Page 55 of 61 FirstFirst ... 5455354555657 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 1264

Thread: Scandal uriaș la Oțelul: Adamescu a fugit cu banii din Liga Campionilor

  1. #1135
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Nu-s asa inventate. stanel a zis ca a facut echipa pe datorie si ca dupa ce uefa a virat banii, creditorii si-au luat partile lor. A fost insa surprinzator de rapid cand a venit vorba de cele peste 10 milioane de coco "disparute" inainte sa-i lase echipa lui adamescu.
    Am mai spus, creditorii nu au luat peste 10 milioane de euro. Otelul a avut in acel an cheltuieli cu jucatorii, cu refacerea gazonului, cu Liga Campionilor. Cel putin 2 milioane de euro s-au dus numai pe primele de castigare a campionatului.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  2. #1136
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Vesnica lor pomenire !


  3. #1137
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Cel putin 2 milioane de euro s-au dus numai pe primele de castigare a campionatului.
    Asta sa i-o spui lu' mutu. daniel mutu, binenteles. Sau poate au luat prime si grasii aia care erau actionari, plus verii de gradul cinci ai lui stanel.
    [I]În timp ce Luceafãrul brânzei își revarsã lumina hepaticã la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #1138
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Avand in vedere ca au fost salarii mici, motivarea a fost facuta prin prime. A fost 100.000 de euro de caciula la majoritatea jucatorilor, plus antrenorii. Cauta in presa din acele zile.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  5. #1139
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    din vorbe si gigel oierul dadea prime de milioane. sunt curios de ce nu iese stanel cu un alt teanc de hartii si sa arate cine, cum si cat a imprumutat clubul si, mai ales, cand si cat a luat inapoi.
    [I]În timp ce Luceafãrul brânzei își revarsã lumina hepaticã la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  6. #1140
    junior
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    68
    Reputatie
    1
    Unde sunt valizele de altadata.

  7. #1141
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    din vorbe si gigel oierul dadea prime de milioane. sunt curios de ce nu iese stanel cu un alt teanc de hartii si sa arate cine, cum si cat a imprumutat clubul si, mai ales, cand si cat a luat inapoi.
    Stim sigur ca au fost cel putin cativa jucatori care au luat acea prima. Paraschiv spre exemplu stiu ca ii investise intr-o benzinarie la Moreni. Nu am auzit sa se planga cineva ca unii au luat si altii nu.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  8. #1142
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Dupa 4 ani v-a batut Dumnezeu!!!!!!!!!!


    Pacat ca justitia divina nu e mai promta!
    "Promta" n-o fi, dar poate-i prompta.
    Iar daca tu te-ai rugat sa fim furati de un hot, bucura-te, dar repet: nu Dumnezeu ti-a indeplinit aceasta dorinta.
    Sa ne anunti cand iti vine nota de plata, desi poate tu n-o sa te prinzi.

    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Nu-s asa inventate. stanel a zis ca a facut echipa pe datorie si ca dupa ce uefa a virat banii, creditorii si-au luat partile lor. A fost insa surprinzator de rapid cand a venit vorba de cele peste 10 milioane de coco "disparute" inainte sa-i lase echipa lui adamescu.
    Eu tot cred ca e cam greu ca Otelul sa primeasca mai multi bani decat niste echipe din Anglia si Spania. E cel putin absurd acel top postat de gsp.

    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Asta sa i-o spui lu' mutu. daniel mutu, binenteles. Sau poate au luat prime si grasii aia care erau actionari, plus verii de gradul cinci ai lui stanel.
    Mai sunt si banii pe care Mittal i-a cerut pentru investitiile facute de cand a preluat clubul.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #1143
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Eu tot cred ca e cam greu ca Otelul sa primeasca mai multi bani decat niste echipe din Anglia si Spania. E cel putin absurd acel top postat de gsp.
    "Clubul Oþelul Galaþi a primit suma de 18,382 milioane de euro din participarea în ediþia trecutã a grupelor Ligii Campionilor, se aratã într-un raport dat publicitãþii, marþi, de forul european. bonusul de participare în faza grupelor (3,9 milioane de euro, acelaºi pentru toate echipele), bonusul de meciuri (3,3 milioane de euro, acelaºi pentru toate echipele) ºi "market pool" (11,182 milioane de euro)." zicea mediafax in 2012.
    [I]În timp ce Luceafãrul brânzei își revarsã lumina hepaticã la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  10. #1144
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Daca as avea balantele lunare si dosarul "contul banca de la Otelul" pe ultimii 5 ani as putea spune exact cand si unde s-au virat banii.
    Marius Stan avea de luat bani dar nu cred sa fi depasit 1-2 milioane prin creditele care le-a facut anterior.

    Asta este o speta pentru DNA desi banuiesc ca aest caz este deja in derulare chiar m-as astepta la cateva arestari preventive
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #1145
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

  12. #1146
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Daca as avea balantele lunare si dosarul "contul banca de la Otelul" pe ultimii 5 ani as putea spune exact cand si unde s-au virat banii.
    Marius Stan avea de luat bani dar nu cred sa fi depasit 1-2 milioane prin creditele care le-a facut anterior.

    Asta este o speta pentru DNA desi banuiesc ca aest caz este deja in derulare chiar m-as astepta la cateva arestari preventive
    Nu stiu daca e de competenta DNA asa ceva.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  13. #1147
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Nu stiu daca e de competenta DNA asa ceva.
    Toata lumea stie , toata lumea vede ,numai voi nu vreti sa vedeti evidenta.Eu am vazut-o inca de acum 4 ani. Lasa, nu mai conteaza, important este ca veti disparea.



  14. #1148
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce inseamna pentru tine ca vom disparea? Ca ne vom desfiinta si nu vom mai avea niciodata o echipa a noastra, ca vom fura echipe de prin alta parte si vom fi considerati rusinea tarii, ca vor rade toti de noi, ca atunci cand ne vom spune numele orasului de unde venim, toti ne vor considera prosti si ingamfati, etc? Asta vrei sa spui?
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  15. #1149
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Nu stiu daca e de competenta DNA asa ceva.
    Insolventa lui Adamamescu,politele de asigurare este lejer spalare de bani,deturnare de fonduri fara sa ai studii in drept.
    Nu am dovezi desigur insa din ce s-a scris in presa usor se deduce lucrul acesta.

    Otelul va reveni in Liga 1 anul viitor
    Last edited by iulian_1976; 22nd May 2015 at 14:40.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #1150
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Insolventa lui Adamamescu,politele de asigurare este lejer spalare de bani,deturnare de fonduri fara sa ai studii in drept.
    Nu am dovezi desigur insa din ce s-a scris in presa usor se deduce lucrul acesta.

    Auziti galatenilor ce zice un simpatizant de-al vostru. Iulian spune acum EXACT ce am spus eu de 4 ani incoace. EXACT!!!!!!

  17. #1151
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Nu stiu ce inseamna pentru tine ca vom disparea? Ca ne vom desfiinta si nu vom mai avea niciodata o echipa a noastra, ca vom fura echipe de prin alta parte si vom fi considerati rusinea tarii, ca vor rade toti de noi, ca atunci cand ne vom spune numele orasului de unde venim, toti ne vor considera prosti si ingamfati, etc? Asta vrei sa spui?
    Da !



  18. #1152
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Insolventa lui Adamamescu,politele de asigurare este lejer spalare de bani,deturnare de fonduri fara sa ai studii in drept.
    Nu am dovezi desigur insa din ce s-a scris in presa usor se deduce lucrul acesta.

    Otelul va reveni in Liga 1 anul viitor

    DNA-ul stiu ca se ocupa mai mult de afaceri cu statul, afaceri ale oficialilor, ale primarilor, etc. Habar nu am, recunosc, dar parca numai din astea au fost pana acum. Ma gandeam ca alt "brat al legii" se ocupa de afacerile particularilor.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  19. #1153
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Auziti galatenilor ce zice un simpatizant de-al vostru. Iulian spune acum EXACT ce am spus eu de 4 ani incoace. EXACT!!!!!!
    Pai si noi n-am zis de la inceput ca Adamescu a venit la furat?
    Thank you, Mr Obvious.

    Quote Originally Posted by timache View Post
    Da !


    Nu stai prea bine cu subtilitatile.
    Hint: la timisoreni se referea.

    Cu subtilizarile de bani publici si echipe, stati bine dealtfel.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  20. #1154
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ala nu e hint mah, ala e autoportret. Inca odata, DA, asta va doresc.


  21. #1155
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    "Procurorii au cerut, luni, judecãtorilor CAB sã îi condamne la pedepse orientate peste media prevãzutã de lege pe oamenii de afaceri Dan Adamescu ºi Iosif Armaº ºi pe magistraþii Mircea Moldovan, Ion Stanciu, Elena Rovenþa ºi Sorin Viziru, în dosarul privind intervenþii în cauze de insolvenþã."

    Nu am cercetat sa vad ce firme au intrat in insolventa,un nume ar fi Zudent Financial Corp, aici uite ca DNA a intervenit,nu era statul implicat.Adamescu&prietenii aveau schema exacta cum sa bage firme in insolventa.

    Otelul in Liga 1 anul viitor ?!
    Last edited by iulian_1976; 22nd May 2015 at 20:54.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •