Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 65

Thread: Turneul celor 4 trambuline 2013-2014

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0

    Turneul celor 4 trambuline 2013-2014

    Competitia emblematica de la Cumpana dintre ani !

    Cine se va impune ?

    Va reusi Grigor Schlirentzauer sa se impuna a 3 oara consecutiv ?

    Sau Noul Adam Malysz va da o replica pe masura..

    Va reusi Simon Amman sa isi treaca in palmares si singurul trofeu care ii lipseste ?

    Ar putea Severin Freund , Jane Ahonen , Andy Koffler , Wolfangang Loitzl , Robert Kraniec sa emita pretentii ?

    Sau va fi o mare surpriza ?

    Dar mai ales va egala cineva performanta lui Sven Hannawald de a castiga toate cele 4 trambuline ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Din cate am vazut, etapa de la Oberstdorf nu se transmite in direct pe Eurosport.
    RIP Madalina Manole!!!

  3. #3
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by theodor View Post
    Din cate am vazut, etapa de la Oberstdorf nu se transmite in direct pe Eurosport.
    Se transmite pe Eurosport pentru cei care au RDS (Digi). In ceea ce priveste etapa cred ca Bardal are cele mai mari sanse, urmat de Stoch.

  4. #4
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    Eu am urmarit de aici:

    http://cricfree.tv/euro-sports.php
    Dupa prima mansa, Simon Ammann e pe locul 1. Pe locul 2 austriacul Diethart Thomas, iar pe 3 slovenul Peter Prevc. Anders Bardal e pe 5, Gregor Schl pe 11, Janne Ahonen pe 20.
    Aici se poate vedea clasamentul etapei dupa 1 a runda.

    http://data.fis-ski.com/pdf/2014/JP/...4JP3838RL1.pdf
    RIP Madalina Manole!!!

  5. #5
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    1. Simon Ammann;
    2. Anders Bardal;
    3. Peter Prevc.

    @fansportromania - toate etapele din Turneu vor fi transmise doar pe Digi?
    RIP Madalina Manole!!!

  6. #6
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by theodor View Post
    1. Simon Ammann;
    2. Anders Bardal;
    3. Peter Prevc.

    @fansportromania - toate etapele din Turneu vor fi transmise doar pe Digi?
    Cu conditia ca cei de la RDS sa nu transmita Eurosportul care ofera Premier League si ca cele doua competitii sa nu se suprapuna. Totusi englezii iau pauza in campionat dupa etapa din 1-2 ianuarie asa ca sunt foarte mari sansele sa vedem etapele Turneului.
    Ma bucura victoria lui Ammann chiar daca pronosticul meu a fost Bardal. Se pare ca elvetianul isi pregateste terenul pentru Olimpiada

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    @ fan sport romania

    amman nu se pregateste doar pentru sochi, ci si pentru a castiga turneul. e singura competitie care ii lipseste din palmares. problema sa principala va fi bergisel, nu prea il plac trambulinele mici.

    nu e corect clasamentul. cel oficial este: amman, bardal, prevc si thomas diethart. thomi doi din lotul austriei e surpriza acestui sezon. cand toti mergeau pe stefan kraft, care sezonul acesta a dezamagit, a aparut un nou thomas. mie pustiul asta imi e mai simpatic decat schlieri, ma rog pe gregor nu l-am putut suporta de la inceput. in ceea ce priveste cupa mondiala stoch este lider si va purta tricoul galben la GAPA, pe doi a urcat bardal, iar pe trei schlieri, iar amman a urcat pe patru.

  8. #8
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    @ fan sport romania

    amman nu se pregateste doar pentru sochi, ci si pentru a castiga turneul. e singura competitie care ii lipseste din palmares. problema sa principala va fi bergisel, nu prea il plac trambulinele mici.
    Cred ca obiectivul lui principal ramane olimpiada dar, cum zici si tu, si turneul ii lipseste din palmares. Important pentru noi e sa vedem spectacol

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    azi sorin hobana a luat-o razna. n-a vazuf ca kraus l-a batut pe neumayer si tot sustinea sus si tare ca michael s-a calificat direct, desi era primul lucky loser. mai ales ca era si linia laser beat the best, care ii arata pana unde trebuie sa sara pentru a se califica. plus ca n-a vazut ca bardal si amman au sarit de la poarta 15, nu de la 17. si in mansa a doua, simi a sarit de la bara 16, la cererea antrenorului. cred ca cei care fac grafica ar trebui sa faca mai mari compensatiile pentru pozitia barei de start.

  10. #10
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    ma bucur si eu pentru Ammann !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #11
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    LA MULTI ANI TUTUROR!!!
    RIP Madalina Manole!!!

  12. #12
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    La multi ani!
    Pe cine mizati astazi? Isi continua Ammann seria succeselor?
    Eu zic ca unul din urmatorii 3: Ammann, Bardal sau austriacul Diethart.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    La Multi Ani tuturor ! Azi incerc sa ma uit pe net ca a intrat "marele" meci swansea - city si pe rds la eurosport romania

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    La 18.45 e pe Eurosport 2 in reluare
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    surpriza sau nu, etapa de la garmisch i-a revenit lui tomi cel nou, pe doi morgenstern, iar pe trei amman. simi a platit pentru evolutia modesta din prima mansa, adica invers fata de oberstdorf. acolo 139 in prima si 133 in a doua. la garmisch a sarit exact invers. iar dupa calculele mele thomas diethart a preluat conducerea in clasamentul turnelului avand 13 puncte fata de amman si 12 fata de morgi. schlieri nu mai conteaza in turneu. pentru diethart vor fi probleme intrucat va evolua acasa si nu stim cum va suporta presiunea publicului. plus ca bergisel e cea mai mica trambulina din turneu. vorba lui widhoelzel, ca pe trambulina din innsbruck nu poti manca nici un sandwich.

  16. #16
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    frumoasa surpriza acest Diethart si da el conduce in clasamentul turneului ! Schlieri a dezamagit
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #17
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu nu suport copii astia minune care apar dintr-o data si rup trambulinele. mai ales cand sunt austrieci.
    retired.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    sincer sa fiu, mie imi place de diethart, el si morgi sunt singurii austrieci pe care ii simpatizez. pe schlieri nu-l suport deloc inca de cand a inceput sa concureze, mi se pare arogant. frumos gestul lui morgi de a-si felicita tizul, dupa etapa de la GAPA. daca era schlieri, cred ca nici nu se omora cu firea sa-l felicite pe thomas. apropo de gregor mi se pare ca ieri, iar au "incercat" sa-l ajute. cei care sareau mai bine dupa schlieri "primeau" puncte in minus in prima mansa. una peste alta victorie meritata a lui diethart, si eram sigur ca amman va prinde podiumul.

  19. #19
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    clar...Morgi e mai relaxat...Schlieri e arogant..dar oare cn nu a fost cand era pe culmile gloriile ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #20
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    eu nu suport copii astia minune care apar dintr-o data si rup trambulinele. mai ales cand sunt austrieci.
    Gen Ammann in 2002?

  21. #21
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    eu nu suport copii astia minune care apar dintr-o data si rup trambulinele. mai ales cand sunt austrieci.
    mai ales cand sunt austrieci...daca ar fi o cu totul alta natie n-ar fi o problema...inceput bun de an pentru multi dintre favoriti..as vrea sa castige Ammann turneul..ca are o varsta deja si cine stie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •