Page 5 of 230 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 4810

Thread: Guvernarea USd/Ponta 4

  1. #85
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    spor la treaba!
    Tu in ce ape te mai scalzi?
    Tot cu po****rii?
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  2. #86
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Wrong. Doamna Petrecu si-a luat concediu 1 an de zile de la Maryland "sa dea o mana de ajutor" guv Ponta, nu o intereseaza viitorul politicii, cica a venit pur ca tehnocrat.

    Si-a luat probabil sabbatical sau cum s-o numi in Maryland, si si-a lasat o portita deschisa, ma rog, nu portita, deci indiferent ce "reuseste ea acuma", se va intoarce la candurica la postul didactic acolo.

    Curios ca n-a dat o mana de ajutor cu Boc, sau MRU, dar in fine are si dansa afinitati politice, nu tehnice, in Romania.

    Porbabil s-o fi gandit ca ii da bine in resume (asa-i spune in America CV-ului) sa aiba si un punct "in industrie, in practica" nu doar academic. Ponta s-o fi gandit ca da bine la imagine cineva din afara, tehnocrat, iar cum majoritatea analistilor spun ca acest guvern nu va rezista 1 an, cel mult pana la alegerile pre$, deci intentiile lor s-au lipit manusa.
    Dansa isi infrumuseteaza resume-ul formidabil, in sabbatical-ul ei fix cat se preconizeaza ca tine guv asta. Ca va face lucruri cu adevarat uimitoare sau banale, sau nu va face nimica, este nerelevant pentru ea din moment ce se intoarce la catedra, iar ponta poa' sa se bata in piept cu ce cabinet "beton" a avut.
    Doar pentru noi, cei mai carcotasi, ramane de inteles cum de s-a intalnit Ponta cu doamna profesor de economie care 14 ani nu a fost in tara.
    Nu vad ce e wrong cat timp si eu in postarile de aici imi manifestam rezerva fata de sansele de a deveni un bun ministru de finante fara experienta prealabila. Ai luat doar partea finala in care am incercat sa fiu pozitiv si am acordat prezumptia de nevinovatie.

    Altfel e de asteptat sa existe o explicatie la aterizarea ei brusca direct in fruntea tarii dupa cum nu oricine are resursele sa studieze ca roman in State si inca la Harvard.
    Dar pe baza aceleiasi prezumptii de nevinovatie spun ca ma doare-n cot daca e bunica dupa frate a Dacianei sau ruda cu catelul varului lui Ponta daca prin absurd se va dovedi buna pe post.
    Insa dupa cum spuneam in postarile anterioare, eu am retineri fata de lipsa ei de experienta practica.
    Si probabil ca se pregateste sa plece dupa ce-si creste CVul, poate in State, poate la o institutie internationala...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #87
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Nu vad ce e wrong cat timp si eu in postarile de aici imi manifestam rezerva fata de sansele de a deveni un bun ministru de finante fara experienta prealabila.
    Nu asta. Zic wrong, imho, exact referitor la presuputerea finala a ta cum ca dansa a venit pentru a deveni un stralucitor politicain in viitor, asta am vrut sa zic si argumentat apoi.
    beleafer

  4. #88
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ai luat doar partea finala in care am incercat sa fiu pozitiv si am acordat prezumptia de nevinovatie.
    Exact, doar ultima parte am comentat-o pentru ca altfel nu ma avut nimic de comentat
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Altfel e de asteptat sa existe o explicatie la aterizarea ei brusca direct in fruntea tarii dupa cum nu oricine are resursele sa studieze ca roman in State si inca la Harvard.
    Oooo... sa nu ajungem la asta... nu vreau sa incep o discutie pe tema asta ca 2 saptamani nu mai fac nimic
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Dar pe baza aceleiasi prezumptii de nevinovatie spun ca ma doare-n cot daca e bunica dupa frate a Dacianei sau ruda cu catelul varului lui Ponta daca prin absurd se va dovedi buna pe post.
    da, ar fi "revelatia campionatului"
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Insa dupa cum spuneam in postarile anterioare, eu am retineri fata de lipsa ei de experienta practica.
    Si probabil ca se pregateste sa plece dupa ce-si creste CVul, poate in State, poate la o institutie internationala...
    cum zicea cineva pe aici, nimic iin Romania nu este intamplator...
    beleafer

  5. #89
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Imi permit, cu voia ta, ca partea subliniata s-o transform in " sa devina o optiune clara pentru viitorul economiei romanesti. Economie ! caci de politica-politica lor- ni se falfaie !?!
    [...]
    Ei bine, eu sunt satul de demagogi, de farisei, de non-valori, de curve si puslamale, imi doresc o economie normala, o masa normala, o vacanta normala, o viata normala... M-am saturat de neaveniti si gasca lor de trepadusi aplaudaci care, de rusine, aplauda mai tare, mai zgomotos.
    Rusine lor !

    O optiune pentru viitorul economiei din postura de finantist in politica sau consultant in politici fiscale dupa cum ii indica pregatirea.
    Fara politici corecte economia nu merge asa ca n-ar trebui sa fim indiferenti la politica si politicieni. Dar putem discuta in alt context despre rolul politicii in bunul mers al economiei.

    De acord cu tot ce spui despre demagogi etc.
    din pacate sunt multi care sunt fericiti sa-si gaseasca stapan care sa le garanteze traiul pe care sunt incapabili sa si-l asigure singuri si in mod demn.
    Slugarnicia si bashcalia distruge Romania.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #90
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Doar o idee: daca se doreste gratierea lui Gica Popescu, poate dl Prim Ministru sa discute cu dl Ministru de Justitie si cu dna Ministru de Finante, sa aduca o noua lege, OUG, ceva, prin care sa permita detinutilor sa-si cumpere la propriu, sentinta, ceva de genul 50.000 € pe zi, 1 mil € pe luna.
    Adica, are Gica sentinta 3 ani? ok, plateste la buget 36 Milioane € si este liber maine, isi cumpara libertatea.
    Asa toata lumea e multumita: 1) judecatorii ca si-au facut corect treaba si au dat sentinte grele 2) detinutul ca e liber 3) Ministerul de finante ca are bani in plus la buget 4) Prim ministrul ca creste in po****ritate, si noi ceilalti ca avem de o bere sa comentam evenimentele. Evident legea sa se aplice doar la infractiuni "usoare".
    Merge?
    beleafer

  7. #91
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    cum zicea cineva pe aici, nimic iin Romania nu este intamplator...
    nimic nu e intamplaror nicaieri.
    Intamplarea este explicatia simplista pe care ne-o dam atunci cand nu cunoastem regula dupa care are loc evenimentul.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #92
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1

    Da, desigur, dar nu cred ca la principiul actiune-reactiune s-a referit coforumistul, si nici la legea entropiei, ci la "intamplarile intamplatoare" atent planificate de X.

    where X = "politicieni", "greii din fotbal", "oameni de afaceri", "********i", "men in black"
    beleafer

  9. #93
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Exact, exista o regula in toate si e chestie de timp pana cand aceasta va fi gasita. Chiar tu ai facut o tentativa convingatoare de a formaliza 'intamplarea'.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #94
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    e ceva criminologen, ce mai...
    Dar stiu ca nu te ataci cand e vorba de pdl-isti, doar esti neutru, cel mult ai vota cu pnl daca ar dispare Crin, dar pana la urma poate sa ramana, l-ai reevaluat

    deci, avem branconieri in acest guvern ? Sa stiu daca imi pun sau nu sperante in reforma profunda a statului.
    insisti...
    branconieri n-avem sigur...fara primul n,poate...
    nimeni nu poate fi mai neutru decat tine...dintre psd-isti ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #95
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    iar, ba tu, ba tu... ceva nou nu ai ?

    Fac eforturi sa te inteleg de ce te ataci atunci cand cineva nu-i de acord cu parerile tale ( fie ele si politice ), de ce esti in stare sa jignesti pentru asta, si zau, nu am reusit !
    Deci....mula reforma profunda a statului, n-avem branconieri, nimic n-avem...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  12. #96
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    cand si cum te-am jignit ? imi cer scuze oricum, dar as vrea sa stiu si pentru ce...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  13. #97
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    niciodata, lasa...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  14. #98
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    niciodata, lasa...
    N-o scoti la capat cu domnul Cimi.
    Daca are chef de cearta, cauta musterii.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  15. #99
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Ce orgolii si jocuri secrete se invart in jurul onlinesport ??!!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #100
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    nea' Dario este in spatele acestei propagande.

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    nea' Dario este in spatele acestei propagande.
    sau cu spatele.....

    Vrei sa-i dai pupi?

  18. #102
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    timulet blăstamatul.

    tim + Onuca Petrescu = pupi in secret in parcarea PP.

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/....jpg?width=638

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0


    asta are mecla de una care iti ia banii.

  20. #104
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Tu crezi ca ar face ea asa ceva printisorului ei iubit tim ?

  21. #105
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Tu in ce ape te mai scalzi?
    Tot cu po****rii?
    astept un semnal klaar de la idolul meu,stii ca-s fanatic
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •