Results 1 to 13 of 13

Thread: Ce așteptãri aveți de la noul președinte FRF, Rãzvan Burleanu?

  1. #1
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

    Ce așteptãri aveți de la noul președinte FRF, Rãzvan Burleanu?

    Vã propun sã scriem aici ce așteptãm fiecare dintre noi de la noul președinte FRF, Rãzvan Burleanu și dacã Vadim este de acord, îl rog sã gãseascã o cale prin care sã îi transmitã acestuia mesajele noastre.

    Sã încep eu:
    - sã se debaraseze cât mai repede de mircea sandu și acoliții lui;
    - sã scoatã FRF din statutul actual de „stat în stat”.
    - sã urmeze pe cît posibil programul pe care l-a prezentat;
    - sã fie un om corect în aceastã funcție și sã își asume eventualele greșeli, inerente de altfel.
    - sã nu ezite în a aplica regulamentul indiferent despre ce echipã sau persoanã este vorba;
    - sã transforme FRF într-o organizație serioasã și responsabilã;
    - sã evalueze profesional orice persoanã care va urma sã fie angajatã la FRF, inculsiv actualii angajați în funcții de rãspundere.
    - sã își asume responsabilitãți și sã nu se ascundã în spatele deciziilor comisiilor, a piedicilor puse de stat, etc, așa cum fãcea sandu;
    - sã evite pe viitor investiții gen „casa fotbalului” și sã direcționeze fondurile în special cãtre secții regionale de copii și juniori.
    - sã urmãreascã îndeaproape îndeplinirea dispozițiilor sale, sã fie cât mai des în contact cu oamenii din teritoriu.

    Atât deocamdatã. Dupã ce le îndeplinește pe astea, îi mai spun câteva.
    Last edited by Aurel.D; 7th March 2014 at 14:20.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    1. Sa schimbe caietul de licentiere pentru prima liga
    2. Sa propuna reaparitia Campionatului National de Tineret Sperante
    3. La nationalele de copii si juniori sa nu mai vedem antrenori sau jucatori impinsi de la spate de anumite interese
    4. Transparenta financiara
    5. Sa dipara capii de serie la tragerile la sorti din Cupa Romaniei
    6. Reconstructie adevarata la nivelul echipelor nationale (sa se foloseasca acelasi sistem la toate grupele, o monitorizare mai buna a copiilor ce joaca in strainatate)
    7. Sa aduca oamenii cei mai competenti in federatie (prefer un no-name cu CV, decat un nume greu fara nimic)

  3. #3
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    N-am nicio asteptare, ca doar e presedinte FRF.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Sa NU aplice regulamentul FRF, ci sa-l modifice ca acuma este subred rau de tot. Prima modificare, desfiintarea functiei de presedinte onorific.
    beleafer

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Daca va reusi sa realizeze 60-70% din programul sau de guvernare prezentat in campanie vom avea un fotbal mult mai curat si lumea se va intoarce pe stadioane.

  6. #6
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Despre Chivorchian mana lui dreapta,ce parere aveti ?!
    Mie nu imi suna a bine.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #7
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Imi doresc sa dispara Sandu si Chivorchian... si toti cei care au ramas dinainte... si cum spune shinnok... asteptari...
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Sa elimine functia de presedinte de onoare dupa 25 septembrie anul asta.

  9. #9
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    1. sa aduca numai fosti stelisti la federatie
    2. sa interzica accesul gloabelor dinamoviste la echipa nationala. De preferat ar fi sa cheme numai stelisti
    3. sa inaspreasca conditiile de licentiere. Fara rapidisti rupti in cur in liga 1 sau alte echipe sarace.

  10. #10
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Ei...
    De aia cu mu si ie lu' Steaua ta!
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  11. #11
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    - Liga 1: 12 echipe
    - Liga 2: 16 echipe - serie unica
    - Arbitrii promovati pe valoare
    - Campionat de Tineret (si meciuri televizate)
    - Sa aduca oameni de valoare, profesionisti, in federatie
    - Sa puna un antrenor care sa reprezinte cu adevarat Romania
    - Sa scoata o revista la 3 luni pe piata

    Mai am si altele...dar as risca sa le trec la SF-uri! Unele dintre dorintele mele sunt utopice...

    P.S: Exista vreo posibilitate sa ajunga cele scrise de noi aici pe masa domnului Burleanu?

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Si mie-mi plac aceste propuneri.

    Liga 1 e sub tutela LPF deci depinde mult de cei de acolo. Iorgulescu si-a arata dorinta de a reduce numarul echipelor din Liga 1 la 12 sau 14 cu playoff is playout dar multe cluburi "mici" vor stramba din nas.

    La Liga 2 si eu zic ca se impune doar o singura serie deoarece chestia asta cu costurile mari de deplasare e doar un basm. Am calculat eu acum vreo 2 ani ca ar creste costurile de deplasare doar cu 5% sau ceva de genul ( facusem acest calcul cu FB Botosani care e o echipa situata intr-una din extremitatile tarii ).

    Din moment ce Burleanu a spus ca principala lui preocupare e sectorul juvenil probabil ca vom avea campionat de tineret pe mai multe grupe de varsta.

    In ceea ce priveste antrenorul nationalei se pare ca Piturca va fi lasat sa-si termine contractul asta pentru ca, in cazul demiterii lui va primi toate salariile pana la sfarsitul contractului dar probabil si pentru ca Burleanu vrea sa se axeze in primii 2 ani mai mult pe restructurarea fotbalului romanesc ( federatii regionale, academii nationale etc ).

    In ceea ce priveste relatia cu presa si suporterii sa speram ca FRF va fi cat se poate de transparenta. Gabi Berceanu e in noua echipa FRF.

  13. #13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •