Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 29 of 29

Thread: FA Community Shield 2014: Arsenal - Manchester City

  1. #22
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Cred ca si Wenger ar vrea 2 Sanogo in loc de un Sanogo si un Giroud.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Giroud e bun ca rezerva, ba e chiar perfect.
    Dupa ce face circul ala Sanogo ca titular, nimeni nu se mai asteapta sa intre unu serios sa le sparga rozata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Am inteles, NU-TI PLACE SANOGO, dar mai da-o in ma-sa de treaba.
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Ba imi place, ca si clown e teribil de bun, cred ca-i face pe aparatorii adversi sa-si piarda concentrearea cu totul!
    Dar de ce nu pot comenta preluari de amatori si faze de curtea scolii pe terenuri de Premier League? Mie mi se pare ca trebuie insistat asupra lor!
    Daca cu-adevarat merita sa fie titular in locul lui Giroud hai sa si vedem de ce, se implica, face show, intra la combinatii! Bun, sa vedem si ce rezulta in urma acestor combinatii, nu doar s-o dam pe promisiuni ca se imbarliga cu 2 fundasi si-i incurca si vine Ramsey si-l face praf pe singurul fundas ce ramane langa el... pai asa vrem noi sa jucam fotbal, s-avem un atacant care face misto de fundasii adversi prin gogomaniile sale? Am impresia ca revad filmu ala BASEketball de fiecare data cand ma uit la Sanogo, il recomand cu caldura pentru cei ce nu stiu ce-nseamna sa-ti distragi adversaru de la scopu lui! Nu e vorba de talentul pentru fotbal, ci de talentul de a reusi sa-ti faci adversaru sa nu mai joace fotbal. Deocamdata asta e marele talent a lui Sanogo. Am vazut si ocazia lui din centrare, din corner cred, cu genunchiu sau cu ce-a dat acolo? Deviata dintr-un colt de cap sau de unde? Nici la reluare nu mi-am dat seama cu ce-a dat nici prima data, nici la ricoseu! E fantastic jucatoru asta, astept cu nerabdare urmatorul meci, sigur imi va arata iar ceva ce n-am mai vazut niciodata!

    Bine ca e pe Eurosport primul meci, ma-ngrozesc cand ma gandesc ca Dolshele ala de rahat va difuza meciurile lui Arsenal...
    Last edited by Johnny D; 11th August 2014 at 12:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Eon, asteptam replica si anume enumerarea calitatilor lui Sanogo si a motivului pentru care eu gresesc si restu tweeter-ului efervescent de dement in aprecieri la negrotel e total acoperit de realitate, sau macar de ceva predictii bazate pe un eveniment similar al trecutului de unde sa iau aminte!
    In cazul lui Giroud am inteles, intr-adevar are probleme in multe meciuri, parca nu pune osu si prin urmare nu se demarca, nu participa cum ar trebui la multe faze, parca nu-i pasa de joc asa cum ar trebui. Dar treaba asta poate fi educata, Wenger il poate scoate din lamentari, deoarece are tot ce-i trebuie sa fie un mare atacant, sut, cap, apetit de combinatii, chiar si ceva tehnica, ii mai trebuie doar atentie si munca la antrenament si la indicatiile antrenorului. De Giroud s-a povestit concret si se stie cate una alta, dar de Sanogo in afara de ca toata lumea-l lauda n-am auzit nimic, ce anume lauda!? Ca are gatu lung, ca se hlizeste ca un ******* dupa ce da ca prostu pe langa poarta cu un sut semilovit din unghi in loc sa paseze sau macar sa suteze sanatos!? Ca fuge ciudat, ca un gay in zi de pauza!?

    Eu nu-nteleg de unde dracu atata entuziasm, e tanar, are ceva talent dar extrem de neslefuit deocamdata, trebuie sa fii prost sa joci titular cu el si sa te astepti sa-ti decida meciuri. El e ca o tureta din aia ruseasca ce functioneaza in ambele directii, numa sa nu cumva sa se coboare in careul nostru macar, sa ramana in careul advers, ca niciodata nu stii ce dracu face, si cum sare mingea din el! Deocamdata e o singura certitudine: el trebuie sa distraga atentia in timp ce altii-si fac treaba, cand reuseste asta e fantastic, cand nu... sa ne ajute Dumnezeu sa dam 1 gol! A reusit niste superexecutii de mare atacant intr-o repriza a unui amical... extraordinar ce-a putut sa faca, doar prostii se iau dupa amicale. Sunt jucatori si jucatori, unii in amicale rup cerul, iar in oficiale sunt mielusei impedecati, sa nu cumva sa avem si noi un Mihai Costea la Arsenal si inca si titular! Deocamdata n-am motive sa cred altceva, sper sa le gasesc in meciurile urmatoare, de-aceea sunt inca f curios ce se va intampla, momentan ma bucur s-o fac cu simtul umorului! Dar daca nu se schimba nimic ori in bine, sa-l vad ca stapaneste ceva o pasa, un dribling sau macar un sut calumea, ori iese afara dintre titulari, n-o sa mai pot rade prea mult timp. O sa rad daca o sa ramana un clown care le face loc restului jucatorilor nostrii spre gol in continuare, logic c-o sa rad chiar in hohote ca-n acest meci, doar sa mai tina figura inca de vreo 10-20 de ori. Si daca va tine, ma tem ca voi fi nevoit sa dau credit celora care zic ca PL a scazut in ultima vreme...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Am zis eu ceva de calitatea lui?! Am zis doar ca exagerezi, stim toti ca il consideri jucator de maidan. Nu e nevoie sa o spui in 99% din postari.
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    E corect ce spui tu, dar eu vreau sa discutam pe evenimente!
    Adica daca omu are evolutii de maindan s-o dam pe cea dreapta nu ca e talentat si ca e Dumnezo in adidasi de fotbal, daca omu are momente bune adica in sensul ca-i iese faza cum a gandit-o, atunci da, avem motive sa-l si laudam. Dar eu cred ca am vazut altii mai talentati ca el si mult mai siguri pe ei ce-au clacat cumplit, sperantele in acest jucator in acest moment sunt o nebunie. Ramane sa ne lamurim care e treaba si cu el, intr-adevar si eu miros asa un usor iz ca ar putea fi ceva senzational de capu lui, dar inca nu avem o viziune cat de cat evidenta, doar mici f mici intrezariri... pot fi usor luate drept intamplari si nimic mai mult.
    Prea mult entuziasm pentru niste intamplari, mi se pare o nebunie, mass delusion.
    Ca si calitati fizice intr-adevar sta bine, negru deci rezistent, inalt deci puternic, si cu membre lungi si relativ mobile deci poate fi foarte periculos si la deposedari si la faze de limita cu adversari langa el. Dar pentru asta trebuie dincolo de o mobilitate nativa ce pare ca o are si e si lucrata prin antrenamente, si o coordonare fantastica ce se castiga foarte greu si de care inca n-a dat dovada. Eu as astepta sa vad cum sta cu coordonarea asta ochi-picior si daca poate progresa ca la ce ne-a aratat pana acuma nu e chiar incurajator, pana sa-l dau mare speranta si mare scula. Mai e inca de lucru pana sa umplem twitter-ele de ineptii, parerea mea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mai e inca de lucru pana sa umplem twitter-ele de ineptii, parerea mea.
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    Am zis eu ceva de calitatea lui?! Am zis doar ca exagerezi, stim toti ca il consideri jucator de maidan. Nu e nevoie sa o spui in 99% din postari.
    Ehem...!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •