Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 32 of 32

Thread: 2013 ºi noi

  1. #22
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Ceva ponturi pentru impatimiti de pariuri:

    Tony Gallopin vs Daniel Moreno 2 @2 (cu toate ca Moreno va fi doar un locotenent pentru Purito ma astept ca Gallopin sa nu fie la final.Cota de 2 mi se pare mai mult decat atractiva)

    Diego Ulissi vs Gianni Meersman 1 @1.70 (Ulissi e intr-o forma extraordinara in aceasta primavara.A avut rezultate de top in curse precum Paris-Nice,Settima Coppi e Bartali si Vuelta a Pais Vasco)

    Roman Kreuziger vs Ryder Hesjedal 1 @1.95(Kreuziger va fi liderul celor de la Saxo in aceasta cursa,pe cand Hesjedal va avea de impartit acest statut cu Daniel Martin care pare rutierul mai in forma in acest moment pt Garmin.Un alt motiv pentru alegerea facuta este faptul ca cehul si-a planificat sa atinga varful de forma al anului in Ardeni pe cand Hesjedal si-a planificat acest lucru in Giro)

    Philippe Gilbert vs Simon Gerrans 1 @1.65 (Nu prea cred ca poate sa le stea cineva in cale lui Gilbert si Sagan pe acest traseu)
    3 din 4 nimerite.Cursa extraordinara pe final.Sagan a inplodat rau de tot pe ultima trecere peste Cauberg.Gilbert a plecat parca prea tare si n-a mai avut suflu.A fost totul sa nimic pentru el.Are deja doua Amstel castigate.Locu' 2 sau locu 10 pentru el e acelasi lucru.
    Kreuziger a fost fenomenal.Merita toate laudele din lume.
    Pentru Fleche Wallone merg pe Gilbert,iar LBL va fi intre Gilbert si Valverde.Asta daca nu-si revine Purito.

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Spre surprinderea mea , Gilbert chiar arata o forma foarte buna, insa nu cred ca-l poate invinge pe Rodriguez pe Mur de Huy in cazul in care acesta isi va reveni.

  3. #24
    incepator
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Purito participa in FW ! Ramane de vazut la ce nivel va fi dupa accidentarea din Amstel.

  4. #25
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    am uitat si de amstel si de sageata! fuck! azi a fost daniel moreno, iarasi o sumpriza, n'asa?

    poate dumineca o sa retin minte ca e liej-baston-liej

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Daniel Moreno a fost fenomenal! Omul a avut o explozie uluitoare , fara sa-i poata sta cineva in cale. Victorie in stilul lui Purito din 2012.

  6. #27
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    din diverse motive n-am vazut mai nimic din vuelta, am urmarit doar la ceas de seara rezultatele. pare a fi foarte palpitant ce se intampla. va invit sa vedeti maine ceea ce se anunta a fi o etapa formidabila.

  7. #28
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    pai cam asa a fost

  8. #29
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Formidabil. Horner la 42 de ani castiga Vuelta!!!

  9. #30
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    Horner a castigat Vuelta dupa o etapa superba...multe multe atacuri, americanul a stiut sa isi conserve energia, daca etapa mai avea poate jumate de kilometru il prindea si pe Elissonde

  10. #31
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    a inceput ceea ce se anunta o cursa foarte spectaculoasa, cursa de sosea de la CM.

    pentru cine vrea sa urmareasca: http://www.youtube.com/watch?v=I9_YbtPUgXY

  11. #32
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Dupa 7 ore si 30 de minute de cursa, Rui Costa a devenit campion mondial castigand la sprint in fata lui Purito Rodriguez. Pe 3 a venit Valverde, iar pe 4 Nibali.

    Portughezul a fost incredibil. Pe final a stat la panda intr-un grup cu Purito, Nibali si Valverde, iar in ultimul kilometru l-a prins pe Rodriguez si l-a batut la sprint. Superb finalul

    Niciun rutier britanic nu a terminat cursa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •