Page 55 of 148 FirstFirst ... 545535455565765105 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1135
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #1136
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    -Contextul politic era dificil la acea vreme? Filmul începe cu o discuție între tine și tatăl tău despre aranjamente între Steaua, echipa Armatei, și Dinamo, cea a Poliției...
    -La început, am vrut să fac un film despre relația dintre politic și fotbal. De aceea am început să vorbesc cu tata despre acele lucruri. El mi-a spus că ambele echipe (Steaua & Dinamo, n.m.) aveau sateliți în fața cărora câștigau tot timpul.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...xagon-12905475
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #1137
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Viorel Hizo View Post
    Copos nu se pricepea la fotbal. El a stins nocturna cu PSG!


    Deh, tigania giulesteana se ia chiar si de catre cei care pastoresc echipa. Stai sa vezi ce tiganie va fi cand italianul Massone va deveni sef.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #1138
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    O sa aveti urina si-n gaura curului!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #1139
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    sau mai bine lasa...
    Last edited by cip tm; 10th July 2014 at 19:21.
    granita la Orsova!

  6. #1140
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Victor Piturca: "Eu nu le cer jucatorilor sa se apere, dar ei nu pot ataca!"

  7. #1141
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Victor Piturca: "Eu nu le cer jucatorilor sa se apere, dar ei nu pot ataca!"
    Rade Aurica, saracutu' de el, dar nici el nu stie de ce. Mai Airica ma, baga ma la capatana, ma. Cand n-ai valoare, chiar daca antrenorul ti-o cere, nu poti ataca. Pricepi sau iti trebuie un desen tehnic?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #1142
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    "Sînt emoții, dar e bine că îi obișnuim cu bătaia. De fiecare dată cînd jucăm, se mai învață cu bătaia... Mă simt bine cînd îi văd pe fanii Stelei că pleacă în 10 minute. Chiar mi-a făcut plăcere să îi văd plecînd și acum și la Cupa României, cînd 40.000 au dispărut în 10 minute!” Ioan Niculae, patron Astra Să vezi când cei mai mulți dintre "fani" vor dispărea cu totul în sezonul ăsta.

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    ...Cand n-ai valoare, chiar daca antrenorul ti-o cere, nu poti ataca...
    chipciu, chiricheș, pintilii, tănase, rusescu, bourceanu, stancu...nu pot să cred că o recunoști atât de franc!

  9. #1143
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    [B]" chipciu, chiricheș, pintilii, tănase, rusescu, bourceanu, stancu...nu pot să cred că o recunoști atât de franc!
    Auricaaaaaaaa, ma Aurica ma!!!!! Mai ai frati pe acasa?
    Ba, hai ca-ti fac alt desen, poate, cine stie, pricepi si tu ceva ... cu toate ca ...
    Auzi ma Aurica ma, cei pe care i-ai enumerat tu, mai ignoranta in stare pura, sunt extrem de valorosi in comparatie cu gloabele celorlalte echipe de la noi (vezi cate v-am dat in ultimii ani). Comparandu-i, insa, cu marii jucatori ai marilor echipe, ma refer aici la Olanda, Franta, cu care am jucat recent, dar chiar cu Turcia sau Grecia, natiuni cu un fotbal superior noua, nu sunt ma. Piti la asta a facut referire, cap sec. Daca n-ai valoarea lor, n-ai cum sa-i ataci, si chiar daca o faci nu-ti creezi mari ocazi de gol, vezi meciul cu grecii de la Bucuresti, cand am atact, fara insa a ne creea mari ocazi. Ba, mai trebuie ma sa-ti desenez?????
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #1144
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumitru Dragomir View Post
    "Sigur, Rapid va retrograda! N-are nici un viitor. Massone și-a dat seama că nu sînt bani de luat și și-a luat tălpășița".
    Mi-e din ce in ce mila de echipa sarmana. Saracutii!!!! URMEAZA DESFIINTAREA!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #1145
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Constantin Frățilă View Post
    ”Văd că pe dinamoviștii adevărați domnul Negoiță i-a marginalizat, i-a izolat!
    Iar Anghelache să stea la Poliție, să prindă hoții, nu să se ocupe de transferuri la Dinamo!”
    O intrebare am, cine-i Lache ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #1146
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Campioana de anul trecut a Kazahstanului, Karagandy a sacrificat o oaie pe teren, inainte sa joace cu Celtic.
    http://www.sport.ro/liga-campionilor...o-oaie-pe.html
    Vai de miEI! )
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #1147
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    loool ))))
    retired.

  14. #1148
    Banned
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    11
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Victor Piturca: "Eu nu le cer jucatorilor sa se apere, dar ei nu pot ataca!"
    Esti tare Piti.

  15. #1149
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by radut View Post
    Esti tare Piti.
    Sper ca nu esti nepotu' lui Aurica!!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #1150
    Banned
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    11
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Sper ca nu esti nepotu' lui Aurica!!!!!
    Ce vorbesti? Ce Aurica?

  17. #1151
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    se vede ca esti nou pe forum
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #1152
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    In atentia fanilor olteni, suporteri ai clonei CSU Olguta

    Adrian Mititelu, fostul patron al Universității Craiova, a făcut un anunț interesant astăzi cînd a fost întrebat cu cine va ține în meciul din această seară, lăsînd de înțeles că favorita sa va fi Steaua.

    Quote Originally Posted by Adrian Mititelu View Post
    "Aș fi ipocrit să spun că țin cu Olguța! E jenant să-ți dorești asta avînd în vedere că te-ai luptat o viață întreagă cu echipele departamentale din București, Steaua și Dinamo"
    Sincer, mi se pare normal ca Mititelu sa gandeasca asa.
    Curva de Olguta, dupa ce s-a dat bine pe langa Mititelu si a pozat cu fularul adevaratei Univesitatea in campania electorala, cand s-a vazut primarita i-a dat cu flit si a infiinat o clona, pe care doar cretinii care sustin si voteaza PSD-ul o pot avea la suflet.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #1153
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #1154
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Tu esti un stelist deghizat. In sufletul tau esti "caine pana la moarte" :

  21. #1155
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    eu nu vad ce-i asa amuzant,intr-un campionat de cacao orice echipa de cacao poate lua titlul...pai l-a luat si otelul,tot fara lot

    oricum,mare realizare sa iei campionatul romanesc in ziua de azi...
    de povestit nepotilor,nu alta...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •