Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 217

Thread: Dinamo 2

  1. #43
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    pe site-ul oficial, cei de la dinamo spun ca pape moussa diakhate a fost coleg cu mutu la fiorentina. cam ca lache cu abramovici, intrucat diakhate nu a imbracat nici macar un minut tricoul viola, ci a fost imprumutat la o echipa obscura din divizia secunda belgiana, eupen...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  2. #44
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Azi, 10 Sept, Dinamo II antrenată de Flavius Stoican a cîștigat un meci amical cu Juventus Colentina, scor 3-1.

    La roș-albi au evoluat și cîțiva jucători de la prima echipă. Laurențiu Rus a marcat un gol și a fost foarte lăudat de antrenor. Pentru Dinamo au mai înscris Tudorache și Stavilă. Stoican a folosit și fotbaliștii nou-veniți la echipă, printre care și albanezo-englezul Iliasi Bakim, care e în probe.

    Cum au evoluat jucătorii noi (conform specialiștilor din presă):

    Ștefan Mardare - A jucat prima repriză. A avut 3 intervenții bune, da a arătat și momente de nesiguranță, mai ales că nu e încă la un nivel bun din punct de vedere fizic.

    Bakim - A fost introdus la pauză și scos cu 10 minute înainte de final. Evoluție slabă, a avut o singură acțiune, finalizată prost.

    Zougoula - A jucat prima repriză. A impresionat printr-un presing agresiv, a alergat foarte mult. N-a marcat, dar a coborît des pentru a primi baloane și a intrat în combinații.

    Pape Diakhate - A jucat prima repriză. Evoluție sigură, consistentă la mijlocul terenului

  3. #45
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 2

    Concordia 2 - Dinamo 2 0-1

    A inscris Buia.
    Last edited by leodacin; 17th September 2013 at 11:07.

  4. #46
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 3

    Dinamo 2 - Viitorul Domnesti 3-0

    Dinamo 2: Samoilă (63 Muțiu) – Dobrosavlevici, Mardare, Nedelcearu, A. Radu – Hasanovic (46 Diakhate), Jugaru – Buia (79 R. Radu), Zougoula, Tudorache (71 Cazacu) – Balint
    Rezerve: Crăciun, Stan, Stavilă
    Antrenor: Flavius Stoican

    Au inscris: Balint (23-penalty), Buia (45), Diakhate (49)

    Clasament

    1. Juventus București 9
    2. Dinamo II București 9
    3. CS Apă Craiova 6
    4. CS Balotești 6
    5. CS Vișina Nouă 4
    6. CS Tunari 4
    7. FC Balș 4
    8. Metaloglobus București 4
    9. Viitorul Domnești 3
    10. Inter Clinceni 2
    11. CS Podari 0
    12. Concordia II Chiajna 0

  5. #47
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Etapa 4

    Inter Clinceni – Dinamo 2 1-1 (1-1)


    DINAMO 2: Samoilă – Cazacu, Nedelcearu, Mardare, A. Radu – Tudorache (76 Stănici), Tătar, Jugaru, Al. Stan (89 Gabor) – Stavilă (61 R. Radu), Buia (90+1 Vartanian)
    Rezerve: Muțiu – Crăciun
    Antrenor: Flavius Stoican

    A inscris Buia, din penalty.

  6. #48
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Jucătorii de la Dinamo 2 se arată încântați de antrenorul Stoican în sensul că le este apropiat, știe să îi motiveze și să le dea plăcerea de a juca fotbal.

  7. #49
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    sa vedem daca la fel de incantati vor fi si cei de la dinamo 1...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  8. #50
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sunt convins ca si cei de la Dinamo 1 vor fi incantati de Stoican drept antrenor.

    problema este ca la Dinamo 1 e nevoie de o crestere majora in joc, de redarea increderii si ambitiei, de imbunatatirea parametrilor fizici.
    altfel ramanem cu bucuria jucatorilor ca au un antrenor 'de-al lor'.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #51
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Etapa 5

    Dinamo 2 - CS Balotesti 0-1



    DINAMO 2: Andrei MANYUR – Răzvan CAZACU, Ștefan MARDARE, Pape DIAKHATE, Steliano FILIP – Vlad TUDORACHE (74 Djamil CAMARA), Mirza HASANOVIC (46 Ionuț ȘERBAN), Cătălin MUNTEANU (69 Ionuț JUGARU), Alexandru STAN – Darius BUIA, Valentin BALINT (46 Bogdan STAVILĂ)

    Rezerve: Vlad MUȚIU – Alin DOBROSAVLEVICI, Raul GABOR

    Antrenor principal: Iulian MIHĂESCU
    Antrenor secund: Ilie ALEXE
    Antrenor portari: Nicolae TOADER


    http://www.fcdinamo.ro/wp-content/up...0295323121.jpg

  10. #52
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah da' e posibil sa faci 4 schimbari??
    De cand asta? Sau e o greseala?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #53
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    viitorul e asigurat. daca ne-a batut balotesti, noi avand si jucatori din prima echipa... se simte ca mister a fost avansat.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  12. #54
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ce viitor? Prezentul e penibil daca ai 6-7 jucatori prezumptiv de Liga 1 si te bat aia de Liga a 3a.

    In fine, revin la intrebarea de mai sus: e voie sa faci 4 schimbari intr-un meci asa cum pare sa fi facut Dinamo cu Balotesti?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #55
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cu siguranta este voie, pt ca am vazut ca si-n alte meciuri de liga 3 am facut 4 schimbari.

    Viitorul suna bine daca vine Razvan. Matei, Neli sau Marilu. Cineva din familia Lucescu, oricum
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #56
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Multumesc, nu stiam asta si era posibil sa fi fost o eroare a reporterului. E ciudat, desi la amatori se practica din motive evidente.

    La ce vedem acum venirea lui Razvan ar fi un mare pas inainte. Ar fi mai greu ca vestiarul sa-l saboteze pentru ca in cazul asta ar pierde in fata conducerii. Dar sper ca Stoican sa aiba rezultate excelente ca altfel Razvan va veni sa salveze Dinamo de la retrogradare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #57
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai fotbalul din liga a 3-a cam acolo este (amatori). Probabil sunt obligati sa joace cu 3-5 juniori (nu stiu) si atunci sunt mai permisivi in regulament. La noi a fost schimbat juniorul Melcu, tanara speranta a lui Anghelache. Chiar vorbeam azi cu un caine suferind si-mi spunea ca-l prefera de 100 de ori pe Mutu in locul batranilor din Muppets, ca brigadier de reconstructie pe langa pleiada de tineri promitatori

    Sigur, sa mai asteptam pana diseara cu mister Stoican. Vedem atunci daca a preparat jarul care trebuie, sau le-a dat tot coliva, ca predecesorul sau
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #58
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Etapa 6

    Viitorul Municipal Craiova – Dinamo II 2-0 (2-0)

    DINAMO II: Manyur – L. Cristea (62 R. Radu), Nedelcearu, Mardare, Dobrosavlevici – Fai (78 Tudorache), Diakhate, Jugaru (84 Krausz), Cazacu – Al. Stan (65 Tătar), D. Buia

    Mardare a fost eliminat in min 53.

  17. #59
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pai da, pe siteul alora de la Viitorul Municipal Craiova scrie ca joca fotbal din pasiune. http://www.csapacraiova.ro/
    La Dinamo in zilele noastre sunt mari probleme cu pasiunea pentru fotbal.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #60
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pe mine m-ar bucura sa joace macar din pasiunea pt bani, distractie, bautura si femei, numai sa joace, in mm!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #61
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    pai pasiunile alea in excces nu se impaca prea tare cu forma sportiva.

    si mai am o teorie verificata empiric: daca vrei sa vezi potentialul jucatorilor atunci vezi ce muzica asculta.
    -daca o ard cu manele atunci e cam clar ca o sa bata pasul pe loc si sunt d'aia de traiesc ca sa moara dusmanii ca o duc ei mai bine.
    -aia de o ard pe discareala/trance sau similar sunt educabili dar nu denota inteligenta; drept urmare faci echipa cu ei daca ai un antrenor care sa-i ordoneze in teren prin cuvinte pe intelesul lor
    -aia de sunt pe ritmuri rock sunt jucatori cu oua, au personalitate, au ambitie si sunt suficient de inteligenti ca sa inteleaga partituri de joc mai complexe. Cu siguranta au pasiune si poti sa-i motivezi daca spui ceea ce trebuie. Aici poti vedea drept exemplu Croatia pe vremea lui Balic antrenor care i-a dus in finala mica a Mondialelor.

    Daca nu ma credeti, inchideti ochii si imaginati-va echipa dansand pe teren in ritm de manele, pe muzica disco si pe rock. Care se misca mai motivant si de la care sperati rezultate bune?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #62
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In ultima instanta, ma gandeam la ceva care sa motiveze niste capete seci. M-am gandit ca s-au apucat de fotbal ca sa aiba masini, bani si femei, pt ca alte scopuri metafizice nu cred ca intra in discutie. Pai ce le-arati tu femeilor? Cat de imbecil esti, meci de meci? Ah, stai, asa erau femeile pe vremea bunicii. Cele de-acum vor ce aveau brazilienii de la Bistrita, de era Manea invidios la conferinta

    Singura data cand i-am vazut revoltati pe baietii astia a fost cand ii obosea nea Gigi cu antrenamentele si ajungeau obositi la discoteca, seara E clar ca oamenii vin la birou, hotarati sa taie frunza cateva ore, apoi sa-si vada de-ale lor (ca noi toti, de altfel ). Nu ma deranjeaza atat de mult nonvaloarea, cat lipsa de ambitie. Intr-un fel, ii inteleg: ma uit la mine , dar ei au o responsabilitate, e Dinamo. Ar trebui sa aiba

    Sa stii ca un prim pas a fost facut: playlist-ul de dinainte de meci e impanat cu de-alde AC/DC, Scorpions, Metallica, Tina Turner (merge ), David Bowie, Brian Adams, U2 etc. Desi nu-mi pare ca are vreun impact, nici macar in tribuna
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #63
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    pai pasiunile alea in excces nu se impaca prea tare cu forma sportiva.

    si mai am o teorie verificata empiric: daca vrei sa vezi potentialul jucatorilor atunci vezi ce muzica asculta.
    -daca o ard cu manele atunci e cam clar ca o sa bata pasul pe loc si sunt d'aia de traiesc ca sa moara dusmanii ca o duc ei mai bine.
    -aia de o ard pe discareala/trance sau similar sunt educabili dar nu denota inteligenta; drept urmare faci echipa cu ei daca ai un antrenor care sa-i ordoneze in teren prin cuvinte pe intelesul lor
    -aia de sunt pe ritmuri rock sunt jucatori cu oua, au personalitate, au ambitie si sunt suficient de inteligenti ca sa inteleaga partituri de joc mai complexe. Cu siguranta au pasiune si poti sa-i motivezi daca spui ceea ce trebuie. Aici poti vedea drept exemplu Croatia pe vremea lui Balic antrenor care i-a dus in finala mica a Mondialelor.

    Daca nu ma credeti, inchideti ochii si imaginati-va echipa dansand pe teren in ritm de manele, pe muzica disco si pe rock. Care se misca mai motivant si de la care sperati rezultate bune?

    Hai ca-i tare postarea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •