Page 11 of 31 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 643

Thread: Greva foamei la Rapid

  1. #211
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Respect suporterii indiferent de echipa dar refuz jigniri.

    Argumente sunt la tona pt a alimenta o dezbatere civilizata
    Ba dar noi cand am inceput sa protestam impotriva ciobanului, ei cum ironizau protestul nostru,a? Vezi roata se poate intoarce si in septembrie imi doresc sa ii vad desfintati!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  2. #212
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,046
    Reputatie
    1
    Fara "Ba" ca ne suparam la FRF
    Da, ai dreptate. Cand stelisti se bat contra Becali ceilalti rad pana la urechi.
    Dar, dati exemplu?
    Last edited by delaparis; 14th August 2013 at 01:33.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #213
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post

    Hai altfel, cine vrei sa castige campionatul ?
    Nu ma intereseaza atat timp cat joaca bine in Europa CFR vs AS Roma a fost super, am fost incantat si tin cu CFR, altfel Zero Otelul duca-se pe pustii.
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Mai exact cum i-a ftut, cu speranta ca poate poate ii iese si rapidul ramane in prima liga ? Daaa, i-a ftut rau de tot
    Nu, nu cu speranta, ci cu "legea" rau aplicata.

    Atat timp cat au dictat un meci de baraj, desi mai toata lumea banuia ca nu aveau absolut nici o sustinere regulamentara, frf si lpf trebuiau sa-si mentina pozitia. Daca nu dictau barajul asta si pur si simplu votau ca sa fie a 18-a echipa una sau alta era cel mai bine, oricine ramanea, dar pentru ca au decis intr-un fel, trebuiau sa continue. Incepi campionatul cu astea 18 echipe, cu astea termini, fara alte parlementari.

    Apoi primesti decizie de la TAS ca nu e bine ce ai facut, atunci in viziunea mea ai doua solutii:

    - raspunzi la TAS ca ai luat la cunostiinta decizia, dar un campionat inceput nu se poate schimba, tot regulamentar invocat si asta, dadeai in scris ca Rapid incepe campionatul penalizata cu 25 sau 30 de puncte, adica de la -30 in campionat, retrogradata sigur, plus sub semnatura mitica si nasul declarau ca la anul garantat Chiajna are loc in Liga I conform deciziei TAS, dar asta tehnic nu se poate face acuma si bla, bla, bla -- ma rog, ce scriu eu e doar o varianta plauzibila nu neparat si reala de aplicat

    SAU

    - aplici decizia TAS cum este si, ca in orice domeniu unde cineva greseste grav si o instanta il corecteaza, iti dai demisia pentru ca esti prea prost sa mai conduci fotbalul romanesc (si asta vor suporterii rapidisti acuma sa forteze)

    cu mitica si nasul in functii bine mersi, dupa faptele recente, concrete nu presupuneri, ce te face sa crezi ca nici un abuz nu va fi aplicat Stelei in viitor?
    Last edited by TheIceMan; 14th August 2013 at 01:39.
    beleafer

  4. #214
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Nu cred ca m-am facut inteles. Eu n-am spus ca Mitica ori Sandu au procedat corect. Ziceam doar ca rapidistii protesteaza pt ca lui dragomir nu i-a iesit pana la final magaria cu acel baraj. Eu asta am comentat aici, nu modul in care dragomir jongleaza cu regulamentele dupa cum vrea el.

  5. #215
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by OriundeOricand View Post
    Bai prietene.... voi o meritati, voi sunteti niste mizerii, inclusiv PN, Sud, supoteri pe internet, toti, toti, toti. Voi nu meritati ca noi, Dinamo sau oricine sa fie solidar cu voi. Cu voi sa fie solidari CSKA Moscova, CSKA Sofia, Partizan ca tot aveti fratii cu ei (culmea, toate aceste echipe sunt infiintate de..comunisti).

    Vad ca ai poza cu Sud... vreau si eu sa te intreb asa ca fapt divers... cati dintre prietenii tai au ramas fara tricou negru in zona Giulesti-Crangasi, duminica?
    TD, bine ai revenit !


    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    compari si tu mere cu banane
    Corect spus era ciori cu oi.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #216
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Radu View Post
    Ba dar noi cand am inceput sa protestam impotriva ciobanului, ei cum ironizau protestul nostru,a? Vezi roata se poate intoarce si in septembrie imi doresc sa ii vad desfintati!
    il ironizau pentru ca dadea senzatia de "labageala", din cauza asta...il durea in * p-ala de scandarile voastre/ noastre de la meciuri...oricum, nu ma pot abtine sa nu intreb: de ce ati renuntat pana la urma??? pentru ca v-ati dat seama ca n-aveati sanse, si pentru faptul ca cei din Nord au inceput sa se prostitueze in fata ciobanului, iar individul a inceput sa plateasca coregrafii/ deplasari pentru cei din Nord??? ( stiu ca Sudul mergea pe cont propriu in deplasari, si nu au fost niciodata finantati de cioban, din aceasta cauza si tin sa fac precizarea ) ... desi cred ca stiu motivul, si nu vreau sa intru intr-o polemica
    * inca o chestie, pe care o auzisem la momentul respectiv: e adevarata ca la un moment dat s-a vrut devastarea mormantului lu' tac'su??? nu stiu daca e adevarata, dar asa auzisem atunci, si se renuntase in cele din urma la idee...si s-a ajuns la "gratare" pe aleea alexandru pana la urma ...

    *bine, ca nici la ei nu o sa se intample nimic, poa' sa-si dea foc toti odata in fata Ligii, il doare'n * pe mitica/ sandu de ei
    Last edited by florian.X; 14th August 2013 at 12:09.
    Rapid NU MOARE!!!

  7. #217
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    De ce s-a renuntat?
    Pentru ca in Romania majoritatea po****tiei are probleme la coloana si se cocoseaza pana ajung in pozitia caprei.
    Last edited by Razvan T.; 14th August 2013 at 12:14.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  8. #218
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan T. View Post
    De ce s-a renuntat?
    Pentru ca in Romania majoritateA po****tiei au probleme la coloana si se cocoseaza pana ajung in pozitia caprei.
    stiu, dar na...nu ma contrazic cu baietii astia "fierti" pe ultraserie si d'astea
    mai conteaza...las-o asa
    Rapid NU MOARE!!!

  9. #219
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Si nu pentru faptul in since, ci pentru ca o instanta sportiva neutra - TAS - a dovedit ca sunt incompetenti.
    Eu nu am pregatire juridica pt a ma pierde in tot felul de discutii si a te ingropa in acte si expertize -asa cum probabil doreai ca argumente in cazul dezafilierilor Craiovei si Timisoarei, dar TAS-ul despre care vorbesti nu cumva a confirmat deciziile frf de dezafiliere? In cazul Timisoarei stiu sigur ca da. Pt Caiova nu am timp sa caut, sunt la serviciu, am si facebook-ul in bara...
    Last edited by Capitanu.Burcea; 14th August 2013 at 12:18.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #220
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florian.X View Post
    stiu, dar na...nu ma contrazic cu baietii astia "fierti" pe ultraserie si d'astea
    mai conteaza...las-o asa
    ce-ti trebe maaa ... mi-s mahmur si adormit
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  11. #221
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu-i nimic. Numai sa nu-ti vina ideea sa scrii banere pt meciuri

    LE. Felicitari pt postul cu nr 9000!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #222
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan T. View Post
    ce-ti trebe maaa ... mi-s mahmur si adormit
    'te dreq de repetent...mars la culcare, si lasa vrajeala...nu vezi ca aici baEtii discuta de ultraserie si alte ale...stii tu d-astea
    Rapid NU MOARE!!!

  13. #223
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    LE. Felicitari pt postul cu nr 9000!
    *ce viata trista tre' sa ai cu 9000 de postari la activ
    Rapid NU MOARE!!!

  14. #224
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu prea ai timp de ultrasaraie, dar sunt probabil alte satisfactii
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #225
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florian.X View Post
    *ce viata trista tre' sa ai cu 9000 de postari la activ
    aveam ma ... ca majoritatea au fost facute in vremurile bune
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  16. #226
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan T. View Post
    aveam ma ... ca majoritatea au fost facute in vremurile bune
    perioada aia "buna" cu jeturi???...ce vremuri
    Rapid NU MOARE!!!

  17. #227
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florian.X View Post
    il ironizau pentru ca dadea senzatia de "labageala", din cauza asta...il durea in * p-ala de scandarile voastre/ noastre de la meciuri...oricum, nu ma pot abtine sa nu intreb: de ce ati renuntat pana la urma??? pentru ca v-ati dat seama ca n-aveati sanse, si pentru faptul ca cei din Nord au inceput sa se prostitueze in fata ciobanului, iar individul a inceput sa plateasca coregrafii/ deplasari pentru cei din Nord??? ( stiu ca Sudul mergea pe cont propriu in deplasari, si nu au fost niciodata finantati de cioban, din aceasta cauza si tin sa fac precizarea ) ... desi cred ca stiu motivul, si nu vreau sa intru intr-o polemica
    * inca o chestie, pe care o auzisem la momentul respectiv: e adevarata ca la un moment dat s-a vrut devastarea mormantului lu' tac'su??? nu stiu daca e adevarata, dar asa auzisem atunci, si se renuntase in cele din urma la idee...si s-a ajuns la "gratare" pe aleea alexandru pana la urma ...

    *bine, ca nici la ei nu o sa se intample nimic, poa' sa-si dea foc toti odata in fata Ligii, il doare'n * pe mitica/ sandu de ei
    S-a renuntat pentru ca nu se mai putea sta deoparte de stadion, asta a fost problema, nicidecum ca nord ia bani sau mai stiu eu ce. La inceput au revenit putini, vezi deplasarea de la astra de anul trecut in jur de 30 oameni, apoi din ce in ce mai multi. In momentul de fata doar stil ostil, banda si south boys nu vin la meciuri, in rest majoritatea din cei vechi sunt prezenti.
    Sincer nu am auzit de chestia cu mormantul s.a.m.d
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  18. #228
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Radu View Post
    S-a renuntat pentru ca nu se mai putea sta deoparte de stadion, asta a fost problema, nicidecum ca nord ia bani sau mai stiu eu ce. La inceput au revenit putini, vezi deplasarea de la astra de anul trecut in jur de 30 oameni, apoi din ce in ce mai multi. In momentul de fata doar stil ostil, banda si south boys nu vin la meciuri, in rest majoritatea din cei vechi sunt prezenti.
    Sincer nu am auzit de chestia cu mormantul s.a.m.d
    *stii si tu la fel de bine ca mine, ca nordul a fost finantat pentru deplasari si coregrafii pentru a inceta conflictul cu oierul ( asta a fost una dintre cauzele pentru care am renuntat sa vin la meciuri, scarba care a inceput sa mi-o provoace... ) , si stiu ca atunci s-a produs ruptura intre N si S, daca nu ma insel, de la meciul cu Timisoara de acasa, pe Ghencea, cand au fost incidentele de la tribuna a 2 a ... in fine
    Rapid NU MOARE!!!

  19. #229
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    la nord primeau bani doar mustata si acolitii sa ii controleze pe oameni sa nu-l injure pe Becali. Nordul nu mai e ce a fost pe vremea AU sau a insurgentilor.
    retired.

  20. #230
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    la nord primeau bani doar mustata si acolitii sa ii controleze pe oameni sa nu-l injure pe Becali. Nordul nu mai e ce a fost pe vremea AU sau a insurgentilor.
    mustata controla - si inca controleaza - PN...asa ca, tot dracu' ala e
    Rapid NU MOARE!!!

  21. #231
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Bai Radule,lasa-le in plm de batai si uita-te in continuare la Mortal Kombat...bah,nebunilor voi ati facut prima deplasare din istorie pe Giulesti...in 1994....adica la 47 de ani dupa ce ati fost bagati cu forta in prima divizie....tu esti cam micut,dar mai intreaba si tu stelistii mai vechi....care era singurul meci in care va mutati locatia ca si galerie,cand erati la tribuna a doua?iti spun eu...cand jucati cu Rapidul in Ghencea...va mutam cu tot cu carabalac la peluza si ocupam toata tribuna a doua...nu comenta nimeni,pentru ca erati o mana de oameni...dupa 95 -96 incoace v-ati mai aranjat si voi,dar tot cu fuga o dati...in afara de Sudul vostru,restul sunt vai si amar....exact ca tine asa,nordist....adica sigur tigan si muritor de foame...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •