Page 3 of 148 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #43
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    soc !
    Un articol misto pentru Duba: http://ceausescunicolae.wordpress.co...ocat-al-cca-s/
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  2. #44
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Haha, vorbeste fanul lui Lacatus & al echipei de casa a familiei Ceausescu, Steaua sovietica, protejata regimului!
    Sunteti perceputi de intreaga suflare fotbalistica ca echipa unde tigania este la ea acasa. Remember toate momentele absolut de nejustificat facute de marii fani ai rapidului fata de C. Dinu, Padureanu, Muresan, Luis Fernandez etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc etc. etc. etc. etc.

    Ati fost infiintati de doua slugi ale COMINTERNULUI, spionii sovietici Geza si Kahane in anul de gratie 1923, acelasi, ce coincidenta!!!!!!, cu cel in care Lokomotiv Moskova, tot o echipa feroviara la origine a luat fiinta. Restul e can can!!!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #45
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Lol, sunt madru de Kahane si Geza, doi muncitori onesti care in naivitatea lor au crezut ca pot face o societatea mai buna. Ce ne facem cu generalul vostru Lascar, care stia ce inseamna URSS-ul si care a venit alaturi de Armata Rosie sa-si ocupe propria tara? Ce ne facem cu familia Ceausescu (Nicolae, Ilie si Valentin), familie ce a transformat tara intr-o puscarie? Ce ne facem cu japca & previlegiile voastre, cu faptul ca ajunseserati sa-i furati pana si pe Dinamo (vezi castigarea Cupei)? Sa vorbesti ca stelist de comunism mi se pare ca trebuie sa ai tupeu de ******** batran.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #46
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Nene Duba, apropo de ultimele "performante" ale Stelutzei matale, au mai fost si altii in faza grupelor cupelor europene, unii dintre ei chiar incepatori, nu obisnuiti cu aerul tare al inaltimilor, ca stelistii! Niciunii n-au facut boroboate de genul "manitelor" incasate prin Israel ori acasa, cu niste svabi invatati mai degraba sa primeasca decat sa dea...
    Cum sa te falesti cu o echipa de care au ras macabrii din Haifa, doar pentru pseudoperformanta atingerii 16-imilor intr-o competitie care sta sa se desfiinteze de importanta ce este?! Chiar nu se putea fara umilinte, asa cum au demonstrat altii? Nici otelarii n-au reusit asemenea contraperformanta (si vorbim de UCL!), chit ca s-au dovedit a fi impotenti in obtinerea punctelor...
    "Dixi et salvavi animam meam"

  5. #47
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt. TD
    Bati campii ca orice suporter al echipei sarmane care nu stie ce s-a intamplat inainte de '89, insa, indoctrinat fiind de batranii rapidisti ignoranti si frustrati, ai ajuns sa crezi toate bazaconiile pe care respectivii ti le sopteste neincetat la ureche.
    Ignorantule, Steaua a facut sa se vorbeasca la superlativ despre fotbalul romanesc in toata Europa si in toata lumea. Mizeriile de care vorbesti le-au facut cei care aveau in spate cea mai puternica insitutie a statului M.A.I.-ul, cu securitatea in fruntea sa. Ca este asa o demonstreaza rezultatele internationale net superioare in favoarea Stelei. NU MAI BATE CAMPII!!! TE FACI DE CACAO SI ESTI, TOTUSI, BAIAT MARE! Sanatate!
    Last edited by Duba; 7th January 2013 at 12:57.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #48
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Nene Duba, apropo de ultimele "performante" ale Stelutzei matale, au mai fost si altii in faza grupelor cupelor europene, unii dintre ei chiar incepatori, nu obisnuiti cu aerul tare al inaltimilor, ca stelistii! Niciunii n-au facut boroboate de genul "manitelor" incasate prin Israel ori acasa, cu niste svabi invatati mai degraba sa primeasca decat sa dea...
    Cum sa te falesti cu o echipa de care au ras macabrii din Haifa, doar pentru pseudoperformanta atingerii 16-imilor intr-o competitie care sta sa se desfiinteze de importanta ce este?! Chiar nu se putea fara umilinte, asa cum au demonstrat altii? Nici otelarii n-au reusit asemenea contraperformanta (si vorbim de UCL!), chit ca s-au dovedit a fi impotenti in obtinerea punctelor...
    He, he, a intervenit si patrupedul Uncle Ben! Pai mai amaratilor (acum chiar la propriu), tu ai curajul sa vorbesti de rusini!!!!!! Esti sanatos la scufita! Sau ai baut ceva si inca esti sub influenta licorii??!! Steaua chiar daca a mai pierdut cate un meci, in urmatorul a dat ciocane si s-a calificat mai departe. Voi, in schimb, v-ati facut de ras in permanenta. Hai, la cotet, ca ne dai purici!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #49
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ignorantule, Steaua a facut sa se vorbeasca la superlativ despre fotbalul romanesc in toata Europa si in toata lumea
    Asa e, insa trebuie sa nu ne amintim cum a facut treaba asta, adica utilizand mijloacele unei echipe privilegiate. Tu crezi ca e intamplator ca Steaua a facut performanta? Nu e vorba de nicio ignoranta, ci de luciditate. Tu suferi de cecitatea fanaticului si n-ai fi in stare sa recunosti ceea ce multi stelisti decenti recunosc.
    Vezi ca in perioada Valentin Ceausescu ati reusit sa-i furati chiar si pe cei despre care spui tu ca sunt singurii autori ai marsaviilor.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #50
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Asa e, insa trebuie sa nu ne amintim cum a facut treaba asta, adica utilizand mijloacele unei echipe privilegiate. Tu crezi ca e intamplator ca Steaua a facut performanta? Nu e vorba de nicio ignoranta, ci de luciditate. Tu suferi de cecitatea fanaticului si n-ai fi in stare sa recunosti ceea ce multi stelisti decenti recunosc.
    Vezi ca in perioada Valentin Ceausescu ati reusit sa-i furati chiar si pe cei despre care spui tu ca sunt singurii autori ai marsaviilor.
    Mai baiatule, ti-am mai explicat nu mai ciuli urechea la ineptiile frustratilor din peluza rapidista. Nu de alta, dar poate vei avea vreodata ocazia sa vorbesti tete-a-tete despre fenomen cu cineva care chiar se pricepe si ai sa te faci de ras. Pe dinamu n-a reusit sa-i fure nimeni niciodata, nici inainte, nici dupa. Doar ignoranti, cretinoizii si cei care n-au trait acei ani pot crede asa ceva.
    Eu n-am ce sa recunosc pt. ca am trait acei ani, cei stiu cu adevarat ce s-a intamplat. De altfel, absolut toti oamenii din fotbal, incepand cu Cartu si terminand cu Porumboiu au spus exact acelasi lucru pe care l-am spus si eu. Citeste semnatura mea. Este o declaratie la fostului arbitru Porumboiu care a trait acele vremuri. Si cu asta am incheiat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #51
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Haha, pai cine le-a luat cupa din '88 dinamovistilor prin decret, dupa ce acestia castigasera pe teren?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  10. #52
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    bre Tylere, atunci cand furi hotii nu poti sa ai decat motive de mandrie
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #53
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    a propos, daca Uncle Ben vorbeste despre cupele europene, de ce sa nu vorbeasca si Duba despre comunism?
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #54
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Haha, pai cine le-a luat cupa din '88 dinamovistilor prin decret, dupa ce acestia castigasera pe teren?
    Ce castigasera ma?????!!!!!!!!! Asta inseamna sa nu fi trait acei ani. Aberezi la greu. Noi am dat gol valabil la 1-1, autor Gabi Balint, cand mai erau 2-3 minute de joc, iar tusierul Grama, coincidenta sau nu angajat al Ministerului de Interne, a ridicat eronat fanionul. Centralul, Radu Petrescu, dupa ce validase golul a revenit asupra deciziei, dupa semnalizarea lui Grama, anulandu-l. Steaua s-a retras dupa teren, iar maidanezii au luat cupa si au sarbatorit castigarea ei, desi scorul, chiar dupa golul anul Stelei, nu le permitea acest lucru. Aceasta este istoria reala a acelui meci. Cine a urmarit emisiunea Replay dupa TVR, a vazut ca golul Stelei a fost perfect valabil.

    Repet, nu mai abera ca te faci de ras. De fapt, deja, te-ai facut.

    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    bre Tylere, atunci cand furi hotii nu poti sa ai decat motive de mandrie
    Stai bland, pe maidanezi n-aveai cum sa-i furi. Aveau tot sistemul de hotii in mana lor. Repet, doar ignorantii, cretinoizii si cei care n-au trai acele vremuri cred ca se putea intampla asa ceva.


    P.S.
    Te-ai obisnuit cu gandul ca la anul veti juca in B? Stii ca acest lucru presupune sa te scoli devreme si sa faci deplasari cu rata. Inteaba-l pe Macara cum sta treaba.
    Last edited by Duba; 7th January 2013 at 16:22.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #55
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Lol, adica s-a mai pomenit in lumea civilizata ca echipa care iese de pe teren sa castige meciul? Bre, te faci de ras p'aici! Dar na, la tine e obisnuinta, e marca ta stilistica deja!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #56
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Lol, adica s-a mai pomenit in lumea civilizata ca echipa care iese de pe teren sa castige meciul? Bre, te faci de ras p'aici! Dar na, la tine e obisnuinta, e marca ta stilistica deja!
    Ce n-ai inteles tu, si altii ca tine, este faptul ca noi am iesit de pe teren pentru ca am fost furati (am dat gol valabil), cum s-a intamplat de fiecare data, chiar si atunci cand castigam, in meciurile cu fosta echipa a securitatii comuniste, dinamu.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #57
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Lol, sigur ma, erati furati si cu toate astea ati fost echipa cu cele mai multe trofee in epoca de aur. Ce n-ai inteles tu, ca altii ca tine nu-s, e ca ati castigat Cupa aia la masa verde dupa ce ati parasit terenul de joc, iar asta arata ca aveti cea mai mare influenta la nivel politic in perioada aia.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #58
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    iar n-ai inteles,Tylere...
    eu am priceput din prima ce ne spune Duba: Dinamo a furat,Steaua nu!
    capisci?
    granita la Orsova!

  17. #59
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Da, saracutii au fost iamculati! Ba uneori chiar au fost furati.
    Uite aici faza, m-am uitat chiar acum: http://www.youtube.com/watch?v=25871yutSOk. E o faza super grea ptr. vremea aia cand nu conta ca jucatorul care urmareste mingea sa fie in offside, ci orice jucator. Oricum, Steaua era atunci cu Ceausescu de brat si isi permitea sa faca orice.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #60
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Da ma isi permitea sa de-a gol valabil. Arbitrii, insa, unii dintre ei angajati al M.A.I.-ului ridicau eronat fanionul.

    Hai ca incet, incet pricepi. Mai greu e la anul in B. Te-ai obisnuit cu gandul ca ca trebuie sa te scoli dis-de-dimineata in week-end????????
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #61
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ce sweetie e Duba, e ingrijorat de somnul meu.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #62
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    de-a dreptul terorizati de arbitraje si cooperative,cred ca nu le-a fost usor...
    granita la Orsova!

  21. #63
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Da, saracutii au fost iamculati! Ba uneori chiar au fost furati.
    .
    saracii...i-au furat dinamovistii, dupa aia paskany, acum urmeaza niculae si/sau stiuletele...
    ce mai...sunt fututii istoriei, bietii...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •