Page 576 of 692 FirstFirst ... 76476526566574575576577578586626676 ... LastLast
Results 12,076 to 12,096 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12076
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Apropo de filme care bine-dispun, azi am vazut "The Grand Budapest Hotel " - in stilul tipic Wes Anderson, dar tare haiosel.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #12077
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Apropo de filme Kung Fu, ai vazut Violul de pe podul Stamford?
    Nu, am si scris cu cateva zile inainte de meci pe sectiunea echipelor PL la Arsenal ca nu ma uit la drame cu prosti, doar la drame cu actori!

    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Johnny , cum e Death Note? Multi zic ca e the best...
    E bun dar parca mai bun e Death Note Abridged Series by Team Dattebayo, adica e remake-ul anime-ului dar cu voci schimbate de niste tampiti care te fac sa razi cu lacrimi! E ca si remake-ul Abridged de la Dragon Ball Z de la Team Four Stars care e considerat cel mai tare, intr-adevar acolo razi cu stropi, la faza cand ii rupe gatu Vegeta lu ala albastru in anime, iar in abridged compune un scurt cantec din aerul pe care-l scoate pe gat cand ii rupe gatu ritmat cu genunchiu am fost pe jos nu altceva; daca ai vazut anime-urile te caci pe tine de ras la seriile astea parodie facute dupa original! Ideea e ca si doar ca sa vezi parodia merita sa vezi originalu, dar daca nu vezi originalu prima data, din parodie nu intelegi nimic, deci e absolut necesar!

    Ca si anime propriu zis n-am fost chiar atat de impresionat de Death Note ca si altii care-l considera cel mai bun, dar este bun fara doar si poate, prima parte adica prima jumatate care e cea mai buna am vazut-o de 2 ori, a 2-a parte e cam nasoala si pentru ea mai mult nu mi-a placut asa tare animeu dar na, asa a fost sa fie. Eu iti recomand sa te uiti la el ca iti va merita pe urma sa razi cu talent la seria Abridged, dar daca o s-o cauti vezi sa fie aia de la Team Dattebayo, ca sunt tot felul de abridged mai de prost gust facute de altii si n-are sens sa te complici cu calitati indoielnice cand ai la indemana unul din cele mai bune abridged care exista!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #12078
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    47 Ronin - 10/10
    Ii dau aceasta nota pentru ca nu i-a lipsit nimic. Actiune captivanta, poveste foarte frumoasa si actori care si-au jucat foarte bine rolul.
    O chestie negativa e ca desi tatuatul ala aparea pe afis, a avut un singur dialog in cele 40-50 de secunde in care a aparut.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #12079
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    O sa ma uit cand am timp . Apropo One Piece e bun de ceva?
    Joc Dota

  5. #12080
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Apropo de filme care bine-dispun, azi am vazut "The Grand Budapest Hotel " - in stilul tipic Wes Anderson, dar tare haiosel.
    Abia astept sa il vad. Am vazut toate filmele lui Wes Anderson . Toate

  6. #12081
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    Mai, multe vrei tu! Ai vazut Claymore? Apoi mai discutam.

    E extraordinar nu bun, dar primele episoade sunt cam copilaresti, insa pe masura ce avansezi in actiune devine fantastic.
    Ti-as face un scurt rezumat la moartea lu Whitebeard comentata de narator din propria-mi memorie, asa ceva nu gasesti in alt anime: "(Mantia de pe spate cazu furata de vant si-i descoperi pt prima data spatele gol) A murit in picioare, nici in moarte nu vru sa se plece in fata adversarilor; a fost taiat de sabie de 107 ori, impuscat de 59 de ori, impuscat de tun de 8 ori avand taieturi, cicatrici, gauri si rani peste tot pe piept, torace, abdomen dar pielea de pe spate ii era neatinsa deoarece niciodata in viata lui n-a intors spatele unui inamic incercand sa fuga!" Am si lacrimat usor la acel moment si nu e singurul, sunt momente fascinante in acest anime, dar e si f f lung si nu l-as recomanda din prima.
    Bleach are o traiectorie similara, primele 13 episoade sunt chiar plictisitoare, apoi din ep 14 incepe actiunea de megaclasa pana pe la ep 40-50!
    Naruto la fel, Naruto are fillere foarte nasoale, dar actiunea de baza e beton rau, cele 3 nu sunt considerate degeaba "The Big 3"!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #12082
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Naruto poate sa fie enervant, dar imi place.De Claymore ma apuc diseara.

    PS: Cica Dragon Ball Z e Breaking Bad al anime-urilor
    Joc Dota

  8. #12083
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    Dragon Ball Z l-am vazut de 4 ori, dar nu e la fel de fain daca n-ai vazut Dragon Ball in prealabil, eu l-am vazut de vreo 2 ori pe RTL 2 cand eram mai mic in generala asadar abia am asteptat sa apara Dragon Ball Z! Il cumparasera germanii de la niponi pt 100 de milioane de marci germane, o marca germana era mai scumpa decat un dolar p-atunci daca tin bine minte, deci iti dai seama ce e de capu lui numa cand te gandesti la numerele astea! E pacat sa-l vezi inainte de Dragon Ball deorece nu te familiarizezi cu personajele si turneele alea la nivelul oamenilor, si apar astia din spatiu fara sa-ti dai bine seama de dimensiunea actiunii, de lumea in care se-ntampla practic totul. Eu mereu recomand celor care vor sa vada DBZ pt o experienta mult mai placuta sa vada DB prima data chiar daca e usor tamp, ca e facut pt copii, sau poate macar sa dai rapid prin el nu stiu, pe la turneele de arte martiale doar! Eu zic sa vezi cu fast forward DB prima data si apoi DBZ iti va fi cu mult mai misto!

    Dragon Ball Z e in propria lui categorie, nu prea ai cum sa-l compari cu nimic, sa zicem ca e campionul dinainte de "Big 3"!
    Apropo, DBZ e mai fain in engleza, dar Claymore parca in japoneza e mai bine realizat, desi nici in engleza nu e rau! Nu parca, sigur! Bine, eu atatea anime-uri am vazut si razvazut in japoneza incat inteleg ceva din limba asta si inteleg cand se fac anumite ironii care pe dublajele in engleza din ceva motive nu sunt copiate de tampitii aia de parca n-ar sti cum sa traduca anime-ul, dar asta tine de o sensibilitate deja aparte!
    Sunt unele care-s penale rau in engleza, iti da senzatia de cartoon tampit, altele care-s mai slabe in japoneza d.p. meu d.v., trebuie sa-ntrebi!
    Rurouni Kenshin care alaturi de Claymore sunt anime-urile mele preferate, il prefer dublat in engleza, personaju principal e stupid in japoneza, are o voce si o expresivitate de zici ca e copil teribilist, nu pot sa-l suport, pe engleza desi e usor cartoon e mult mai serioasa si mai solemna vocea lui, la cu totul alt nivel!
    Last edited by Johnny D; 25th March 2014 at 11:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #12084
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Claymore
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  10. #12085
    incepator Brain-dead's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Pentru tipii cu anime-urile.. watch: Code Geass.

  11. #12086
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Irina, nici eu nu prea il vad pe Pitt din aceeasi categorie cu Bale, dar fiecare are macar un rol remarcabil la care sa fac referinta.

    Pitt a fost SEXY as hell in Meet Joe Black,Troy(unde si-a aratat muschii aia bine lucrati dupa care suspina orice fata sau Legendele Toamnei, un rol bunice,dar nu senzational in The Curios Case of Benjamin Button si ..inca odata...si-a aratat muschii aia bine facuti in Troy!



    Si apoi eram atat de nervosa cand am scrit comment-ul de mai sus ca nu mai gandeam limpede.

    better

    P:S: Un rol cu adevarat tare a fost in 7 ani in Tibet,Twelve Monkeys,Fight Club sau Se7en.Asa da.

  12. #12087
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Hai, lasati-l pe Tom Cruise. Faceti o lista cu actori mai buni decat Jack Nicholson, Al Pacino si Robert De Niro, daca sunteti in stare.
    Marlon Brando,cat toti trei.

    TOP 7


    MARLON BRANDO
    -GODFATHER,... Steetcar named Desire..APOCALYPSE NOW,LAST TANGO IN Paris,Julius Caesar

    Humphrey Bogart - CASABLANCA,MALTESE FALCON,African Queen,Treasure of the SIERRA MADRE ,Key Largo,Sabrina


    Charlie Chaplin

    The Kid,CITY LIGHTSGold Rush,GREAT DICTATOR,MODERN TIMES,The Tramp


    Steve Mc Queen

    PAPILLON,Thomas Crown Affair,BULLIT ( numai ca sa vedeti cat de diiferit juca)
    The Getaway,THE MAGNIFICENT SEVEN,The Great Escape

    Clark Gable

    ONE WITH THE WIND,If happened one night,MUTINY ON THE BOUNTY,The Mistfits(cu Marilyn Monroe),Manhattan Melodrama,Red Dust ( Cu Jean Harlow,un film exceptional)


    PAUL NEWMAN

    Color of Money,COLD HAND LUKE,Somebody up there likes me,CAT ON A HOT TIN ROOF,Butch cassidy and the Sundance Kid,Long hot Summer,The Hustler,ROAD TO PERDITION


    ORSON WELLES


    CITIZEN KANE,War of the Worlds,The Magnificent Ambersons,TOUCH OF EVIL,Julius Caesar,OTHELLO,MACBETH,The Carddle will Rock,Mercury Theater etc.

    Toti astia 7sunt peste ei.
    Last edited by Julio_Zane; 25th March 2014 at 21:47.

  13. #12088
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Ai uitat de DiCaprio .
    Joc Dota

  14. #12089
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Brain-dead View Post
    Pentru tipii cu anime-urile.. watch: Code Geass.
    Da, bun si ala! Dar facea parte din categoria "mai discutam" dupa ce vede Claymore!
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Cica Dragon Ball Z e Breaking Bad al anime-urilor
    Apropo de DB, mi-am amintit o faza pe care am vazut-o acu aproximativ 15 ani, Son Goku cand era copil micutz dar era de p-atunci foarte tare, se lupta cu o armata numita Red Ribbon Army si fugea el saracu p-acolo prin baza lor in treaba lui cand un soldat din armata respectiva, mai exact un sniper isi scoate pushcocu pe geam, incarca ditamai glontzocu si-l ocheshte pe Son Goku care e lovit fix in obraz si pleznitura il deviaza serios cativa pasi buni in lateral, isi revine in 2 secunde la traiectoria normala de alergare, se-ntoarce suparat si zice "Om rau si nesimtit! Acuma nu pot ca-s grabit da ma-ntorc eu dupa tine, nu te uit!" Sniperu cand a vazut rezultatu actiunii lui s-a kkt pe el de frica acolo la etaj, iar eu nu mai puteam de ras, am crezut ca ma sparg!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #12090
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/...15356849_n.jpg

    Boobs <3 .

    ON: Am vazut "Her" a fost un film ciudat...ma gandesc ca in realitate societatea nu ar accepta asa usor relatia om-operating sytstem ...cam de 8 imo.
    Joc Dota

  16. #12091
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    "la grande bellezza " - hmm, este genul de film care daca ar fi fost carte ar fi mers, dar ca film plictiseste. e mult prea lung pt ce are de spus.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  17. #12092
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...2014Poster.jpg

    Noah-Nu ma asteptam sa imi placa prea mult, dar chiar e un film bun.

    Russell Crowe face un rol bun . In film joaca si Emma Watson .


    Darren Aronofsky asta e se pricepe.

  18. #12093
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    O aparut deja!?
    Pe IMDB scrie ca apare in 28, tu l-ai vazut cu 2 zile mai devreme!?


    PS: Irina, "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive." And sexi/appealing, the most important thing!
    ......."good looking", I guess that covers it!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #12094
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    L-a vazut la avanpremiera probabil.

  20. #12095
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    vazut azi "divergent " - mie una mi-a placut. film usurel cu baiat frumos si fata frumoasa.

    in alta ordine de idei ori terminati cu off-topicul si mutati-va pe diverse. oamenii care intra aici nu sunt interesati de opiniile voastre despre religie, iar in implauzibilul caz in care doresc sa afle continuarea discutiei, va vor urma pe diverse.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  21. #12096
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,914
    Reputatie
    0
    Daca seriale n-am stiut ce, i-am recomandat si eu lui Hopshio o comedie tare daca tot a avut chef, foarte tare chiar daca sunteti admiratori ai glumelor practice "Sex is zero", eu ii dau 8.5/10 pentru o comedie si v-o recomand si voua!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •