View Poll Results: Continuam cu Galca la Steaua ?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • Da

    7 43.75%
  • Nu

    9 56.25%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 98

Thread: Continuam cu Galca la Steaua ?

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0

    Arrow Continuam cu Galca la Steaua ?

    Suntem pe primul loc in campionat la final de tur dar am ratat doua obiective importante in competitia europeana intercluburi. Dupa ratarea calificarii in grupele Ligii Campionilor am reusit o alta "performanta" ieri seara, ratarea calificarii in primavara EL cu o infrangere pe teren propriu in fata celor de la Dynamo Kiev . Nu stiu ce-ar mai fi de comentat, sau poate ca doriti sa comentati .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Am un singur comentariu, Europa nu e de Galca .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Am un singur comentariu, Europa nu e de Galca .
    Galca nu e de Europa.
    beleafer

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Steaua nu e de Galca . La lotul actual, comparat cu orice alta echipa din liga lui iorgulescu, chiar un incepator in ale antrenoratului se descurca fara prea mari probleme .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    In primul rand nu-l cheama Galca ci Galma iar in al doilea ... cred ca trebuie sa ne intrebi pe noi atunci cand vom avea statut de socios.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Intreb acum .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Gigi de abia a invatat acum sa scrie (bineinteles prin metoda dictare) ... cum nu avem date noi despre abilitatile lui de a citi texte pe internet consider ca-i un demers prematur (asta ca sa nu-l numesc inutil) ;P

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Stai putin, pur si simplu discutam, stiu foarte bine ca si daca gigi ar citi aici tot direct in cot il doare de ce vreu eu, tu, sau oricare altul . Pentru el sunt banii pierduti, pentru mine nemultumirea ca avem un antrenor plafonat .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #9
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Personal nu prea vreau sa-l schimbe ca mi-e frica de mai rau

    Tu pe cine "vezi"?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #10
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    va spun eu antrenorul ideal pt geigei:stoichita pipi....ala de juca cu Parpas si Tall

  11. #11
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Daca zic ceva strict legat de Galma, iar ma face Novac malitios, asa ca ma abtin de la alte epitete

    Au fost la greseli cu asta la conducere de l-a depasit chiar si pe Stoichita sau Ilie Stan la prostii si abrambureala.
    Nu stiu daca meciurile din campionat au vreo relevanta anul asta la ce dezastru e peste tot, dar in Europa ne-au calarit toti de la anonimii Stromgodset si Aktobe, pana la "mari" echipe ca Rio Ave si Aalborg.

    Ok, sa mergem pe varianta alora ce inca mai cred in Galca, antrenorul e bun, in schimb jucatorii sunt problema. Da' atunci de saracul Bergodi in 2008-2009 ce sa mai zicem, care juca cu practicanti de fotbal ca Emil Ninu, Andrei Ionescu, Tudose, Onicas, Grzelak, Szekely, Toja sau Bibishkov?
    Ba mai mult, italianul il avea pe cap si pe cretinoid si tot reusea sa aduca oamenii la stadion (erau vreo 25.000 pe Ghencea cu Ujpest sau Motherwell)

    Unii dintre antrenori au luptat cu adeversari mult mai tari prin campionat sau Europa, cu handicapatii din media, cu cretinul din loja, cu plafonul de salarii la jucatori, cu prafuri ca Lovin sau aia de mai sus etc si tot au reusit ceva, pe cand Galca... a reusit doar sa ne aduca 10 ani inapoi.
    Norocul lui e ciobanul, ca de avea un sef normal la cap era zburat de mult...

    La anul si la multi ani!
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  12. #12
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Personal nu prea vreau sa-l schimbe ca mi-e frica de mai rau

    Tu pe cine "vezi"?
    Ca si in politica, trebe nume noi, tineri sau mai putin tineri dar care au rezultate in divizia B.
    beleafer

  13. #13
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Deși am votat "nu", n-aș vrea să fie schimbat. Cel puțin nu acum, oricum a mai rămas doar campionatul și cele 2 cupe unde putem să câștigăm fără prea mari bătăi de cap.
    La vară ar fi cel mai bine. Acum orice schimbare la nivel de antrenor ar dezechilibra echipa în opinia mea, fie că va fi Dică/Roșu interimar sau că vine Lăcătuș ori Bergodi, de exemplu.
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  14. #14
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    indiferent ca vine bursucul ori Stoicjita tot Dario e de vina http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig...ne-nid-111310/

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    4 la 4 in poll, ai dreptate, dario e de vina .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    R: Sigur. M-am saturat de Steaua in CL!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    5la 5

    Pare ca Reghe e cam in joc de glezne cu arabii ... s-a pisat contra vantului

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  18. #18
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Ar fi bine sa fie schimbat, chiar si mai bine sa vina Reghe mai ales daca vine cu Neubert de mana.

    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Nu stiu ce-ar mai fi de comentat, sau poate ca doriti sa comentati .
    A pierdut si Supercupa... n-a mentionat-o nimeni.
    __________________

    Gigel Talibanu despre universitatea craiova:
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

  19. #19
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Sa mai stea p'acolo un an, doi ca iar incepe mahalagioaica aia (sotul lui Reghe) sa-si dea cu parerea pe la toate televiziunile.


    Si in plus lasati bre omu' sa-si termine de zis toata fraza ... avem pace si liniste cu Galca, campioni de toamna, acusiacusi suntem la 26 ... continua hegemonia anuntata de mimi

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  20. #20
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Eu as vota sa plece. A ratat momentele cruciale, datorita lipsei de experienta.
    MEREU SUPERIORI !!!

  21. #21
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    sa vina regheblat, sa faca din nou istorie pentru fcsb! sa-l aduca si pe doru blatu', sa fie echipa completa.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •