View Poll Results: cine va castiga titlul?

Voters
92. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    14 15.22%
  • Chelsea

    29 31.52%
  • Tottenham Hotspur

    4 4.35%
  • Liverpool

    11 11.96%
  • Manchester City

    18 19.57%
  • Manchester United

    14 15.22%
  • Everton

    2 2.17%
  • alta

    0 0%
Page 55 of 284 FirstFirst ... 545535455565765105155 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 5950

Thread: Barclays Premier League 2013/2014

  1. #1135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Messi(a)-ul nostru!

    Mda, cu echipe ca Norwich ne-am permis, am inteles!

    Arsenal sub Liverpool!? Fazele astea de mai sus arata de ce Newcool lost his cool!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1136
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Arsenal -Norwich 1-0

    Absolut superba faza golului marcat de Wilshere!!!
    Wenger style football rulz!
    Acum 2-3 luni toti vroiati capul lui Wenger pe tava .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  3. #1137
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    In big 4, peste Arsenal.
    No way.
    In big 4 se poate, dar peste Arsenal nu, cel putin nu atat timp cat Moses termina pe teren un meci in care a pierdut multe mingi doar in propria jumatate. Lotul e foarte subtire, daca primul 11 e destul de ok, rezervele sunt foarte foarte slabe, in comparatie cu ale lui Arsenal, de exemplu.

    Astazi trebuia sa castigam, dar doar pentru ca aia au ramas in 10 oameni. Daca ramaneau 11 pe teren, ne-ar fi batut, parerea mea.

  4. #1138
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Acum 2-3 luni toti vroiati capul lui Wenger pe tava .
    Aia era doar pararea mea legata de stilul lui Wenger. Si cum nici beat sau drogat n-as putea vreodata sa-l contest pe om... cred ca ai cam gresit persoana careia sa-i spui asa ceva

    Uita-te la faza golului lui Wilshere, si zi ca nu e de pus in rama!? Chiar si flacaii de la Barca ar avea ce sa invete de la ea
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  5. #1139
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Acum 2-3 luni toti vroiati capul lui Wenger pe tava .
    Eu recunosc ca voiam sa nu joace niciodata Ramsey si Sagna, daca Sagna a ramas muci cum a fost si Ramsey de 5 sezoane in continuu, galezul parca in acest sezon compenseaza total pentru cele 5 din trecut, absolut incredibil in ceea ce ma priveste!
    Insa ca sa plece Wenger niciodata n-am vrut, omu isi merita locul, el face tot ce tine de el ca echipa sa aiba succces, financiar totul merge brici, iar ca performante l-a dus pe cele mai inalte culmi doar el, deci n-avem dreptul sa-l alungam indiferent ce se-ntampla pe plan sportiv in prezent, el are dreptul sa moara pe banca, sau sa plece doar cand o vrea el!
    Nu neg ca sunt some ingrateful basterds care voiau sa plece Wenger, dar... acuma si-au dat de rand pana si aia!

    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Astazi trebuia sa castigam, dar doar pentru ca aia au ramas in 10 oameni. Daca ramaneau 11 pe teren, ne-ar fi batut, parerea mea.
    Absolut corect! Penalty si rosu in min 40 cand gazdele conduceau, practic fundasul advers v-a facut cadou victoria, dar ati fost prea slabi sa o capitalizati, asta e adevarul gol-golutz!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1140
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Uita-te la faza golului lui Wilshere, si zi ca nu e de pus in rama!? Chiar si flacaii de la Barca ar avea ce sa invete de la ea
    Chiar asa din prima de 5 ori cu 2 calcaie in regim de viteza, ei nu stiu d-alea, ei stiu doar s-o mulga la dribling cu maxim un 1-2 in viteza si atat


    Shitty 1-0 cum spuneam!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Sa nu uitam de Swansea, au spulberat etapa asta pe ghinionistii de la Sunderland si s-au apropiat la 1p de... United!
    Etapa viitoare poate trec peste!


    Il intreb pe Miril daca Chiriches a fost titular etapa trecuta cu West Ham cand a fost bulevard prin centru apararii!
    Daca nu, ar fi cazu sa fie!
    Last edited by Johnny D; 19th October 2013 at 19:59.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1142
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    man utd - epic fail pana acum

    bv arsenal, ar fi super sa ii fure titlul lui mourinho, dar e greu...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #1143
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    E f greu, nu greu.
    Si trebuie sa se indeplineasca o conditie sinecvanon ca asta sa se poata intampla: sa nu ni se mai accidenteze 2 mijlocasi titulari simultan!
    Si... sa nu ni se accidenteze Giroud, ca alt varf de calitatea lui n-ai de unde cumpara... ce-a facut la primu gol, incredibil!
    Cavani........ rahat pe bat cum ziceam, nici sa-mi dea 100 de milioane de euro plus Cavani nu l-as da pe Giroud la schimb!
    Dar poate pe 100 de milioane de euro l-as da!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1144
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Il intreb pe Miril daca Chiriches a fost titular etapa trecuta cu West Ham cand a fost bulevard prin centru apararii!
    Daca nu, ar fi cazu sa fie!
    Miril a spus atunci:

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Meciul s-a pierdut la mijlocul terenului, acolo unde Spurs se presupune ca este puternica.
    Dembele trebuia schimbat cu Sandro, atat si tabela de marcaj ar fi aratat altfel. 10 ore cu avionul spre Daghestan nu face bine la sanatate si strica golavaerajul. Ma rog, mai sunt si alti factori, desigur. Chi va fi pe banca de rezerva, acolo unde este locul lui, deocamdata.

    Giroud, un alt personaj nedorit de suporterii lui Arsenal, Gibbs si Ramsey, un alt favorit, dupa ce a intrat, cei mai buni de la tunari, dupa mine. Golul unu, fenomenal ca si calcaiele consecutive ale lui Giroud. Houghton a gresit, ca si in meciul precedent, cand l-a introdus pe Redmond, in loc sa pastreze jucatorii cu gabarit fizic care au pus sub presiune pe Arsenal in ultima parte a primei reprize si prima parte a reprizei a doua. Introducerea lui Ramsey si apoi a lui Bendtner a dus la pressingul fenomenal de la sfarsitul meciului, scorul final putand fi si mai mare.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #1145
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Eu n-am criticat preponderent decat pe Ramsey si Sagna pana acum!
    Giroud avea inca circumstante atenuante, a fost primul sau sezon la noi!
    Wilshere ajunge omul pe care-l doream cu totii din ce-n ce mai mult! Creste si el langa Ramsey!


    PS: Walcott mai joaca anu asta!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1146
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    S-a vazut, astazi, ce important jucator (cu carca) este Flamini. Accidentarea lui a dus la pierderea initiativei zdrobitoare pe care Arsenal o avusese pana atunci.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #1147
    senior Stewie Griffin's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Quahog, Rhode Island
    Posts
    169
    Reputatie
    1
    Cred ca sezonul asta e cel mai "amazing" din istoria Premier League . Trei echipe ce se bat la titlu : Chelsea, Arsenal , City , Trei echipe ce se bat pentru locul 4 : Spurs, Liverpool , United ....

  14. #1148
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Hai ca si Primera incearca sa concureze, au aparut si acolo 3 in loc de 2!
    Glumea e gluma dar nu poti sa compari acel campionat cu PL, PL are de 2-3 ori mai mare interes cam la toate capitolele!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1149
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Stewie Griffin View Post
    Trei echipe ce se bat pentru locul 4 : Spurs, Liverpool , United ....
    United...as fi zis, dar sa te egaleze Southampton acasa la final....vai de capu meu ce rusinos, e greu si la locu 4 cu asemenea... performante!
    Liverpool are argumente pentru locu 4 dar poate la fel are si... Everton! Tottenham e singura care poate ataca si primele locuri, si pare favorita la locul 4 in acest moment, insa va fi elucidata putin aceasta treaba maine cand are meci infernal pe Villa Park. Nu stiu ce sa zic de acest meci, eu cred ca Villa se poate razbuna pentru acel furt al arbitrului si rezultatul absolut injust din cupa dupa ce s-a jucat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1150
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Spurs va avea un meci foarte greu cu Villa, un examen de tarie psihologica si nu numai, dupa 0-3, acasa, dar aici nu poate fi vorba de razbunare si rezultat nedrept caci la 0-4 nu se mai poate vorbi de asa ceva, fie cu sau fara penalty. Si cum un meci nu se aseamana cu altul, ma refer la meci intre aceleasi protagoniste, si cum Villa este o echipa tanara cu ceva jucatori de valoare, a simtit-o si City pe pielea ei,... COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #1151
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Pai tocmai ca la 0-4 se poate vorbi de un rezultat total nedrept la ce s-a jucat in teren, chiar lasand arbitrajul deoparte desi nu ar trebui!
    Cat despre razbunare, vom vedea maine daca va fi cazul, eu cred ca va fi, Villa are o sete nebuna sa dovedeasca acea minciuna sfruntata din Cupa Ligii! Bine, e doar o senzatie personala, poate va vor intampina cu laptic si prajiturele si va vor lasa sa dati cate vreti cum e normal!

    Nu ma intelege gresit, eu n-am zis ca s-ar pune la indoiala victoria lui Spurs din acel meci, doar ca un 0-4 acasa e rusinos, asa le dai la aia din ligile inferioare nu la o echipa de traditie din PL, iar Villa nu-si merita rusinea la cum a jucat, si de acest lucru va avea ocazia sa se achite mai mult decat sigur maine, si eu cred ca ardent vor dori s-o demonstreze in fata suporterilor proprii! Meci imposibil de prevazut ca rezultat si desfasurare, parerea mea.
    Last edited by Johnny D; 20th October 2013 at 02:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1152
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    JD, tu nu ai vazut meciul, altfel nu ai fi putut afirma asa ceva. Spurs a fost net superioara, la toate capitolele, lucru facilitat si de faptul ca Villa a jucat cu multi jucatori care nu sunt titulari. Oricum, daca va invinge va trece de Spurs in clasament si, lucru interesant, dupa un program foarte greu, jucand in PL si cu Arsenal, si cu Chelsea, si cu Liverpool si cu City, pana acum.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #1153
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Nu l-am vazut si te cred, datorita valorii lor si acelui penalty am zis ca n-ar fi meritat un 0-4 acasa, plus ca au blazon de echipa buna nu de carpa. Acel rezulat fie el si in conformitate cu jocul daca tu zici, nu e in conformitate cu asteptarile suporterilor lor si cu blazonul si valoarea lor, si vor dori sa-l compenseze. Si tocmai datorita acestei suite de meciuri grele pe care au dus-o si din care au iesit cu bine, mai ales din meciurile cu City si cu noi, tocmai datorita faptului ca-si cunosc fortele vor dori sa stearga acea impresie din cupa din fata sputerilor! Sa nu mai zic de acel meci cu Liverpool 17-5 la ocazii pentru ei, unde-au pierdut cu 1-0, e clar ca Villa e o echipa puternica iar desfasurarea meciului de maine, cred ca e imposibil de prevazut, asa cum am mai spus.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1154
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Corect, nu te contrazic, aici. Faza respectiva a fost cea mai periculoasa creata de Villa in acel meci.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #1155
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Pe mine ma ingrijoreaza ca noi nu prea am avut derby-uri pana acum, si in acele derby-uri mereu se pierd puncte!
    Vor fi infernale meciurile cu Liverpool, City, United si Chelsea... ma trec fiori cand ma gandesc dar, va fi spectacol adevarat, de asta sunt sigur!
    Important pt noi e sa castigam tot ce avem pana la primul derby, cu Liverpool parca, victoriile aduc victorii si in derby-uri, Roma o stie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •