Page 92 of 148 FirstFirst ... 42829091929394102142 ... LastLast
Results 1,912 to 1,932 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1912
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mai greseste si Duba ca doar nu-i perfect

    Cel mai mizerabil a fost rapidu' cu soarele pe piept, ei au ajutat comunistii sa ajunga la putere. Pana si dupa Revolutie au fost condusi de un comunist, Copos. Din 1923 pana la desfiintare, istoria lor se leaga de comunisti. Dinamo e pe locul 2
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. #1913
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Mai greseste si Duba ca doar nu-i perfect

    Cel mai mizerabil a fost rapidu' cu soarele pe piept, ei au ajutat comunistii sa ajunga la putere. Pana si dupa Revolutie au fost condusi de un comunist, Copos. Din 1923 pana la desfiintare, istoria lor se leaga de comunisti. Dinamo e pe locul 2
    Otro mas tonto...
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  3. #1914
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Per Johansson, antrenor CSM Bucuresti View Post
    Portarul nostru, Paula, a primit un litru de urină în cap, zece monezi și trei brichete, iar 5.000 de fasciști, naziști și ultrași i-au strigat: «Du-te acasă țigan, animal, orfan!» Nu am putut merge un metru fără a fi însoțiți de poliție", a scris antrenorul lui CSM.
    Vorbele lui Johansson imi aduc aminte de ceea ce se intampla in tigania Ghiulestiului cu cativa ani in urma - pungi cu urina, brichete, monezi si alte obiecte contondente erau aruncate din 'minunata' tribuna ghiulesteana spre jucatori antrenori sau oficiali ai echipelor adverse.

    Tiganie ca-n Ghiulesti doar la unguri mai gasesti!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #1915
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Da, dar rapidistii se comporta asa doar impotriva echipelor pe care le considera venite pe tancuri sovietice, echipe murdare care merita un asemenea tratament...

    http://www.sport.ro/stiri-pe-scurt/p...rapidisti.html

    Rectific, rapidistii se comporta ca animalele indiferent de adversari sau circumstante
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  5. #1916
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Da, dar rapidistii se comporta asa doar impotriva echipelor pe care le considera venite pe tancuri sovietice, echipe murdare care merita un asemenea tratament...

    http://www.sport.ro/stiri-pe-scurt/p...rapidisti.html

    Rectific, rapidistii se comporta ca animalele indiferent de adversari sau circumstante
    Diferenta este ca unii se comporta, altii chiar sunt.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  6. #1917
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Lasa-i, petea, ai uitat ca astora le zice ceusei spurkati?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  7. #1918
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    La faza asta nu mi-a placut de Tyler, il stiam mai enteligent.

    Petea a fost de acord cu mine ca rapidistii se comporta ca animalele dar a completat ca altii (stelistii probabil) chiar ar fi animale.

    Tyleru' nu s-a prins ca ne-a insultat la pachet pe toti
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #1919
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    "Aseară am văzut un meci foarte interesant. As vrea să mă abtin de la orice comentarii. Mi s-a făcut scârbă. Vreau să trag un semnal de alarmă!", a spus Laurentiu Reghecampf la conferinta de presă.

  9. #1920
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    "Aseară am văzut un meci foarte interesant. As vrea să mă abtin de la orice comentarii. Mi s-a făcut scârbă. Vreau să trag un semnal de alarmă!", a spus Laurentiu Reghecampf la conferinta de presă.
    Cine stie ce meci din shampionatul Qatarului o fi vizionat, ca să se familiarizeze cu atmosfera. Haram, bre efendi ghiaur!

  10. #1921
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Al Viitorulyan - Al Astral.

  11. #1922
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Daaa ... Extra Juju, cum pronuntzau comentatorii englezi ai lui West Ham

  12. #1923
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    ciobandante si-a gasit sclavii perfecti dica si tanase...
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  13. #1924
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,968
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigi Becali
    “Pai nu vedeti ca eu vand antrenori? E a doua oara cand il vand pe Reghecampf, cand iau bani pe el. Asa o sa fac si cu Dica, o sa vedeti”
    Stie el ce face
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #1925
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigi Becali View Post
    Am vorbit cu un avocat, am zis: exista vreo chichita care sa fie in defavoarea noastra? Stiti ce mi-a raspuns? Domnule Becali, nu e nici macar o virgula care sa va defavorizeze" a spus Gigi Becali la Digi Sport.
    Asadar, mai Zalau, sa ma pis in kurul tau, daca ceva nelalocul lui nu va interveni, TAS-ul va da verdictul final: STEAUA, CAMPIOANA ROMANIEI!

    P.S. Mesajul de mai sus este valabil si pentru Tim, bolsevicul de serviciu.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #1926
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ai lav iu tu , hastag ofilit!

  16. #1927
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Campionii



    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  17. #1928
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,844
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Asadar, mai Zalau, sa ma pis in kurul tau, daca ceva nelalocul lui nu va interveni, TAS-ul va da verdictul final: STEAUA, CAMPIOANA ROMANIEI!

    P.S. Mesajul de mai sus este valabil si pentru Tim, bolsevicul de serviciu.
    Nici o sansa Dubel, eventual FCSB poate lua titlul dar sansele sunt sub 1% avand in vedere ca opinia citata de tine e de la un avocat sugator de pule, a lu Becali 9 din 10!
    Si o data din 10 probabil si-o suge singur, fara virgule care sa-l defavorizeze. Nu m-ar mira ca acest superavocat elevat sa fie chiar MeMel Stoica, frustratul nr. 1 al FCSB-ului!
    E de inteles pe undeva, el saracu a crezut c-a fost angajat la Steaua, cand colo a aflat ca a fost toata viata lui doar la FCSB! Cap de tavan, pumn de pereti, etc. Calmeaza-te ba baiatule... si suge-i puula lu Becali cand ti se ridica pulsu necontrolat, te mai calmeaza. Cheama-l si pe Duba ca am impresia ca duce lipsa acuta deja, il simte pe Becali cum se departeaza de el si dispera singur. Nici o problema ca-l satura Talpan in curand!
    Last edited by Johnny D; 28th May 2017 at 10:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1929
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Dar pozitia judecatorului de la TAS, care a fost sunat de cei de la DIGI Matinal, cum ti se pare? Acesta spune, printre altele, ca scrisorile, faxurile nu tin loc de regulament, iar faptul ca LPF a recurs la aceasta informare catre cluburi ajuta enorm Steaua.

    Acum este clar ca LPF a acordat titlul nu pe baza regulamentului, ci pe a scrisorii fără valoare. Dacă a trimis scrisoarea la cluburi este evident ca LPF recunoaste ca in ROAF nu se preciza ce au scris ei in informarea din febr 2016. Deci in regulament nu scrie de meciurile din play-off, ci de cele din campionat, cele 4 jocuri directe, in care Steaua are mai multe victorii. Concluzia: STEAUA CAMPIOANA!
    Last edited by Duba; 28th May 2017 at 11:14.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #1930
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Nu prea are cum sa ia in considerare si meciurile din sezonul regulat pentru ca acele meciuri s-au sters cand s-a trecut in playoff. Au ramas doar jumatate din puncte dar golaverajul a disparut ceea ce inseamna ca si meciurile nu mai conteaza.

  20. #1931
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,844
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Dar pozitia judecatorului de la TAS, care a fost sunat de cei de la DIGI Matinal, cum ti se pare? Acesta spune, printre altele, ca scrisorile, faxurile nu tin loc de regulament, iar faptul ca LPF a recurs la aceasta informare catre cluburi ajuta enorm Steaua.

    Acum este clar ca LPF a acordat titlul nu pe baza regulamentului, ci pe a scrisorii fără valoare. Dacă a trimis scrisoarea la cluburi este evident ca LPF recunoaste ca in ROAF nu se preciza ce au scris ei in informarea din febr 2016. Deci in regulament nu scrie de meciurile din play-off, ci de cele din campionat, cele 4 jocuri directe, in care Steaua are mai multe victorii. Concluzia: STEAUA CAMPIOANA!
    Dubel, incepi sa-mi fii simpatic. O sa fiu putin afectat de supararea ta dupa decizie. Dar nu-i mai zi Steaua, ca nu e. E FCSB.

    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Nu prea are cum sa ia in considerare si meciurile din sezonul regulat pentru ca acele meciuri s-au sters cand s-a trecut in playoff. Au ramas doar jumatate din puncte dar golaverajul a disparut ceea ce inseamna ca si meciurile nu mai conteaza.
    Evident, niciodata nu se ia un criteriu de 2 ori la rand in judecata. S-au luat acele meciuri pentru play off si acolo se si opreste treaba. Ar fi poate un semn de intrebare daca n-ar fi fost un precedent judecat fix la fel cum a fost judecat pentru Viitorul. Precedentul mereu stabileste regula in cazul justitiei. Dubel nu le are cu astea, sarmanul inca spera.
    Va simti si el in premiera cum e sa fii jumulit de arbitrii si pe urma de comisii, din perspectiva lui si va intelege ce simtim noi ceilalti intr-o finalitate, si ca nu e bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1932
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Nu prea are cum sa ia in considerare si meciurile din sezonul regulat pentru ca acele meciuri s-au sters cand s-a trecut in playoff. Au ramas doar jumatate din puncte dar golaverajul a disparut ceea ce inseamna ca si meciurile nu mai conteaza.
    Nu copile, nu s-au sters, s-au injumatatit. Chiar asa scrie si in ROAF, se injumatatesc. Cum tot in ROAF scrie ca in caz de egalitate de puncte urmatorul criteriu este reprezentat de meciurile directe din campionat. Iar campionat inseamna atat sistemul regulat, cat si cel de play-off, adica toate meciurile.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •