Page 90 of 148 FirstFirst ... 40808889909192100140 ... LastLast
Results 1,870 to 1,890 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1870
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Lacatus, forza Lacatus!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  2. #1871
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Steaua e cel mai mare club de fotbal din România, iar interesul celor de acolo pentru mine mă face să mă simt foarte apreciat și mă motivează! - Piotr Celeban.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #1872
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    ''Dacă am reusi să ne salvăm de la retrogadare ar fi ca si cum am lua campionatul'',€ Adrian Neaga, la Sport Total FM.

  4. #1873
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    "Becali a fost deștept în 2010, i-a mers mintea și nu s-a lăsat păcălit. Dacă nu era atent, Steaua ar fi avut soarta Craiovei lui Mititelu. Nu vreau să dezvolt subiectul acum. I-a mers mintea și nu s-a lăsat păcălit. A fost atent cu hârtiile pe care probabil nu le-a semnat.

    Mi se pare că e o prostie ce se întâmplă în clipa de față. S-au făcut greșeli când s-a preluat echipa în 2003 sau pe parcurs. De ce ați dat-o în 2003? De ce nu au luat-o ei, cei care o dețineau până atunci, Păunescu și membrii fondatori? L-au așteptat pe Becali? S-au păcălit de două ori cu Becali"
    - Dinu Gheorghe la Digi Sport.

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/atac...va-499230.html
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #1874
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigione barosanu', cel mai mare patron din fotbalul romanesc din toate timpurile View Post
    Să zicem că le dau locul din Liga 1. Dar ei nu știu legea sporitvă. Ei nu pot juca nici în Liga a doua. Nu puteți juca, domnule Lăcătuș, nici în Liga a doua. Trebuie să faceți contracte profesioniste, nu ca la amatori. Băi nebunilor, nu puteți să luați voi Steaua! Pentru că nici în Liga a doua nu veți putea juca.

    Jur că sunt într-o situație care mă amuză. A început să mă amuze, pentru că acestor oameni nu le-am făcut nici cel mai mic rău.

    Orice ar fi, prejudiciul nu există. Am schimbat deja sigla. Dacă e să schimb și numele, îl schimb, asta e.

    Toți președinții care au condus Steaua după Revoluție au furat banii din transferuri. Palmaresul e la mine. Mai lasă-i puțin, ei cred că o să plătesc eu. Nu o să plătesc nimic, iar ei vor muri de ciudă
    Foote-i Gigi, nu-i lasa!!! Foote-i pe cretinii antistelisti, dar mai ales pe acesti stelisti asa-zis liberi, care n-au nimic in cap, care cred ca banii cresc in copaci si ca jucatorii vin pe vorbe, care inca mai spera ca o institutie care nu mai are de-a face cu fotbalul poate sa aiba echipa de fotbal!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #1875
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Foote-i Gigi, nu-i lasa!!! Foote-i pe cretinii antistelisti, dar mai ales pe acesti stelisti asa-zis liberi, care n-au nimic in cap, care cred ca banii cresc in copaci si ca jucatorii vin pe vorbe, care inca mai spera ca o institutie care nu mai are de-a face cu fotbalul poate sa aiba echipa de fotbal!
    Medicamenteeee!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  7. #1876
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mircea Rednic View Post
    Steaua e cel mai mare club românesc. Unicul stabil.
    Cum s-ar simti spurcaciunile din fosta groapa de gunoi a capitalei dupa o astfel de declaratie?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #1877
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cum s-ar simti spurcaciunile din fosta groapa de gunoi a capitalei dupa o astfel de declaratie?
    Dar tu cum te simti?
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  9. #1878
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Flavius Stoican la prima victorie dupa 5 amicale jucate: "Chiar dacă am întâlnit azi campioana țării Tadjikistan, am jucat de la egal la egal."


  10. #1879
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    "Nu plecăm de la ideea cine e Rivaldinho. A renunțat la un contract mai bun decât cel de la Dinamo. A demonstrat că e Rivaldinho. E vârf împins. Poate juca acolo, dar este decizia lui Andone. Nu mă bag. Vrem să explodeze în România pentru a-l vinde pe 10-15 milioane de euro"


    sa radem cu muta la digi sport!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #1880
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    "Nu plecăm de la ideea cine e Rivaldinho. A renunțat la un contract mai bun decât cel de la Dinamo. A demonstrat că e Rivaldinho. E vârf împins. Poate juca acolo, dar este decizia lui Andone. Nu mă bag. Vrem să explodeze în România pentru a-l vinde pe 10-15 milioane de euro"


    sa radem cu muta la digi sport!
    Daca te uiti in oglinda, mori de ras hahalero!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  12. #1881
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petea View Post
    Daca te uiti in oglinda, mori de ras hahalero!
    Fuck me! Raspuns de gradinita, grupa mica. Cam la fel ca "cine zice ala e"...

  13. #1882
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novak Martinovici View Post
    'Pentru mine există o singură echipă Steaua, echipa cu care țineau oamenii, suporterii, echipa care a adus atât de multă bucurie și zâmbet pentru români. Echipa cu care au crescut generații de copii, generație de oameni buni. Steaua nu e o emblemă, nu e nume, nu e Ghencea. Steaua nu e Becali, MM sau nu știu cine. STEAUA e parte din spiritul României, parte a corpului fiecărui român.'
    I-auziti flacai ce spune Novak: STEAUA e parte din spiritul României, parte a corpului fiecărui român. Un compliment mai mare nici ca se putea. Multumim Novak!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #1883
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Respect Martinovici!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #1884
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    I-auziti flacai ce spune Novak: STEAUA e parte din spiritul României, parte a corpului fiecărui român. Un compliment mai mare nici ca se putea. Multumim Novak!
    Da. Și la mine Îți sun eu care parte a corpului e steaua. E din patru si incepe cu p.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  16. #1885
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Va dura doi, trei, patru ani procesul. Pana atunci, Dinamo nu are cum sa aiba probleme. Oricum, nu are legatura cu falimentul. Nu este niciun pericol pentru participarea in Europa
    .................
    Eu sunt ăla care îi iau apărarea, văd că nici Negoiță nu știe legea ca să-și ia apărarea singur. Văd că nici avocații nu știu.
    De la gigi_ciobanul zicere. Asa ba, fmm de jigodie, mai nou aperi si asiguri pe negoita sa stea linistit. Ai plecat bou in puscarie si te-ai intors vaca, ai stat capra cretinule in fata celui mai jalnic jurist de popota. Ai sters pe jos cu numele Stelei si acum te dai jurist.
    Mori, fmm!
    Last edited by delaoltenia; 12th February 2017 at 11:47.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #1886
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petea View Post
    Da. Și la mine Îți sun eu care parte a corpului e steaua. E din patru si incepe cu p.
    Hai ca asta a fost f buna!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #1887
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Gigilica Multumescu, antrenorul lui CSU ETERNA Terra Nova, recunoaste: "Noi suntem doar de trei ani in fotbal"

    clona baaaaa
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #1888
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Degeaba incerci sa-l aduci la mal pe lordliv ca nu reusesti - e plecat o perioada cu gasca starworsi , in vacanta.

  20. #1889
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mititelu
    Am un act care pe Becali îl ajută să câștige tot războiul ăsta cu MApN, să își ia Steaua înapoi
    https://www.onlinesport.ro/fotbal/li...ata-nid-123717
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. 24th March 2017, 13:25

  22. #1890
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ilie Năstase a declarat că singura echipă pe care o va susține este Steaua patronată de Gigi Becali și a dezvăluit că înțelegerile dintre Becali și CSA au fost semnate de Florin Talpan.

    Quote Originally Posted by Ilie Nastase View Post
    Nu știu cine l-a mandatat pe Talpan în acest caz. Toate contractele care au fost încheiate între echipa lui Gigi Becali și CSA au fost semnate de domnul Talpan.
    Problema e de acum 15 ani. Nimeni nu a reacționat atunci. De ce am așteptat atâția ani ca să se ajungă la treaba asta? Dacă Gigi Becali nu investea, Steaua dispărea de 15 ani. Singurul care a băgat bani dintre privați a fost Becali. Restul au ciupit și au furat. Nu recunosc decât Steaua lui Becali.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •