View Poll Results: Credeti ca vor fi condamnati?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • DA

    1 20.00%
  • NU

    2 40.00%
  • Nu stiu ce vreau

    2 40.00%
Page 27 of 39 FirstFirst ... 17252627282937 ... LastLast
Results 547 to 567 of 817

Thread: Dosarul Transferurilor

  1. #547
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Conteaza prea putin. Repet a fost judecat gresit.
    Ba conteaza foarte mult chiar. Daca el a ales sa faca recurs a primit pe merit anii de bulau.
    Avea totul. Lovele si par implantat dar a cazut in cel mai mare al doilea pacat al omului care deja are bani. Dorinta de putere. Daca nu pica in pacatul asta acum era bine merci pe lupa lui si se amuza la tv de colegii din dosar. Dar nu, Gica a vrut sa fie zbir. Sa aiba subordonati si sa faca el regulile (discutabil si aici pentru ca ma indoiesc sa fi avut el putere sa faca ceva fara ok-ul cancerosului Sanducu). Pana la urma si visul asta oltenesc are riscurile lui iar Gica a riscat totul.... si s-a rasturnat cu caruta.
    Sentinta cu suspendare era mai mult decat parfum si el trebuia sa stea in banca lui dupa semnalul asta. Stia mai bine ca oricine cat de vinovat este dar a crezut ca justitia e un joc poker si e loc de cacealma.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #548
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Teoria ta sta in picioare.
    Dar de ce sa nu crezi ca omul a stiut ca nu e asa vinovat precum vrea procurorul si se crede in presa apoi a incercat sa dovedeasca ca nu e vinovat? Sa dovedeasca ca nu e vinovat, e nostim spus dpdv judecare ...
    Pt mine Popescu a actionat ca pe vremea cand era fotbalist. Stia ca e corect in ansamblu dar a mai faultat din cand in cand. A fost sanctionat dar nu eliminat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #549
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    )))))))))

    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  4. #550
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Teoria ta sta in picioare.
    Dar de ce sa nu crezi ca omul a stiut ca nu e asa vinovat precum vrea procurorul si se crede in presa apoi a incercat sa dovedeasca ca nu e vinovat? Sa dovedeasca ca nu e vinovat, e nostim spus dpdv judecare ...
    Pt mine Popescu a actionat ca pe vremea cand era fotbalist. Stia ca e corect in ansamblu dar a mai faultat din cand in cand. A fost sanctionat dar nu eliminat.
    ca judecator nu poti da condamnari (mai ales cu ani grei de bulau) din burta. sa ii scapi pe unii de parnaie e mult mai usor dar daca bagi pe cineva la zdup nevinovat ai belit carcaletele. sunt instante supreme (vezi cedo) care te pot ruina si iti pot pune punct carierei. radem intre noi de aia care s-au obisnuit sa tipe ca sunt condamnati politic dar nu cred ca se joaca vreun judecator cu asta.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #551
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    De acord.
    Dar repet, Popescu a fost pus la gramada. Si gramada ascunde probabil ceva lipsa de discernamant.

    Apoi ma opresc aici deoarece nu sunt avocatul sau si nici milioanele sale nu le posed
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #552
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    daca recursul a fost facut de inculpati, zau ca nu pricep ce dracu l-a mancat in cur pe Lord de asa ceva! ala ce dracu voia sa reabiliteze?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #553
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    faza naspa este ca odata ajunsi dupa gratii fratii becali cu jiji vor face reintregirea familiei si aia se plateste

    deci tot statul ii plateste
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  8. #554
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Popescu a dat cu subsemnatul pe niste acte cand lucra la fratii &Co trebuie sa fie niste dovezi prea clare sa poti lua ani de puscarie.


    Hinghi a explicat foarte plastic situatia
    Dosarul astta a trrecut prin mai multe grade de jurisdictie,intersant de cate ori a fost condamnat Popescu si M.M,dioar cei doi din cate imi amintesc aveau o sansa sa ia cu suspendare.
    Last edited by iulian_1976; 5th March 2014 at 00:17.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #555
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Popescu a dat cu subsemnatul pe niste acte cand lucra la fratii &Co trebuie sa fie niste dovezi prea clare sa poti lua ani de puscarie.

    Hinghi a explicat foarte plastic situatia
    Bineinteles ca exista dovezi foarte clare gen semnaturi pe niste hartii, dar astea sunt alibiuri pentru judecatori. Adica exista acoperire pt decizia lor.

    Insa faptul ca au cerut suplimentare tradeaza ceva ...

  10. #556
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    gasesc undeva emisiune alui banciu?
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  11. #557
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    oricum, sa bagi fostul capitan al Barcelonei la bulau, e chestie mare

    chiar, or avea si aia ziare cu titluri tampite gen "asta schimba totul. fost capitan al Barcelonei la inchisoare pentru urmatorii 3 ani".
    oare fanii cocalari ai lui Real fac deja glume pe seama Barcei pe chestia asta?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #558
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    http://inregistrari.b1.ro/view-04_Ma...banciu-85.html

    **** sclavilor din presa...! cu dedicatie de la tata banciu!
    atat de penibili sa fie toti.. m-am uitat si eu pe sarite pe la toate canalele si toti ca nu e normal domne ce se intampla.... dar ei toata viata au facut asta manevre financiare si au scapat ieftin acum!

    ps: numai pt dialogurile alea de acum 1 an 2 din procesu`asta si-o merita pt sfidare a judecatorilor
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  13. #559
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    L-am vazut pe Ilie Dumitrescu la Fotbal European...pff, era cazut. Nu-si gasea cuvintele, mai avea putin si ii dadeau lacrimile. Mi se pare ca s-a abtinut destul de tare. Chiar mi-a parut rau de el...au fost colegi, au ramas prieteni, se creeaza o legatura speciala. Orice ar fi facut Popescu, cand e vorba de un prieten bun, esti subiectiv si nu poti sa ramai impasibil.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  14. #560
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    nu poti sa transfomri federatia in clanu` tau prieteni rude tot! \
    nu mie mila de ilie daca era prieten nu se baga cu el in campania asta... da urat sa auzi numai rude veri nepoti pe langa popescu
    in ce tara mai e asa ?
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  15. #561
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TaciAcolo View Post
    http://inregistrari.b1.ro/view-04_Ma...banciu-85.html

    **** sclavilor din presa...! cu dedicatie de la tata banciu!
    atat de penibili sa fie toti.. m-am uitat si eu pe sarite pe la toate canalele si toti ca nu e normal domne ce se intampla.... dar ei toata viata au facut asta manevre financiare si au scapat ieftin acum!

    ps: numai pt dialogurile alea de acum 1 an 2 din procesu`asta si-o merita pt sfidare a judecatorilor
    Dan Filotti a fost cel mai penibil pentru toti (si mie imi placea de el, chit ca e rapidist ). Mai ceva ca o ****re proasta de la tara...la un moment dat s-a enervat pana si Vochin pe el si a zis ca trebuie sa fim barbati ( )))))) ) si ca viata merge mai departe. Nu mi-a placut ca nici Vochin nu prea a spus ce trebuie. Ba chiar o dadea asa in periere (dupa cearta din nimic cu Reghe cred ca a ramas cu sechele ). Singurul care a pastrat balanta in echilibru a fost Naum.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  16. #562
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TaciAcolo View Post
    nu poti sa transfomri federatia in clanu` tau prieteni rude tot! \
    nu mie mila de ilie daca era prieten nu se baga cu el in campania asta... da urat sa auzi numai rude veri nepoti pe langa popescu
    in ce tara mai e asa ?
    Nu despre asta voiam sa vorbesc. Doar de o simpla relatie de prietenie de multi ani. Amintiri impreuna, bune si rele, samd. Eu apreciez mult lucrurile astea.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  17. #563
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    nu stiu de ce am impresia dar Copos cred ca mai prefera un an-doi decat sa fie silit sa dea banii aia.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #564
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    nu stiu de ce am impresia dar Copos cred ca mai prefera un an-doi decat sa fie silit sa dea banii aia.

    Si acasa o gura mai putin de hranit.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  19. #565
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Vor fi mai atenți, au învățat că nimeni nu este mai presus de lege și că taxele nu trebuiesc ocolite. Știu că nu este o plăcere, dar e o măsură normală și de bun simț! Era timpul să avem și noi un șoc, așa cum au avut și alte campionate. Această măsură aduce cu sine curățarea fotbalului, mai ales că și Gică Popescu a primit închisoare cu executare, care a și venit cu valiza de bani la ANAF! Am fost nevoit să trimit acea persoană care venise în numele lui Popescu la Trezorerie, să îi explic că noi nu primim banii cu sacoșele, ci cu chitanță. - See more at: http://www.fanatik.ro/bodu-176322#sthash.Ez9E2li8.dpuf

    maxima
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  20. #566
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Tuulaaaiiii....

    Dupa ce aproape toata ziua printre picaturi am citit stirile de la BBC la Reuters la CBC sa vad ce mai e in Ucraina, abia acu v-o ora am vazut treaba asta, cititi din urma (aproape) tot nu pot sa zic decat: Restul ai spus voi.
    beleafer

  21. #567
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    Sa inceapa cererile de eliberare pe motive medicale. Se va incepe pentru inceput cu ceva mai usor...hemoroizi sau stomatita. Daca nu tine, da-i cu:paralizii, tumori, "au, ma-nteapa!"..alea, alea...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •