Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 210

Thread: Batrana Doamna , intre mit si realitate

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

    Batrana Doamna , intre mit si realitate

    Totusi nu e prea batrana? Acum despre care UTA vorbim?
    De unde vine A-ul?
    Care e limita de varsta pentru inscrierea in liga 6 ( SASE)?

    Care uta e mai batrana?


    Coolule, vrei si poll?

  2. #2
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    ar fi multe de zis....dar viiii cu viiii shi mortiiiiii cu mortiiiiiiiiiiii,parerea mea
    Last edited by six; 6th August 2013 at 16:15.
    https://t.me/pump_upp

  3. #3
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    UTA se gaseste intr-o situatie foarte grea!
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  4. #4
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    ar fi multe de zis....dar vii cu vii shi mortii cu mortii,parerea mea
    mai pune repede un "i", pana nu citeste cimi
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Care "doamna" ?
    Care "mit" ?

    le Scuze maestre m-am prins greu : doamna cu ...carnatii si respectiv zeita Fortuna ....Covaci .
    Last edited by pffv; 6th August 2013 at 17:17.

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Flamura Rosie sau ITA?

    De 7 ori campioana totusi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Flamura Rosie sau ITA?

    De 7 ori campioana totusi
    Fortuna Covaci nu e UTA ! (Carnati Salonta nu e UTA ... dupa preferinte)

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    Marțian nu mai vrea să continue la UTA: "Mă caută ei să îmi dea banii înapoi"
    Adrian Marțian a susținut astăzi că nu va mai continua la UTA, simțindu-se blocat în orice a încercat să facă de cel care i-a fost partener din primăvară, Giovanni Catanzaritti.

    „Cu cât mi-am dorit mai mult să facem ceva, cu atât mi s-au pus mai multe piedici și mi s-a obturat interesul de a face ceva bun și de a promova. Oamenii care spun că sunt cu fotbalul la Arad au contribuit la îndepărtarea mea. Eu, ce am promis, m-am ținut de cuvânt. Dar în urma unor controale mai amănunțite am descoperit altceva la club. Nu mi-am dorit să renunț, sunt un luptător, deși s-au adunat câteva suporteri care m-au aplaudat la început, iar apoi m-au înjurat”, a precizat Marțian, menționând că s-a simțit trădat și de Gheorghe Constantin, pe care chiar el l-a adus în club.

    Și pe Hristos l-au trădat tot oamenii lui. Un om puternic trece peste lucrurile astea, dar ce e mai dureros, eu fiind în Franța și încercând să stabilesc un parteneriat cu Ajaccio, m-am trezit cu jucătorii aici (n.r. se referă la ziua reunirii inițiată de Giovanni Catanzaritti). Unii au făcut și mișto că nu știam de reunire. Știam că ei trebuie să vină, dar nu știam că au venit atunci, în acel moment. Normal, noi stabilisem ca luni să se prezinte. Am convenit să le dau niște bani chiar și așa, deocamdată tot eu sunt cel care investește, deși se vehiculează de către mulți oameni cu bani în Arad că nu e așa. Probabil domnul Giovanni și domnul Costică (n.r. Constantin) au dorit să demonstreze că eu n-o să plătesc, dar poate gândesc greșit. Costică îmi spunea în fiecare zi că pleacă, dar n-a mai plecat, a stat să ia bani. În fine, i-am plătit pe răspunderea mea pe jucători, am discutat cu fiecare în parte, au fost foarte mulțumiți. Iar acum nu mai recunosc niciun contract (n.r. Marțian a arătat presei contractele semnate de Ion, Ivănică, Crîstoiu, Briceag, Dulcea, Firțulescu și Roșca), motivând că doar Giovanni decide la UTA. Ușor, ușor, toți acești jucători, se pare că au fost convinși de aceiași oameni să se ducă înapoi. Cât timp iei bani și pleci, ca un nesimțit, ești trădător. Domnul Constantin crede că dacă merge la Măciuca scapă de probleme, dar trădătorii care se plimbă așa, ca și femeia ușoară dintr-un loc în altul, nu valorează nimic și nu au caracter!”, a tunat Marțian.

    Neagă că vroia banii TV

    La Arad s-a speculat mult că Giovanni Catanaritti ar fi decis să-l despăgubească pe Marțian cu banii proveniți din drepturile TV în cazul în care UTA promova. Dar Marțian a dezmințit ipoteza. „Nu am venit la UTA să iau banii de la televiziune. Am auzit că am hârtie că dau 300,000 și el îmi dă 600,000 dacă UTA promovează. Chiar îl rog pe Giovanni, că tot sunt mare cămătar, să arate hârtia. Oricum, nu mă pot duce la bancă, nu am drept de semnătură. Nu știu de ce se inventează atâtea chestii. Eu l-am adus pe Stângă, am zis să facem echipă nouă, Ajaccio ne dădea 8 jucători, plătiți de ei, am vorbit cu alți 6 din America de Sud. Cu cine să fac ceva, când oamenii în loc să te ajute numai te încurcă? Jucătorii au fugit toți. Cum să fac să fie stabilitate?”.

    Mingea trece iar la Giovanni?

    „Nu știu ce se va întâmpla. Eu nu mai vreau să continui. Plec de la Arad. Mă caută ei să îmi dea banii înapoi”, sună concluzia care aduce și mai multă confuzie cu privire la viitorul UTA-ei. Teoretic, UTA rămâne tot a lui Giovanni Catanzaritti, care e așteptat să facă următoarea mutare. Dar, în tonul ultimelor evenimente, e prea riscant de anticipat orice, mai ales că italianul afirmase după oferta de la Atletico, pe când încă se afla în Italia, că în câteva zile urma să fie plecat din club, fie în favoarea lui Marțian, fie în favoarea lui Marius Țucudean…

    A reapărut Monac, piteștenii – în expectativă

    Coincidență sau nu, ultima zi a lui Adrian Marțian la UTA a însemnat prima zi la club în noua stagiune a lui Cristian Monac. Jucătorii „alb-roșii” au fost de-a dreptul șocați când l-au văzut intrând pe ușa vestiarului pe atacantul de 19 ani, mai ales că în această seară era programată doar un antrenament facultativ. Nu e exclus ca tânărul „textilist” să fi aflat că nu va mai avea de-a face cu omul de afaceri clujean și s-a prezentat în sfârșit la echipa de care ar fi dorit să se despartă în favoarea Vasluiului.

    Sau, poate, Monac a dorit să-l reîntâlnească pe Alin Marcu, un alt fotbalist de bandă dreaptă cu care a fost coleg la Rimini și care de astăzi se antrenează cu UTA. Același lucru e valabil și pentru Marco Enciu, atacantul care aparține de ACS Poli Timișoara și care, la un moment dat, era dat în curtea Sebișului. În expectativă sunt și Ion, Ivănică și Cîrstoiu, care ar fi lăsat să se înțeleagă că ar dori să-și respecte înțelegerile cu „Bătrâna Doamnă” cu condiția să existe o variantă sigură de continuitate.

    Suporter Club UTA – ultimele soluții

    Organizația suporterilor utiști, care deține dreptul exclusiv asupra siglei, numelui și culorilor UTA-ei înregistrate la OSIM, iese din nou în public, după ultimele răsturnări de situație de la UTA. Perspectivele clubului alb-roșu nu s-au îmbunătățit deloc de la ultimatumul dictat de fani, doar Adrian Marțian a anunțat ieri că nu va mai continua la Arad.

    ”Vom aborda ultimele evenimente de la UTA și soluțiile pe care le vedem pentru salvarea clubului”, scrie într-un comunicat semnat Suporter Club UTA. Conferința de presă e programată la ora 14,00.


    babaciunea-i moarta-n cotet
    keep walking,man
    Un pic cam exagerat totusi si .... nepotrivit .
    Grea viata la tara

  9. #9
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Va distrati?
    Cand recasu' sau oricare alta clona din cimisoara o sa ia primul titlu mai discutam.
    Primul am zis...ca pana se ajunge la 6 si tim si 06 vor fi demult oale si ulcele..
    p.s.
    Vom fi iarasi ce am fost si chiar mai mult decat atat.
    Odata si odata..ca deocamdata...
    http://www.aradon.ro/catanzariti-si-...ea-uta/1322265

    http://sportarad.ro/index.php/scu-pr...nta-potrivita/
    Last edited by newcool; 6th August 2013 at 21:05.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  10. #10
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    doamna batrana face ciorba buna... suporterul carei echipe, in pana mea, a deschis threadul asta?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #11
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    pe acest thread este vorba de JUVENTUS TORINO?
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #12
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    doamna batrana face ciorba buna... suporterul carei echipe, in pana mea, a deschis threadul asta?
    A recasului... parerea mea..
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  13. #13
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    ar fi multe de zis....dar viiii cu viiii shi mortiiiiii cu mortiiiiiiiiiiii,parerea mea
    Vorba ta...
    Cine pana mea e Poli?
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  14. #14
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Vom fi iarasi ce am fost si chiar mai mult decat atat.
    da sigur.....insa pana atunci te asteptam pe marele oval sa te uiti cat de cat la divizia 1 deoarece dupa ce vad si citesc pe stadionul baronului se cultiva paradaisa si crumpi
    https://t.me/pump_upp

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    da sigur.....insa pana atunci te asteptam pe marele oval sa te uiti cat de cat la divizia 1 deoarece dupa ce vad si citesc pe stadionul baronului se cultiva paradaisa si crumpi
    Sa vina cu vreo 3 kile de paradaise . Crumpi au altii mai buni .

  16. #16
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    da sigur.....insa pana atunci te asteptam pe marele oval sa te uiti cat de cat la divizia 1 deoarece dupa ce vad si citesc pe stadionul baronului se cultiva paradaisa si crumpi
    Nu ma intereseaza sa vad decat poli pe DP...pentru recas va las pe voi sa va zbateti.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  17. #17
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Alo , ce batrane doamne vizati voi? JUVE e batrana doamna ba.
    UTA are titlu luat parca Chinezul Timisuaua
    retired.

  18. #18
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    cum zici tu........bafta cu ...stanga
    https://t.me/pump_upp

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Alo , ce batrane doamne vizati voi? JUVE e batrana doamna ba.
    UTA are titlu luat parca Chinezul Timisuaua
    Vezi Tim , daca n-ai facut poll , induci oamenii in eroare , cred ca-i vorba de fotbal . Acolo se puteau lamuri .

  20. #20
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Alo , ce batrane doamne vizati voi? JUVE e batrana doamna ba.
    mda...poti spune stoarfa batrana ...daca vrei
    https://t.me/pump_upp

  21. #21
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    da sigur.....insa pana atunci te asteptam pe marele oval sa te uiti cat de cat la divizia 1 deoarece dupa ce vad si citesc pe stadionul baronului se cultiva paradaisa si crumpi
    la ei le spune "paradaici"...am luat de la Macea,de la festivalul paradaicilor amu 2 saptamani...s-or adunat peizanii din Curtici,Macea si Nadlac...nu pot sa comentez,foarte bune...ce-i al lor e al lor si nimeni nu le ia,se pricep flausatii la agricultura...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •