Spania de acum cativa ani,dar in general,echipa e mai 'inchegata' decat Agentina,vom vedea ce zic Columbia si Brazilia,dar nu cred...

  15. #36
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    argentina carata in finala wc de doi oameni defensivi. deci se poate.

  16. #37
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Argentina la WC a avut apararea, Masche si Messi. Finala WC cu Sabella. Tata Martino a fost penibil, degeaba ai super echipa daca esti bolovan. Ce am scris pe alt form:

    How Messi starts every move deep in the midfield and still ends up making the final pass or scoring... Unreal.

    Tata Martino is lucky with this team, especially because Pastore and Banega are in form. In the second half without them... Messi getting the ball deep on his own half while the team is lost and slow. 13-14 season all over again. what a fucking nightmare. Always said Sabella is a very good coach for Argentina.

    Argentina had such a great defence at WC and without a class player like Otamendi. tonight, no defensive organization, no tactics, nothing.

  17. #38
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Argentina la WC a avut apararea, Masche si Messi. Finala WC cu Sabella. Tata Martino a fost penibil, degeaba ai super echipa daca esti bolovan. Ce am scris pe alt form:

    How Messi starts every move deep in the midfield and still ends up making the final pass or scoring... Unreal.

    Tata Martino is lucky with this team, especially because Pastore and Banega are in form. In the second half without them... Messi getting the ball deep on his own half while the team is lost and slow. 13-14 season all over again. what a fucking nightmare. Always said Sabella is a very good coach for Argentina.

    Argentina had such a great defence at WC and without a class player like Otamendi. tonight, no defensive organization, no tactics, nothing.
    Meh...eu am vazut pana la pauza.Mi s-au parut buni de tot si m-am culcat cu gandul ca le vor da 4-5 astora.Probabil s-au relaxat in a doua repriza.Tot ei o sa castige turneu'.Partea proasta e ca m-au curatat dupa vreo 3 bilete...

    E ciudat cum apararea asta cu Otamendi e mai slaba decat cu Demichelis

  18. #39
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Pentru ca e un bou Tata Martino. Sabella avea echipa organizata perfect, nu degeaba spunea multa lume ca seamana cu Atletico. Plus ca pe finalul meciurilor juca 4-4-2 sau 4-3-3 dar cu Di Maria la mijloc. Ieri, in ultimele 15 min, Argentina a jucat 4-2-4 cu Di Maria lipit de banda din stanga, Tevez si Higuain in centru si Messi in dreapta.

    Sa vedem, au si ratat mult aseara. Inca sunt favoriti.

  19. #40
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Pentru ca e un bou Tata Martino. Sabella avea echipa organizata perfect, nu degeaba spunea multa lume ca seamana cu Atletico. Plus ca pe finalul meciurilor juca 4-4-2 sau 4-3-3 dar cu Di Maria la mijloc. Ieri, in ultimele 15 min, Argentina a jucat 4-2-4 cu Di Maria lipit de banda din stanga, Tevez si Higuain in centru si Messi in dreapta.

    Sa vedem, au si ratat mult aseara. Inca sunt favoriti.

    Sa-l bagi pe Tevez in locu' lui Pastore e sinucidere curata .Banega in prima repriza a fost si el bun.Are niste pase...
    Otamendi a avut un tackling care m-a aruncat din pat Fenomenal!!!

  20. #41
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Daca Sabella i-ar fi avut vara trecuta pe Banega, Pastore, Tevez, Otamendi si Aguero la maxim... Numai la asta ma gandeam azi noapte

  21. #42
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Azi intra in scena viitoarea campioana. Columbia desgiur. Ce lot au astia! Azi ar trebui sa defileze cu Venezuela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •