View Poll Results: Cine va castiga Superbowl-ul cu nr. 48?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Denver Broncos

    8 44.44%
  • Seattle Seahawks

    10 55.56%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 88

Thread: Superbowl 48: Denver Broncos vs Seattle Seahawks (2 Februarie 2014)

  1. #64
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Ce meci! 43-8 Wow.. nu-mi vine sa cred ce bataie le-am dat Cat despre MVP, e greu de spus cine-l merita mai mult, practic toata echipa a jucat flawless...

    Felicitari Broncos ca ati ajuns pana aici, dar anul asta a fost anul nostru
    Never Die Easy

  2. #65
    PATRIOT gaby23k's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Felicitari, Seahawks! Saracul Sherman, un om din defensiva a castigat MVP si nu e el NOmaha!

  3. #66
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gaby23k View Post
    Felicitari, Seahawks! Saracul Sherman, un om din defensiva a castigat MVP si nu e el NOmaha!
    Nu avea cum sa-l castige. Manning a stat la distanta de partea lui de teren pana la final. A aruncat pe partea lui de 2 ori.... si Cam Chancellor l-a lovit din greseala la ambele faze )
    This is a flower ...
    _____________________

  4. #67
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Plus ca Sherman a iesit in sfertul 4 accidentat, se pare ca are o glezna fracturata.

    Felicitari Seahawks! Ati fost cea mai constanta echipa in tot sezonul regulat + playoff + superbowl. Sunt meritate inelele de campioni!


    Acum urmeaza o luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunga perioada fara meciuri, ne reintalnim oficial pe 4 Septembrie, cand Seatle Seahawks vor deschide sezonul 2014, probabil cu 49-ers sau Packers.

  5. #68
    CRUSADER andi15ro's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    788
    Reputatie
    1
    da, a jucat toate echipa seahawks bine, foarte greu de spus ca smith a meritat mai mult ca alti jucatori, eu unul i-as fi dat la kim chancelor

  6. #69
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    frumos meci . Sincer nu ma asteptam la scorul asta, insa ma asteptam sa fie o victorie cat de cat confortabila a celor din Seatle. Cu toata ofensiva lor, inca odata s-a adeverit ca defensiva castiga campionate . Au fost pur si simplu brilianti in aparare .

  7. #70
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    la ce bucurie e in seattle ,starbacks si Microsoft sa faca reduceri de pret

  8. #71
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Bronco e fiert rau de nu a intrat sa ne spuna nimic

  9. #72
    senior Jew's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    192
    Reputatie
    1
    M-am ferit toata ziua de spoilere pt ca ghinionul a facut sa am meditatii si repetitii cu trupa dimineata asta,deci n-am putut face noapte alba.Acum realizez ca mai bine am stat si am dormit.Dezamagire imensa.Nu m-as fi asteptat la asa ceva.Felicitari Seahawks pt jocul excelent.Pacat...Eli ramane cu mai multe trofee decat Peyton.Chiar nu ma asteptam la asemenea blowout.
    Au fost multe faze frumoase.Seahawks i-au umilit in toate modurile posibile,ca sa zic asa,pe caluti.Felicitari din nou Seahawks,ne vedem in septembrie cu un nou sezon si sa speram ca urmatorul SB va fii mai echilibrat
    [QUOTE]Remember the Titans![/QUOTE]
    [IMG]http://24.media.tumblr.com/fb3211a1f150c8052f0f74cc69c1588e/tumblr_muy7f1Bw0D1slbvrfo1_500.gif[/IMG]
    [B][I]"Satul de zdrente,de cocalari sinistri
    Satul de impotenti politici catalogati ministri"[/I][/B]

  10. #73
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    Bronco e fiert rau de nu a intrat sa ne spuna nimic
    Eh, nici chiar asa...

    Am fost aseara impreuna cu cei de la Warriors, sa vedem meciul. Ce sa spun? Cea mai jenant infrangere in Super Bowl. Depasind-o chiar si pe cea din 1989, impotriva 49ers. Depasind chiar si performanta celor de la Raiders in meciul cu Buccaneers.
    Si asta pentru ca am fost highest scoring franchise in NFL history si in Super Bowl am inscris un nr jenant de doar 8 puncte.
    Jenant. Sper sa scapam de cateva gloabe din defensiva ( Lennon, Woodyard, Bailey, Adams ).
    Sper sa trecem peste acest esec RASUNATOR si sa mergem in Super Bowl si la anul...
    Oricum, sunt extrem de obosit, extrem de dezamagit...
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  11. #74
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    manning se retrage?erau niste zvonuri in acest sens.

  12. #75
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Sincer, ar fi fraier sa mai continue, dar probabil ca va reveni din dorinta de a sterge aceasta amintire urata de azi noapte.
    Degeaba zicea el la conferinta de presa dupa meci ca nu e embarrassing! Privirea lui spunea totul.
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  13. #76
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Cine e DB cu 32 de la Broncos? E f penibil...
    In 5 min incepe reluarea pe Sport1.

  14. #77
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Manning a zis ca are un control medical in off-season. Daca iese ok va continua. Daca nu, se va retrage sa-si creasca gemenii. Cel putin asa l-am auzit pe Elway sa zica pe NFLN acum 2 zile.
    This is a flower ...
    _____________________

  15. #78
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    This is a flower ...
    _____________________

  16. #79
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Ce sa mai zic si eu, pentru mine a fost un soc total, nu ma asteptam la asa ceva.
    Dominatia Seahawks a fost in toate cele 3 faze ale jocului, desi apararea a fost cea mai remarcata. Sa nu uitam cate conversii pe 3rd down au avut. MVP-ul nu a fost ales cum trebuie, mai degraba Avril merita, daca nu toata apararea.
    Imi pare asa rau de Peyton pentru ca da inca o data apa la moara detractorilor. Ce-i drept nu a jucat bine (eu l-am vazut dupa fata de la inceput ca arata nervos, nu stiu de ce) dar nu din cauza lui s-a pierdut meciul. Puteau Broncos sa inscrie la fiecare posesie si tot ar fi pierdut cand se adunau punctele. Asa e cand totul se duce de rapa, de la inceput a mers prost, incepand cu acel safety.

    Singurul lucru pentru care ma bucur este pentru prietenul nostru mai vechi de pe forum, seahawk din Seattle. Stiu ca ai fost dezamagit dupa infrangerea cu Steelers in Detroit. Acum Seahawks au echipa cu care pot sa mai castige si urmatoarele 2 Super Bowl-uri.
    Build The Monster

  17. #80
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    Cine e DB cu 32 de la Broncos? E f penibil...
    In 5 min incepe reluarea pe Sport1.
    Tony Carter e nr.32.
    Asa e cand cel mai bun CB din echipa lipseste, bine macar ca nu a jucat Jammer, era si mai grav.
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  18. #81
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc
    Singurul lucru pentru care ma bucur este pentru prietenul nostru mai vechi de pe forum, seahawk din Seattle. Stiu ca ai fost dezamagit dupa infrangerea cu Steelers in Detroit. Acum Seahawks au echipa cu care pot sa mai castige si urmatoarele 2 Super Bowl-uri.

    Sincer nu prea mai ai ce comenta dupa un asemenea meci... Eu am fost in soc pe toata durata meciului, nu-mi venea sa cred cat de slab joaca Broncos.. Tot le spuneam celor din jurul meu ca sa nu ne bucuram prea devreme ca Manning poate reveni oricand si-i tineam cu sufletul la gura, dar dupa returnul lui Percy Harvin cand s-a facut 29-0 m-am linistit, pentru ca nu cred ca exista vreo echipa care sa poata sa inscrie 30 unanswered points contra noastra...

    In rest ce sa zic, e bucurie mare in tot statul, maine incepe distractia ca se intorc baietii.. care chiar merita o petrecere pe cinste dupa ce au realizat sezonul acesta.

    Cat despre prietenul nostru Bronco de pe forum, chiar imi pare rau pentru el, dar personal nu cred ca Peyton se va lasa cu una cu doua, si daca mai gasiti 1-2 pick-uri in draft-ul de anul asta plus o eventuala revenire in forta a lui Von Miller, nu vad cine ar putea sa va bata, chiar si daca il veti pierde pe Decker, sunt multi alti receiveri buni sau la fel de buni care vor fi in draft sau in free agency.
    Never Die Easy

  19. #82
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Il vom pierde pe Decker, dar probabil si multi alti jucatori (Dominique Rodgers-Cromartie, printre altii).
    Chiar nu inteleg de ce nu-l semnam pe Decker pe un contract lung. E prea bun omul, si avem MARE nevoie de el. Welker e instabil (cu sanatatea) in vreme ce Decker e cel mai reliable WR pe care-l avem.
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  20. #83
    Titanul anthynidiany's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    programul m-a rupt la muncă rău de tot și am ratat SB, așa că l-am urmărit abia în seara asta
    primul meu SB a fost XLII cu o situație asemănătoare, o ofensivă foarte bună vs o defensivă foarte bună

    acum ce să mai zic
    simplu a fost o panaramă de meci

  21. #84
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anthynidiany View Post
    acum ce să mai zic
    simplu a fost o panaramă de meci
    SUPERB!


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •