Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 205

Thread: Anime

  1. #106
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Listen to this, Sevi!

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #107
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am standarde mai inalte privind AMV-urile. Nu imi place nici unul dintre cele postate de tine. Este greu, foarte greu, sa gasesc unul care sa-mi placa. Acesta este primul AMV pe care l-am vazut prin 2006. Vechi, calitate video slaba, dar ramana cel mai bun pentru mine.



    Acesta este un reupload al unui alt reupload, etc.

    https://www.youtube.com/watch?v=1swP5fBBa6A

    nekoteo l-a luat de la Teo prin 2006, dar video-ul original era chiar mai vechi de atat si avea milioane de vizualizari.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  3. #108
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ionele, mai da-le dreq de pariuri. Ia zi, te-ai uitat la Youjo Senki?

    Cand era ongoing si aparea un episod pe saptamana, ma uitam de 5 ori la un episod pana aparea urmatorul. Iar dupa ce a aparut, l-am mai vazut o data cap-coada. Practic, l-am vazut deja de vreo 6 ori
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  4. #109
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Azi incep!

    Deci asta e? Yojo Senki: Saga of Tanya the Evil?

    Are o moaca ciudata copilu/diformu/hiperbolizatu ala sau ce-o fi pe imaginea de pe IMDB!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #110
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ala este!

    Din cauza faptului ca judec animerile dupa poster, era sa il ratez pe asta. Dar am vazut niste clipuri cu cele mai asteptate anime-uri si era si asta mentionat. "Copilu", Tanya, este un Terminator in toata regula
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  6. #111
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ionele, un update la Tanya-chan? Trebuie sa vezi macar doua episoade ca sa intelegi povestea, banuiesc ca le-ai vazut pana acum. Sa nu cumva sa renunti dupa un episod. Episodul 2 este cheia intregii serii.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  7. #112
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Nu am inceput, era programat alaltaieri dar a devenit Lucifer impresionant si a trebuit sa continui cu el.
    Ieri am fost mort, nu m-am uitat la nimic. Ia...

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #113
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu m-am uitat la Lucifer, nu stiu despre ce este vorba si oricum nu am timp sa incep inca un serial.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  9. #114
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    D-aia ti-am pus acel video, nu e neaparat spectaculos, e average pana incepe el sa-si arate fatzaul ala spectaculos.
    Intr-un fel ce-am inteles pana la ep 11 sezonu 2 el incearca din rasputeri sa nu fie Satana cel de care se tem toti, incearca sa fie doar un suflet ce se bucura de lucrurile bune din lume si atat. Desi ii place sa-i pedepseasca pe cei rai, asta nu a fost dintotdeauna ci mai degraba datorita faptului c-a fost fortat sa joace acest rol si s-a obisnuit cu el. Dar el in sinea lui nu se considera rau, chiar daca asta e imaginea lui reala pe care i-a dat-o Taica-so, asa cum se vede in acel scurt fragment. Singurul lucru care atrage la serial in afara acelor scene in care isi releva forma lui reala e caracterul sau mistocar.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #115
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    I have watched yesterday the 1st 3 eps. of the show, it's freaky. On one hand it should be a mature guy in there (accountant!? ??? - public servant anyways), in another you can only see a 9 year old conceited girl with issues. The last scene of 3rd ep. when that high officer reviews one of Tanya's records, with a picture of her with big eyeballs there keeps coming into my mind, it's like she is an expert of psychology. She looks serious and scared, and she seems scared sometimes regardless of how she acts. I don't think all she does is premeditated for evil, quite opposite, those seem more like exceptions. It might be that she just uses her image to advance her superiors mind to "I have a daughter her age!" mindset! Did she trick me too?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #116
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Abordeaza viata in armata ca pe o cariera intr-o corporatie. Imaginea de fetita in ochii altora vine doar din cauza aparentei exterioare. Nu are absolut nimic a face cu personalitatea ei. Oamenii care nu au luptat alaturi de ea sau sub comanda ei, o judeca dupa infatisare.

    Nu conteaza ca-i barbat matur sau nu. Oricare dintre noi, daca am fi aruncati intr-un razboi, am avea momente de panica si frica. Asta este valabil si pentru Tanya.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #117
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Si e si ultima e viata so to speak, cand nu stii si esti la gramada cu ceilalti e un pic altfel, cand stii ca doar tu ai fost selectat sa nu mai ai alte vieti, e mai nasol. Mie imi pare ca e doar o fata sperioasa, intr-adevar rea de cele mai multe ori dar asa sunt copiii, rai. Dupa ce trec prin nenorociri, le trece si raul. Si oricat de rea ar fi, pare un copil chiar si in interior, aici e faza, dincolo de aparente, se comporta ca un copil de multe ori. Persoanele mature sperioase nu actioneaza atat de impulsiv, de aia ziceam ca poate m-a fentat sa-mi fie si mie mila de ea uneori. Oricum nu cred ca merita ce i se-ntampla, de ce sa fii aruncat in razboi ca si copil? Ca ai fost un angajat de stat responsabil sa dai oamenii afara si nu crezi in Dumnezeu?? Si numa ea fu asa in lumea asta?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #118
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    O sa vezi ca d-zeul ala este unul rau si razbunator capabil sa sacrifice vietile "credinciosilor" doar pentru a pedepsi un necredincios.

    Nu mi se pare deloc un copil. Actioneaza deliberat cu scopul de a mentine totul in jurul ei/lui cat mai eficient cu putinta. Nu renunta pentru nici o secunda, accepta lucrurile rele incercand sa supravietuiasca dar in acelasi timp lupta sa le schimbe. Exista rationament solid in absolut fiecare decizie pe care o ia. Nu se lasa condusa de emotii. Mai degraba mimeaza emotii pentru a obtine ce vrea de la cei din jur.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  14. #119
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    O sa vezi ca d-zeul ala este unul rau si razbunator capabil sa sacrifice vietile "credinciosilor" doar pentru a pedepsi un necredincios.
    Este foarte plauzibil sa fie asa, ratiunea Tanyei mi s-a parut de bun simt la adresa lui, tocmai de aia eu n-am motiv s-o cred prea rea. S-a adaptat pur si simplu la situatia data cum s-a putut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #120
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Sooo.... let's repost it after numerous modifies, improved and simplified!
    I've kept updating my list to the point of oblivion, so this is TOP BEST ANIME I'VE EVER SEEN:

    1. Claymore - I have never met anyone who I suggested this show not liking it, not even non anime fans. 10/10 I'm currently watching it for the 13th damn time, and this time alongside a guy I play online tennismania game, that has nothing to do with anime, he didn't even know what it was before this week. This series was never unliked by any non-anime guy I suggested it too, everyone was friking addicted right away. I even suggested it to a few of my World of Warcraft nonanime buddies in game/guild/whatever, they wore hooked. Might be best anime ever.
    2. Rurouni Kenshin - Eps. 29-63 - best part of any just one part of any anime, ever(except for Claymore). Made after true historic events. Above and beyond the dramatic story and cool fight scenes, it has the most real sword art/katana I have ever seen in an anime.10/10
    3. Little Princess Sara (Shōkōjo SĆŖra) - Best drama ever, that includes movies, serials, etc. And I am a drama fan. Cried in buckets. 10/10
    4. Captain Tsubasa - Best sport anime for my money, the anime of my childhood alongside DB/Z/GT and Sailor Moon. 10/10
    5. Bleach - because 9.5/10. It has the best characters in any anime, if you look at every character and make a sum of them all. I can't shake the Yoruichi + Soi Fon desktop on my comp. I even have Yoruichi's pic on my phone wall. Her face makes me feel at ease.
    6. Fairy Tail 9/10 - It's just simply good. Better than good. You just have to get through some idiotic episodes that lower the rate.
    7. Naruto and Naruto Shippuden 9/10 - for me Uchiha Itachi is the best character ever, from any show, anime, serial, etc. I even composed him a tribute poem. And the timing was at least weird, after a sleepless night the next day I took my engineering license, after I passed I went straight to a net cafe without catching up on sleep and wrote the poem while mildly crying in that net cafe. Best Poem I ever wrote and it doesn't really have a middle, just a beginning and an end. And it's impossible to be understood by anyone who doesn't know Itachis life. Mention: Sabaku no Gara because... just yeah!
    8. One Piece - Well it's long but it's worth the watch. 9/10 It can make one cry at times, one like me at least.
    9. Versailles no Bara 9/10 - Best drama for me, 2nd only to Little Princess Sara. A hard history lesson too.
    10. Hajime no Ippo 9/10 - 2nd best sport anime for me, it has great humor, that's a plus although it's not football.
    11. Attack on Titan 9/10 - Spectacular, fast and furious, and above all dramatic, complex and smartly done. Outstanding dynamic.
    12. Berserk - It was a 9.5/10 the original series, the CGI one only a 7.5/10 so about 8.5/10 average.
    13. Gundam Seed Kidō senshi 8.5/10 - Well made mecca-drama. Best ending song. Just best ending to every episode ever - because of how they song it in.
    14. Dragon Ball Z - Great childhood anime and just good enough anime in general. 8.5/10
    15. FMA Brotherhood - 8.5/10 No comment about this one, it's just too well known I recogn.
    16. Ghost in The Shell 8.5/10 - Yes to both seasons. But the 1st movie was better still 9 or even 9.5/10. I rate series though, not movies.
    17. Nana 8.5/10. This kite people are not easy not to enjoy. It's a complex drama that has a strong real feel about it.
    18. Gambling Apocalypse Kaiji 8.5/10. I am a gambler so I know I've enjoyed it, but even if you are not, this series is still cool as frick.
    19. One Punch Man 8.5/10. It's cool and funny just not as cool in hindsight as one might think during 1st viewing.
    20. Death Note 8.5/10 - I've gave it initially just 8/10 but I think it's worth 8.5/10. I mean the 1st season is a 9/10 for originality/creativity and execution, the series are downed by the 2nd season which is mostly an 8/10. 1st season is awesome though.
    21. (Empty space, will fill it in at a later date I am sure, to complete my black jack)

    8/10 mentions (also off topic):

    Yu Yu Hakusho
    Van Helsing
    Yu Gi Oh!
    Blue Gender(for SF fans, for the rest more like a 7.5/10)
    Ninja Scroll(superb music)
    Kaleido Star
    Black Lagoon
    Code Geass
    Gate
    Steins;Gate
    Akame ga Kill
    D.Gray-man
    Sailor Moon
    Hunter x Hunter
    Inuyasha
    Trigun
    Monster
    Fate Stays Night

    I guess I must write every anime that is of great quality, and all those above 8/10 for me are. And they are a must watch.
    Maybe except for Sailor Mood, if you're not a teenager anymore, it's good but childish. I meant Moon, yes, definitely Moon.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #121
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    De ce postezi in engleza?

    Cand am vazut Sailor Moon eram mici si prosti am incercat sa-l revad cu ceva ani in urma pentru ca aveam amintiri placute legat de el, dar nu am putut. Fiecare minut ma durea fizic, incredibil de prost facut si copilaros. Monster este singurul anime cu animatie slaba care mi-a placut.

    Hai sa fac si eu o lista, dar fara descrierea fiecarui titlu ca-i trecut de 12 si oricum nu as avea rabdare.

    1. Death Note
    2. Code Geass
    3. Full Metal Alchemist
    4. Youjo Senki
    5. Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)
    6. One Punch Man
    7. Claymore
    8. Sword Art Online
    9. TENGEN TOPPA GURREN LAGANN - a trebuit sa-l scriu cu majuscule. Titlul asta se pronunta tipand din toti plamanii, urmat de "WHO THE FUCK DO YOU THINK WE ARE?!". Trebuie sa-l revad pe asta neaparat... pentru a 5-a oara sau ceva de genul
    10. Psycho-pass
    11. Danshi Koukousei no Nichijou - One Punch Man este si comedie, dar are si foarte multa actiune. Asta este doar comedie. De altfel, singurul titlu din lista mea care este comedie pura si atat.
    12. No Game No Life
    13. Shokugeki no Souma
    14. Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e
    15. Magi
    16. Overlord
    17. Boku no Hero Academia
    18. Mirai Nikki
    19. Vampire Knight
    20. Gate
    21. Seikaisuru Kado


    Am cam depasit faza din viata mea cu seriile de lunga durata gen Naruto, Bleach sau Fairy Tail. O parte prea mare din ele a fost alcatuita din fillere. Prea le-au lungit, diluat, repetat aceleasi glume si faze de zeci de ori. Probabil ca Dragon Ball ar merita sa fie si in lista mea... dar nu stiu pe care sa scot.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  17. #122
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    De ce postezi in engleza?
    Mi-s pe forum exclusivist Baka Bt de anime, si postez acolo de obicei prima data si aici doar iti trag un Paul cu copy-paste!

    Mai am doar 2-3 episoade din Tanya, azi o termin. Cica a facut 10 ani, e maricica.
    Cum l-a executat pe ala saracu cu fiica lui, cica parca te tin minte but whatever.
    Da si ala prost, fanatical patriot indeed, and that's what fanatism gets you in the end.
    Mie tot nu mi se pare asa rea, e doar molipsita de promiscuitatile copilariei si e o afurisita dar nu e evil.

    Tre sa trec si eu Overlord la 8/10 desi sunt cateva chestii care nu mi-au placut, mai ales ca el putea sa-i salveze pe toti la un moment dat readucandu-i la viata, iar pe urma casapeste urat pe una ce-i drept cam dementa o strange pana-i crapa toate matele si-i ies ochii din cap. Cand colo el poate aduce la viata pe oricine daca are chef, ma rog. Animatia e ok facuta dar ceva e nelalocul lui. Mda, am uitat sa trec Log Horizon acolo, parerea mea e peste Overlord pe care l-as pune undeva la egalitate cu SOA, astea 2 o sa le trec la 8/10.
    Guren Lagaan l-am vazut, dar nu m-a impresionat prea mult, Pshycho Pass la fel. Eu le dau acolo 7/10, 7.5/10 maxim. Seria a 2-a din Pshycho Pass de exemplu n-am mai avut chef s-o vad.

    Fairy Tail - Mage Contest sau cum dracu se numeste arcu ala de e intre sezoanele 4 si 5 parca, cand se bat cele mai tari guilzi intre ele e bestial. Ala trebuie vazut. Daca vrei o sa ma uit exact intre care si care episoade e, ai sa-mi multumesti pe urma.

    La seriile de lunga durata ai uitat de mama lor, One Piece care are vreo 800 de episoade cred pe la ora asta, tre sa vad!

    Intrebarea mea e ai vazut in fine seriile abridged Dragon Ball Z Team 4 Stars? Sunt 3!
    Si mai ales daca DN e seria ta preferata, ai sa te caci pe tine la DNTAS Team Dattebayou!
    Lasa ca te prind intr-o zi colo diseara poate si iti arat!

    Ergo Proxi iar il bag la 8/10, am uitat.
    Last edited by Johnny D; 24th October 2017 at 08:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #123
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am vazut partea aia din Faily Tail. Pandemonium mi-a placut cel mai mult. Anime-ul asta a fost epic pentru multa vreme, dar s-a pierdut pe drum.

    Dragon Ball Z Team 4 Stars, DN, DNTAS Team Dattebayou, astea nu le-am vazut.

    Da, partea aia din Overlord in care o omoara pe aia a fost salbatica

    Si vorbind de salbatici, Tanya-chan is a savage


    Cel mai promitator pe viitor, in cazul unei continuari, cred ca este Overlord. Ar urma sa dea peste niste adversari redutabili si ma astept la niste lupte epice.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  19. #124
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Dragon Ball Z Team 4 Stars, DN, DNTAS Team Dattebayou, astea nu le-am vazut.
    DN e Death Note, alea de ti-am zis Team Dattebayou (daca am scris bine dar ceva-n gen e) sunt Abridged-urile.
    LA Death Note ai nevoie sa cunosti originalu ca sa razi in hohote, ajuta daca-ti e fresh in minte chiar mult mai mult.
    La DBZ Team 4 Stars au facut minunea lumii, te caci pe tine de ras chiar daca n-ai vazut originalu. Daca l-ai vazut, e si mai comic, te caci pe vecini.

    Ajung acasa colo pe la 4 daca esti si discutam la obiect, sau astepti pana diseara dupa 8.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #125
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am crezut ca te referi la D.N. Angel

    Am gasit Team Dattebayou pe youtube... nu stiu daca o sa ma uit, da' poate il incerc. Death Note imi este fresh tot timpul, doar l-am vazut de vreo 10 ori
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  21. #126
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Nu te uita fara mine! Nu l-am vazut de multisor desi il stiu pe de rost doar la 2-3 vizionari, poantele sunt atat de bune de n-ai cum sa le uiti!
    Nu vreau sa-ti fac spoiler, mai bine asteptam pana la momentul oportul cu apasatu butonului de play!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •