View Poll Results: Se va curata fotbalul romanesc dupa sentinta de azi?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • DA

    3 37.50%
  • NU

    3 37.50%
  • Nu stiu

    2 25.00%
Results 1 to 17 of 17

Thread: Se va curata fotbalul romanesc prin sentinta de azi?

  1. #1
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Se va curata fotbalul romanesc prin sentinta de azi?

    Se va curata fotbalul romanesc prin sentinta de azi? Se va schimba cu ceva in bine, sau va fi la fel de utred ca si pana acum? Vor inceta de maine transferurile ilicite, blaturile samd.?
    Eu nu cred. cred ca putreziciunea mioritica va ramane si chiar daca miticii astia sunt la bulau vor lasa in lolcul lor pe altii, pe "locotenenti" cu aceleasi naravuri!
    Last edited by delaparis; 4th March 2014 at 21:51.
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  2. #2
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Nu stiu. Dar macar se misca ceva.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,975
    Reputatie
    1
    Fotbalul romanesc nu e murdar. E foarte slab, atat
    Daca te referi la transferuri ilicite in Spania si Italia atunci trebuie sa directionezi intrebarea spre ei.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ce, credeti ca de maine nu vom mai avea blaturi mizerabile ca Steaua-Viitorul lui Hagi ca s-o salveze, sau Dinamo-Ceahlaul sau altele? Sau ca nu vom mai avea arbitri care judeca prost, in favoarea altcuiva?
    Frectie. Condamnarile de azi (toate cu executare, atentie, dupa ce unii primisera cu suspendare!) au fost facute la fel ca arestarile din vami de ochii Europei, sa ne bage in Scheghen! Au primit de la UE lista cu corputii care trebuie sa mearga la bulau daca vrem sa pupam Schenghen si scaparea de monitorizarea pe justitie, si s-au conformat! Doar nu crede nimeni ca s-au trezit judecatorii peste noapte marii cavaleri ai dreptatii cu nasii din fotabl dupa ce au trenat dosarul asta 7 ani de zile!
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  5. #5
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,074
    Reputatie
    0
    Jumatate de Bucuresti plange....Romania plange si voi va tineti de glume.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #6
    sport legend Mario375's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    Niciodata. La ce pedepse mici se dau, m-as risca si eu la 1 milion de euro! Mi-ar trebui vreo 300 de ani ca sa-i fac, dar asa ii fac in 5! Meseria de hot e cea mai bine platita la ora actuala in Romania!

  7. #7
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Bine spus. Văd că sunt unii ziariști care îi plâng pe cei 8 și spun că 34 de ani cumulați este enorm! Păi în SUA ar fi luat 340 de ani, confiscarea averilor, etc...

  8. #8
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    nu se va intampla nimic, campionatul tot slab e, nationala tot acolo e, asa ca-i acelasi drac. scapam de cei vechi, ca sa vina cei noi, si cam atat
    Rapid NU MOARE!!!

  9. #9
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    eu cred ca incet-incet campionatul romanesc se va curata de mizeriile vizibile.
    desigur ca mereu vor fi smenuri si aranjamente dupa cum se intampla si la case mai mari, dar eu cred ca de acum inainte fotbalul romanesc intra intr-o era mai civilizata.
    e clar ca nimeni nu va mai risca pe viitor sa alerge cu valizele cu bani dupa echipele adverse, sa mai faca falsuri grosolane ca sa acopere bani negri din transferuri sau sa mai aranjeze vizibil meciuri si campionate.
    Mai cred ca a inceput sa apuna si era patronilor/investitorilor care fac parada cu banii si se doresc permanent in lumina reflectoarelor. Cu alte cuvinte, patronii se vor retrage pe locurile lor si vom vedea mai multi oameni de fotbal la emisiunile sportive.
    Un alt rezultat pozitiv si imediat este ruperea monarhiei de la FRF, unde Mircea Sandu vroia sa-l lase pe Gica Popescu&Co drept continuatori ai politicii sale si totodata protectori ai pensiei sale nesimtite. Nu am incredere in Burleanu, dar s-a spart gashca de la FRF si asta e un mare progres. Mircea Sandu si Gica Popescu erau de pe aceeasi filiera Becali si din grupul Alban care din fericire a disparut inainte sa-l vedem la lucru (btw, sotia lui Sandu e fosta sotie a lui Alban daca nu ma insel).
    Macar Burleanu pare sa aiba ceva scoala si pare citit si e din afara gashtii becaliote.
    Era total aiurea sa ai la conducerea federatiei niste fosti jucatori admirabili, dar cu extrem de putina educatie si cunostinte de management si total la carutza becaliotzilor. Pe bune acum, nea Cashcheta era cel mai citit din grupul Popescu si asta spune tot.

    Per total cred ca s-a facut un mare pas inainte spre civilizatie.

    Si desi regret condamnarea cu executare a lui Gica Popescu, poate ca e un bun exemplu pentru alti fotbalisti de valoare sa evite sa se mai asocieze cu personaje dubioase si in afaceri ilegale. Sunt convins ca nici Chivu nu va mai intra in afacerea fratilor Becali dupa ceea ce s-a intamplat cu prietenul sau si nici ceilalti jucatori din 'generatia de aur' nu vor mai fi asa de entuziasti in a se arunca in compania celor ce-i momesc cu bani castigati usor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #10
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Unii ajung in inchisoare pentru evaziune, altora le sunt iertate prin HG cateva sute de milioane datorie. In conditiile din Romania actuala, evaziunea fiscala ar trebui sa nici nu fie incriminata.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #11
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Se va curata, da. Hora utilizatorilor OLS - in curand... http://www.onlinesport.ro/forum/images/icons/icon11.gif
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #12
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    - Arbitrii de valoare
    - Liga 1 : 12 echipe si Liga 2: 16 echipe - serie unica.
    - Campionat de Tineret (plus vanzare spre un canal interesat sa le televizeze)

    Ar fi primul pas. In caz contrar avem de asteptat mult si bine.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Unii ajung in inchisoare pentru evaziune, altora le sunt iertate prin HG cateva sute de milioane datorie. In conditiile din Romania actuala, evaziunea fiscala ar trebui sa nici nu fie incriminata.
    Corect, foarte corect.Putini inteleg ca fara banii gri Adica semifiscalizati) tara asta era disparuta demult. Ganditi-va ca s-ar eradica evaziunea total. Care ar fi efectele? Pentru inceput statul ar avea bani mai multi, deci politicienii ar avea mult mai mult de furat dar cei ce fac acesti bani ar disparea toti in decurs de 1-2 ani. O afacere curata are o rata de profit de ( sa zicem) 10 %. Statul cere taxe si impozite directe si indirecte de minim 20 %. De unde acesti bani?


    Cum ziceam, putini inteleg asta, cel mai putin au inteles poputzarii lui boc care crezand ca daca taie si inchid totul , au gasit solutia.


    Solutia este deosebit de simpla dar iti trebuie mult curaj si determinare ca sa o aplici: trebuie sa impui MAX 5 impozite clare si sustenabile si care sunt usor de urmarit. Asa dai drumul la motorul economic si atunci poti sa aplici cele mai dure legi antievaziune.

  14. #14
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Sa-mi spui si mie daca Iancu spala bani sau nu acuma
    Vezi ca te-am scos de la ignore... ai grija cum te comporti. Impreuna antiapelam Steaua mai bine.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Daca imi spui si tu mie cum a spalat marius stan cele 20 de milioane.


    PS steaua trebuie apelata nu antiapelata.

  16. #16
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Daca imi spui si tu mie cum a spalat marius stan cele 20 de milioane.
    Habar n-am, sincer Dar as vrea sa aflu... cu probe si sa ni-i dea cineva, na... esti multumit?
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  17. #17
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Corect, foarte corect.Putini inteleg ca fara banii gri Adica semifiscalizati) tara asta era disparuta demult. Ganditi-va ca s-ar eradica evaziunea total. Care ar fi efectele? Pentru inceput statul ar avea bani mai multi, deci politicienii ar avea mult mai mult de furat dar cei ce fac acesti bani ar disparea toti in decurs de 1-2 ani. O afacere curata are o rata de profit de ( sa zicem) 10 %. Statul cere taxe si impozite directe si indirecte de minim 20 %. De unde acesti bani?

    Cum ziceam, putini inteleg asta, cel mai putin au inteles poputzarii lui boc care crezand ca daca taie si inchid totul , au gasit solutia.

    Solutia este deosebit de simpla dar iti trebuie mult curaj si determinare ca sa o aplici: trebuie sa impui MAX 5 impozite clare si sustenabile si care sunt usor de urmarit. Asa dai drumul la motorul economic si atunci poti sa aplici cele mai dure legi antievaziune.
    Un ziarist a făcut anul trecut un mic experiment în magazinele din București să vadă câți vânzători eliberează bon fiscal. Din 20 de magazine vizitate a primit bon numai în 5.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •