Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 210

Thread: Batrana Doamna , intre mit si realitate

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pffv View Post
    Dracu stie , suporteru' iara o fi la berula .
    Asa ne trebuie daca asteptam informatii de la un betiv. Daca merge cineva la Mall ,sa ii intrebe pe aradenii de acolo, desi aia sunt polisti de mici.

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Asa ne trebuie daca asteptam informatii de la un betiv. Daca merge cineva la Mall ,sa ii intrebe pe aradenii de acolo, desi aia sunt polisti de mici.
    Taraba cu "paradaici" , pe dreapta !

  3. #45
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1
    Maine trec pe Falca, poate ma'ndruma unde pot sa gasesc o uta mai tinerica
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  4. #46
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Cum sa-ti spuna daca treci pe el?

  5. #47
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1
    Pe la el
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  6. #48
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Asa da.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Daca se chinuie astia(frflpf) un pic ne trezim si cu UT in liga I , ca tot e la ....cerere !

  8. #50
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Șah – mat de la Marțian, modelul „socios” – poate ultima soluție pentru salvarea clubului UTA


    http://liga2.prosport.ro/

    https://t.me/pump_upp

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    Șah – mat de la Marțian, modelul „socios” – poate ultima soluție pentru salvarea clubului UTA


    http://liga2.prosport.ro/

    Care "socios" , ca-i la Mamaia cu numar de ordine la cazare

    le Bun baiat si Martianu asta ...roz .

  10. #52
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pffv View Post
    Care "socios" , ca-i la Mamaia cu numar de ordine la cazare

    le Bun baiat si Martianu asta ...roz .
    pita calda pt noi
    https://t.me/pump_upp

  11. #53
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Catanzariti: „Dacă Marțian nu preia UTA luni dimineața, declanșez insolvența”


    aooolleeeoooo
    https://t.me/pump_upp

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    Catanzariti: „Dacă Marțian nu preia UTA luni dimineața, declanșez insolvența”


    aooolleeeoooo
    Luni ,la ce ora?
    Ca sa nu avem vorbe.

  13. #55
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    http://www.poze-haioase.ro/poze/www_...460_469856.jpg

    campioana provinciei in toata splendoarea ei
    https://t.me/pump_upp

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Iara la radio Timisoara, UT is sus , UT in jos . Acuma fac "descarcare fiscala" dar se pregatesc si de insolventa . Iar suporteru' la mare , la meciul nostru .

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Auzi, de TVT89 stiu ca e luat de olteanul de Cornu , si ne baga haulite mehedintene toata ziua, dar Radio Timisoara de ce se ocupa de cartierul Arad atat de insistent?

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Auzi, de TVT89 stiu ca e luat de olteanul de Cornu , si ne baga haulite mehedintene toata ziua, dar Radio Timisoara de ce se ocupa de cartierul Arad atat de insistent?:D

    Poate is ...sadici !

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

  18. #60
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Federația ar putea grăbi sfârșitul UTA-ei, Marțian e prea puțin interesat
    La finalul zilei de marți, Adrian Marțian și-ar putea pierde mai repede „jucăria”, iar Giovanni Catanzariti să rămână și fără varianta introducerii clubului din Calea Aurel Vlaicu în insolvență. În această dimineață, grupările din ligile doi și trei au primit un fax de la Federația Română de Fotbal, prin care erau anunțate că datoriile trebuie stinse rapid dacă doresc să se regăsească printre componentele seriilor ce se vor stabili miercuri la Casa Fotbalului.

    UTA are mari emoții la Comisia de Recurs, care are sarcina să taie în carne vie. Gruparea „textilistă” are de achitat diferite taxe însumând aproximativ 10 mii de euro, bani pe care niciunul dintre cei doi finanțatori nu par dispuși să-i ofere. Tranșa din drepturile de televizare, în valoare de 38 de mii de euro, s-a cheltuit deja pe memorii, baremuri de arbitraj, câteva salarii restante, iar grosul s-a dus la Finanțe, tot cu scopul de a prelungi viața clubului.

    Teoretic, acum ar fi sarcina lui Adrian Marțian să preia „hățurile”, doar că acesta are alte priorități. „Am de rezolvat o grămadă de treburi personale, de UTA m-am tot ocupat din februarie încoace și numai insatisfacții am avut. Am discutat cu Giovanni (n.a. Catanzariti – președintele clubului) și Dorin (n.a. Stana – directorul administrativ al clubului) și le-am spus să rezolve ei cumva această problemă. Eu de abia spre finalul săptămânii ajung la Arad, pentru a semna actele de preluare a clubului”, ne-a mărturisit omul de afaceri dejean.

    Numai că la posibila sa revenire în Calea Aurel Vlaicu Marțian nu ar mai putea găsi decât pulbere, respectiv un club care nu va fi înscris la startul Ligii a 2-a. „Asta e, vom juca în Liga a 4-a ca și ceilalți (n.a. UTA Bătrâna Doamnă). Nu pot băga bani la nesfârșit, iar pe arădeni să nu-i intereseze nimic. S-a spus că Atletico, cu domnii Țucudean și Meszaros (n.a. e vorba despre Alexandru Meszar, managerul „galben-negrilor”) în frunte au sprijinul primarului Falcă, dar au venit la acea întâlnire de la Continental cu mâinile în buzunar. De fapt, domnul Țucudean nici nu a fost, iar celălalt s-a ridicat de la masă când i-am spus că aș vrea să-mi recuperez banii investitiți în decurs de trei ani. Și pe cei de la club sunt destul de supărat, căci am adus jucători și antrenori, iar ei au fost alungați. O să mă gândesc foarte bine până să mai bag bani la UTA, dar, probabil, o să mai fac un efort pentru a salva clubul”, a adăugat Marțian.

    Așadar, ținând cont de deciziiile comisiilor federale, Comitetul Executiv ar putea lăsa pe dinafara seriei de Vest a ligii secunde clubul UTA, care ar avea probleme să ia startul și în eșalonul trei. În condițiile în care lucrurile sunt oricum în aer în ceea ce privește finanțarea echipei, Federația nu ar face decât să încheie agonia Campioanei Provinciei.

    https://t.me/pump_upp

  19. #61
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1
    News flash: UTA si-a inregistrat un nou sediu social (vezi foto) si au hotarat ca toate comunicatele clubului vor avea formula de incheiere "cu mila Domnului"
    Attached Images Attached Images
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Aleluia .

  21. #63
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    La UTA, haosul continuă: jucătorii se simt abandonați și rup rândurile!
    A trecut și ziua de luni fără ca nimeni din conducerea clubului UTA să treacă pragul vestiarului pentru o discuție față în față cu jucătorii și antrenorul Dan Țapoș. Acesta din urmă, împreună cu portarul Bordea, Pascariu și doctorul echipei, au răspuns prezent la ședința anunțată pentru ora 9, însă nu a fost cazul de așa ceva.

    Nici la ora 18, fotbaliștii care au efectuat mai mult o ședință de pregătire facultativă nu au avut mai mult noroc. Șase dintre ei au disputat câteva seturi de tenis cu piciorul, iar restul, după o încălzire la sala de forță, au făcut și câteva sprinturi. „Oare cine ne spune și nouă ceva, ce se întâmplă cu noi, cu echipa? Am dori să aflăm ceva concret, căci vremea trece și rămânem fără loc de muncă”, ni se plângeau fotbaliștii, majoritatea dintre ei neavând semnate înțelegeri cu „Bătrâna Doamnă”.


    Deja sunt tot mai puțini fotbaliști care cred într-o rezolvare a lucrurilor la UTA. Selagea, Cîrstoiu, Ivănică, Ion, Negruț și Monac nu au mai revenit la antrenamente, iar Firțulescu a stat și el deoparte acuzând o accidentare. În condițiile în care Giovanni Catanzariti va renunța cât de curând să-i găzduiască și hrănească la hotelul său pe jucătorii care au început antrenamentele în Calea Aurel Vlaicu, iar de un antrenor nici nu se pune problema la haosul de la club, e doar chestiune de zile până când se va pune lacătul pe vestiarul „alb-roșiilor”.


    ca cam naspa de rosiatici
    https://t.me/pump_upp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •