Results 1 to 14 of 14

Thread: 23. Ionut Serban

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    23. Ionut Serban

    Full name: Ionuț Daniel Șerban
    Date of birth: 7 August 1995 (age 17)
    Place of birth: Ploiești, Romania
    Height: 1.78 m (5 ft 10 in)
    Playing position: Right back


    http://www.fcdinamo.ro/wp-content/up...3288772210.jpg
    Last edited by leodacin; 14th July 2013 at 20:43.

  2. #2
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    imi pare bine ca ionut a semnat, in sfarsit, dupa doua luni de tergiversari. pentru varsta lui (intre timp a facut 18 ani ) are un fizic de invidiat.

    http://i39.tinypic.com/2hcdjt2.jpg

    poate juca atat ca mijlocas defensiv, cat si ca fundas dreapta. in ultima postura cred ca este deja peste rus si fai.
    Last edited by torinezu; 10th September 2013 at 11:46.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Asta era asa urgent?

  4. #4
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    pai vroiam sa spun cate ceva despre el. nu-i voie?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sincer as prefera sa-l utilizeze pe centru decat fundas lateral.
    Ideea e ca fundasi laterali buni mai gasesti, dar fundasi centrali saun inchizatori de valoare nu e chiar asa de usor de gasit. Dovada ca in ultimii ani nu am avut un fundas central valoros si suferim in prezent pe aceasta pozitie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Transferul lui este binevenit!

  7. #7
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    pai vroiam sa spun cate ceva despre el. nu-i voie?
    leo se temea ca daca deschide thread-ul inainte de parafarea transferului riscam suspendarea din competitiile europene...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  8. #8
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    „Fotbalul înseamnă totul pentru mine. Este lucrul pe care știu să-l fac cel mai bine și cel care mă face fericit”

    - Ionuț, cum ai ajuns să joci fotbal?
    - La șase ani m-am apucat de fotbal și mă bucur că am ales acest drum. Părinții mei au fost mereu alături de mine, cât au putut, cât au reușit și ei. Vreau să le mulțumesc pentru acest lucru și să le transmit că fără ei nu aș fi ajuns până aici.

    - Spune-ne, în câteva cuvinte, ce înseamnă fotbalul pentru tine?
    - Fotbalul înseamnă totul pentru mine. Este lucrul pe care știu să-l fac cel mai bine și cel care mă face fericit. Este munca mea și este important că îmi place. Este ideal să faci ceea ce-ți place.

    - Care este modelul tău ca și fotbalist?
    - Nu am un model anume, însă încerc să iau de la fiecare jucător ce consider eu că este bun.

    - Ce înseamnă pentru tine faptul că, la doar 18 ani, joci pentru Dinamo?
    - Faptul că joc la 18 ani pentru Dinamo este incredibil. Nu m-am gândit niciodată că o să ajung la vârsta asta să joc pentru un club cu o istorie atât de bogată. Este un lucru extraordinar și sper să fie și mai bine. Este un vis împlinit!

    - Revenind la campionat, crezi că sunteți pregătiți pentru meciurile oficiale?
    - Suntem puțin obosiți, dar sunt sigur că la ora meciului cu Viitorul vom fi 100% pregătiți. Eu sunt optimist și sper să avem rezultate din ce în ce mai bune. Suntem o echipă în reconstrucție, însă eu cred că jocul nostru crește de la meci la meci. Meciul contra Stelei este cel mai important joc din campionat. Trebuie să joci cel mai bun fotbal într-o astfel de
    partidă. Este un meci special si pentru suporterii noștri și sper să nu-i dezamăgim. Îmi doresc să terminăm pe podium acest campionat și cred că avem șanse.

    - Ai reușit un gol superb în meciul contra celor de la MKS Korona Kielce. Exersezi loviturile libere la antrenamente?
    - După fiecare antrenament stau câte 15-20 de minute și exersez loviturile libere. Eu consider că ăsta este principalul lucru pe care poți să-l faci pentru a te perfecționa. Momentan mă gândesc să joc cât mai bine la Dinamo. Dacă am câștiga un trofeu anul acesta ar fi extraordinar, ar fi primul meu trofeu.

    - Cât de importantă este pentru voi prezența lui Ionel Dănciulescu în cadrul echipei?
    - Și Dănciulescu și Cătălin Munteanu ne ajută foarte mult. Suntem mulți jucători tineri la Dinamo și chiar avem nevoie de sprijinul lor. Atmosfera în cadrul lotului este foarte bună. Suntem un grup foarte unit, o familie și acest lucru ne ajută foarte mult.

    - În turul campionatului fanii au fost alături de voi. Cât a contat acest lucru?
    - Suportul fanilor este esențial pentru noi. Vreau să le mulțumesc pe această cale și sper să fie alături de noi și în acest an.

    Interviu acordat sitului oficial www.FC Dinamo.ro

  9. #9
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    ionut este una dintre confirmarile lui dinamo. si avand in vedere tineretea lui, are in fata un viitor remarcabil.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  10. #10
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Imi place acest tanar, are calitati si munceste mult.

  11. #11
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Ionut Serban nu face deplasarea in Spania. El nu intra in planurile de primavara ale lui Andone.

    Conform intelegerii initiale cu Vasile Siman, in cazul unui transfer, Dinamo trebuie sa plateasca un milion de euro fostului patron al Sportului.

  12. #12
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    In concluzie, mai bine asteătam sda i se incheie contractul

  13. #13
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Va fi dat imprumut probabil la Pandurii.

  14. #14
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ce naiba e cu asta?
    Era extrem de promitator la 17 ani iar acum la 20 pare terminat.
    Bea, e ultra-religios, isi face facultatea la MIT in paralel cu fotbalul ?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •