View Poll Results: Esti de acord cu demolarea?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Da

    8 88.89%
  • Nu

    1 11.11%
Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 216

Thread: Pe cand un stadion nou?

  1. #43
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Hai lasa vrajeala, stim bine despre care hotel vorbesti. Fedy tot la Crivaia isi face concediul?

  2. #44
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    nope,anul asta i-am sistat viza
    granita la Orsova!

  3. #45
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Hai s-o lamurim si p'asta cu tanchistii.
    In 1947 maica rusie a decis sa conceapa un "copil" si in fotbalul romanesc doar ca vazand dupa un an ca acel "copil" e urat si cam zevzec s-a decis sa mai faca o incercare in care sa demonstreze superioritatea comunismului. Din fericire a doua incercare a fost reusita iesind un copil frumos si inteligent care insa peste ani a devenit mai rebel. Asa s-a scris istoria, primul "copil" a ramas cu marea masa de adoratori iar cel de'al doilea cu cei care se impotriveau chiar parintelui.
    Asa si?

  4. #46
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    chiar prigoniti,as putea spune...
    ciudat,si ei au cam acelasi discurs
    granita la Orsova!

  5. #47
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Ei nu pot avea un discurs din motive lesne de inteles.
    Pe de alta parte e evidenta reailtatea, daca ai un copil idiot e normal sa-ti doresti in sfarsit unul cel putin normal.
    Asa si?

  6. #48
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    [QUOTE=laurdog;3696899]Ei nu pot avea un discurs din motive lesne de inteles.
    Pe de alta parte e evidenta reailtatea, daca ai un copil idiot e normal sa-ti doresti in sfarsit unul cel putin normal.[/

    Corect!!!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  7. #49
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Mircea Lucescu cere schimbari majore la Dinamo si crede ca noul proiect al conducerii ar trebui sa includa si construirea unui nou stadion in Stefan cel Mare.

    "La Dinamo trebuie să intervină oamenii de afaceri, trebuie demolat actualul stadion și să se facă unul nou. Zona este centrală, una excelentă. Bucureștiul are nevoie de un al doilea stadion. Nu la nivelul Arenei Naționale, ci al Bucureștiului", a spus Lucescu pentru Dolce Sport.

    Apoi a adăugat: "Spațiu există, trebuie să vină oameni noi, cu idei noi, cu potențial suplimentar și care să își asume răspunderea".
    Ce dracu tot da sfaturi Lucescu asta? Sa vina, sa se implice si apoi sa vorbeasca!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  8. #50
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    ce drac sa facem noi cu un stadion nou?

    noi suntem la un pas de desfiintare iar voi va ganditi la stadion

    stiti vb. aia, un prost arunca o piatra in lac iar 10 destepti se chinuie sa o scoata, asa e si aici unde unul arunca o "stire" iar altii o dezbat
    ehe, discutia asta e veche la Dinamo.
    candva cu ani in urma am dezbatut problema asta pe larg pe un site care din pacate nu mai este (dinamo-online.ro).
    un stadion nou, asa cum s-a dovedit si cu National Arena, atrage mai multi spectatori si motiveaza mai bine jucatorii.
    cand joci pe maidan e mai greu sa te ridici la nivel de echipa profesionista, sa te simti fotbalist intru totul. Plus ca paragina din jur da sentimentul de paragina si suporterilor si jucatorilor. E foarte greu sa speri la performante mai acatarii cand paragina e cuvantul de ordine la tot ce vezi in jur.

    Dar altfel ai dreptate, acum nu prea e momentul sa discutam despre asa ceva cand astia de-si zic actionari nu au bani nici sa plateasca salariatii si jucatorii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #51
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    si totusi, eu as vrea un stadion nou. 20.000 de locuri ar fi perfect.
    in ceea ce o priveste pe tampita aia de lipa, nici nu merita bagata in seama. a dovedit ce capacitate de manager are...
    un stadion nou, cu facilitati moderne, fara porcariile alea de piste de atletism, ar umple stadionul. 20.000 de suporteri pe meci ar fi foarte bine. chiar si 15.000.

    si ar fi si langa chile... http://www.freesmileys.org/smileys/s...atdrink004.gif
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  10. #52
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    si totusi, eu as vrea un stadion nou. 20.000 de locuri ar fi perfect.
    in ceea ce o priveste pe tampita aia de lipa, nici nu merita bagata in seama. a dovedit ce capacitate de manager are...
    un stadion nou, cu facilitati moderne, fara porcariile alea de piste de atletism, ar umple stadionul. 20.000 de suporteri pe meci ar fi foarte bine. chiar si 15.000.

    si ar fi si langa chile... http://www.freesmileys.org/smileys/s...atdrink004.gif
    nu stiu daca la voi e problema cu stadionul,ca de aia nu mai vine lumea...la voi e mai degraba sictirul asta fata de echipa si tot ce i acolo,si lipsa de rezultate si caterinca din conducere cred ca v'a facut sa vi se ia de meciuri si de tot
    Rapid NU MOARE!!!

  11. #53
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    nu cred ca stadionul e problema nr.1 acum
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #54
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    atentie la proiect,UEFA zice ca e musai sa aveti parcare pentru turul I preliminar...riscam naibii sa nu va programeze si ratam toata distractia...
    granita la Orsova!

  13. #55
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    l-am vazut aseara pe balace...olteanu ,tot oltean,e capitan la poli acs timisoara...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  14. #56
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    asta cand a mai fugit de la Dinamo,ca n-am mai urmarit ...
    e bine,acum cunoastem si numele viitorului golgheter din liga miticista
    granita la Orsova!

  15. #57
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    io nu inteleg ceva.... stadion....nou.... PENTRU CE?


    am votat ca sunt de acord cu demolarea. macar sa dispara urmele
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #58
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post

    am votat ca sunt de acord cu demolarea. macar sa dispara urmele

    da-te de simpatic http://www.freesmileys.org/smileys/s...aughing021.gifhttp://www.freesmileys.org/smileys/s...aughing021.gif
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  17. #59
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Tori, schimba lentilele.

  18. #60
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    si tu l-ai crezut repede ca ii sunt simpatic.... cauta doar context sa ma dea dracu
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #61
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    nu sunt chiar atat de indoctrinat incat sa nu apreciez o gluma buna. d-aia si radeam asa.
    bre hinghi, daca vroiam sa-ti zic ceva "de bine", o faceam altfel. dar nu-i cazul, esti printre putinii stelisti de pe forumul asta cu care imi face placere sa schimb cate o vorba.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  20. #62
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    nu sunt chiar atat de indoctrinat incat sa nu apreciez o gluma buna. d-aia si radeam asa.
    bre hinghi, daca vroiam sa-ti zic ceva "de bine", o faceam altfel. dar nu-i cazul, esti printre putinii stelisti de pe forumul asta cu care imi face placere sa schimb cate o vorba.
    din punctul meu de vedere,hingherul e o pasare atat de rara ,incat de multe ori ma indoiesc ca-i stelist cu adevarat....
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  21. #63
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    din punctul meu de vedere,hingherul e o pasare atat de rara ,incat de multe ori ma indoiesc ca-i stelist cu adevarat....
    ''pasare rara''?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •