Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 45

Thread: Liga Campionilor 2013/14

  1. #1
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1

    Liga Campionilor 2013/14

    Deschid topicul dedicat Ligii Campionilor, presupun ca activitatea intensa desfasurata pe acest segment va uni cele doua competitii - masculina si feminina - intr-un singur topic.

    In acest weekend au avut loc primele meciuri din faza grupelor in competitia feminina. HCM Baia Mare a pierdut in Germania, intr-o partida in care putea scoate mai mult, insa Barbosa, Frey si lipsa de experienta a maramuresencelor au facut diferenta.

    Cristina Neagu a revenit la cel mai inalt nivel, 4 goluri contra polonezelor de la Lubin, un meci fara istoric, in repriza a doua rezervele muntenegrencelor distrindu-se pe teren. Bineinteles, Woltering a inchis poarta, peste 50% procentajul paradelor.

    Romancele de la Krim au debutat si ele cu victorie, Oana Manea 2 goluri, iar Talida foarte buna in poarta. Interesant e ca pe situl oficial al competitiei Talida apare ca marcatoare a 6 goluri! lucru fals, bineinteles.

    Granzii Gyor si Larvik au trecut la pas, iar noua colonie de vedete de la Skopje s-a impus in Spania si va duce, probabil, cea mai interesanta lupta pt cistigarea unei grupe, cu Larvik.

    M-a surprins evolutia extrem de slaba a lui Ferencvaros in Danemarca, ce am vazut din repriza a doua mi-a lasat o impresie foarte proasta.

    Daca sezonul trecut am prevazut, inca de inainte de inceperea grupelor, ca U Jolidon va termina cu 0 puncte, acum cred ca Baia Mare are sanse macar la locul 3, desi va fi foarte greu in fata braziliencelor de la Hypo.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,446
    Reputatie
    0

    Liga Campionilor la handbal feminin

    La pauza, Baia Mare - Gyor 10-16
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,446
    Reputatie
    0
    Final, Baia Mare - Gyor 21-33
    Lectie de fotbal predata de unguroaice si al doilea meci pierdut la scor de catre baimarence.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Lectie de handbal vrei sa zici
    Gyor probabil ca va castiga si anul acesta liga
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,446
    Reputatie
    0
    Am ramas setat pe Liga I, desigur, lectie de handbal.
    Suntem slabuti pentru o asemenea competitie, si daca tot veni vorba de fotbal pot face si o comparatie, urmarind partida ma gandeam la Steaua in UCL.
    Este ca am dreptate ?

    Urmeaza meciul cu Hypo, echipa care a pierdut la un scor mai mare decat cel din seara asta. Sper sa castigam.
    Si iar ma duce gandul la Steaua, sper sa castigam cu Basel.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    La Baia Mare cred ca principala 'scuza' ar fi lipsa de experienta internationala (chiar daca sint citeva jucatoare de la defunctul Oltchim). Mi-a placut Marin si in seara asta, ca si in primul meci Geiger si Nechita au conlucrat mult mai bine, in prima repriza, fata de meciul din Germania. Din pacate, Paula, din nou, fara interventie, sper ca aceasta (probabila) accidentare sa nu dureze.

    Görbicz a aratat inca o data cit de fenomenala e. Face minuni cu mingea

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,446
    Reputatie
    0
    Nu mi-am facut iluzii in seara asta, stiam ca multinationala maghiara putea invinge orice alta nationala feminina cu shtaif, din pacate asta ne e valoarea.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    Ma asteptam sa pierdem la +10. Gyor e fenomenala, castiga si anul asta Liga fara mari probleme. Macar am vazut pe viu niste jucatoare uriase la BM. Gorbicz si Loke, ce jucatoare. Gorbicz a dat niste ''no look-passuri'' fabuloase. Iar Loke zici ca are lipici asa prinde mingile. Din pacate am remarcat aceleasi slabiciuni ca in Germania. Jucam foarte putin cu extremele, poarta inexistenta. Iar Geiger joaca mult prea mult, pe final e foarte obosita deja. Urmeaza dubla cu Hypo, primul meci acasa. Ar fi formidabil sa castigam. Dar realistic vorbind, o infrangere la 4-5 goluri cred ca va fi.

  9. #9
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Gyor sta in straine(locke, haraldsen ,amorim) + gorbicz.M-a impresionat loke.Femeia asta isi merita fiecare euro pe care il ia.Ca in orice sport care include si un portar, fara un portar, joci aproape degeaba.Ieri, pana prin min 50, toti cei 3 portari ai baii mari, nu cred c-au strans mai mult de 5 interventii.Paula Ungureanu a fost adusa sa faca diferenta in CL, nu in campionat romanesc pe care il castigi lejer si cu cetateanu si babeanu.Paula inca mai are scuza ca e accidentata si nu s-a refacut total.
    Gyor a invins fara sa forteze.Ca norocu ca nu au jucat pe replierea noastra, altfel era un scor fluviu.

    E destul sa te uiti ce comentarii se dau pe site-urile de sport din ro, sa vezi cati idioti au conexiune de internet.Gyor in handbalul feminine, reprezinta Barcelona sau real in UCL.Aceeasi idioti ar scrie la fel daca Steaua ar lua 4-0 de la barca.

    Banul face diferenta. Echipa din baia mare, are o limita la care ajunge cu acest lot.Cu Luciana marin, renata ghionea, laura oltean si oana bondar, ma indoiesc ca poti face pasul spre adevarata performanta.Daca se doreste performanta, aduci 2-3 straine de super valoare, asa cum gyor o are pe loke si haraldsen, si aduci romance de super valoare.Cristina Neagu sau Oana Manea.Baia Mare are nevoie de-un centru, inter stanga si pivot.Toti de super-valoare.

    La meciul de sambata viitoare vs hypo, ma astept sa castigam.Nimic mai mult, nimic mai putin.Diferenta intre gyor si hypo, nu e de 21 de goluri, ci pe undeva aceeasi diferenta precum meciul de ieri.
    Sper ca la meciul cu hypo,sa nu fie atata lume ca ieri...a fost sauna.
    Last edited by SwedishMafia; 13th October 2013 at 11:10.

  10. #10
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    Chiar ca a fost sauna. Am vazut multi *******i care compara HCM-ul cu Oltchim si se asteptau sa rupem norii sezonul asta in CL. Pai ce jucatoare avea Oltchim si ce avem noi? BM e la inceput de drum, asta e un sezon in care capatam experienta, peste 2-3 sezone dupa ce mai aducem cateva jucatoare valoroase putem spera la mai mult.

  11. #11
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Exact, sunt precum acei *******i care scriu despre Steaua ca a fost umilita de Chelsea.Ieri,a fost aceeasi diferenta precum cea intre steaua si chelsea.Ce zici, te simti?

  12. #12
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    Lol...pai tu ar trebui sa te simti, tu aveai pretentia sa bateti Chelsea. Eu eram realist cand ziceam ca aia va bat la scor, cum a fost cazul si aici cu Gyor.

  13. #13
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Eu am avut pretentia?Mai, tu erai beat sau sub influenta unor chestii daca crezi ca eu am avut pretentia ca steaua sa bata Chelsea.Sau nu erai nici beat, nici sub influenta unor lucruri , ci doar ai bagat de la tine. La naiba, doar nu degeaba esti un rapidist frustrat(pleonasm).
    Baia Mare a picat fizic in ultimele 10 minute.De la 24-18,in min 50, in 5 minute s-a ajuns la 29-19.In ultimele 10 min, marin cand repunea mingea de la centru, se uita cate minute au mai ramas.
    Ziceam de cat de slab au fost portarii lui HCM.Statistica portari.Mingi aparate: cetateanu 6, babeanu 3, ungureanu 0!Haraldsen 16(+1, 7m),Herr a aparat un 7m.

  14. #14
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Felicitari echipei HCM Baia Mare pentru calificarea in grupele CL..Nu trebuie injurate, au facut ce au putut

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,446
    Reputatie
    0
    Cine injura Catalin?
    In alta ordine de idei, bine ai revenit pe forum.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,446
    Reputatie
    0

    Liga Campionilor la handbal feminin !

    HCM Baia Mare - Hypo Viena
    Sambata, 19 Octombrie 2013, ora 17:00, Digi Sport 2
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Sper ca baia mare sa castige.Din pacate sper, si nu sunt sigur ca va reusi.

  18. #18
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,446
    Reputatie
    0
    HCM Baia Mare - Hypo Viena 24-23 (8-12)



    Dupa o prima repriza slaba fetele noastre si-au revenit dupa pauza reusind sa refaca diferenta de 4 goluri si sa castige pe un final de parida de infarct.
    Felicitari fetelor, tot respectul !



    Clasament
    1. Gyor 2 2 0 0 74:43 - 4p.
    2. Thuringer 2 1 0 1 59:58 - 2p.
    3. Hypo Viena 3 1 0 2 74:88 - 2p.
    4. HCM Baia Mare 3 1 0 2 74:92 - 2p.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #19
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    Bravo HCM!!! Era si pacat sa nu castigam. Hypo ii o echipa slaba, putea fi batuta lejer aici la BM. Insa prima repriza a fost jalnica, zici ca ne-a fost frica sa aruncam de la 9 m. Inspirat Costica sa joace avansat cu Geiger in a 2-a repriza. Pirvut a fost fenomenala, pacat ca n-a jucat mai mult. Si Tatar a facut un meci foarte bun. Daca batem Thuringer acasa avem sanse mari sa terminam pe 3, daca vrem locul 2 trebuie sa castigam la Viena. Daca revine Eliza pana atunci sunt sanse sa castigam si acolo. Ah, mai vrea sa zic ca rusoaicele au fost foarte frumoase, dar una dintre ele a fost praf cel putin in prima repriza.

  20. #20
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Paula ne-a tinut in meci.21 de interventii.Parvut a fost jolly-joker.Atmosfera din sala, cea mai tare din Romania!

  21. #21
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Hypo Viena - HCM Baia Mare 23-20 (16-10)
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •