View Poll Results: Cine va castiga campionatul?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • Bayern Munchen

    18 51.43%
  • Borussia Dortmund

    16 45.71%
  • Bayer Leverkusen

    0 0%
  • Schalke 04

    1 2.86%
  • VFB Stuttgart

    0 0%
  • Alta echipa( precizati pe thread)

    0 0%
Page 15 of 36 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 749

Thread: Bundesliga 2013-2014

  1. #295
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    echipa suporterilor de rezultat a clacat, din nou

    urmeaza ca pese 3 zile sa spuna adio si ligii campionilor
    Joc Dota

  2. #296
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    echipa suporterilor de rezultat a clacat, din nou

    urmeaza ca pese 3 zile sa spuna adio si ligii campionilor

    Sper ca nu e vorba de Dortmund.Altfel te voi face nebun....

  3. #297
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ma intreb cum se numesc suporterii aia care au aparut asa peste noapte, dupa ce Dortmund a facut ce a facut in sezonul trecut.

  4. #298
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Aia se numesc suporteri de rezultat, dar el a spus ca Dortmund e echipa suporterilor de rezultat, e o diferenta.
    Joc Dota

  5. #299
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ma intreb cum se numesc suporterii aia care au aparut asa peste noapte, dupa ce Dortmund a facut ce a facut in sezonul trecut.
    n-are rost, la fel este si in Anglia cu suporterii lui Man. City

    astea sunt oamenii, decat sa iubeasca o echipa la bine si la greu mereu aleg o echipa de top iar cand ea nu mai este sus aleg alta ca e in trand

    in fine ... fiecare cu iubirea lui
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  6. #300
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ma intreb cum se numesc suporterii aia care au aparut asa peste noapte, dupa ce Dortmund a facut ce a facut in sezonul trecut.
    Sper ca esti constient ca Dortmund e la un nivel inalt de vreo 3-4 ani dar mie personal echipa mi-a intrat cu adevarat la inima inca de prin 2008-2009 cand a venit Kloop si erau cam cea mai ofensiva echipa din Bundesliga.
    Gandeste-te ca in 2010-2011 cand au castigat campionatul au fost echipa cu cea mai mica medie de varsta din Bundesliga .
    Kloop inca din primul an in care a venit la Dortmund mi-am dat seama ca o sa faca o echipa buna din acesti pusti.Pe atunci nu erau toti astia de acum dar Sahin,Hummels si Subotic(Hummels si Subotic facea cuplu de fundasi centrali cand avea 18-19 ani) jucau si o faceau la un nivel inalt inca de pe atunci.

  7. #301
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ma refer la aia care au "explodat" dupa sezonul trecut. Aia care pana atunci nu au spus un cuvant despre Dortmund, apoi se dadeau mari fani.

  8. #302
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Xaviesta, sunt multi astfel de "fani" ai unor echipe care trec printr-o perioadă bună. Și aici le putem include fără discuție și pe cele două mari din Spania. Poate că cei de care vorbești sunt doar simpatizanți ai Borussiei, ai jocului echipei, ai stilului lui Klopp.

  9. #303
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Pina una-alta, chiar daca i-am prins decimati, 3-0 ramine primul meci cistigat pe terenul lor din 1500 incoace.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  10. #304
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    echipa suporterilor de rezultat a clacat, din nou

    urmeaza ca pese 3 zile sa spuna adio si ligii campionilor
    vorbesti prostii
    daca aveam aseara macar jumatate din linia defensiva valida scoteam cel putin un egal.
    tu bineinteles nu te-ai uitat la meci. BVB a ratat foarte mult iar golurile au venit dupa ce am clacat psihic.

    @echipa suporterilor de rezultat??
    omule - BVB e echipa care are cei mai multi suporteri-actionari la echipa damblagiule. Am prins in 9 ani 5 bilete la meciurile lor - sold outul vine in cel mult 12 ore.
    retired.

  11. #305
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Odata cu partida de ieri Borussia a inregistrat a 200-a partida consecutiva jucata cu casa inchisa.85 de mii de oameni.
    Zicea cineva ceva de suporteri de rezultat?
    Echipe precum Barca sau Real deabia umplu stadionele lor la meciul direct.Nici echipele din Anglia nu prea mai sparg norma cand vine vorba de suporteri,iar de Italia nici nu mai vorbesc.Acolo e ceva gen Romania .

  12. #306
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nadalfan in germania in 3.Bundesliga si regionale stadioanele sunt pline.
    Borussia si-a revenit din faliment datorita suporterilor. Sa fie ea oare echipa suporterilor de rezultat? Nu ti-e ba rusine sa te iei de oamenii aia care vin de 20-30 de ani pe stadion si sa-i numesti suporteri de rezultat? damblagiule
    retired.

  13. #307
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    De fapt, eu si resita ne refeream la suporterii aia din Romania si nu numai, aia care pana acum 1 sezon nu stiau primul 11 al Borussiei, apoi se dadeau mari fani.

    Si mie imi place Arsenal, ma bucur cand castiga, dar e o simpatie, nu e deloc ca la Barcelona. In schimb "fanii" aia nu se aud 10 sezoane, apoi se apuca si injura cand Borussia pierde un meci. Mai vin si cu scuze penibile. Sa ma lase. De exemplu, facebook-ul e plin de "fani" de genul ala.

    Sa vezi cati dintre "fanii" aia o sa taca din nou zilele astea. Cand se califica Napoli si Arsenal in CL, iar marea finalista cu jocul perfect ramane acasa. (asta spun mai nou fanii mareti ai Borussiei, ca are un joc perfect si e singura care ii poate pune probleme lui Bayern)
    Last edited by Xaviesta; 24th November 2013 at 12:21.

  14. #308
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    De fapt, eu si resita ne refeream la suporterii aia din Romania si nu numai, aia care pana acum 1 sezon nu stiau primul 11 al Borussiei, apoi se dadeau mari fani.

    Si mie imi place Arsenal, ma bucur cand castiga, dar e o simpatie, nu e deloc ca la Barcelona. In schimb "fanii" aia nu se aud 10 sezoane, apoi se apuca si injura cand Borussia pierde un meci. Mai vin si cu scuze penibile. Sa ma lase. De exemplu, facebook-ul e plin de "fani" de genul ala.
    Una e sa vorbesti de un grup de indivizi ca sunt suporteri de rezultat si alta e sa vorbesti despre o echipa ca are suporteri de rezultat.Eu sunt sigur ca Barca si Real au mult mai multi suporteri de rezultat decat Borussia.Sunt multi care tin cu Barca doar ca joaca Messi si multi care tin cu Real ca joaca Ronaldo.Sau sunt unii care tin cu Barca fiindca a jucat Ronaldinho pe acolo(datorita dintosului in perioada aia si mie imi placea Barca si o situam cam la egalitate cu Real).

  15. #309
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    @BVB se califica
    Napoli nu e Bayern.. Pe Westfalen nu e linistea aia de pe Emirates/ Camp Nou
    Daca te referi la mine - sustin BVB din sezonul 2003-2004. am si bilete..
    @sunt sigur - defapt nu sigur - extrem de sigur ca Arsenal si Barcelona au mai multi fani de rezultate decat Borussia.
    Si , desigur , daca facem o comparatie a fanilor englezi a celor de la Arsenal , a spaniolilor ce sustin Barca si a germanilor ce sustin Borussia si implicarea lor activa atat prin prezenta cat si prin actiuni - ba chiar si la nivel de sustinere si civilizatie cred ca nu va trebuie mult creier sa va dati seama cum ar arata " clasamentul".
    Nu uita ca Bundesliga a dat finalistele UCL de anul trecut , nu uita ca la finala UCL de anul trecut vedeai tricorui galbene langa cele rosii si ca n-a existat nici un incident.
    Last edited by reivan; 24th November 2013 at 12:31.
    retired.

  16. #310
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    De fapt, eu si resita ne refeream la suporterii aia din Romania si nu numai, aia care pana acum 1 sezon nu stiau primul 11 al Borussiei, apoi se dadeau mari fani.

    Si mie imi place Arsenal, ma bucur cand castiga, dar e o simpatie, nu e deloc ca la Barcelona. In schimb "fanii" aia nu se aud 10 sezoane, apoi se apuca si injura cand Borussia pierde un meci. Mai vin si cu scuze penibile. Sa ma lase. De exemplu, facebook-ul e plin de "fani" de genul ala.

    Sa vezi cati dintre "fanii" aia o sa taca din nou zilele astea. Cand se califica Napoli si Arsenal in CL, iar marea finalista cu jocul perfect ramane acasa. (asta spun mai nou fanii mareti ai Borussiei, ca are un joc perfect si e singura care ii poate pune probleme lui Bayern)
    Chestiile astea sunt vrajeli.Si n-au de ce sa taca daca Borussia ramane acasa in Liga.Echipa trece printr-o perioada foarte grea.Jumatate din titularii echipei sunt indisponibili.E greu la o echipa cu un buget mediu sa faca fata.Napoli de exemplu are un buget aproape dublu fata de Dortmund.Nu mi s-ar parea o surpriza atat de mare ca Dortmund sa nu treaca mai departe in CL.Anu' trecut Dortmund au ajuns in finala CL fiindca au avut un sezon in care jucatorii echipei au fost feriti de accidentari si de asemenea in campionat au iesit din carti inca din etapa a 5-a lucru care i-a facut sa se focuseze 100% pe Liga.

  17. #311
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    De fapt, eu si resita ne refeream la suporterii aia din Romania si nu numai, aia care pana acum 1 sezon nu stiau primul 11 al Borussiei, apoi se dadeau mari fani.
    Xaviesta @ n-are rost sa-i explici tu nu vezi ca a inceput sa treaca la jigniriv

    daca nu esti capabil de un dialog civilizat stai frate acasa.

    Respect suporterii Borusiei de pe forum, dar acei suporteri care erau alaturi de echipa si acum 7-8 ani cand mi-am facut cont pe ols , nu acei suporteri care atunci cand echipa a inceput sa joace au urlat ca sunt alaturi de echipa.

    sunt dinamovist si tunar de cand am inteles cu ce se mananca acest sport, nu schimb echipele ca pe ciorapi in functie de rezultat

    QED
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  18. #312
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Daca Bayernul il cumpara pe Lewa nu prea-i mai poate opri nimeni 3-4 sezoane
    retired.

  19. #313
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    Xaviesta @ n-are rost sa-i explici tu nu vezi ca a inceput sa treaca la jigniriv

    daca nu esti capabil de un dialog civilizat stai frate acasa.

    Respect suporterii Borusiei de pe forum, dar acei suporteri care erau alaturi de echipa si acum 7-8 ani cand mi-am facut cont pe ols , nu acei suporteri care atunci cand echipa a inceput sa joace au urlat ca sunt alaturi de echipa.

    sunt dinamovist si tunar de cand am inteles cu ce se mananca acest sport, nu schimb echipele ca pe ciorapi in functie de rezultat

    QED
    resita - eu am de anul asta cont.
    Semnatura o am din ziua in care mi-am facut contul.
    Am fost la cel putin 3 meciuri ale echipelor pe care le am la semnatura si trebuie sa fii iprocrit ca fan al Arsenalului sa vorbesti de suporteri de rezultat. La cate meciuri ai fost tu pe Emirates?
    retired.

  20. #314
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ok, stiu ca Nadalfan e fan Dortmund. Din ce am vazut pe forum si tu esti. Si aia sunt fani adevarati din Germania, si nu numai. Insa noi ne referim la FANII aia care acum un sezon nu stiau pe ce pozitie joaca Reus, nu stiau ce jucator e Gundogan, exemplele pot continua. Apoi au aparut brusc 1209578210958 fani care spun toti cam aceleasi lucruri. Deci pun pariu cu oricine ca daca Dortmund nu se califica in UCL si ii pierde la vara pe Lewandowski si Reus, multi o sa taca. Eu le urmaresc meciurile de placere, la fel si la Bayern, dar sunt grupuri de fani care chiar exagereaza. Si au ajuns sa enerveze pe multi.

    Adica daca ei sunt fani asa cum spun, de ce inainte de perioada asta buna a Borussiei nu discutau, nu vorbeau despre echipa lor? Asa cum fac fanii Liverpool, Arsenal etc. Sa fim seriosi.

  21. #315
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    am inteles punctul tau de vedere , nu pot sa accept ca Borussia sa fie numita "echipa suporterilor de rezultat" de catre un fan arsenal care emana falsa superioritate prin mesaje.
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •