Page 103 of 230 FirstFirst ... 35393101102103104105113153203 ... LastLast
Results 2,143 to 2,163 of 4810

Thread: Guvernarea USd/Ponta 4

  1. #2143
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    chiar nimeni nu se gaseste sa-i ridice o oda iresponsabilului vesel ,acum cand a decretat ziua caderii guvernului mru ca zi de sarbatoare nationala ?
    in cele 2-3 minute in care i-am ascultat discursul , pana am schimbat pe un post cu pescuit si vanat (nu le suport ,dar deh...), am auzit rostit de cel putin 5 ori numele basescu...oare cat timp crede ca mai pacaleste oamenii cu subiectul asta ?
    ai avut rabdare 3 minute?!
    eu nu mai am rabdare nici 10 secunde.

    ma raliez si eu indemnului ex purtatoarei de tacere a lui joohanes.
    fara televizor! power flower.sau flower power?

    ot.festivism de prost gust,mai ales ca idealurile de atunci au fost maculate...

  2. #2144
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    @ miril
    este bine ca prin prisma experientelor personale sa nu ignoram anatemizarea entitatii.
    si eu am doi prieteni evrei.cu zulufi.

    cred ca au ramas in arhiva ols discutiile mele "colocviale" cu bumbescu , pe aceasta tema.

    si ca sa inflamez spritele basiste de pe aici:

    traian basescu-evreu
    nascut in satul albita fost gura hagiului, comuna danceni, jud vaslui.
    parintii evrei,emigrati in israel.la plecarea lor a fost infiat de basescu, tamplarul satului.ulterior noua sa familie s-a mutat la constanta.
    ceva asemanator cu iliescu,si el infiat...

    ajunge?

    ps. l-am uitat pe elan schwartzenberg!
    ala care nu este extradat de statul evreu,desi este bagat in n dosare de coruptie pe teritoriul romaniei,deorece el a clamat ca este atacat pe motive antisemitice.
    Aha, daca Basescu e evreu se schimba radical situatia .
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #2145
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    chiar nimeni nu se gaseste sa-i ridice o oda iresponsabilului vesel ,acum cand a decretat ziua caderii guvernului mru ca zi de sarbatoare nationala ?
    in cele 2-3 minute in care i-am ascultat discursul , pana am schimbat pe un post cu pescuit si vanat (nu le suport ,dar deh...), am auzit rostit de cel putin 5 ori numele basescu...oare cat timp crede ca mai pacaleste oamenii cu subiectul asta ?
    ODAAA,O DAA .....




    Este ca ti-au fost grei acesti 3 ani?

  4. #2146
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Aha, daca Basescu e evreu se schimba radical situatia .
    pai vezi ca imi dai dreptate?

    iti recomand doua carti "obscure":

    adevarata fata a lui basescu,de marius oprea-ala cu arhivele securitatii si crimele comuniste.
    conspiratia satanei, de teodor filip-fost ******** cu acces la multe informatii.

    basescu a negat ca a fost turnator,******** dar nu a negat ca are sange de semit.
    Last edited by lordliv; 29th April 2015 at 11:30.

  5. #2147
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    ODAAA,O DAA .....




    Este ca ti-au fost grei acesti 3 ani?
    si il mai asteapta multi ani daca nu se raliaza proiectului lui bran,brad sau cum o cheama pe aia.ex joohanista.

  6. #2148
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    -cu israelienii relatiile sunt mai reci ca oricand ce vezi tu sunt e doar la suprafata.
    Da, intre Israel si democrati. Nu este valabil si pentru republicani.

    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    Motivul official a fost cu armele chimice si ti-am raspuns
    Arme chimice care nici nu au fost gasite, corect?
    Oricum nu este adevarat. Motivele au fost: arme de distrugere in masa, legaturile Sadam-al-Qaida.

    Uite aici un colaj cu toate motivele invocate de americani. La sfarsit o sa auzi despre raportul care da cartile pe fata "Bush intentiona sa invadeza Iraq chiar daca nu existau arme chimice".



    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    tarile puternice cu o economie dezvoltata intra in grupul G7, altele sunt superputeri economice si militare nu se compara cu RO o tara care nu spune nimic. Deci ei fac regulile intre cei mari.
    Unii spun "ce-o vrea dumnezeu". Tu spui "ce-or vrea statele puternice".
    Fie ca tine, dar sa nu se mai planga atunci cand mai explodeaza cate o bomba in Londra sau New York.

    Apropo, daca cei puternici fac regulile, de ce te plangi de Uniunea Sovietica? Ei faceau regulile si noi pentru ca suntem slabi nu avem ce sa comentam.

    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    #1. De ce ceri ca israelul sa se supuna IAEA cand iranienii nu se supun conventiei de lia viena cu relatiile diplomatice?
    Lucrurile astea nu sunt interdependente. Romania nu poate sa aiba program nuclear ilegal si sa refuze inspectiile IAEA pe motiv ca iranienii nu respecta nu stiu ce relatii diplomatice.

    Israel trebuie sa se supuna IAEA. Relatiile diplomatice ale Iranului nu reprezinta un argument valid.

    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    #2. Cum au pus americanii mana pe resursele irakiene? Cum le fura ei resursele acum ca asta ati invocat ca motiv real al atacului
    Au incercat, nu am spus ca au si reusit.
    De la "mission accomplished" pana in ziua de astazi, americanii au esuat in tot ceea ce si-au propus in Iraq.

    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    #3. Care sunt 3-4-5 greseli care le imputi rusilor la nivel mondial…cele mai mari greseli din 1900 incoace sa zicem. Asa clar.
    Invazia Poloniei alaturi de nemti, gulagurile, zidul Berlinului si cortina de fier in general, criza rachetelor din Cuba (desi asta a fost o reactie la amplasarea rachetelor de catre americani in Turcia), invazia Afganistanului, foametea din Ukraina... iar in epoca moderna, Crimeea si Cecenia. Printre altele

    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    #4. Esti aliat prin NATO cu USA…asta daca esti roman…participi la un razboi cerut de aliati indifferent de inamic daca te-ar solicita?
    Nu. Asa cum si Franta a prostestat impotriva razboiului din Iraq. Iti mai amintesti "freedom fries"?
    Ca stat membru Nato, ai obligatia sa declari razboi doar daca un alt membru este atacat. In conditiile astea, da participi. Daca SUA se trezeste maine ca vrea sa invadeze Cuba, statele membre Nato nu au absolut nici o obligatie de a participa.

    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    #5. Consideri just atacul rusiei si anexarea crimeii?
    NU!

    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    #6.cand rusii au doborat B747 korean si-au cerut scuzele pe care le tot ceri de la americani?au platit vreo compensatie?
    Rusii nu au fost in culpa. Un avion a patruns in spatiul lor aerian, a zburat peste teritoriul lor in afara canalelor comerciale si a fost doborat dupa ce a traversat o zona militara.

    In schimb, avionul iranian era exact unde trebuia sa fie. Crucisatorul american, in schimb, nu era.

    Am vazut documentarul despre avionul corean pe national geografic. Americanii foloseau ocazional avioane "comerciale" (de fapt erau echipate pentru spionaj) si zburau de-a lungul coastelor rusesti fara insa a patrunde in spatiul lor teritorial. Rusii trimiteau avioane de interceptie si americanii se retrageau.
    __________________

    Gigel Talibanu despre echipele craiovei:
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Tg Mures, Astra, Petrolul clone mult mai jegoase decat asta de la Craiova.

  7. #2149
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    @ miril

    cred ca nu te-ai suparat ca te-am facut pensionar pe un thread.oricum nu este mare diferenta intre noi.ca varsta.
    nu am facut decat sa preiau categorisirea alogenului ala albastrit ( vezi ca nu este o injuratura,dar arata-ti cojonesii,baneaza-ma!), la adresa mea.
    neconforma cu realitatea.
    dar eu am folosit termenul ca intelepciune..

  8. #2150
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Glumeam, stim de unde vine, lordliv. In plus nu putem nega...realitatea. Sa nu crezi o iota din ce spun. In ultima propozitie. Baescu e cum e nu ca ar fi evreu, personal eu nu cred ca este asa, ci ca este...Traian Basescu.
    Last edited by miril; 29th April 2015 at 12:13.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #2151
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Nu va mai lasati pacaliti de subiectul Basescu.
    Iar ziua caderii guvernului MRU este zi de doliu national, sa va intre bine in cap.
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  10. #2152
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Nu va mai lasati pacaliti de subiectul Basescu.
    Iar ziua caderii guvernului MRU este zi de doliu national, sa va intre bine in cap.
    pai ne pacaleste el,ramanind in libertate.

    eventual doliu pentru unul ca bakonski.nu s-a mai bucurat de viata sibaritica de la paris.
    sau ungureanu nu a mai papat vita kobe. pe banii fraierului de contribuabil roman.

  11. #2153
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    pai ne pacaleste el,ramanind in libertate.

    eventual doliu pentru unul ca bakonski.nu s-a mai bucurat de viata sibaritica de la paris.
    sau ungureanu nu a mai papat vita kobe. pe banii fraierului de contribuabil roman.
    Hai sa fim corecti cu noi insine macar odata si sa recunoastem ca debarcarea guvernelor Boc si MRU a fost o imensa greseala.
    Daca MRU ( sau Boc ) ramanea premier, nu am fi avut lovitura de stat din 2012, Elena Udrea nu ar fi fost incatusata pe nedrept ( cu toate ca basistii spun despre ea ca a ales sa "moara" urat ) retrocedarile mergeau bine-merci mai departe, Videanu nu facea acele plimbari neortodoxe, TVA-ul nu-l zgandarea nimeni, PDL-ul, singurul partid garant al democratiei, nu se destrama, intr-un cuvant statul de drept functiona nestingherit.
    Asa ?-praful si pulberea s-a ales de tot si de toate.

    Cum sa nu regreti ?
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  12. #2154
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Hai sa fim corecti cu noi insine macar odata si sa recunoastem ca debarcarea guvernelor Boc si MRU a fost o imensa greseala.
    Daca MRU ( sau Boc ) ramanea premier, nu am fi avut lovitura de stat din 2012, Elena Udrea nu ar fi fost incatusata pe nedrept ( cu toate ca basistii spun despre ea ca a ales sa "moara" urat ) retrocedarile mergeau bine-merci mai departe, Videanu nu facea acele plimbari neortodoxe, TVA-ul nu-l zgandarea nimeni, PDL-ul, singurul partid garant al democratiei, nu se destrama, intr-un cuvant statul de drept functiona nestingherit.
    Asa ?-praful si pulberea s-a ales de tot si de toate.

    Cum sa nu regreti ?
    inconfundabil stil!
    si realistic.

  13. #2155
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    ce ai impotriva evreilor?
    raspunsul 2

    nu intru in jocul tau si nu raspund ca am ceva impotriva evreilor.
    doar a unei parti!

    ana pauker (hanna rabinsohn, ministreasa de externe), teohari georgescu (burah tescovici, ministru de interne), iosif chișinevski (jakob roitman), leonte răutu (lev oigenstein), miron constantinescu (mehr kohn), valter roman (erno neulander), lothar rădăceanu (lothar wuertzel), avram bunaciu (abraham gutman), alexandru nicolschi (boris grünberg), eduard mezincescu (eduard mezinger), cu toții mari ștabi ai pcr în anii ’45-’64 și participanți de frunte la teroarea sovieto-comunistă din anii ’48-’64. impotriva romanilor.
    bineinteles, am enumerat doar cativa.

    pentru ca sunt roman. si imi cunosc istoria!

    ps restul.vezi in urma.

    na,iar nu l-am ascultat pe cala si-mi consum energia pe aici.


    liber la analfabetii functionali!
    Last edited by lordliv; 29th April 2015 at 14:38.

  14. #2156
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    cine-l poate convinge pe sevila ca este un zero barat....

  15. #2157
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    un nimic- o nulitate ordinara-

  16. #2158
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul atreides-1 View Post
    un nimic- o nulitate ordinara-
    Pai da' cate feluri de nulitati exista?
    Uite asa ajungem de te injur de hoituri...

    Bah, iar a scapat nebunu'. Cine avea grija de el?

    https://legitfaith.files.wordpress.c...ken-chains.jpg
    __________________

    Gigel Talibanu despre echipele craiovei:
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Tg Mures, Astra, Petrolul clone mult mai jegoase decat asta de la Craiova.

  17. #2159
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    calandrinoane nu mai fi ,bre , atat de nostalgic.lasa ca e bun si pesedeul nu numai partidul dupa care plangi , pdl , pe care il numesti "singurul partid garant al democratiei " .
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  18. #2160
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Sa-i spuna cinava prostului sa(i)tului ca intr-o luna sunt in Londra. Ca turist nu ca palmas , poate da si futevant o bere.

  19. #2161
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post

    daca vrei sa vrb mai mult despre subiectul "evreii si romanii" deschidem un thread nou.
    aprob pozitiv!
    dar sa se numeasca "evreii si restul lumii",impuscam doi iepuri...avem mai multe subiecte de discutat si nici nu ne mai acuza nimeni de nationalism...
    granita la Orsova!

  20. #2162
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    aveti deja cateva threaduri pe tema asta.

    Serios, Isarescu e evreu???
    beleafer

  21. #2163
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Probabil e si mason. Si chiar reptilian.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •