View Poll Results: iti place?

Voters
1. You may not vote on this poll
  • te citesc si imi place

    0 0%
  • nu imi place

    0 0%
  • inca nu am vazut nimic concret

    0 0%
  • nu trebuia poll

    0 0%
  • nu am parere si nu o sa am

    0 0%
  • de la sine inteles.

    1 100.00%
Results 1 to 7 of 7

Thread: De ce exagereaza omaenii - oficial.

  1. #1
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1

    De ce exagereaza omaenii - oficial.

    blog personal si tot ce cuprinde.

  2. #2
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1

    Si ningea

    Evident ca nu aveam multi bani la mine,doar ma intorceam acasa de la un bar,unde nu am gasit pe nimeni cu care sa beau si eu un vin bun.

    Si nimeni,fiindca evident nu era nimeni cu care sa cant,sau sa ma bucur de moment.De ce pana mea m-am dus? Sunt de ceva timp aici,nu?

    O vioara canta fain..aveam 50 de lei la mine...

    si ningea,ba ce ger era afara....ma gandeam daca ma duc maine la munca sau nu.

    Si vine asta.


    Era inchis,si mai aveam si eu ,cred,200 de metri.De pe cealalta parte a orasului.Sau al Begai.

    10.

    La lucru nu se face mai nimic,astia se gandesc cu totii la haleala.Oare asa functioneaza societatea?


    (va continua)

  3. #3
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    9

    Idei.Ideal era sa fac cunostiinta cu o tipa faina,fara prea mari pretentiui.Ce mai vor si femeile astea? Bani? Barbati bine facuti? Amnbele nu le posed,consider ca ma imbrac normal.Dar ce vor?

    8.

    Oportunitati.Am avut cu ceva timp in urma o fata cu care faceaam o gramada de chestii,pana cand a plecat din oras,si de atunci nu am mai vazut-o.

    7.Eram la 200 de metri,totul intuneric,nici mana nu mi-o vad.

    Far niente.Dove sei,si iar ascult vioara aia faina.Un bar cu ceva muzica italiana siu 3-4 fete ci unu cu falset.Dove seeeeeei.

    Bene bene,esca gente.


    6.Pierderi.Vreo 3 pahare de vin rosu,nici nu mai stiu ce nume...desi am habr si am si acasa..plus ca mi-am calcat cuvantul sa nu amerstec cu bere.lka naiba.

    Si maine la 9 incep.....


    5 stele..Si uite-l pe asta care ma tot intreaba ceva.Nici nu-i vad fata.

    4 degete.Si vad ca are doar 4 degete.Unu e cam metalic,parca.

    Si imi ia asta banii.Fuck you"

    Erau pentru cumparaturi,desi ,a fost o seara faina,dar mai aveam ceva de rezolvat cu banii aia.Si asta ii ia.

    3.Hoti.exista peste tot in lumea asta.Indiferent de nationalitate,cetatenie.Asta-i diferenta ce ne uneste.


    Doi : Avea restauramtul,sau barul ala..nu mai stiu ca-s obosit..avea niste bruschetta faina..donuts si multe dulceturi,cele mai bune din tot orasul....


    Doi.Plecare.Si nu l-am putut opri,eram prea obosit,ala cu banii,eu sa ma duc acasa sa ma culc.


    Unu.Am avut o visare cum ca am fost furat intr-o seara de pomina.Da tot nu am acei 50 de lei la mine,unde naiba i-am lasat,cine i-o fi luat?

  4. #4
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1

    Visul

    Dinmijloc.Nu stiu ce sa fac,nu prea vreau sa dorm.

    Caci,daca dorm,voi visa.Si este posibil sa visez urat.Urat de tot.Chiar ma intreb,visele astea,ce pana mea? Ce sens au? Ca realitate nu au devenit.

    Eu am tot timpul un vis.De fapt cosmar.De vreo 12 ani.

    Si nu vreau,pur si simplu nu vreau sa adorm,fiindca ma scol iar transpirat si nu voi intelege de ce.Dupa un timp,imi voi aminti ce am visat.

    Mi-am dat seama ca am un vis,sau comar,care se repeta,in urma cu vreo 8 ani.

    Stiam ca e un cosmar,ca se repeta,dar nu imi mai aminteam.
    Last edited by Julio_Zane; 5th September 2014 at 03:06.

  5. #5
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1

    Doi

    10.Frunze din Parc.

    Si vin eu frumusel in seara asta acasa,dupa ce am fost la o cafea cu un amic de-al meu si discutam despre probelemele noastre etc....ajung intr-un parc,cam umed,se ating..si raman frunzele pe pantofii mei negri luciosi.Si ajung eu deci acas si deschid tv-ul (apropo,s-a mai rarit,astazi dupa vreo 2 saptamani.Cred ca este record nou.inainte ma uitam numai pentru stiri sau ceva cancan-uri,sa vad cum se mai tiganesc unii la tv.Mare vorba..sa ai 100 de canle si sa nu ai ce vedea..filmele..de pe net sau cinema...show-urile..expirate sau sub nivelul meu intelectual...chiar si frunzele alea umede sunt mai interesante decat tv-ul.Ah..era o emisiune despre experimente..myth busters..da,aia imi plac,dar le stiu deja ideea,si daca
    ma mai uit la ei,ma plictisesc.Imi plac mereu lucruri noi..daca nu vad ceva ce ma atrage,nu ma uit.Nici sa fiu obligat,sau de politete.Deci nu.


    9.Cafea

    Am ajuns io acas.Si am baut cafeaua,de fapt un espresso.Iubesc acest tip de cafea.Dar parca tot putina a fost.Nitel in bucatarie si..imi fac unul dublu.Mai pun si frisca deasupra.Sper sa nu dorm la noapte.
    Last edited by Julio_Zane; 5th September 2014 at 03:08. Reason: New

  6. #6
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1

    trei

    8.Munca

    Eu mai am mult de lucru,dar nu am chef.Pur si simplu.Am un proiect literar si un deadline pe vinerea asta.Ups,vinerea e maine.Scriu ca termin luni.Nu-mi place sa ma stresez prea mult.Mi s-a zis ca nu-s probleme,sa fie calitativ bun.Deci da.Chiar va fi bun.Calitativ.Luni.



    7.Sapte zile de concediu

    Si dupa,daca termin,primesc bani.Cat de simplu e..cat de multa meritocratie...i-as lua marti.Si pana lunea intr-o saptamana,plecat si mancat,si distrat.Daca nu termin pana atunci,nada.

    6.Frica sau?

    Nu,nicio frica.Dar vad ca le este altora.Sunt sporturi in acest weekend.Unul se numeste fotbal si se joaca niscaiva calificari pentru un turneu european final.Ce se va tine in 2 ani.Si atunci se va juca din nou.Interesul meu tinde abia spre duminica,cand se va juca..ceva.Inainte aveam o motivatie,un entuziasm.Acum?
    Acum ce? Acum nu mai am chef.Proiectul primeaza...
    Last edited by Julio_Zane; 5th September 2014 at 03:17.

  7. #7
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1

    patru

    .Hainele.

    Bai,mi-am facut cafeaua,dar nu m-am schimbat.Imi spal pantofii.Bai da m-au costat.

    4.23.00 E tarziu.Isi face efectul espresso-ul.Ce bine

    3.Este 1.00 Ce repede a trecut timpul.

    2.Obosesc.Si ma pun in pat.La naiba.

    1.Visul.

    Sesam deschide-te.

    Este totul zi.Mai intai,vreme englezeasca.Ceata deasa,sunt pe un munte.Simt de parca as fi acolo,simt ca pot zbura peste toata panorama.
    Dar nu.Eu sunt pe un drum.Si drumul ala e in urcare.Deci eu.Cand merg pe drumul ala.Urc.Si in timp ce urc,culmea,ceata se duce.E asfaltat drumul.Deci nu-i vechi.E destul de nou.Urc si urc.De departe,aud ceva.Si ceva mare,ceva foarte foarte mare se apropie.Aud asta.

    Minge.O minge,sau ceva ce este rotund vine spre mine.Cu o repeziciune incredibila.Nici nu se poate desrie culoarea.Gri probabil,dar nu prea tine.E foarte rapid.Ce sa fac,ocupa tot drumul.Tu ce ai face?Te-ai arunca? Te-ai opri? Ai merge mai departe,cu speranta ca obiectul ala rotund se va opri? Te-ai duce inapoi? Alergand? Esti sigur ca esti mai rapid decat mingea aia,care este minim de 4 ori cat tine? Ce ai face,efectiv?

    Ce fac eu.O vezi ca vine.Deci nu poti gandi,nu poti sa alergi inapoi.Te duci spre ea.Are o crapatura,acolo unde drumul nu este deschis,unde este inchis,spre dreapta.In timp ce urci.Ailalta parte nu exista.Acolo-s niste stanci...si alte primejdii...este gol..este ceata...este doar un drum.

    Iar eu sar.Spre crapatura aia.Si ma striveste.Totusi.


    In acel timp,eu ma scol transpirat.Ce cosmar....
    Last edited by Julio_Zane; 5th September 2014 at 03:19.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •