View Poll Results: cine va castiga titlul?

Voters
92. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    14 15.22%
  • Chelsea

    29 31.52%
  • Tottenham Hotspur

    4 4.35%
  • Liverpool

    11 11.96%
  • Manchester City

    18 19.57%
  • Manchester United

    14 15.22%
  • Everton

    2 2.17%
  • alta

    0 0%
Page 53 of 284 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 5950

Thread: Barclays Premier League 2013/2014

  1. #1093
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Care-l stiti pe baiatu asta de mai multe vreme, face cumva misto pe aici? Sau chiar atat de bata e cu fotbalul?
    El e baiatul ala cu posturi kilometrice pe care de obicei nu le citeste nimeni. E bagat in seama doar cand o ia grav pe aratura

  2. #1094
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Care-l stiti pe baiatu asta de mai multe vreme, face cumva misto pe aici? Sau chiar atat de bata e cu fotbalul?

    Trebuie sa te fi nascut prin anii 2000 sau sa fi crescut la tara, fara TV, net, presa etc, sa zici ca BVB-ul nu a existat in fotbalul european pana acum 2 ani. Tind totusi sa cred ca face misto...

    Si ca tot vorbesti prostii cu Sahin, afla sau adu-ti aminte ca Wenger chiar s-a luptat cu Liverpool si cu incapatanarea lui Mourinho (pe atunci antrenor la Real) pt a-l lua imprumut pe turc la Arsenal... Da bine, nu e ca si cum Wenger s-ar pricepe la fotbalisti sau la fotbal
    il stii pe luci?? ei doi is prieteni.
    cred ca asta zice destul de multe despre el. e greu cu de astia

  3. #1095
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Nu va legati ma de om. Este baiat de treaba,Johnny. Dar la faza cu Borussia, a dat-o grav in bara!
    MEREU SUPERIORI !!!

  4. #1096
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Care-l stiti pe baiatu asta de mai multe vreme, face cumva misto pe aici? Sau chiar atat de bata e cu fotbalul?

    Trebuie sa te fi nascut prin anii 2000 sau sa fi crescut la tara, fara TV, net, presa etc, sa zici ca BVB-ul nu a existat in fotbalul european pana acum 2 ani. Tind totusi sa cred ca face misto...

    Si ca tot vorbesti prostii cu Sahin, afla sau adu-ti aminte ca Wenger chiar s-a luptat cu Liverpool si cu incapatanarea lui Mourinho (pe atunci antrenor la Real) pt a-l lua imprumut pe turc la Arsenal... Da bine, nu e ca si cum Wenger s-ar pricepe la fotbalisti sau la fotbal
    Wenger a vrut sa il aduca, cica a facut si vizita medicala si sedinta foto ...tot. Doar ca Mourinho nu a vrut sa il lase de tot. A vrut doar un imprumut, fara posibilitate de a face mutarea permanenta...iar asta e o prostie. Sa aduci un jucator, mai dai si 5 milioane de lire pe el si il joci doar un an apoi pleaca.
    Dupa nu a fost folosit cum trebuie la Liverpool.
    A scazut fata de ce juca acum cativa ani in Germania, e titular la Dortmund doar pentru ca Gundogan e accidentat.

  5. #1097
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by EonLockz View Post
    Nu-ti mai arata incultura fotbalistica, de Borussia nu ai mai auzit pentru ca a fost in resconstructie dupa ce era sa dea faliment. Plus ca au castigat si ei acolo o Liga a Campionilor destul de recent (96-97).
    Una e cultura fotbalistica, alta e cota europeana, Borussia pana acum 2 ani a avut o cota europeana mica, aproape de zero. O data ce absentezi 5 ani la rand din Europa, practic imaginea ta europeana nu mai exista, esti un nimeni, cum e Steaua azi chiar daca a castigat Liga Campionilor, tot un nimeni e considerat. Cota europeana e cel mai important lucru cand vorbesti de o echipa de fotbal, Borussia pana acu 2 ani cand a intrat direct in Liga ca a luat titlul practic era o necunoscuta, si de aceea nu s-a mirat nimeni ca nu s-a calificat mai departe din acea grupa tot cu Arsenal si Marseille parca. Sa nu fiti instare sa procesati "zero in Europa" ca echivalent cu zero ca si cota europeana si nu ca si istorie fotbalistica unde-ti gasesti zeci de cluburi care o au dar sunt zero in Europa in acest moment, mi se pare ridicol, poate doar mie!
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Si ca tot vorbesti prostii cu Sahin, afla sau adu-ti aminte ca Wenger chiar s-a luptat cu Liverpool si cu incapatanarea lui Mourinho (pe atunci antrenor la Real) pt a-l lua imprumut pe turc la Arsenal... Da bine, nu e ca si cum Wenger s-ar pricepe la fotbalisti sau la fotbal
    Firfizon Horizon, tu intelegi ce zici aici? E vorba de IMPRUMUT! .......
    E o diferenta colosal de mare intre imprumut si achizitie, de aceea am dat un plus managementului lui Liverpool ca doar l-a imprumutat pe acel jucator si nu l-a cumparat, dand-o in bara ca de obicei. Doar sperantele ori panaramele se imprumuta, cum facem noi cu Bendtner si altii ca el, insa nu pot sa-nteleg cum poti sa te bucuri ca-ti revine o panarama in echipa, sa ai sperante ca te salveaza, asta e chiar culmea culmilor! Sau poate Sahin ala o fi fost inca speranta la acea vreme...desarta...
    Last edited by Johnny D; 10th October 2013 at 14:23.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1098
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    El e baiatul ala cu posturi kilometrice pe care de obicei nu le citeste nimeni. E bagat in seama doar cand o ia grav pe aratura
    Nu sunt doar eu in aceasta ipostaza, oricine are un argument rational inchide gura celora care abereaza, asta e valabil in cam absolut orice circumstanta, nu doar in cazul meu! Mai apoi daca greseste este pus la punct, absolut natural, insa in aceasta situatie cred ca oamenii astia nu stiu interpreta o treaba absolut banala... zero in Europa=zero in istoria Europei! Chiar asa sa fie!? Pai in cazul asta Iugoslavia nu e zero in Europa, ba chiar e o tara foarte importanta mai ales in fotbal, dar atunci va rog sa mi-o aratati pe harta!
    Gandeste-te mai bine inainte sa vorbesti, si o sa aflii ca si tu esti in aceeasi situatie ca si mine de multiple ori, si apoi o sa aflii ca nu doar tu, daca-ti extinzi gandirea si mai departe. Chef numa sa ai de-a gandi, deoarece capacitati cred ca ai!

    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    il stii pe luci?? ei doi is prieteni.
    cred ca asta zice destul de multe despre el. e greu cu de astia
    Binenteles, "Spune-mi cu cine te-nsotesti, ca sa-ti spun cine esti!" Bunico, tu esti!?
    Imi cer scuze bunico, o sa incerc sa-mi gasesc doar vorbe duioase in prezenta ta!
    Last edited by Johnny D; 10th October 2013 at 14:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1099
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Dupa nu a fost folosit cum trebuie la Liverpool.
    A scazut fata de ce juca acum cativa ani in Germania, e titular la Dortmund doar pentru ca Gundogan e accidentat.
    Ce vrei tu sa spui e ca Liverpool nu are banca tehnica, sunt un club slab in acest domeniu, iar ponoasele le trage partea administrativa!
    Hmm... intresant punct de vedere, deci tu zici ca poate ar trebui sa radem nu de conducerea financiara care le cumpara tot ce vor astora din conducerea tehnica, ci defapt de astialalti de pe banca ca habar n-au ce vor si chiar daca-si dau seama, nu stiu sa-si foloseasca propriile achizitii ce le-au comandat! Hai ca asta-i tare de tot, sincer nici nu m-am gandit pana acum la o asemenea gafomaximala!
    Liverfool indeed!

    Ar trebui poate sa se orienteze catre antrenori ce n-au prea multe-n comun cu istoria lui Liverpool, cormoranii nu prea au tangenta cu partea tehnica! Noi asa am ajuns la succes, Chelsea la fel, ce treaba avea Wenger sau Murinho cu istoriile lui Arsenal sau Chelsea!? Zero in fotbal pana la urma au fost cei 2 inainte sa vina-n Europa, Murinho nici macar n-a fost fotbalist, ca tot vorbeam de zero!
    Last edited by Johnny D; 10th October 2013 at 14:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1100
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Johnny, opreste-te,te rog! Borussia Dortmund, este una dintre cele mai galonate echipe din fotbal! Nu o intamplare, ca, sa zicem, Steaua&Steaua Rosie! Si, tot Borussia, inseamna a doua echipa din toata istoria fotbalului german, de club,evident.
    MEREU SUPERIORI !!!

  9. #1101
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Johnny, opreste-te,te rog! Borussia Dortmund, este una dintre cele mai galonate echipe din fotbal! Nu o intamplare, ca, sa zicem, Steaua&Steaua Rosie! Si, tot Borussia, inseamna a doua echipa din toata istoria fotbalului german, de club,evident.
    Eu cred ca are dreptate, e o echipa frumoasa ce-i drept, cu o galerie si istorie impresionanta, dar e gen Napoli in Italia, o echipa cu istorie, dar prea putina istorie recenta..

    Daca judecam echipa dupa istorie, ce am putea spune de Leeds spre exemplu? Si ei au facut performanta la sfarsitul anilor 90 inceputul anilor 2000..
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  10. #1102
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...cu pretul cvasifalimentului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #1103
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Istoria mea nu e la fel de bine pusa la punct, dar Dortmund nu a fost cam in aceeasi situatie?
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  12. #1104
    #49 EonLockz's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Londra
    Posts
    761
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dennis View Post
    Eu cred ca are dreptate, e o echipa frumoasa ce-i drept, cu o galerie si istorie impresionanta, dar e gen Napoli in Italia, o echipa cu istorie, dar prea putina istorie recenta..

    Daca judecam echipa dupa istorie, ce am putea spune de Leeds spre exemplu? Si ei au facut performanta la sfarsitul anilor 90 inceputul anilor 2000..
    Nu chiar, pe plan european, ultimul trofeu l-au luat in '75 iar pe plan intern in '91-'92 iar inainte de asta in '73-'74. E ceva diferenta, nu sunt atat de recente performantele plus ca un Fairs Cup(EL) nu se compara cu un Champions League.

    LE: Ma refer la Leeds.
    Last edited by EonLockz; 10th October 2013 at 17:40.
    [B]Most clubs are like Lil' Wayne, all that matters is the bling.[/B]

  13. #1105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Johnny, opreste-te,te rog! Borussia Dortmund, este una dintre cele mai galonate echipe din fotbal! Nu o intamplare, ca, sa zicem, Steaua&Steaua Rosie! Si, tot Borussia, inseamna a doua echipa din toata istoria fotbalului german, de club,evident.
    Tot zero ca si cota europeana au fost!
    Daca 5 ani nu scoti camasa in Europa macar cu 2 participari cu succes pe acest decurs, devii un nimeni imediat! Istoria e cel mai important lucru pentru un fan al unei anumite echipe, dar in ceea ce priveste exclusiv acel club, pentru restul doar istoria recenta conteaza, iar restul sunt vast majoritari! Nimeni nu te ia-n serios cand vii cu o fisa a postului, doar daca ai si capabilitatile de a o sustine! Se intelege aluzia!
    Last edited by Johnny D; 11th October 2013 at 07:23.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1106
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    ...cu pretul cvasifalimentului.
    Pe mine unul ma dispera patronii care-si bat joc de cluburi, patorni care vin ba sa bage niste bani sa faca rapid performanta si daca nu o obtin, respectiv daca nu prind macar grupele CL baga clubul in faliment sau si mai rau, patroni care vor doar sa scoata bani din fotbal, cum reusesc sa creasca ori sa puna mana pe un jucator de viitor, cum il vand si cumpara carpe in schimb!
    Consider chiar o crima genul asta de comportament si din pacate nu e pedepsit! Eu unul consider ca nu ar trebui sa existe patronaj care sa bage in buzubar bani din transferuri, transferurile ar trebui sa constituie exclusiv bugetul clubului, clubul in sine sa aiba o entitate duala, sa fie atat in patrimoniul zonei sau orasului de unde provine, practic in patrimoniul autoritatilor locale prin lege care au obligativitatea sa vegheze asupra finantelor si bunului mers al sau cat si in posesia patronului dar care nu are drepturi cvasiabsolute asa cum are in orice interprindere unde e proprietar. Astfel banii din transferuri sa fie bine cuantificati, verificati de finante cu o pedeapsa de minim 5 ani de inchisoare pentru cei care se ating de un bun public pana la urma. Patronul care detine clubul ca sa fie asa cum ar trebui sa fie un club, ar trebui sa se descurce cu restul veniturilor, bilete, sponsorizari, competitii, televizari, etc. Cine nu e instare sa-si administreze clubul fara sa bage in buzunarul propriu banii din transferuri, n-are decat sa plece naibii si sa lase pe altii mai capabili, astfel s-ar evita multe felimente mai mult sau mai putin premeditate.
    Banii acestia castigati din eventuale transferuri(vanzare de jucatori) ar trebui folositi doar cu scopul altor transferuri(cumparare de jucatori)!
    Singurul abilitat a se atinge de acesti bani ar trebui sa fie prin lege managerul, care eventual poate primi bani in plus de la patron, dar niciodata patronul n-ar avea dreptul sa-i interzica sa foloseasca banii de transferuri pentru transferuri, daca nu-i place managementul, sa-si schimbe daraca managerul si cu asta basta! Asa s-ar face treaba daca s-ar implementa un regulament de genul asta obligatoiru la nivel european de catre FIFA, deoarece degeaba in Anglia de exemplu el e respectat de oameni de bun simt si caracter, daca el nu e pus pe foaie, in Romania si poate alte tari patronii isi bat joc de echipe intr-un hal absolut oribil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1107
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1

  16. #1108
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    de parca ar prinde el nationala.
    retired.

  17. #1109
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Asta nici la U21 nu e titular.

  18. #1110
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Imediat incepe etapa. Postati si la astea,va rog. Postati la primele 6. Nu cele sticjy,la threadurile de meci
    Http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=514
    MEREU SUPERIORI !!!

  19. #1111
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Ce gol ne-a dat Cabaye, iarasi.

    Nu stiu cum a ramas la Newcastle.

  20. #1112
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Pfff, frumos sut!
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  21. #1113
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Stevie din penalty cu al 100-lea gol in EPL.

    1-1 cu Newcastle in 10 oameni. Se poate!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •