Page 98 of 148 FirstFirst ... 488896979899100108 ... LastLast
Results 2,038 to 2,058 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #2038
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,276
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Las-o ca macane ia zi cu ce echipa din Romania aveti palmares negativ in confruntarile directe?
    eu cred ca si la hotii aveti un palmares pozitiv cu ei...
    bine,tot la scor strans...
    granita la Orsova!

  2. #2039
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ripensia Timisoara a si castigat titlul la prima participare in campionatul national

    Astia-s chiar mai tari decat Steaua.
    Toti is mai tari decat Steaua ca randament, adica daca pui in balanta puterea financiara cu performantele reusite!

    Quote Originally Posted by cip View Post
    eu cred ca si la hotii aveti un palmares pozitiv cu ei...
    bine,tot la scor strans...
    Ce le-o da Cipilica, si pe canini, si pe militari, si pe dreapta, si pe rever, si pe fata, si pe spate, si pe ventro si pe dorso!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #2040
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Las-o ca macane ia zi cu ce echipa din Romania aveti palmares negativ in confruntarile directe?

    De ce, nu stii si vrei sa-ti spun eu?

    Poate Rapid? Ca suntem la egalitate cu Dinamo, din cate stiu.
    Last edited by Sevilla86; 27th October 2017 at 15:54.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #2041
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Tocmai am verificat, nici Rapid nu este. Ma dau batut, spune-mi tu
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  5. #2042
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Eu stiu ca in campionat e 48-43 pentru Dinamo

  6. #2043
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,276
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce le-o da Cipilica, si pe canini, si pe militari, si pe dreapta, si pe rever, si pe fata, si pe spate, si pe ventro si pe dorso!
    pai vezi bre Ionica,de aia nu ma injura prea tare nici unii nici ceilalti,ca sunt echidistant...
    aproape echidistant,ca in realitate ma simt un pic mai "aproape" de caini...nu cu mult,1-2 cm,dar asta conteaza ...
    si daca nu ma crezi pe mine n-ai decat s-o intrebi pe Ruxi
    granita la Orsova!

  7. #2044
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Las-o ca macane ia zi cu ce echipa din Romania aveti palmares negativ in confruntarile directe?
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Eu stiu ca in campionat e 48-43 pentru Dinamo
    Mi se pare mie sau nu ai specificat "campionat" in postarea anterioara?
    Pertotal, la intalniri directe, Steaua si Dinamo sunt la egalitate. De fapt, iti fac o mare favoare pentru ca aici sunt contabilizate pana si meciurile din Cupa Ligii, meciuri care, stim cu totii, nu au nici o valoare.

    Iti mai fac o favoare si iti spun ca impartim vina. Am spus rivalitate, ceea ce este putin vag. Nu ma refeream la confruntari directe, mai mult la trofee/performante. Am mentionat in acea postare ca Steaua este superioara atat pe plan intern cat si pe plan extern. Din asta tu ar fi trebuit sa deduci ca nu ma refeream la confruntari directe din moment ce ele nu exista in cupele europene. De aceea trebuie sa o iei ca pe o favoare
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #2045
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai ca doar campionatul conteaza, era clara de la inceput treaba
    Cupa Ligii s-a anulat la cererea lui Argaseala, cica v-au molestat unii anul trecut in semifinale si sa nu mai aveti astfel de traume poti sa imi amintesti cine v-a eliminat si care a fost scorul general dupa cele 2 meciuri?

  9. #2046
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    E, hai ca mai conteaza si alte meciuri. De exemplu meciurile din cupele europene, dar pe acolo am dat doar peste Rapid
    Nu mai stiu ce s-a intamplat prin Cupa Ligii. Este singurul vostru trofeu de vreo 5, 6 ani si este normal sa-l tineti minte
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  10. #2047
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Bine, 7-2 a fost scorul final 4-1 in tur, chiar inainte de Sarbatori sa va facem fericiti si apoi o remontada esuata in retur, cand s-a hotarat si petrica petre sa isi bata joc de vOI
    Si tot amintesti de meciul cu aia din Giulesti...ati mers mai departe dupa 1-1 si 0-0. Ati profitat de o regula "asa si asa" a fotbalului, eu unul as trimite genul asta de meciuri in prelungiri, pentru mai mult spectacol

  11. #2048
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Rapid, cu cateva saptamani in urma, eliminase pe Hamburg cu 3-3 la general.
    Era bine la momentul respectiv, mai apoi cica nu prea bine

    Discutia asta nu prea are rost. Toate echipele joaca dupa aceleasi reguri. Nu poate Rapid sa profite de regula golurilor marcate in deplasare, ca peste doua saptamani sa spuna ca acelasi lucru nu-i corect. De fapt, nu se plangeau de lucrul asta. Abia peste cativa ani, dupa ce au uitat de dubla cu Hamburg, au inceput sa cam arunce vina pe acea regula. Ca sa vezi cat de ridicola este toata povestea, sunt doar doua saptamani intre returul cu Hamburg din optimi si turul cu Steaua din sferturi.

    Presupun ca si tu ai uitat de dubla cu Hamburg din optimi?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  12. #2049
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu nu nu ma intereseaza meciurile de atunci, as scoate acum regula asta. Cred ca am vedea mai mult spectacol daca una din echipa nu ar baga autocarul in poarta pentru un 0-0 sau 1-1. Ma rog, e mult de discutat pe seama asta poti sa o consideri doar o parere personala

  13. #2050
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pai si atunci poate nu am mai vedea capodopere gen Barcelona - PSG
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #2051
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Stii pe cineva de pe forum suparat ca au pierdut francezii atunci?

  15. #2052
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Da... e cam masochist ca tine si cu Dinamo
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #2053
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ca fapt divers, Steaua, Dinamo, Rapid, Ripensia si altele, au intrat direct in prima liga.

    Cum s-a infiintat Dinamo in '48 daca au fuzionat doua echipe deja existente, de ce nu s-a mostenit istoria lor?

    A fost pe dreq fuziune. Ciocanul a fost dizolvata in 1948, iar Unirea Tricolor a retrogradat, a fost mutata la Brasov, apoil la Cluj iar in final la Bacau.

    Poti sa-i spui fuziune, ghiocel sau subler. Comunistii puteau sa-i spuna oricum si cum ii spuneau ei asa se chema indiferent ca era adevarat sau nu problema e cu astia care in 2017 inca nu pricep lucrul asta.


    Tare de tot ultima parte. Intr-adevar, 'problema este cu astia' care inca n-au inteles ca istoria nu e cea pe care si-au insusit-o ei prin tribune sau aiurea, sau o rescriu unii asa cum le place copiilor de militieni.
    Infiintarea echipei securitatii comuniste, dinamo, mie nici acum nu-mi este clara. Ei spun ca au fost infiintati in 1948, insa in editia 1947-1948 erau deja doua echipe dinamo - dinamo A si dinamo B. Cel putin asa apare in primul anuar al fotbalului romanesc. Poate ne lumineaza ratzuska complexata, aka capitanu' complexat, ma gandesc ca a si-a pus si el aceasta intrebare si ne poate lamuri.

    Si inca ceva, ma gandesc ca tu sau alti forumisti OLS noi veniti nu ati citit sau ati uitat 'lucrarea de doctorat' a lui Gica Chioru, un user celebru acum ceva vreme pe acest forum, si nu numai, care din cauza unora si a modului cum se modera a considerat ca nu mai are rost sa-l hraneasca pe Vadim si dus a fost.
    Asadar, Gica Chioru a sintetizat cat se poate de corect de ce dinamovistii erau atat de complexati, din pacate pentru ei inca mai sunt . Va las sa lecturati cu placere

    COMPLEXUL DE INFERIORITATE AL DINAMOVISTILOR

    Da! Toti cei care sustin sau simpatizeaza clubul Dinamo, sufera de un sever complex de inferioritate fata de Steaua. Nu este vorba de "suferinta" celui de pe locul doi, care se manifesta oriunde in lume, la dinamovisti acest complex de inferioritate este mult mai acut si nu se manifesta doar la suporteri ci si in structurile de conducere. De unde provine? Un scurt istoric: atat Steaua cat si Dinamo sunt consecinta fireasca a instaurarii regimului comunist in Romania, care oriunde a ajuns la putere a infiintat echipe ale armatei si internelor: securitate si militie. Nenorocirea nu a venit de aici, ci de la desfiintarea celorlalte cluburi, cu exceptia CFR-Rapid, considerata si de conducere si de microbistii vremii drept echipa comunista. Pe masura ce si-au consolidat puterea comunistii au facut abuzuri din ce in ce mai mari. Peste tot, in toate sferele, in toata societatea. In sport. In fotbal. Lupta pentru putere intre interne si armata s-a terminat peste tot in tarile comuniste cu victoria structurilor securissto-militienesti. Romania nu a facut exceptie, ba dimpotriva, la noi securitatea si militia controlau tot. Si in fotbal a fost la fel. Abuzurile s-au inmultit odata cu trecerea anilor iar SECURITATEA-MILITIA-DINAMO si-au batut joc de soarta cariera si dragostea fata de fotbal si de sport in general a tuturor celor implicati.

    DE AICI PROVINE COMPLEXUL DE INFERIORITATE AL DINAMOVISTILOR, DE LA FAPTUL CA AU AVUT TOATA PUTEREA, S-AU FOLOSIT DE TOATE MIJLOACELE MURDARE ALE DICTATURII, DAR AU RAMAS MEREU PE LOCUL DOI.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #2054
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai Stoica View Post
    Dinamo, în play-off, nu știu... Depinde de ce face și Leipzig în Germania, sunt multe chestii care se leagă, e foarte complicat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #2055
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post

    auzi la el,dinamovisti sa "cladeasca" in anii de trista amintire,asta chiar e de antologie...
    Râzi pt ca n-ai iesit pă ștrase cand generatiile cladite in anii de trista amintire faceau performantă. Dar cand te opresti din râs, poti sa iesi pt performantele din capitalism ale asupritilor vremurilor trecute

  19. 29th October 2017, 23:09

  20. #2056
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    14 -12 la titluri nu e o victorie categorica. E o victorie normala a cabinetelor 1, 2 si 3 impotriva (pana la urma) subordonatilor lor. Pe plan extern, sigur, cupa e sfântă, dar si semifinalele le putem privi ca pe niste victorii mai mici. Parghiile echipei internelor, hiperbolizate pana la paranoia de catre habarnistii si frustratii de serviciu (chiar in bersirile de mai sus ), ar fi trebuit sa functioneze si dupa revolutie, avand in vedere ca regimul a ramas neschimbat dpdv ideologic Insa nu a fost asa, tot Steaua a avut acea serie de 6 titluri la rand etc

  21. #2057
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,276
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Râzi pt ca n-ai iesit pă ștrase cand generatiile cladite in anii de trista amintire faceau performantă. Dar cand te opresti din râs, poti sa iesi pt performantele din capitalism ale asupritilor vremurilor trecute
    ei uite ca aici te-nseli,am iesit in '86
    bine,eram tanar student si pe vremea aia mai obisnuiam sa consumam si noi cate o bere maxim doua acolo in complex
    mi-e rusine si acum ca am putut sa fac asa grozavie,dar acum cum sa ma mai disculp?
    eventual sa-mi fac o mea culp
    Last edited by cip; 31st October 2017 at 19:31.
    granita la Orsova!

  22. #2058
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post



    Si inca ceva, ma gandesc ca tu sau alti forumisti OLS noi veniti nu ati citit sau ati uitat 'lucrarea de doctorat' a lui Gica Chioru, un user celebru acum ceva vreme pe acest forum, si nu numai, care din cauza unora si a modului cum se modera a considerat ca nu mai are rost sa-l hraneasca pe Vadim si dus a fost.
    Asadar, Gica Chioru a sintetizat cat se poate de corect de ce dinamovistii erau atat de complexati, din pacate pentru ei inca mai sunt . Va las sa lecturati cu placere

    [/SIZE][/B]
    Lol, si acum imi amintesc cate mui si-a luat Polifem din Balaceanca. Practic omul asta trebuie sa faca spalaturi stomacale ca sa poate elimina toata sperma ingurgitata.
    Cat despre motivele retragerii sale, stii bine ca minti, el retragandu-se din cauta unui stelist: Dawson.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •