View Poll Results: Trebuie gratiat Gigi Becali?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Da

    6 13.95%
  • Nu

    37 86.05%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 80

Thread: Sondaj: Ar trebui gratiat Gigi Becali?

  1. #22
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    daca pleaca de la Steaua eu ii semnez gratierea.
    Nu ma, nu va pleca niciodata de la Steaua. A spus-o chiar acum 2 zile.
    Stelistii s-au saturat de apevistii si comunistii care au devalizat clubul. Sau nu-ti mai aduci aminte in ce situatie era echipa in momentul cand a fost preluata de Gigi???

    Cat priveste gratierea, eu l-as gratia. Comparativ cu alti derbedei care au furat cat au putut de mult, Gigi a mai dat inapoi. A construit case (vreo 200) sinistratilor, a facut zeci poate chiar sute de acte de binefacere, a dat bani la biserici. Cu alte cuvinte a dat bani inapoi din ce a luat ilegal. Mai mult, a si executat aproape 1 an de detentie.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    E bun thredul pentru ca poti afla cam ce fel de oaomeni sunt pe aici.
    Despre Aurel D. nu am ce sa comentez. Ma abtin cu greu.

    Becali este arestat absolut aiurea. Dovada cea mai elocventa este eliberarea lui Babiuc. Care si el a fost arestat din prostie.
    Schimbul de terenuri a fost doar un pretext. Pentru ca mortul din deal sa se razbune.

  3. #24
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cat priveste gratierea, eu l-as gratia. Comparativ cu alti derbedei care au furat cat au putut de mult, Gigi a mai dat inapoi. A construit case (vreo 200) sinistratilor, a facut zeci poate chiar sute de acte de binefacere, a dat bani la biserici. Cu alte cuvinte a dat bani inapoi din ce a luat ilegal. Mai mult, a si executat aproape 1 an de detentie.
    Ti se potriveste perfect:


    http://www.catavencii.ro/De-ce-vor-p...t_0_10471.html
    Last edited by Dario; 14th March 2014 at 15:55.

  4. #25
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Vai de curul vostru...
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  5. #26
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Numai al nostru? Dar voi ati aflat unde au disparut banii din Champions League?

  6. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Leodacin: Categoric nu.

    Te puteai astepta de la asta la altceva?

  7. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Dorinta mea: unul ca asta de mai sus sa stea numai o zi in puscarie. Dar vietasii sa aiba grija de el 24 din 24.
    Si apoi sa vorbeasca pe OLS.
    Last edited by Paul Atreides; 14th March 2014 at 14:13. Reason: err

  8. #29
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dexter30 View Post
    Numai al nostru? Dar voi ati aflat unde au disparut banii din Champions League?
    Da.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    A construit case (vreo 200) sinistratilor
    Sinistratii i-au dat lui pamantul si el a construit casele pe numele lui.

  10. #31
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    eliberatil pe ne-a Jiji cai deal nostru om din popor
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #32
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    @Dexter30
    Bai, tu n-aduci niciun fel de argument. Tu fie esti spalat pe creier de celelalte mizerii care nu-l mai vor pe Becali la Steaua, fie esti CSA-ist (adica cu cei care au devalizat Steaua la toate disciplinele)
    Last edited by Dario; 14th March 2014 at 15:57.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #33
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Sinistratii i-au dat lui pamantul si el a construit casele pe numele lui.
    N-are importanta. Important este ca acei amarati au unde trai. Ca au un acoperis deasupra capului. De ce n-au facut si alti imbogatiti de dupa '89 un astfel de gest???
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #34
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Ce argumente omule?
    Puscarie... si inca e prea putin. O sa iasa si o sa le cerem sa intre iar... si sa-i ia si pe restul.

    Amaratii aia sunt amarati tocmai din cauza neamaratilor... si sa-i ia dracu ca-si merita soarta.
    Last edited by fl0o; 14th March 2014 at 15:23.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  14. #35
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    @Dexter30

    Si inca ceva, idiot. Pe acest thread subiectul este gratierea lui Gigi Becali, nicidecum a lui Popescu...
    Last edited by Dario; 14th March 2014 at 15:51.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #36
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Era normal ca basina asta batrana de Duba sa sara in apararea ciobanului megaloman, in fond reprezinta cam acelasi tip uman: istericul cu sinapsele arse!)
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #37
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    @ Duba

    Nu conteaza, ideea se aplica in ambele cazuri. Matale te faci ca nu intelegi sau esti prea greu de cap.

    Si nu are nici o legatura prezenta sau absenta lui Becali la Steaua cu situatia in cauza. Chiar nu vad de ce ar trebui sa-i para cuiva rau de Becali sau de alt puscarias doar pe criterii microbiste. Chiar daca as fi fanul nr 1 al lui Becali la Steaua tot nu as considera ca el trebuie sa fie mai presus de lege.
    Last edited by Dexter30; 14th March 2014 at 15:28.

  17. #38
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Matale ai interes sa plece Becali de la Steaua????? Hai sa-ti dau o veste. NU VINDE NICIODATA STEAUA!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #39
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dexter30 View Post
    @ Duba

    Nu conteaza, ideea se aplica in ambele cazuri. Matale te faci ca nu intelegi sau esti prea greu de cap.

    Si nu are nici o legatura prezenta sau absenta lui Becali la Steaua cu situatia in cauza. Chiar nu vad de ce ar trebui sa-i para cuiva rau de Becali sau de alt puscarias doar pe criterii microbiste.

    Bai, mie imi pare rau. Pt. ca prin mine curge sange ros'albastru. Iar acest Becali nu si-a batut joc de Steaua, asa cum au facut-o mizeriile dinaintea lui.
    Fara Becali eram morti, asa cum sunt amaratii astia de la rapid fara UTCopos. Ei saracutii nici macar nu inteleg ca nu vor mai ajunge sa obtina rezultatele din periada Copos nici in 20 de ani de acum incolo.
    Eu vreau sa vad Steaua sus, sus de tot. Sa castige campionate, cupe, sa joace in faze superioare in cupele europene. Pana una alta, Becali a realizat aceste deziderate ale majoritatii suporterilor stelisti. Pricepi?????
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #40
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Esti cam agitat... nu te-a asteptat nimeni cu colindul?
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  20. #41
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fl0o View Post
    Esti cam agitat... nu te-a asteptat nimeni cu colindul?
    Eh, nu...
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Dario; 14th March 2014 at 15:53.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #42
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Becali oricum castiga bani din Steaua in acest moment. Cum spunea cineva mai devreme, cu el in puscarie e mai multa liniste. Noi castigam campionate, el castiga bani pentru avocati si pentru finantarea campaniei media de pe RTV. Win-Win.

    Bonus points pentru mai multa salubritate pe micile ecrane, mai ales ca au intrat la mititica verii Becali, Netoiu, MM etc.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •