Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 210

Thread: Batrana Doamna , intre mit si realitate

  1. #22
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Iaca aparu si cipciripu asta autosuspendat de pe forum...
    paradaicile noastre-s mai bune ca vinul vostru ala contafacut de recas..
    Hai va pup ca merg la o berula, desfasurati-va in lipsa mea ca va fut eu cand revin..
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  2. #23
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Tocmai aia de la Recas s-au gasit sa faca misto.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  3. #24
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    ARAD. La UTA e un haos de nedescris. Este clar, Marțian și Catanzariti sunt incompatibili. Unul are o viziune, celălalt, alta. Primul părea că vrea să facă ceva, pe ultima sută de metri, celălalt e acum „oaia neagră”, dacă ne lum după descrierea partenerului său. UTA a juns de râsul țării din cauza celor doi, care fac un circ de nedescris. A ajuns lumea să se minuneze de ce a ajuns UTA din cauza acestor doi oameni. Ei aduc jucători, antrenori și conducători, fără să știe unul de altul. Este incredibil. Mai mult, Cătălin Barbu are deja contract de 2500 de euro la UTA, dar a dispărut din club, i-a spus secretara lui Marțian. Gio îl vrea pe Falub antrenor, Marțian, pe Stângă. Barbu are sprijinul italianului, Marțian se minunează de această alegere. Jucătorii au fost aduși la UTA, dar apoi s-a făcut în așa fel încât ei să plece. Motivele le știu cei doi conducători, care par a nu fi unul mai bun decât celălalt.
    Acuzele lui Marțian
    În Conferința de presă de luni, Adrian Marțian nu a iertat pe nimeni. „Falub este un nebun. Este nimeni pentru mine, e inexistent. Este foarte dubios cum Catanzariti îl vrea doar pe el antrenor. Falub e ca o curvă, ca să spun așa, discută în funcție de cum bate vântul. Ceilalți doi din club sunt oameni care nu valorează nimic, sunt de doi bani. Nu se poate să facă ce au făcut ei. Să-mi alunge jucătorii, după ce le-am dat bani, învățându-i pe aceștia să-mi spună că – oricum – contractele sunt nule, că nu sunt semnate de Catanzariti, singurul administrator. A fost bine când le-am dat bani, acum, totul e nul. Mai rămân cu o gaură de 10.000 de euro. Giovanni și Constantin au făcut presiune să vină jucătorii repede, să-mi arate nu știu ce, că eu eram în Franța. Costică a plecat la Vâlcea crezând că scapă mai ușor de dosare. Înseamnă că a făcut afaceri curate, de aceea a ajuns în pușcărie. Iar despre Stana ce sa mai zic? A spus chiar primarul Falcă, să fie dat afară de la club, că s-a ocupat de vânzarea, cine știe cât de corectă, de echipament prin firma lui.” – a încheiat Marțian tirul acuzațiilor.


    Bafta
    https://t.me/pump_upp

  4. #25
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Nu vrea să predea clubul, vă spun sigur. Vă minte. A spus că renunță, că nu vrea nimic. Atunci, de ce nu pleacă? El face toate jocurile, are drept de semnătură și le spune tuturor că el e șuful, fără el nu mișcă nimic. Să vă spun ceva: nimeni nu mai vine la UTA nici cu banii jos. Au făcut în așa fel încât să mă discrediteze total. El și Stana. Sunt doi oameni fără onoare, trădători. Vor să mă preseze să plec cu orice preț. Și încă ceva: oferta de la Atletico e o păcăleală. Se vrea distrugerea UTA-ei, pentru a face loc celeilalte echipe. Asta e miza, să dispărem! Probabil, eu nu sunt bun, nu-s parior, nu-s în barca lor” – a conchis Marțian.
    Până una, alta, UTA nu mai are antrenori, iar jucătorii sunt pe picior de plecare. Dacă azi nu se întâmplă nimic, echipa fanion a Aradului va ajunge în colaps. Marțian nu mai dă un leu, nu-l mai interesează de echipă și staff. Catanzariti, la rându-i, a spus, de atâtea ori, că nu are bani să continue. Cine răspunde?

    https://t.me/pump_upp

  5. #26
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    as putea sa continui dar mi-e scarba.....si totodata mila de precenii mei de la arad.
    https://t.me/pump_upp

  6. #27
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Iaca aparu si cipciripu
    aha,pocire de nume...
    dear coolifrici,you have...

    sa ai pofta,salutari la precenii gerontofili!
    granita la Orsova!

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    Nu vrea să predea clubul, vă spun sigur. Vă minte. A spus că renunță, că nu vrea nimic. Atunci, de ce nu pleacă? El face toate jocurile, are drept de semnătură și le spune tuturor că el e șuful, fără el nu mișcă nimic. Să vă spun ceva: nimeni nu mai vine la UTA nici cu banii jos. Au făcut în așa fel încât să mă discrediteze total. El și Stana. Sunt doi oameni fără onoare, trădători. Vor să mă preseze să plec cu orice preț. Și încă ceva: oferta de la Atletico e o păcăleală. Se vrea distrugerea UTA-ei, pentru a face loc celeilalte echipe. Asta e miza, să dispărem! Probabil, eu nu sunt bun, nu-s parior, nu-s în barca lor” – a conchis Marțian.
    Până una, alta, UTA nu mai are antrenori, iar jucătorii sunt pe picior de plecare. Dacă azi nu se întâmplă nimic, echipa fanion a Aradului va ajunge în colaps. Marțian nu mai dă un leu, nu-l mai interesează de echipă și staff. Catanzariti, la rându-i, a spus, de atâtea ori, că nu are bani să continue. Cine răspunde?

    Iar suporteru'-i la o berula !!

  8. #29
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Bai astia, voua vi s-a urcat codul galben la cap.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Bai astia, voua vi s-a urcat codul galben la cap.
    Stai sa vezi ca de azi e ...portocaliu .

  10. #31
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Ce imi place mie la aradeni este ca de orice au ras ei de Timisoara , li se intampla si lor amplificat de 10 ori.
    Catan....cum se numeste broscarul ala?

  12. #33
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Ce-mi place mie de tim este ca toate blestemele lui se intorc inzecit asupra... lui.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    O batuta cu strigaturi ar cam merita , asa tapana , ca prea ii bataie de joc . Baza ,baza , da' te pomeni ca ramanem fara UT ?

  14. #35
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Preluarea UTA-ei de Atletico, blocată din nou de Marțian
    La numai o zi după ce Suporter Club UTA a anunțat că dorește să îi pună la aceeași masă pe Catanzariti, Marțian și Țucudean, părțile s-au întâlnit în această dimineață la Hotel Continental. În hotelul arădean și-au dat întâlnire conducătorii SCU, Gyuri Vaczi, din partea Old Boys UTA, Ovidiu Moșneag, ca reprezentant al Primăriei Arad, Alexandru Meszar, reprezentantul lui Marius Țucudean, Giovanni Catanzariti și Adrian Marțian.

    „Clubul Atletico Arad, la solicitarea SCU, Old Boys UTA și autorităților locale, a activat pentru o zi oferta lansată acum câteva săptămâni. Era valabilă doar pentru azi, deoarece situația nu mai permite nicio zi pierdută. Oferta a fost aceeași, adică preluarea tuturor datoriilor către Finanțe, jucători, angajați, furnizori și terți. Condiția era ca acționarii-creditori să renunțe la creditările înregistrate la club. Cu o nouă clauză, ca acționarii actuali să rezilieze toate contractele cu jucători și conducători semnate după lansarea ofertei inițiale”, a declarat Alexandru Meszar. Dorința suporterilor a fost exprimată clar ieri, clubul UTA să treacă la Marius Țucudean.

    Dar e aproape sigur că fanii nu își vor vedea dorința îndeplinită pentru că Adrian Marțian, deși a afirmat că intenționează să plece
    de la UTA, a blocat din nou totul. „Domnul Marțian a refuzat categoric să renunțe la creditarea către UTA SA, pe care a cuantificat-o la 288 de mii de euro. Era de acord cu eșalonarea plății, dar nu la renunțare”, a explicat Alexandru Meszar.

    UTA rămâne în aceeași situație, la mâna lui Catanzariti sau Marțian. „I-am dorit domnului Marțian succes și baftă, să își realizeze planurile de revigorare a situației. Sprijinim UTA ca și până acum, necondiționat, în limita posibilităților”, a încheiat Meszar.

    respect Martian
    https://t.me/pump_upp

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Va distrati?

    Vom fi iarasi ce am fost si chiar mai mult decat atat.

    Vezi ca de cand a zis Petru al Raresoaiei asta , Moldova a ramas (si) in prezent fara Basarabia, Bucovina de Nord si Pocutia (cu tot cu Obertyn-ul) . Dar n-au trecut decat 493 de ani , timp mai este . De oale si ulcele .

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pffv View Post
    Vezi ca de cand a zis Petru al Raresoaiei asta , Moldova a ramas (si) in prezent fara Basarabia, Bucovina de Nord si Pocutia (cu tot cu Obertyn-ul) . Dar n-au trecut decat 493 de ani , timp mai este . De oale si ulcele .
    483 dracului .

  17. #38
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    cine e uta ? Cine e poli? Cine e u craiova? Prea multe intrebari prea putina bere.
    retired.

  18. #39
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    cine e uta ? Cine e poli? Cine e u craiova? Prea multe intrebari prea putina bere.
    keep walking,giurgiuvene
    https://t.me/pump_upp

  19. #40
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fl0o View Post
    Ce-mi place mie de tim ....


    ... masochism ? sau de la canicula
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Cum e, a repausat batrana?

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Cum e, a repausat batrana?
    Dracu stie , suporteru' iara o fi la berula .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •