View Poll Results: Cel mai antipatic post TV

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Antena 1

    1 4.17%
  • Antena 3

    9 37.50%
  • B1 TV

    2 8.33%
  • DDTV

    0 0%
  • Kanal D

    1 4.17%
  • OTV

    3 12.50%
  • Prima TV

    1 4.17%
  • PRO TV

    0 0%
  • Realitatea TV

    1 4.17%
  • Romania TV

    1 4.17%
  • Sport.Ro

    3 12.50%
  • Altul

    2 8.33%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 41 of 41

Thread: Cel mai antipatic post TV

  1. #22
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    La toate posturile tv din poll am fost in stare sa ma uit mai mult de o jumatate de ora in continuu.

    La ce nu ma pot uita decat cateva secunde: Disney Channel. Emana un fel de idiotenie subliminala. E si dublat f. prost in româna. Se uita copiii la asa ceva?
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  2. #23
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    se mai uita aia care vor sa vada bucati si nu prea au alternative, ca alt motiv pentru care ai lasa televizorul chiar si un minut pe Disney Channel nu gasesc (neaparat apesi "mute" )
    Last edited by Shinnok; 26th August 2013 at 17:14.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E greu sa departajezi, pt ca fiecare post are nationala lui de imbecili sau lichele. Problema este daca e ceva simulat sau asa sunt ei. Eu cred ca, de exemplu, Kanal isi face bine treaba, exploatand segmente bine definite ale publicului. La fel celelalte posturi comerciale, care-si vad interesul si cu investitii minime (integrala Cichi Cean, Segal si horror de Buftea) aduna caimac frumos din reclame, zi de zi.

    Canalii mi se par A3, pt ca nu aduc nimic publicului (ailalti macar ii distreaza pe imbecili), ci doar stapinilor. Dar si aici este de apreciat lichelismul, pt ca nu mi se pare ceva simulat. Aia asa sunt. Scuipatul care li se scurge in barba cand se sufoca, compulsiv, penele de prost, crizele de menopauza ale doamnei Grecu, totul e natural. Daca nu era A3, i-ar fi cantat la taragot administratorului de bloc, sefului sau oricui ar fi fost dispus sa primeasca un pupy in penix.

    Nu am spus nimic de B1, pt ca acolo joaca Rrrradu Banciu, care n-are mama, n-are tata!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #25
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    se mai uita aia care vor sa vada bucati si nu prea au alternative, ca alt motiv pentru care ai lasa televizorul chiar si un minut pe Disney Channel nu gasesc (neaparat apesi "mute" )
    Ce bucata sa vad pe Disney Channel? Crezi ca am fantezii cu Minnie Mouse? Hannah Montana nici macar n-a prins revolutia romana.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  5. #26
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu am spus nimic de B1, pt ca acolo joaca Rrrradu Banciu, care n-are mama, n-are tata!
    un maaaare frustrat.

  6. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    posturile romanesti sunt atat de slabe incat e greu de facut o ierarhie.
    cu greu gasesti o emisiune buna intr-o zi, cu greu gasesti un program decent, peste tot produc paie pentru boi sub forma de divertisment de mahala, pseudo-stiri cu sange si *****uri, filme de doi lei samd. Inclusiv canalele de muzica sunt inundate de disco-manelele romanesti.
    printre putinele emisiuni vizionabile sunt transmisiile sportive de la competitiile sportive internationale, dar astea vin in principal pe Eurosport. Apropo, sport.ro e probabil cel mai prost canal vazut de mine si care pretinde ca ar fi de sport. De cate ori dau pe acest canal sunt batai prezentate in tipetele unor comentatori decrepiti...ba isi dau unii pumni, ba e wrestling si vezi dialoguri interminabile intre niste paparude care isi primit moarte in chinuri, ba sunt stiri sportive unde vezi un gol dintr-un meci obscur si un interviu prezentat secvential pe propozitii pe durata a 20 min incluzand calupuri de reclame.
    Nici celelalte posturi teve de sport nu sunt mari scule. red ca ar fi mai interesant daca ar retransmite competitii sportive cu tot cu comentariul local. La meciurile de fotbal romanesti rareori vezi o reluare clara. De obicei ai sute de reluari la un fault de doi lei la centrul terenului si doar o reluare doua la goluri. La Steaua-Legia de ex am vazut fix o reluare dupa primul gol.

    ma tot intreb daca posturile de televiziune romanesti au pe careva care gandeste grila de programe sau pur si simplu copiaza unii de la altii. Nu e pic de imaginatie, se bat pe aceleasi subiecte in acelasi interval orar...daca au unii telenovele se grabesc toti sa bage simultan...am avut nenorocul sa am acces la posturile romanesti in vara asta; la televiziunile de stiri vedeai zi lumina evenimentul tiganesc al anului, respectiv moartea lui Cioaba, cine va fi 'regele', pareri de-ale bulibaselor si altele asemenea. Un spectacol grotesc in care pseudo-jurnalisti se intreceau in a ridica in slavi o familie de tigani cu merite discutabile...'familia regala', 'altetele lor regale', 'principesa xx'...jenant.

    Am avut nesansa sa vad dupa multa vreme si o emisiune Profesionistii la TVR.
    A fost cu Marin Moraru, un artist care ar fi avut multe de spus daca prezentatoarea nu si-ar fi dorit atat de tare sa fie ea protagonista emisiunii. Astfel dl Marin Moraru a avut numai sansa de a raspunde scurt la intrebarile lungi si detaliate ale realizatoarei, fiind pe deasupra taiat grosolan la montaj, probabil ca sa se incadreze in timpul alocat emisiunii.



    Nu stiu daca 'oamenii de televiziune' se uita pe la BBC de ex.
    Emisiunile lor sunt buchisite pana la cel mai mic detaliu: unghiuri de transmisie favorabile, calitatea imaginii impecabila, emisiuni de divertisment in care limbajul prezentatorilor este de multe ori mai elevat decat pretiozitatile de la TVR Cultural in alte timpuri, stiri esentiale din UK si din lume, transmisii sportive exceptionale si cu prezentatori si invitati capabili sa-ti vorbeasca la cel mai inalt nivel despre ceea ce se intampla 'pe teren'...am avut de ex sansa sa urmaresc jocurile olimpice de la Londra la BBC, a fost o splendoare, m-am uitat si la sporturi la care la romani nu as fi pierdut prea mult timp...ceea ce vine ca cireasa pe tort este montajul pe muzica dat la finalul unei transmisii sportive si care contine faze remarcabile din transmisia ce tocmai se incheie; sunt absolut superbe cine nu a avut ocazia sa vada asta sa o faca, e o demonstratie de profesionalism teve la ani-lumina de ceea ce se intampla pe posturile romanesti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #28
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Mie imi plac documentarele despre natura marca BBC. Ii dau clasa NG-ului, parerea mea.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  8. #29
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Loup de Mer View Post
    Mie imi plac documentarele despre natura marca BBC. Ii dau clasa NG-ului, parerea mea.
    Asa e, David Attenborough a fost cel ce a ridicat stacheta documentarelor despre natura la un nivel extrem de inalt. Dar omul e naturalist, meserias...seria lui de documentare despre viata pe planeta raman referinta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #30
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    un maaaare frustrat.
    Da-mi un motiv pt care ar fi asa.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #31
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Da-mi un motiv pt care ar fi asa.
    face misto de gigi. nu-i destul?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  11. #32
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    national Tv - pentru ca au indieni si cea mai cretina crainica de stiri. N24+ pentru ca sunt cretini si dau filme proaste. B1TV , Nasul pentru ca sunt mai ocupati sa se injure cu antenele ( care sunt si ele in topul posturilor antipatice ) decat sa faca o grila de programe acceptabile la care sa se uite si persoanele care nu lucreaza in trust
    retired.

  12. #33
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    da, astia de national sunt oribili cu filmele alea cu indieni sau alea de bataie vechi de nu stiu cand. nu stiu cum de mai exista ca nu se uita nimeni la ei.

  13. #34
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ei nici chiar asa . Asa ziceam si eu dar...surpriza.

    În PRIME-TIME (intervalul de maximă audiență, orele 19.00-23.00):

    Top 5 este schimbat la început de an. Pro TV și Antena 1 ocupă primele locuri în 2013, urmate de Kanal D, Antena 3 și Prima TV. În 2012, pe trei era Antena 3, apoi Kanal D și Acasă TV.
    Cu 993.000 de telespectatori pe minut în ianuarie, Pro TV are un plus de 155.000 față de ianuarie 2013. Antena 1 a câștigat 167.000 de telespectatori, iar la Kanal D plusul este de 133.000 de persoane în fiecare minut.
    TVR 1 coboară pe locul 9, după Național TV și România TV.
    http://www.paginademedia.ro/2013/02/...de-realitatea/

    National TV vad ca e (era la ora articolului) peste B1 si RTV.

  14. #35
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Da-mi un motiv pt care ar fi asa.
    n-as sti de unde sa incep.

    Apropo de National TV. Imi place ca dau 1000000000000 de reluari cu Taxi Driver. N-au buget sa dea altceva sau ce ?

  15. #36
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    1. Scrot.ro
    2. Gazeta Stelistilor de Pretutindeni TV
    3. GigiSport acolo unde toti invitatii au legaturi cu sTeaua
    4. Kanal D
    5. ProTV
    6. RomaniaTV
    7. Antena3
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  16. #37
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    ma miram sa nu zici ceva de Steaua si pe thread-ul asta
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  17. #38
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu e intreg=))))))) juur !!!=))))))))))))
    retired.

  18. #39
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Poate e putin subiectiv, dar in mod sigur si voi sunteti la fel. Cel mai corect e sa voteze timisorenii, oltenii, galatenii etc, adica partile neimplicate in rafuielile triadelor bucurestene
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #40
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    din cate vad, noi si voi o avem in comun pe Antena 3: 3 stelisti si 4 dinamovisti au votat-o
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  20. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, am observat. Politica ne uneste, fotbalul ne dezbina
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •