Page 30 of 31 FirstFirst ... 2028293031 LastLast
Results 610 to 630 of 643

Thread: Greva foamei la Rapid

  1. #610
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Dac-oi mai vedea picior de stelist peste un an, cand s-o termina zestrea fecioarelor, mare minune! O sa-i caute aia de la discovery ca pe dinozauri. Si nu vor gasi oase, vor gasi sorici, conservat datorita argaselii de mare calitate
    Esti un "exemplu" demn de urmat, aparusi din neant si vei dispare la fel, nu dupa mult timp . Negoita va da ce meritati .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #611
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Zi Gorj cu limba scoasa!

    Se pare ca aceasta panarama ghencista, asemanatoare in proportie cu nuntile tiganesti, face sa paleasca orice alt subiect. Momentul prezentarii in conferinta a cearsafului patat cu slo...patat, adica, a tinut cu sufletul la gura milioane de ghencisti, care asteptau dovada puritatii, sa stie incotro o apuca

    Quo vadis, moderatorule?

  3. #612
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Zi Gorj cu limba scoasa!

    Se pare ca aceasta panarama ghencista, asemanatoare in proportie cu nuntile tiganesti, face sa paleasca orice alt subiect. Momentul prezentarii in conferinta a cearsafului patat cu slo...patat, adica, a tinut cu sufletul la gura milioane de ghencisti, care asteptau dovada puritatii, sa stie incotro o apuca

    Quo vadis, moderatorule?
    Ave Maria....

  4. #613
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Tot in greva s'tem? Nu e chiar atat de rau daca ne permitem sa si amanam meciuri cu ciorbicii din Constanta, ca sa mergem toti impreuna sa vedem Romanica lu tata Puiu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #614

  6. #615
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Poate va ia Gigi de la anul Patron alungat, caut echipa

  7. #616
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce face baietii? are meci azi? lupta pentru promovare? asa pe burta goala????


  8. #617
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La voi, baietii dormeau la ora asta, numai Teia isi bea tacticos cafeaua sub umbreluta, prospectand terenurile din zona
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #618
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Zi Gorj cu limba scoasa!

    Se pare ca aceasta panarama ghencista, asemanatoare in proportie cu nuntile tiganesti, face sa paleasca orice alt subiect. Momentul prezentarii in conferinta a cearsafului patat cu slo...patat, adica, a tinut cu sufletul la gura milioane de ghencisti, care asteptau dovada puritatii, sa stie incotro o apuca

    Quo vadis, moderatorule?
    e grele captain borcea, pentru matale cat si pentru covrigii dupe codita .

    quo vadis !!!
    Last edited by Dario; 6th September 2015 at 13:11.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #619
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    La voi, baietii dormeau la ora asta, numai Teia isi bea tacticos cafeaua sub umbreluta, prospectand terenurile din zona
    Oare cat o mai dura?

  11. #620
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt. ca Alifie il simpatizeaza, imi permit sa postez un material scris de marele Toshiro. Luati si cititi, nemancatilor!


    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Acu` să nu credei că rapidistii au făcut ciocu` mic dacă au ajuns iar acolo unde le e locul. Nu, bre, ei tot cu coada-n sus si penele răsfirate. Mai ales după zdrobitoarea victorie împotriva Balotestilor (precis că si ătia tot sclavi ghenciti).

    Pe 6 septembrie, meciul de la Constanta cu Farul era programat cum se cuvine, la matineu, de la ora 11. Numai că nu te pui cu tribuna a II-a corsicană Tranc, depesa: Datorită dezinteresului FRF de a programa meciurile din etapa a 2-a a ligii a 2-a naționale de fotbal, în asa fel încât suporterii echipelor din eșalonul secund să poată participa atât la meciurile favoriților, cât și la deplasarea în Budapesta, noi, suporterii Rapidului de la tribuna a doua, ne vedem puși în situația de a alege între cele 2 meciuri: cel al naționalei și cel al Rapidului, ce urmează să fie jucat la Constanța.

    Cum tehnologia teleportării nu este accesibilă deocamdată, ne este imposibil să participăm la ambele meciuri. În condițiile date, alegem să ne ducem cu toții la Constanța, să ne susținem Rapidul. Am fi fost încântați să putem merge la ambele meciuri, dacă federației i-ar fi păsat și de suporteri.

    i, cum teleportarea nu e la îndemâna FRF, ca să aibă parte patriotii giulesteni de deplasarea în Budapesta, răspunsul a fost prompt:

    Programat initial sâmbătă, 5 septembrie, ora 11:00, la fel ca toate celelalte jocuri din runda secundă a Ligii a 2-a, meciul Farul Rapid a fost reprogramat, ca urmare a unei decizii a Federatiei Române de Fotbal, dupa consultarea celor două cluburi, pe data de 6 septembrie, la ora 19:00.

    Federatia Română de Fotbal îi asteaptă pe fanii celor două cluburi în număr cât mai mare atât la Budapesta, pe 4 septembrie, alături de prima reprezentativă, în drumul spre Campionatul European, cât si la Constanta, pe 6 septembrie, la partida Farul - Rapid din esalonul secund.

    Zis si făcut, numai că Numai că pe site-ul tragi-comic al s-au burzuluit liberii si necenzuratii:

    ma pis cu jet pe nationala romaniei

    Si eu stau la T2 si mi se rupe de meciul nationalei. De ce vorbiti in numele tuturor? Cum adica va vedeti pusi sa alegeti intre Rapid si nationala? Pai rahatul de nationala are aceeasi VALOARE pentru voi ca Rapidul? Rapid intotdeauna trebuie sa fie numarul unu, patriotilor!

    si mie mi se rupe de nationala betivilorce plm sa vezi la astia

    Asadar, patriotii giulesteni au ales Constanta. Si de-aici ne vin vesti interesante:

    Am vorbit astazi de dimineata cu Gigi Raducan (Gigi Corsicanu) si m-a intrebat cam cati rapidisti cred eu ca vor veni din Constanta si din judet. Eu estimez cam 100 maxim. Sa veniti in parcarea de la peluza la stadion in jurul orei 18:00 maxim sa primit tricouri cu Rapid cu inscriptia R pe piept date gratis de cei din peluza. Dacă-i moca cu plăcere, nu? Numai că, în ciuda minunatelor tricouri gratis, Farul s-a dovedit mai tare ca Balotestii si a învins.

    O nouă ansă de afirmare pentru marele Rapid: Cupa României. Dar nici Bercenii n-au avut milă de trupa chirurgului Alexa

    Dezamăgirea de pe teren s-a transmis si în tribune. Prin vară, când devenise clar că drumul Rapidului era obligatoriu înainte, spre B, se scria că Procuroru` Dinu ar fi zis: Galeria Rapidului e cea mai frumoasă din România. Este extraordinară! Iar Gigi Corsicanu este un om cu un suflet imens. De Pancu nu mai zic, un om extraordinar! Acum s-a schimbat povestea. Aflăm că suntem si campioni la coregrafii bine gandite dar ratate, motivul fiind unul simplu: mult prea multi inculti si redusi mintal pe metru patrat Ei, na! Si eu care credeam că pe-acolo pute. De inteligentă, desigur

    După cum vedei, chiar si departe de ochii lumii, rapidistii nu scapă ocazia de a se da în stambă. Asa cum le e felul
    Last edited by Duba; 12th September 2015 at 11:32.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #621
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    toshiro asta pe langa faptul ca nu stie sa scrie si ca mananca doar ***** mai e bun si de altceva?

    e prost informat saracul mai prost decat tine, duba.

  13. #622
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    informat ai vrut sa zici ...

    Tosiro asta mananca si litere

  14. #623
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    toshiro asta pe langa faptul ca nu stie sa scrie si ca mananca doar ***** mai e bun si de altceva?

    e prost informat saracul mai prost decat tine, duba.
    Ba stie, si inca foarte bine. Ia baga un ochi pe acest link si ai sa vezi ca greselile au aparut dupa ce am copiat eu textul si apoi l-am lipit aici. Singurele greseli sunt ale dementilor vostri pe care el i-a citat, tot cu copy/paste.

    Ia si citeste:
    https://sammuraysports.wordpress.com/
    Last edited by Duba; 12th September 2015 at 12:06.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #624
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Deci bolnavul ala e deranjat de faptul ca s-a amanat un meci de Liga 2 pentru ca suporterii ambelor echipe sa mearga la Budapesta? Si mai e deranjat ca un lider de galerie da tricouri gratis?

  16. #625
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu ma, e deranjat de faptul ca din orice faceti tiganie si considerati ca sunteti oropsiti. De-aia rade de voi, amarastenilor.
    Last edited by Duba; 12th September 2015 at 12:08.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #626
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Ce tiganie visezi, ba, turbatule? T2-ul si fanii Farului au dat un comunicat de bun simt in care au scris clar ca, in cazul in care nu se amana meciul direct, nu vor veni la Budapesta, pentru ca, ghici ce?, nu aveau timpul necesar sa ajunga la ambele meciuri. Tigania e in capul tau si al altora ca tine, frustrati din nastere, inferiori prin definitie.

  18. #627
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Da, ma, tiganie! Sau citatele pe care el le-a reprodus ti se par capodopere?
    Da, ma, suntem frustrati si inferiori pt. ca ne-am pisat pe voi toata istoria vostra, amaratilor!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #628
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    tu cel mult te-ai pisat pe tine si ai stat ud pana au venit asistentele.

  20. #629
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Replica unuia care nu mai are argumente la ceea ce i-am spus, iar atunci ataca persoana. Bravo, colalare, zi-le ca le tine in Ghiulesti!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #630
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ai dracu` frustrati, mereu sunt personaje principale in opera maestrului Bashiro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •