View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Mayweather KO/TKO

    4 17.39%
  • Mayweather la puncte

    10 43.48%
  • Pacquiao KO/TKO

    2 8.70%
  • Pacquiao la puncte

    6 26.09%
  • Meci egal

    1 4.35%
Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 153

Thread: Meciul secolului: Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao, 2 mai 2015

  1. #85
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    PacMan e castigatorul moral, dar decizia va fi pro Mayweather ca doar nu ii vor strica recordul

    Slabut pentru un asa-zis "meci al secolului"
    Last edited by Eddy DoubleD; 3rd May 2015 at 07:54.

  2. #86
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    8-4 sau 9-3 Mayweather.

    Nu stiu la ce meci v-ati uitat voi.

  3. #87
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    mda... decizie de rahat, oricum boxul e un sport lipsit de credibiltate. un sport blat...ca ciclismul. pana si meciurile Gloria bistrita rapid bucuresti, erau mai credibile decat boxul .

  4. #88
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Oficial

    116-112
    116-112
    118-110

    Mayweather UD.

    A fost superb defensiv si ofensiv.Pacquiao prea liniar,fara volum si usor de controlat.

  5. #89
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ala a fost. fair.
    mie mi-a placut meciul, floyd caracteristic, cel ce nu a boxat in stilul lui a fost many.

  6. #90
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Noi suntem amatori care vedem 2-3 partide pe an :d.

  7. #91
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Expected

  8. #92
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    PacMan e castigatorul moral, dar decizia va fi pro Mayweathe ca doar ii vor strica recordul

    Slabut pentru un asa-zis "meci al secolului"
    meciul lui doroftei vs balbi, din san Antonio, se pisa oricand pe meciul asta.
    o rusine pt box, ca unu ca pasarica Floyd sa fie neinvins.

  9. #93
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    *****i de judecatori, ce sa zic...Floyd n-a jucat nimic, e moartea boxului, numai defensiv, abia il ultimele reprize a fost mai agresiv, l-a atins pe ici pe colo...mi-aduce aminte de meciul lui Doroftei cand toti am vazut ca a castigat, dar judecatorii au dat remiza...
    Dupa un asemenea meci, nu-ti mai vine sa te uiti la box...
    Felicitari pariorilor, ei au buzunarele pline, noi sufletu gol
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  10. #94
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    dude, voi stiati la ce meci va uitati?
    a cam fost scoala, sorry many

  11. #95
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Noi suntem amatori care vedem 2-3 partide pe an :d.


    Nu cred sa existe in lume un scorecard pt Pac.

  12. #96
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Si in plus, americanu' a fost la e acasa -cum dracu' sa-si permita arbitrii sa-l declare pierzator in fata propriului public, l-ar fi facut de kkt, doar el era Big Floyd, nu?
    Pt. mine Floyd e mai mult un produs al publicitatii, al glamour, presa l-a transformat in ce nu este si i s-a urcat la cap, iar pe urma toti i-au tinut isonul. Spre deosebire de Manny care chiar munceste si s-a vazut si in seara asta...probabil nu are acces la aceleasi butoane de mediatizare si publicitate la fel de puternice ca Floyd si de-aia a cam fost mereu tinut no.2. Plus ca vine si dintr-o tara de lumea a treia...
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  13. #97
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Rezumatul meciului:

    https://pbs.twimg.com/tweet_video/CEDce4EW8AA9BX6.mp4

    Ma simt mai bine cand ma gandesc ca unii au platit zeci si sute de mii de dolari sa vada asa ceva, iar eu am stat comfortabil in patul meu Fraierii...

  14. #98
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Si in plus, americanu' a fost la e acasa -cum dracu' sa-si permita arbitrii sa-l declare pierzator in fata propriului public, l-ar fi facut de kkt, doar el era Big Floyd, nu?
    Pt. mine Floyd e mai mult un produs al publicitatii, al glamour, presa l-a transformat in ce nu este si i s-a urcat la cap, iar pe urma toti i-au tinut isonul. Spre deosebire de Manny care chiar munceste si s-a vazut si in seara asta...probabil nu are acces la aceleasi butoane de mediatizare si publicitate la fel de puternice ca Floyd si de-aia a cam fost mereu tinut no.2. Plus ca vine si dintr-o tara de lumea a treia...
    ba, cine a fost huiduit la final? daca floyd era un tip de treaba si usor fals cred ca nu se mai supara nimeni pe el ca e cel mai bun..

  15. #99
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Victorie Paquiao si la mine, intr-un meci care nu a justificat trezirea matinala din weekend

  16. #100
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca la categoria asta poate castiga o centura chiar si Evgheni Plushenko. Si asta fara sa-si dea jos patinele din picioare.

    Eschiva si intorsul pe calcaie, asta e box modern! Sa dam cuvantul deontologilor boxului, un sport care a ajuns mai tacticizat decat sahul

  17. #101
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    8-4 Mayweather zic eu ca e rezultatul mai corect. N-a fost un meci mare si mai ales, Mayweather n-a scolit pe nimeni. L-a scolit doar in repriza a 11-a..in rest puncta mai mult. Doar atat. N-a reusit mari lovituri sau mari momente in meci.
    Pacquiao eu zic ca a facut meciul care trebuia. Nu putea sa-l atace pur si simplu pe Mayweather. A fost foarte eficace pe contre zic, chiar la fel de eficace ca Floyd (si aici e specialitatea lui). Cu una l-a si pus pe Mayweather in dificultate in repriza a 4-a. Dar ma rog, a fost cam moale. Nu s-a miscat cum trebuie. N-a dat ritm meciului. Era greu sa castige in conditiile astea.

    Despre Mayweather repet, n-am multe sa spun. A castigat si cam atat. Daca fanii lui sunt entuziasmati de prestatia asta, foarte bine. Pe mine nu m-a impresionat desi a castigat clar.

  18. #102
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    A fost superb defensiv si ofensiv.
    Hm ....au fost altele meciurile in care a luptat superb defensiv si ofensiv.

  19. #103
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Trebuie sa tii cont si de oponent totusi.

    De acord ca meciul nu a fost cine stie ce dar Pac a cam dezamagit imo.In a 4-a l- avut lovit si a facut pas inapoi.

    Pac nu a fortat pe interior si nu a putut trece de jab pe exterior.

  20. #104
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Trebuie sa tii cont si de oponent totusi.

    De acord ca meciul nu a fost cine stie ce dar Pac a cam dezamagit imo.In a 4-a l- avut lovit si a facut pas inapoi.

    Pac nu a fortat pe interior si nu a putut trece de jab pe exterior.
    Da, ma rog..clar nimeni nu l-a invins atat de clar pe Pacman pana acum dincolo de KO-ul pe care i l-a dat Marquez.
    Daca e sa-l compari insa cu alte meciuri, nu a fost chiar atat de genial. Am vazut cateva lovituri puternice pe contre pe final dar in rest, nimic care sa-mi atraga atentia. Doar jab-uri, lovituri nu foarte clare si slabe. Pana in repriza a 9-a mai degraba Manny se poate spune ca a avut loviturile mai clare. Cel putin l-a ranit pe Floyd putin in repriza a 4-a si inca o data prin repriza a 6 cred (nu mai tin minte).

    In fine, Manny a facut si el un meci tactic caci e clar ca nu mai are explozivitatea de inainte. Daca se arunca aiurea spre Mayweather, isi luat KO

  21. #105
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,322
    Reputatie
    0
    Mayweather e fabulos in defensiva. E foarte greu sa ii dai lovituri clare. Pur si simplu n-ai pe unde. Era clar ca asa va boxa si acum.
    Dezamagitor a fost Manny, care ma asteptam sa boxeze ceva, sa incerce mai mult. Cum am zis si inainte de meci, Mayweather si-a ales perfect momentul pentru a boxa cu filipinezul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •