View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Gregor Schlierentzauer

    2 50.00%
  • Andy Kofler

    0 0%
  • Anders Bardal

    0 0%
  • Tom Hilde

    0 0%
  • Simon Ammann

    0 0%
  • Martin Schmitt

    0 0%
  • Severin Freund

    0 0%
  • Andreas Wellinger

    0 0%
  • Thomas Morgenstern

    0 0%
  • Wolfgang Loitzl

    0 0%
  • Manuel Fettner

    0 0%
  • altul ! mentionati-l pe thread

    2 50.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 47

Thread: 4 Hills Tournament 2012-2013

  1. #22
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    mie nu mi-ar parea rau....Schlieri e cam ingamfat...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #23
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    LA MULTI ANI ! Un Nou An plin de bucurii si impliniri !
    RIP Madalina Manole!!!

  3. #24
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    La multi ani pasionatilor de sporturi de iarna si nu numai ! 2013 realizari si impliniri !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    sincer sa fiu m-as bucura daca anders jacobsen ar castiga din nou turneul. dar, de data aceasta sa castige toate cele patru etape. apropo, la innsbruck a castigat deja, asa ca nu-i mai lipseste decat bischoshoffen sau cum se scrie. si cred ca se poate bate chiar si pentru globul de cristal. iar, la anul sper sa revina si johan remene evensen, recordmanul mondial de zbor cu schiurile.

  5. #26
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Austriecilor le era frica de nemti si au fost linistiti de norvegieni. Iar acum am citit ca-i acuza pe nordici ca folosesc bocanci/clapari care le da avantaj la sarituri
    Si figurile acre ale lui Gregor si antrenorului lui de la sfarsitul etapei ne arata ca nu stiu sa piarda

    Hai Norvegia!

  6. #27
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    nu stiu daca mai revine Evensen...dar nu se stie....

    @se pare ca a inceput razboiul austriaco-norvegian....!

    astazi sunt calificarile la Innsbruck !

    la 14.45
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    de fapt e austriaco-austriac, fiindca stoeckl e austriac. si a fost secundul lui pointner. si am vazut ca cei doi nu prea se "iubesc", cand la oberstdorf, dupa victoria lui jacobsen antrenorul norvegienilor l-a lasat cu mana intinsa pe pointner. si nu ma mira deloc acuzatiile stupide ale austriecilor. la fel au facut si la JO de la vancouver cu simi, ca folosea niste legaturi neregulamentare la schiuri, si care il ajuta la sarituri. iar, evensen nu are decat 26 de ani, asa ca de ce nu ar putea reveni dupa modelul lui jacobsen.

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    modesta sedinta de calificare de ieri..sa speram ca azi va fi mai bine
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    etapa de azi pare castigata de schlierenzauer. sunt deja peste 10 puncte intre el si jacobsen. norvegianul, fie trebuie sa sara peste recordul trambulinei, sau de la o bara cat mai joasa pentru a castiga si la innsbruck.

  10. #31
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by oana_f View Post
    Si figurile acre ale lui Gregor si antrenorului lui de la sfarsitul etapei ne arata ca nu stiu sa piarda
    s-a observat ca Jacobsen a stiut!

    ce suparat era Anders dupa ce a sarit atat de putin..dar eu cred ca (si Gregor data trecuta) era suparat pe el insusi! pt ca si-a dat seama ca nu mai poate castiga! Si imi inchipui cat putea fi de suparat! tinand cont ca daca ar fi castigat ar fi avut sansa sa il egaleze pe Hannavald!
    Ma bucur pt Schlieri! Chiar merita sa castige!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  11. #32
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    De acord cu tine,Ade.

    Chiar m-am uitat la Anders si la antrenorul lui si erau tristi si dezamagiti,reactia n-a fost cu nimic diferita de a austriecilor in zilele dinainte si e normal,pina la urma s-a pierdut o mare sansa.
    Mie imi place si Anders,mai ales cind i-am vazut si familia si l-am auzit vorbind atit de frumos despre familie si echipa,poate cistiga amindoi,s-a mai intimplat asta,ar fi frumos,nu?
    Chiar daca mi-ar placea sa-i vad pe toti relaxati si impacati la sfirsit,stiu ca nu se poate,cineva va suferi.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    surprinzator sau nu, calificarile de la bischofschofen au fost castigate de wolfgang loitzl. jacobsen a termina pe 6, in timp ce schlieri doar pe 37. dar, ar putea sa fie si o strategie, adica sa sari mai repede cu un vant mai bun din fata, spre deosebire de ultimii care vor sari beneficiind de un vant din spate.

  13. #34
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    N-as prea crede ca a fost strategie,s-a vazut clar ca sunt nemultumiti si oricum nu vor sari foarte devreme...mie mi s-a parut ca i-a suflat vintul rau de tot.

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    da de unde stiu ei maine cum va bate vantul...sau din ce parte va bate...discutabil.....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Probabil va castiga Schlieri, diferenta de puncte e prea mare in favoarea lui. Pacat! L-as fi vrut pe Jacobsen in frunte, pentru ca il prefer in general si a luptat frumos.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #37
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Chiar daca nu castiga turneul, a avut o revenire frumoasa . Sper sa mai castige etape anul asta.

  17. #38
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    a fost mare si la Garmisch si totusi Jacobsen a recuperat...inca poate recupera...ramane de vazut...

    Schlieri e favorit ...mai ales ca e la el acasa

    dar sa vedem....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    din pacate a castigat cine trebuia sa castige, altfel antrenorul austriei avea mari probleme. sincer sa fiu schlieri mi se pare mai arogant si decat messi, cred ca am fost dur cu argentinianul. apropo, cum comentati faza cand dupa prima mansa, schlierenzauer nici macar nu l-a asteptat pe kranjec, ci s-a dus direct la panou. o lipsa totala de fair-play. dar, asta e situatia cand hoffer austriacul e sef la acest sport. astept, ca walter sa plece si sa vedem cum vor fi "sprijiniti" austriecii pe viitor.

  19. #40
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Eu ii voi felicita pe amindoi sportivii pentru cum au luptat pina la capat,dar in special pe Anders pentru modul in care a primit infringerea.Mi-a placut tare mult cum erau toti norvegienii cu el si asteptau,la fel cum mi-a placut ca a fost primul care l-a felicitat pe Gregor.
    In ceea ce priveste antrenorii,se duc lupte grele acolo...as fi vrut putina decenta la austriacul austriecilor,cam ostentativ...
    Astept urmatoarea etapa pe echipe.

    Sincer,n-am vazut faza lipsita de fair-play de care spui,asa o fi fost,eu tot atipeam pret de citeva secunde,nici saritura lui Anders n-am vazut-o,apoi mi-am schimbat pozitia ca sa nu mai adorm.Poate prind o reluare,dar oricum eu le gasesc mereu scuze,ba ca au fost emotionati,ba ca au fost nervosi,ba orice altceva in favoarea sportivilor.

    Cit despre Hoffer,am impresia ca este nemuritor,nu-mi fac iluzii ca va pleca vreodata.

    Atmosfera din tribune a fost superba.
    Last edited by miafangina; 6th January 2013 at 21:00.

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    sncer sa fiu, incepe sa imi displaca sorin hobana. pare a deveni un fel de horia ivanovici al saritorilor austrieci. cum sa spui ca schlieri este cel mai mare saritor din lume, de vreme ce nu e campion olimpic la individual, ci doar cu echipa. sncer, mie etapele din germania au fost mult mai spectaculoase, in special cu reluarile super slow-motion, dar si pentru grafica aratata la dueluri, cat si la forta cu care imping schiurile.

    http://www.youtube.com/watch?v=RDHKzAR2evQ aicea se vede gestul de lipsa de fair-play.
    Last edited by ichigo; 6th January 2013 at 21:19.

  21. #42
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    sncer sa fiu, incepe sa imi displaca sorin hobana. pare a deveni un fel de horia ivanovici al saritorilor austrieci. cum sa spui ca schlieri este cel mai mare saritor din lume, de vreme ce nu e campion olimpic la individual, ci doar cu echipa. sncer, mie etapele din germania au fost mult mai spectaculoase, in special cu reluarile super slow-motion, dar si pentru grafica aratata la dueluri, cat si la forta cu care imping schiurile.

    http://www.youtube.com/watch?v=RDHKzAR2evQ aicea se vede gestul de lipsa de fair-play.
    Am vazut si eu faza si mi se parea ca nu vad bine. Schlieri cu toata aroganta lui a fost totusi mai decent decat antrenorul Austriei, la final, care nu a scapat ocazia sa se puna el in evidenta.

    Inca o intrebare: mi se pare doar mie sau niciodata cand castiga Gregor, colegii lui austrieci nu vin la final sa-l felicite, cum fac norvegienii intre ei?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •