Results 1 to 6 of 6

Thread: Flavius Stoican

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Flavius Stoican

    http://www.onlinesport.ro/forum/atta...1&d=1380707809


    În cariera de fotbalist a cunoscut consacrarea la FC Universitatea Craiova, unde a evoluat între 1995 și 2002. A mai jucat la Dinamo București și Șahtior Donețk.
    Ca antrenor inca nu a aratat nimic.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    "mister" stoican (cum pretinde el sa i se adreseze jucatorii) intai ar trebui sa merite acest titlu. primul pas ar fi ceva rezultate pe la alte echipe din ligile inferioare, apoi dobandirea licentei pro si abia dupa aceea sa antreneze in prima liga.
    daca stoican crede ca poate rezolva un meci cu batutul din palme si incurajari de fan din tribuna, ei bine, se inseala.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    La multi ani, Flavius!
    Cele 3 puncte de astazi ar fi un cadou frumos din partea baietilor.

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...titlu-11790914


    ''Care a fost cel mai dificil moment prin care ați trecut de când ați venit la Dinamo?
    Cred că la instalare. Deși m-am bucurat că am fost numit tehnicianul lui Dinamo, am rămas dezamăgit de reacția celor din jur, care nu-mi acordau nicio șansă. Au vorbit înainte ca eu să le arăt ce pot. Au existat critici la adresa mea, ironii, însă, în final, i-am făcut să mă vorbească de bine.''

    ''Domnule Stoican, cu dumneavoastră pe bancă, Dinamo a urcat 7 locuri în clasament. Care este secretul succesului?
    Nu e nicio mare filozofie. Am vorbit cu jucătorii individual, i-am făcut să aibă din nou încredere în forțele lor. În fiecare secundă în care am stat cu jucătorii, am câștigat ceva la capitolul mentalitate. Am găsit jucători cu moralul lobvit, iar eu aici am avut de muncă. Era normal să fie afectați din cauza rezultatelor proaste. Cred în continuare că locul nostru este mai sus.''

    ''Pentru ce posturi veți aduce întăriri în această iarnă?
    Acum suntem în discuții, vorbim între noi să vedem ce opțiuni avem. Cert este că nu vom face transferuri doar de dragul de a aduce. Ne trebuie jucători care să ajute Dinamo, nu Dinamo să-i ajute pe ei.''

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    ''Flavius Stoican a preluat-o pe Dinamo în etapa a 9-a, într-un moment în care "câinii" se aflau pe locul 12 în campionat. În cele 24 de etape în care a fost pe banca roș-albilor, tehnicianul a strâns 44 de puncte, iar bilanțul său arată în felul următor: 13 victorii, 5 partide încheiate la egalitate, 6 înfrângeri. Golaverajul este pozitiv: 34 de goluri marcate de Dinamo, 24 încasate.

    61,1 % este procentajul punctelor realizate de Stoican în mandatul său la Dinamo''

    (Prosport)

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    A demisionat in noiembrie 2014. Multumim pt ce ai facut la Dinamo!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •