Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 205

Thread: Grupa F (CE 2016): Grecia, Ungaria, ROMANIA, Finlanda,Irlanda de Nord, Insulele Feroe

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Da, trebuie sa ne alegem modele de succes nu sa ne multumim doar cu calificari chinuite.

  2. #23
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Care ar fi alea? Eu propun să alegem modele Belgiei, Slovaciei și Elveției din ultimii ani, dar cu cine și cu ce? Pt asta trebuie timp, investiții și mai ales, fotbal curat. Cam greu cu un fotbal plin de infractori, condamnați sau nu, cu un selecționer fricos și fără idei, și un viitor șef de federație tot infractor, care va fi mascota celor vechi. Vă doresc succes la sperat!

  3. #24
    incepator smartapp's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Sincer mi-ar fi placut sa intram in cea mai grea grupa posibila. NU de alta, insa pentru noi, etapa grupelor este se pare maximul ce putem face. Si macar asa am fi vazut si noi meciuri tari. Asa, jucam cu echipe second-hand, dar care ne rup instant, si tot cu sperantele murim.

  4. #25
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Mda, Faroe e problema. Uitati-va pe harta unde este arhipelagul asta, pai baietii lui Piturca nu-s obisnuiti sa joace in conditiile alea, clima, ce sa mai zicem. Plus ca daca aia ne confunda cu balenele

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...region.svg.png

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...oe_Islands.JPG
    beleafer

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    In grupa asta ar trebui sa facem macar 25 de puncte daca ne credem buni.

  6. #27
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Corect, daca intr-adevar suntem o echipa buna, in afara de infrangere probabil la greci acasa si hai sa zicem un egal la ungaria, ar trebui sa batem tot...deci in jur de 25 de pct...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Exact asa am facut si eu calculul.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Sanse avem, chiar mari, ramane de vazut daca avem si antrenor pentru asta. alte comentarii la toamna.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Da, sa vedem cine iese presedinte la FRF mai intai si apoi vom vedea daca ramane Piturca sau nu.

  10. #31
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Cred ca e cea mai usoara grupa de preliminarii in care jucam de dupa Revolutie. In mod normal cu un selectioner inteligent ar trebuii sa castigam grupa, dar cu Piti, facem doar egal la Unguri iar, si ne macelareste o echipa care deobicei da in medie un gol pe partida (daca si ala)....

  11. #32
    incepator smartapp's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Bine ai spus: "In mod normal". Uitam ca meciul cu Ungaria l-am egalat in ultimele secunde, si grecii ne-au desfiintat recent. Sper ca la urmatoarele Europene sa se califice primele 5 echipe din 6. Asa stam cu sufletul la gura doar cu pescarii nordici.

  12. #33
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    La BUDApesta, cu totii la BUDApesta!!! bozgore sa-ti dam la **** !!!
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  13. #34
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    gand la gand cu bucurie.
    retired.

  14. #35
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    meciurile cu bozgorii le astept ca pe un meci cu steaua, jur
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  15. #36
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Adica esti sigur ca o iei pe coaja.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,864
    Reputatie
    0
    Cum, 1-5? Sau 1-1 cu egalare kkcioasa din deviere si 1-0 in min 96 din sezonul trecut la care ati facut orgie in tribune ca-n fine ati batut Rapidu!? Nici cand avem juma de echipa de liga a 3-a nu ne puteti bate fara bulan, arbitru ori comisie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    meciul ala cu sabau pe banca cred ca e cel mai rusinos meci din istoria recenta a rapidului
    retired.

  18. #39
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cum, 1-5? Sau 1-1 cu egalare kkcioasa din deviere si 1-0 in min 96 din sezonul trecut la care ati facut orgie in tribune ca-n fine ati batut Rapidu!? Nici cand avem juma de echipa de liga a 3-a nu ne puteti bate fara bulan, arbitru ori comisie!
    Bai 11 ani de 'B", stii tu cate victorii avem in fata voastra?????? Stii tu cu cate umilinte v-ati ales din partea noastra si care-i cea mai mare???? Te las sa studiezi.

    Subpodare, sunteti la ani lumina de cea mai galonata si iubita echipa din Romania, Steaua Bucuresti!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #40
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Bai 11 ani de 'B", stii tu cate victorii avem in fata voastra?????? Stii tu cu cate umilinte v-ati ales din partea noastra si care-i cea mai mare???? Te las sa studiezi.

    Subpodare, sunteti la ani lumina de cea mai galonata si iubita echipa din Romania, Steaua Bucuresti!
    Da voi ce umiliri ne-ati dat din '90 incoace? 5-0 in supercupa in 1999? 5-1 in 2010? 10 ani fara victorie?
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  20. #41
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Echipa națională a României va disputa partidele din preliminariile Campionatului European din 2016 pe Arena Națională din București, Cluj Arena din Cluj Napoca și pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești.

    Prima partidă din campania de calificare la Campionatul European, cu bozgorii, se va disputa la 11 octombrie, de la ora 19.00, pe Arena Națională.

    Locurile de disputare ale celorlalte partide din preliminariile CE 2016 vor fi anunțate de către FRF cu 120 de zile înaintea fiecăruia conform regulamentului.

    Meciurile de pe teren propriu ale naționalei României în preliminariile Euro 2016:
    România - bozgorii, sâmbătă, 11 octombrie 2014, ora 19.00;
    România - Irlanda de Nord, vineri, 14 noiembrie 2014, ora 21.45;
    România - Insulele Feroe, duminică, 29 martie 2015, ora 19.00;
    România - Grecia, luni, 7 septembrie 2015, ora 21.45;
    România - Finlanda, joi, 8 octombrie 2015, ora 21.45.

    Code:
    Sursa: DolceSport
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  21. #42
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tifosi View Post
    Da voi ce umiliri ne-ati dat din '90 incoace? 5-0 in supercupa in 1999? 5-1 in 2010? 10 ani fara victorie?
    Cred ca ai buba la scufita mai 11 ani de 'B'. Auzi la el 10 ani!!!!!!! Ma esti boland???? Ce dracu' ai?????
    Pai dupa '90 avem mai multe victorii, avem mult mai multe campionate castigate, mult mai multe cupe, la fel si supercupe, mult mai multe meciuri jucate in Europa, si acel sfert de finala pe care o sa vi-l amintiti si in inainte de ultima clipa din viata.

    V-am umilit cand am vrut si cand n-am vrut!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •