Page 88 of 148 FirstFirst ... 3878868788899098138 ... LastLast
Results 1,828 to 1,848 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1828
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Lua prea in serios.

  2. #1829
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    ''Sa devin un Mircea Lucescu''€- Galca
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #1830
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dar de ce nu vrea sa devina un Ienei, un Iordanescu, antrenori grei, cu multe calificari si performante supersonice? Asta doar cretinii ignorati o pot lamuri, insa momentan, surprinzator si laudabil , conducerea forumului a decis sa ignore milogeala batranului clovn si a tuterilor martiri care fac lobby langa hoit
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #1831
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Mna, ca sa fiu scurt, lapidar si concis, astora li se spune gerontofili!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #1832
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Dar de ce nu vrea sa devina un Ienei, un Iordanescu, antrenori grei, cu multe calificari si performante supersonice? Asta doar cretinii ignorati o pot lamuri, insa momentan, surprinzator si laudabil , conducerea forumului a decis sa ignore milogeala batranului clovn si a tuterilor martiri care fac lobby langa hoit

    Aia sunt paiate nu antrenori. Aia au facut anumite performante cu echipe facute de altii, si prin alte mijloace.

  6. #1833
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E usor sa faci performanta cand iti da Ahmetov 200 milioane de cheltuit pe transferuri, asta e morga ghencista. Dar nu ne spun cum alde puiu si nea imi nu au gasit si ei unu' ca asta, ca doar au cv-ul bine garnisit cu performanta. Lor de ce nu le da nimeni pe mana decat Cipru, Arabia Saudita si playout in Hungaria? Adevarul e ca lu' puiu nu i-as da pe mana decat nationala de curacao a tarii noastre, singura care mai tine steagul sus dupa lasarea la vatra a lui benny hill.

  7. #1834
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Timo Gebhart View Post
    La Steaua ma simt ca si cum as fi la Bayern! Bad boy va fi good boy!
    http://www.sueddeutsche.de/sport/fus...lade-1.2847766
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #1835
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #1836
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ciprian Marica View Post
    Acasa! In sfarsit! Am avut emotii, am fost nerabdator! M-a bucurat mult primirea voastra, m-au bucurat aplauzele, m-au bucurat scandarile copiilor dupa meci, m-a impresionat ca am fost asteptat cu drapelul Romaniei! Va multumesc!
    Mi-a placut sa vad un stadion plin, sa vad ca sentimentele nu va sunt influentate de aparitia sau disparitia unui insemn grafic. Veniti in continuare la meciuri, avem nevoie de sustinerea voastra, de bucuria cu care ne rasplatiti reusitele, si chiar de injuraturile care insotesc o ratare. Fotbalul este pentru voi, iar amintirile se nasc pe stadion, nu in fata televizorului. Nu vreau sa cred ca ambitia absurda de a deposeda echipa de sigla v-a sters din inimi pasiunea, bucuria produsa in trecutul foarte apropiat golurile lui Chipciu, admiratia pe care v-a provocat-o determinarea, jertfa din teren a lui Pintilii, Bourceanu sau Adi Popa, aplauzele cu care rasplateati deposedarile la sacrificiu ale lui Varela.
    Ma doare ca in 2016, in Romania, intr-o perioada foarte tulbure, cu razboi la granita, cu garduri si refugiati la frontiere, cu o inarmare masiva su accelerata a trupelor americane pe teritoriul nostru, Armata noastra se lupta cu un club de fotbal pentru o marca! Ma doare sa vad ca stadionul-mandrie a bucurestenilor, in care s-a investit enorm, ramane inchis pentru ca nimeni nu isi face timp sa rezolve situatia. Ca in 2016 stadionul Ghencea e baza militara, ca e inchis pentru fotbal si se autodistruge. Apropo, in goana pentru a scoate bani din vanzarea siglei a calculat cineva cati bani se pierd pentru ca nu se mai joaca pe el? Si de ce se vor investi iar zeci de milioane de euro pentru modernizare, daca nu va fi in circuitul sportiv? Stadionul Dinamo e baza a Ministerului de Interne!!! Arata chiar mai rau decat acum 20 de ani cand am inceput eu fotbalul! Stadionul Cotroceni e al Bancii Nationale!!!! Si sta inchis de cativa ani! Stadionul Rapid e al Ministerului Transporturilor!!! Are atatea sectoare inchise din cauza degradarii, ca nici nu stiu daca-i mai putem spune stadion! La cateva zeci de kilometri distanta, la Ploiesti, Primaria a investit banii comunitatii, ai localnicilor, intr-un stadion lasat apoi sa fie distrus de rame!
    Toate astea intr-o Romanie europeana!!! Nu putem fi indiferenti la aceste probleme! Mi-as fi dorit ca sefii fotbalului sa se implice in rezolvarea acestor situatii jenante care stagneaza progresul sportului, sa fie mult mai vizibili si mai vocali, mi-as dori sa rezolve aceste probleme cei alesi sa-i reprezinte pe romani. Fiindca toate astea au fost facute din banii romanilor, imaginea Romaniei in exterior are de suferit!
    https://www.facebook.com/ciprianmaricaofficial

    Mesaj manifest impotriva indolentei celor care administreaza fotbalul romanesc si bazele sportive din domeniul public.
    Felicitari Marica!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #1837
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Mesaj manifest impotriva indolentei celor care administreaza fotbalul romanesc si bazele sportive din domeniul public.
    Felicitari Marica!
    Asta doar prin declaratii mai iese in fata. Cu fotbalul a cam terminat.

  11. #1838
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Laurentiu Reghecampf

    N-avem cum sa pierdem cu cineva in Romania daca jucatorii nostri joaca la adevarata valoare
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #1839
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sumudica..
    Ei m-au sunat acum sapte zile ca voiau sa nu mai zic FCSB. Si m-au sunat, erau la o paranghelie, erau cu Reghecampf, m-au sunat, m-au felicitat, ca ce fac eu la Astra, ca nu stiu ce..."
    n-au interese, nu ?
    retired.

  13. #1840
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,972
    Reputatie
    1
    "Am fost la OSIM și am înregistrat o nouă marcă! Am scris Fotbal sus, mare, iar dedesubt Steaua, mai mic. Așa că, gata, am terminat cu FCSB, ne vom numi Fotbal Steaua, că fotbal facem!", a spus Becali

    - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig....3GmIi4qK.dpuf

    Precursor Gigi asta. Sa vezi de maine ce vin "astia" cu Fotbal Barcelona, Fotbal Arsenal, Fotbal City, Fotbal REAL samd ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #1841
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Dar de ce nu vrea sa devina un Ienei, un Iordanescu, antrenori grei, cu multe calificari si performante supersonice? Asta doar cretinii ignorati o pot lamuri, insa momentan, surprinzator si laudabil , conducerea forumului a decis sa ignore milogeala batranului clovn si a tuterilor martiri care fac lobby langa hoit
    Deja incepe sa puta.

  15. #1842
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brasso15 View Post
    Asta doar prin declaratii mai iese in fata. Cu fotbalul a cam terminat.
    Spuneam asta in februarie. Am avut dreptate. Marica=0..

  16. #1843
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Marica are 0 goluri la fcsb, dar isi poate dubla reusitele in ultima etapa si finala de pseudotrofeu Bucuria tampa a pipestenilor, gadilati in orgoliu ca avarul a ales cu buzunarul un castig totusi iluzoriu, a rodit un camp plin cu p..e, exact ca in povestea nemuritorului Creanga. Enjoy

  17. #1844
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    “Domnul Ienei să își vadă de treaba lui, la echipa stelei din 1986 și paznicul de la poartă putea antrena” Semnat: colonelu'.

    Daca doriti sa comentati, da' nu cred.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  18. #1845
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Technically I'm now unemployed so managers out there hit me up on Whatsapp'. Un purcelus care tocmai marcase un gol in barajul pt promovare in fotbalul inapoiat din Championship. P-ai nostri sa nu-i deranjati acolo, sa le stricati sedintele de solar si laba trista.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #1846
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ionut Popa Prostu View Post
    ”Când pierzi un meci de fotbal apar nemulțumiri. Craiova are o echipă bună, au trei sau chiar patru jucători pe care i-aș vrea. Oricare dintre ei, inclusiv vreo doi care erau pe bancă. Ei nu s-au gândit să piardă, cum nici noi nu ne-am imaginat că o să câștigăm”

  20. #1847
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marcel Raducanu
    Nu îl înțeleg pe Reghecampf, trebuie să o lase mai moale, ciocul mai mic. Cine e Reghecampf și cine e Daum? Nu o să ajungă la nivelul lui Daum niciodată, toată viața. Ce a făcut el în fotbal până acum? La fcsb putea să îl pună antrenor și pe magazioner, că lua titlul trei ani. I-a făcut echipa Becali. Ce, a făcut-o el? El băga, el schimba

    bis, bis
    retired.

  21. #1848
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Becali la Nationala!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •