Page 95 of 148 FirstFirst ... 45859394959697105145 ... LastLast
Results 1,975 to 1,995 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1975
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Voi cine credeti ca e acel manager? Dupa cum declara Daum, unul a carui echipa care 'probleme financiare'. Cin' sa fie', cin' sa fie? Managerul mortilor de foame de la dinamo???!!!
    Cine vorbeste de morti asta ce e cu 5 morti in casa.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  2. #1976
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nicolae Dică i-a dat replica lui Bogdan Mara, după ce acesta a atacat dur conducerea FCSB. Tehnicianul roș-albaștrilor îi atrage atenția oficialului CFR-ului.

    Quote Originally Posted by Nicolae Dică View Post
    Am tot văzut că vorbește Mara. Dar nu știu dacă s-a uitat puțin pe statistică. În ultimele 20 de minute am avut posesie 72 cu 28, contra echipei care vrea să câștige campionatul.
    Noi la 1-1 atacam în deplasare și voiam să câștigăm. Nu eu sunt cel care a făcut două schimbări în minutul 85 și 90. Mara să se mai uite la fotbal apoi să vorbească. Vorbește Mara despre mine, să fim serioși.
    Am văzut că tot spune că facem investiții de milioane. Da, ok, dar noi venim cu fotbaliști de 18, 19, 20 de ani. Ei au numai jucători cu experiență, Hoban, Culio, Camora și tot așa. Noi investim, dar apoi obținem zeci de milioane.
    Vreau să-i spun că, deocamdată, noi suntem în grafic și facem performanță. Suntem în grupele Europa League, unde deja am câștigat un prim meci. Suntem pe locul doi în campionat, într-adevăr ei au mai multe puncte, numai că noi am avut meciuri în care am schimbat și câte 10 jucători, în timp ce ei au schimbat maxim doi-trei jucători, la meciurile din trei în trei zile.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #1977
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigi Becali
    Acum ma uit mai mult la Neymar decat la Messi. Jucatorii valorosi te fac sa te uiti la fotbal, sa traiesti fotbal. Vreau sa fim partenerii lor, sa jucam cu ei pe teren. Mi-am propus ca la anul sa fim cu ei in grupa, cu Paris Saint-Germain
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #1978
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    "Steaua a avut o victorie meritată (cu Lugano, scor 2-1). E bine pentru fotbalul românesc și sper să câștige grupa, pentru că va fi bine pentru noi, pentru puncte, coeficient și imagine.
    E posibil să ajungă oriunde, la cel lot au. În opinia mea. pot să ajungă și în finală, pot să o și câștige. Au un lot foarte puternic. Pot juca pe pe două fronturi fără probleme"
    , a spus Dan Petrescu.

    Ce-ai fumat bursucule?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #1979
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Victor Piturca View Post
    Nu cred că dacă a zis că nu suportă Steaua o să fie o problemă pentru Alex Ioniță. La Ionică e o chestie de intelect. Se tot gândeste la vrăjeala cu Rapidul. Fiind la Astra, a avut câtiva rapidisti fanatici lângă el, Sumudică, Săpunaru, Daniel Niculae.
    'La Ionică e o chestie de intelect. Se tot gândește la vrăjeala cu Rapidul.' Cred ca ceea ce a spus Piti in cele doua propozitii se potriveste majoritatii rapidistilor. In timp ce Ionita a fost spalat pe creier de cei trei, marea masa a suporterilor decedati au fost spalati pe creier de Pufoaica si altii ca el. De fapt ei isi spala unii la altii creierul.
    Last edited by Duba; 4th October 2017 at 07:40.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #1980
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ce va mai place sa citati din barbugiul puscarias! De fapt, stai putin, ca cei mai multi dintre stelisti sunt fost puscariasi!

    Bah, dubasare, noi macar avem ce spala!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  7. #1981
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Piturca nu a fost la inchisoare. Degeaba ai creier daca nu te ajuta memoria
    Parca vad ca Ionita vine in genunchi la "palat" peste un an, doi.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #1982
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #1983
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    "o avere sub calorifer".
    nu stiu ce sa ma ingrijoreze...presa, piturca, sau tyler
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  10. #1984
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pe vremea comunismului? Pai ce pana mea, aia te arestau si daca ascultai la radio ce nu le convenea lor. Nu se pune, chiar daca ar fi adevarat
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #1985
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ahmet Cakar, jurnalist turc View Post
    Dupa ce am ascultat explicatiile lui Lucescu, doua posibilitati imi vin in minte. Fie e un mare escroc, fie este slab pregătit. Acum primeste bani de la noi si se gandește unde sa isi petreaca timpul: in Ucraina sau Italia. Nu il cunosc personal, dar Islanda nu e o echipă care să fie in primele două clasate în campionatul nostru. Finlanda nu ar fi nici in primele 8.


    Escroc a fost toata viata lui acest s.e.c.u.r.i.s.t beleliu. A avut insa presa ('baietii' din media, in frunte cu ochi de broasca Ioanitoaia) de partea lui si uite asa a prostit pe toata lumea. Asadar, esecuri pe toata linia pt. tiganul cel batran la sfarsit de cariera.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #1986
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Ahmet ala n-are deloc dreptate,cum adica e fie aia fie aia...
    pai tocmai ca e si una si alta rahatul asta cu gingiile vinetii...si escroc si slab pregatit

    eu ma si mir ca dinamovistii il mai considera inca un simbol...
    Last edited by cip; 10th October 2017 at 19:50.
    granita la Orsova!

  13. #1987
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ce vrei, puterea nostalgiei. Isi aduc si ei aminte de perioada cand inca mai castigau titluri.
    Totul parea mai frumos si mai bun cand erau mici, inclusiv Lucescu.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #1988
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    ca sa nu mai amintim de ghetele de aur...tot cu japca si alea...sa desfiintezi o competitie europeana nu era de colo nici atunci...de aia zic ca era un mare club si pe vremea aia,nu era la indemana oricui asa grozavie...mes que un club,ca sa zic asa...
    granita la Orsova!

  15. #1989
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    'La Ionică e o chestie de intelect. Se tot gândește la vrăjeala cu Rapidul.' Cred ca ceea ce a spus Piti in cele doua propozitii se potriveste majoritatii rapidistilor. In timp ce Ionita a fost spalat pe creier de cei trei, marea masa a suporterilor decedati au fost spalati pe creier de Pufoaica si altii ca el. De fapt ei isi spala unii la altii creierul.
    El si-a tatuat Rapid pe piept inainte sa fie "spalat pe creier". Acest spalat pe creier de care vorbesti tu sau 666 nu e altceva decat iubirea de Rapid, intr-adevar asta e valabil nu doar majoritatii ci vastei majoritati a rapidistilor, pe cand voi astia stelistii mai ales dar nu numai, sunteti atat de intelectuali de va doare-n pwla de echipa voastra, modelul intelectualului rece, detasat cu-adevarat, nici nu stiti jumate dintre titulari (cand aveati titulari de drept) si asta e valabil pentru majoritatea, nu pentru tine Duba, tu esti una din putinele exceptii care fac rabat de la acest nivel de intelect!

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Parca vad ca Ionita vine in genunchi la "palat" peste un an, doi.
    Drept ce-l iei? Dinamovist, oltean, banatean, etc.? Iubirea de Rapid nu cunoaste egal intre toate celelalte iubiri de la noi, ai sa vezi peste un an, doi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1990
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Iubirea de Rapid care apare pe la 15 ani pentru ca ti-a murit cealalta echipa si ai pus in aplicare planul B, Valentin Stanescu pe care l-ai numit tradator sau Pancu cel ce ura Steaua de mic pentru ca... pentru ca tinea cu Dinamo Moldovan care are mai multe meciuri in tricoul lui Dinamo decat al Rapidului, Nicolae Manea care a jucat si la Steaua

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mane...or-186199.html

    Manea: "Am jucat cateva meciuri la Steaua, dar acum regret ca am evoluat acolo"

    A regretat dupa aceea, probabil din cauza faptului ca nu s-a impus ca titular, dar nu l-a obligat nimeni sa mearga la Steaua. Chiar a inceput bine la Steaua dar nu a confirmat in urmatoarele meciuri. Manea nu a declarat niciodata ca ar fi fost fortat sa mearga la Steaua.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #1991
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Mai, pt noi Dinamo nu este dusman de moarte, doar spurcaciunea eterna, te rog frumos.
    De Manea ti-am zis, s-a pisholcat pe Steaua mai ceva ca astia cu pungile lor din tribuna, a venit fortat si-a dat un gol si mai fortat!
    Daca luati orice jucator de Liga a 2-a in locul lui erati mai castigati! A venit omu fortat, v-a luat banii aproape pe degeaba, a plecat, v-a rapidizat.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    A regretat dupa aceea, probabil din cauza faptului ca nu s-a impus ca titular, dar nu l-a obligat nimeni sa mearga la Steaua. Chiar a inceput bine la Steaua dar nu a confirmat in urmatoarele meciuri. Manea nu a declarat niciodata ca ar fi fost fortat sa mearga la Steaua.
    De ce crezi tu ca regreta asta? Eh da, fix ca n-a performat, vezi-ti de treaba, asta e singura lui consolare, ca v-a facut de bani pe degeaba!
    Normal ca n-a declarat, nu vrea sa para slab, in plus dupa ce-au trecut anii e altceva, conteaza mai putin, insa atunci ii lua sistemu ceaushist cu care voi ati facut coalitie stransa, coaie langa coaie ati fost cu ei, vi le lingeati reciproc, deci cum ziceam daca ar fi refuzat sistemul ceausist ii lua coaiele si le punea la expozitie in lagarul de detentie. Ca el n-a recunoscut nu e o treaba deloc deplasata, poate si tu ai facut la fel in locul lui, prietenii tai culturistii s-ar fi uitat poate cu sila la tine sa auda o treaba ca asta, la cat le poate lor mintea... stelisti fiind desigur si ei.
    Last edited by Johnny D; 11th October 2017 at 14:56.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1992
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Parca vad ca Ionita vine in genunchi la "palat" peste un an, doi.
    N-o sa se intample asta vreodata, garantat. Pentru ca nu e fecesebist, ci rapidist! Asa suntem noi, rapidistii... si e suficient cat sa denote ca are un caracter drept, vertical ca bradul.

  19. #1993
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Inca o mostra de rapidism la Lobont prin anul 2000:

    Eu nu mai plec de aici, la Rapid nu mă mai întorc. Eu mă duc la Hunedoara dacă nu se materializează. Nu mai vreau să aud de Rapid. Ori aici, ori la Hunedoara. Eu de aici nu mai plec.

    http://www.prosport.ro/fotbal-extern...ntorc-16764504

    Mai bine la Corvinul Hunedoara in Divizia B decat in tigania din Giulesti
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #1994
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Saracii spurkati, ne declara decedati, dar nu mai pot de grija noastra!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #1995
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Inca o mostra de rapidism la Lobont prin anul 2000
    Pai in primul rand, Lobont nu e rapidist!
    In randul 2, foarte bine ca nu e!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •