Page 23 of 30 FirstFirst ... 132122232425 ... LastLast
Results 463 to 483 of 624

Thread: Raspunderea magistratilor

  1. #463
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Hai cu o lege dura de pedepsire a magistratilor cu comportament mafiot care se cred dumnezei ,fabrica dosare si probe si baga oameni nevinovati dupa gratii!

    Iata un thread de valoare!

  2. #464
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Incredibil !!!!!!!
    S-a gasit solutia disolutei intregului SISTEM STALINIST care a cocosat Romania in ultimii ani: amenintare cu .....PENSIA! Fug sobolanii si lasa SISTEMUL disperati ca raman fara banutzii care e tin loc de constiinta.

    Mai nefericitilor, astia sunt oamenii "frumosi si liberi"?

  3. #465
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    bai timule, e un fel de epurare. dar nu pe modelul erdogan in turcia.
    mah, tu chiar crezi ca astia vor plati in viata asta? poate in alta viata...
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #466
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Ca nu vor plati ,sunt aprope convins ca nu, dar ca se duc dracu si nu ne mai calaresc, eu vad asta ca pe un castig.Ce a trait aceasta tara in ultimii 12-14 ani va fi un caz de studiu al istoriei. Eu am perceput aceste vremuri la adevarata lor gravitate desi nu am fost vizat de sistemul represiv . Mi-am pierdut multi prieteni in aeasta perioada car s-au dovedit niste slugoi ordinari sau niste ticalosi. Asta e singurul meu castig real din aceasta perioada.

  5. #467
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    mai ai cativa ALTI PRIETENI dusi puscarie in aceasta perioada dar ...


    pe aia i-ai pierdut pentru ca nu ti-ai respectat cuvantul dat - sa ai grija de ai lor cat "sunt in deplasare"







    Te deranjeaza ca am scris asta?!?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #468
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Thread deschis in martie 2015.....asta ca sa nu avem vorbe cine pe cine manipouleaza.Oare sa fi venit vremea sa inlature legile staliniste ale lui macovei?

  7. #469
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    un pas imens inainte:azi s-a votat in Camera mult asteptata lege a raspunderii magistratilor.

  8. #470
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    autoeroticule, ti-am pus link azi cu ce se intampla cu legile plii cand ajung la Presedinte
    tu ai auzit de efectul bomerang? sau ca pesedist nu te intereseaza ca oricum mai ai doi dinti
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #471
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    n-am vazut linkul.

    presedinde?il suspendam , da-l dreaq! legile lui macovei trebuie inlaturate, restul e poiezie!


    sefa lui marius face crize pe realitatea insolventa.
    Last edited by Tim; 11th December 2017 at 22:37.

  10. #472
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    tu esti mai naiv decat aia care isi vand votul de ulei
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #473
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    eu va sfatuiesc, urmariti realitatea insolventa,altfel pierdeti toata satisfactia razbunarii pentru ultimii 10 ani.

  12. #474
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    tot pe aratura politrucul?! nimic nou pe-aici...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  13. #475
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Durerile unei doamne numita Dogioiu

    "Scopul modificarilor de pana acum, cel putin, este sa deregleze functionarea Justitiei, sa inhibe magistratii, in special procurorii, sa ii vulnerabilizeze."

    "Golirea de continut a atributiei presedintelui de a numi procurorii si judecatorii precum si sefii ICCJ pregateste terenul pentru eliminarea lui din numirea procurorilor sefi"

    " Toti procurorii sefi vor prezenta un raport anual ministrului Justitiei, care il va prezenta in Parlament? De ce? Nimeni nu a explicat. Pentru sublinierea dependentei."

    "Un alt exemplu extrem de toxic este chiar sectia de anchetare a infractiunilor magistratilor care nu ia doar din competentele DNA."

    "Nimeni nu a explicat cu date certe, cu studii clare de ce e necesara aceasta noua sectie, care este fenomenul infractional care o justitifica. De fapt, o justifica doar dorinta de a crea un mecanism de teroare."

    "Practic, toti magistratii resping in bloc acest asalt, cu exceptia singulara a unei judecatoare, Dana Garbovan, presedinte UNJR, contestata acum de chiar organizatia pe care o conduce."

    "Dna Garbovan este strict pe cont propriu, un singur magistrat coada de topor vs intreg sistem judiciar."

    Si incheie : "Si stiind toate acestea, iesi, romane, in strada, PASNIC, DAR HOTARAT ca sa-ti aperi tara!"

    Adaug eu, doamna care va faceti ca ploua: Trebuia sa specificati mai clar : PASNIC si HOTARAT ca nemernicul ala care a lovit cu un boxer un batran. Daca nu-l stiti il cheama SANDY MATEI. Intrati pe facebook unde sunteti zilnic si dvs si veti intelege cat de HOTARAT este cand tine pistolul in mana si adauga : "aveti grija de copiii vostri." Pe astia ii chemati in piata?


    ps. Intre timp legea raspunderii a fost votata. Durerile cele mari ale d-nei respective sunt in ordine :

    - Existenta Danei Garbovan in fruntea UNJR. Sa spui ca cea mai respectata judecatoare din Romania este "coada de topor " este o ticalosie.
    - Infiintarea sectiei speciale independente de DNA pe care o numeste "un mecanism de teroare".
    - Scoaterea Presedintelui din decizia de a numi un nou 'lazarica' si o noua 'lulutza'.
    - Obligatia Statului de a recupera banii de la cei cu achitari pe banda rulanta si care nenorocesc cu rea intentie destine numai pe baza de denunturi ordinare.

  14. #476
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Dana Gârbovan face precizări despre ce înseamnă UNJR
    http://evz.ro/dana-garbovan-face-pre...amna-unjr.html


    Doamna Dogioiu : luati notite. Apoi deschideti gurita.

  15. #477
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Dosare PENALE pentru instigatorii de la proteste. Polițiștii, avertisment pentru manifestanți

    https://www.stiripesurse.ro/dosare-p...i_1237243.html
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  16. #478
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    asa ia nastere o dictatura solida
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #479
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Hinghi...200?
    "INTERZIS"!

  18. #480
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    nimic. vine domnu Ciolos si va rupem!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #481
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Ala nu a fost in stare sa faca nimic cat a stat acolo sus, si tu ne ameninti cu el?
    NI SE RUPE!!!!


    Auzi, cat ti-au dat ailalti sa fii asa de hotarat?Si cica...domnu ciolos
    "INTERZIS"!

  20. #482
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Conform Hingherului daca ajungi sa dai foc sectiilor de politie esti ultrademocrat.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  21. #483
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Hingherul a vrut mereu sa fie ultra!
    Momentan ramane la stadiul de demo!
    "INTERZIS"!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •